'el bio neko na u hilandaru ?

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
Uzmi ti jedan mumlofon, mmmmajmune jedan i gledaj kako ćeš Srbe da o'ladiš kad dođu u Budvu. Nemoj ti meni komunjaro, NESOJU jedan glupi i nepismeni.



100ko novokomponovana, mislite da čete obilaskom crkava i sa dva očenaša da budete bolji? A ni tamo niste bili. Nema rezolucije o crkvenoj rehabilitaciji.

Stoka je svuda, pa vam se crveno seme zapatilo i u crkvi. I to nije od juče.
 
--------------------------------------------------------------------------------

Uzmi ti jedan mumlofon, mmmmajmune jedan i gledaj kako ćeš Srbe da o'ladiš kad dođu u Budvu. Nemoj ti meni komunjaro, NESOJU jedan glupi i nepismeni.



100ko novokomponovana, mislite da čete obilaskom crkava i sa dva očenaša da budete bolji? A ni tamo niste bili. Nema rezolucije o crkvenoj rehabilitaciji.

Stoka je svuda, pa vam se crveno seme zapatilo i u crkvi. I to nije od


MISLIM DA OVO O HEBEU-U SVE GOVORI'
 
Sad će tebi raspopi nastrani da lože Badnjak pred Cetinjskim manastirom NESOJU. Do Cetinja na svakih 100m vile ruskih mafijaša, jesi kupio dozu belog jutros? Vrati se u kontejner iz kojeg si izmileo..))))
Juče 10:05


ko o cemu ***** o postenju
 
Krstic Jeremija:
Могу ти рећи да сваки Србин мора да БАР једном у животу оде на Хиландар.
Да се мало подсети ко је и одакле је.

ima samo jedan problem
Vecina (velika) upste nema predstavu gde ide i zasto ide! samo zna da je "fensi" pa ide jer mu se ukazala prilika (bio u u paraliji pa je u programu turisticke agencije bila i poseta svetoj gori).

tamo se ide kao hodocasnik a ponekad pored hodocasca i poslom....
ne ide se da "vidis" ili turisticki...

i jos nesto

"μοναχός" (monahos) - monah - znaci "sam" na grckom

monasi su tamo otisli da budu izvan mirskih zbivanja, a ne da se neko stalno mota i trazi ovog ili onog ( ili ovo ili ono). Da se posvete molitvi i priblize nebu.

nazalost vecina ode a da ne procita nista o Svetoj Gori, o Hilandaru ili da se raspita kako da se ponasa a kako ne.
 
Ide se da se vidi, jer sve što je zapisano postoji u knjigama. Masoreti to najbolje znaju, a ono što znaju razume mali broj ljudi. Darovani su.
Izabran sam da idem. Ni pre dve godine nije mogao svako da ode...
Ko je sve pohodio Hilandar, npr. Slobodan Milošević
Zna se i odakle je poziv potekao, ko ga je i zbog čega zvao...
Svakakve primitivne budale pozivaju se na pravoslavlje od pre nekoliko godina.

I za ove mamune glupe koji ništa ne znaju ISKUŠENIK JE ONAJ KOJI PROVODI IZVESNO VREME U KELIJI DOK NE POSTANE PUNOPRAVNI ČLAN BRATSTVA. Koja je svrha iskušenja?

Nije svejedno da li će bubnjar i bivši narkoman jedne srpske rok grupe biti kaluđer, ko sve ne, na veliku sramotu posvećenika koji vrše svoju službu i brinu o baštini.

Zna se gde se ide na hrišćanski hadžiluk, a zbog čega se ide na Hilandar.

Stoka malograđanska pročitala dve Nikolajeve pesme i tri poslanice i misli da je uhvatila prvog popa za palamar.
 
HeBePoBaTaH_:
Ide se da se vidi, jer sve što je zapisano postoji u knjigama. Masoreti to najbolje znaju, a ono što znaju razume mali broj ljudi. Darovani su.
Izabran sam da idem. Ni pre dve godine nije mogao svako da ode...
Ko je sve pohodio Hilandar, npr. Slobodan Milošević
Zna se i odakle je poziv potekao, ko ga je i zbog čega zvao...
Svakakve primitivne budale pozivaju se na pravoslavlje od pre nekoliko godina.

I za ove mamune glupe koji ništa ne znaju ISKUŠENIK JE ONAJ KOJI PROVODI IZVESNO VREME U KELIJI DOK NE POSTANE PUNOPRAVNI ČLAN BRATSTVA. Koja je svrha iskušenja?

Nije svejedno da li će bubnjar i bivši narkoman jedne srpske rok grupe biti kaluđer, ko sve ne, na veliku sramotu posvećenika koji vrše svoju službu i brinu o baštini.

Zna se gde se ide na hrišćanski hadžiluk, a zbog čega se ide na Hilandar.

Stoka malograđanska pročitala dve Nikolajeve pesme i tri poslanice i misli da je uhvatila prvog popa za palamar.

Nemoj tako. Ima ona priča o bludnom sinu, onomad ju je zabeležio Luka... I kao i mnoge druge iz Biblije, primenljiva je na mnoge situacije iz svetovnog života. Sujetni i nadrndani sin napusti oca, uze deo njegovog i ode da živi sam. I normalno, bez korena, syebe se u životu i vrati se tom ocu, pun kajanja i nove stečene svesti. Otac ga radosno prihvati bez traženja objašnjenja i napravi gozbu u njegovu čast. Drugi sin se naljuti, ljubomoran zato što je svo vreme bio uz njega i nikad nije dobio takve počasti. I otac mu odgovori: ''Sine! Ti si svagda sa mnom, i sve moje je tvoje. Trebalo se razveseliti i obradovati, jer ovaj brat tvoj mrtav bješe i oživlje; i izgubljen bješe i nadje se.''

Bilo je čak tumačenja kako je izgubljeni sin zapravo u prednosti nad onim 'vernim', jer je spoznao drugu stranu, pa je ipak odbacio u korist dobra... Kako da znamo da ne nešto ne volimo ako to prvo ne probamo? Ono što ne doživiš, to ne poznaješ... Prema onome što ne poznaješ ne možeš da zauzmeš stav.

Isus je i kurvama oprostio. Nije bitno šta je ko radio, nego šta je usput shvatio
 
Hilandar ili Hilendar je najvece srpsko sveto mesto.........ali,danas ljudi koji sebe nazivaju ili osecaju kao monasima u Hilendaru , daleko su od pravoslavlja .....oni su pod patronatom arhijeretika Vartolomeja carigradskog.....manastir je jeza ,biznis masona,........ali treba otici...pokloniti se sveto mestu,ikoni Trojerucici,mostima u kosturnici....udahnuti.........i otici u istisnski manastir pravoslavni Esfigvmen........i tu udahnuti......on je pola sata od Hilendara.........da me neko pogresno ne svati,volim Hilendar,kao i svaku drugu srpsku svetinju......ali u njemu je bolest ekumenizma uzela svoj danak.........ali ipak............ima nade......... :cry:
 
Zilot cacanski:
Hilandar ili Hilendar je najvece srpsko sveto mesto.........ali,danas ljudi koji sebe nazivaju ili osecaju kao monasima u Hilendaru , daleko su od pravoslavlja .....oni su pod patronatom arhijeretika Vartolomeja carigradskog.....manastir je jeza ,biznis masona,........ali treba otici...pokloniti se sveto mestu,ikoni Trojerucici,mostima u kosturnici....udahnuti.........i otici u istisnski manastir pravoslavni Esfigvmen........i tu udahnuti......on je pola sata od Hilendara.........da me neko pogresno ne svati,volim Hilendar,kao i svaku drugu srpsku svetinju......ali u njemu je bolest ekumenizma uzela svoj danak.........ali ipak............ima nade......... :cry:
Jesi li bio kad tamo?
 
pa u jednom periodu moga zivotnog istrazivanja.............ne kajem se..........celim svojim bicem volim Hilandar..........ali ne i danasnje duhovno stanje u njemu.....dovoljno je reci da su grubo odbacili tipik sv.Save........i pali pod proklestvo..........jer On je prokleo onog koji se drzne promeniti tipik,ili ti ustav manastira.........i tako redom........mada ima dosta mladih ljudi koji tu se trude da budu monasi......ali stvarno je besmisleno.......treba isterati bagru,Serafima i njegove biznis pulene.......a vera!!!potpisali su dokument da se izbace monasi Esfigmena sa Svete Gore........ne znam koliko si u crkvenoj prici pa te necu mnogo smarati..........
 
Verovatno upadam u po priče, ali eto da se prijavim - ja sam bila brodićem okolo sa nekim vodičem koji je kao tobož pričao engleski, ali je to mnogo više ličilo na pravi grčki, tako da sam ga "sve" razumela, ali na brodiću je bilo fantastično ;) !
 
ono za narkomane .... pa valjda tu postoji "pokajanje"... pozdrav od mene vernika ..heheh
inace slanci kod beograda u manastir koji je priprema za hilandar. tako su emni rekli..ide se od oml stadiona. ja sam bila na slavi to im je 9.januar, i dobra je bila hrana, mada su shkrtarili sa kolachima. ja sam doshla onako i da bih jela mada mi je jachi osecaj bio u vavedenju na nekom bdenju u nekoj sobi sa jako malo ljudi. eto moram da se ubacim i ja kad ste svi tu dosli. ovde ako ocete pricest ne mozhe svako ko u crkvama de te niko nishta ne pita, valjda morash kod njih da se ispovedis. mozda cu cak i pametniji pa te provale. mene ne mogu ne osecaju me. ali da se ne lazemo svi smo mi ovde foliranti i dzabalebaroshi ali malo turizma nije na odmet.
inace postoji i hilandarski kuvar u knjizarama to ste valjda videli. i zanimljivo ej shto mogu da jedu jedino javno nema tajnog jedenja ok to valjda za sve manastire a to se moze primeniti i za zivot kad se ne jede zajedno nastanu problemi :(
 

Back
Top