EKV

60724429_2341961902789508_3270865294188488380_n.jpg
 
:eek: U ovoj knjizi pise da je bend upraznjavao grupni seks na zurkama?!

Da je Milan bio homoseksualac?!
Da, da...STA?!Sta sve ovaj isprica?!:thumbdown:
Znate li neko nesto o ovome?
Pa Milan je bio u toliko veza,sa toliko devojaka!
I zar je Magi uz sve ostalo bila jos i nastrana?!
 
Poslednja izmena:
1.Ponovo pokusaj da se zaradi na njima.Cekali su da Danica Mladenovic umre, da bi
pisali kako je Milan imao sidu,bio homoseksualac i beda od coveka
2.Ne poklapa se puno stvari o kojima je pisano,pitajte sta? i napisacu
3.Pokusaj da se Margitina majka okarakterise kao kriva za ceo njen zivot,
pad na dno dna
4.Uzasne reci o ljudima koji ni na koji nacin ne mogu da se brane.
 
Zdravo zivo!

... A pre vise od 12 godina zavrteo se krug na stranicama ove teme, sa odredjenim razlogom pronasle se energije odredjenog broja ljudi. Tada je u objavi bio EKV Revisited. Pocele su da se objavljuju knjige ...
Pisali smo vredno, trazili informacije.
Red and Black, " Unatrag, unatrag, unatrag, vrati unatrag ..." i pogledaj kako je to bilo ovde na forumu samo par godina pre . Ili cekaj, osluskuj da se zavrti novi krug ...

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, slightsigh, Milunka, Forma Ideale, Cinnamon Girl, Limunovo Drvo ... To su bile energije pre 12 godina. Zeleli smo da otkrijemo nesto, da dodjemo do novog koncepta, da "sastavimo krajeve, iscepane poruke, tragove pod prozorom i obale pod jastukom ... kao u snu."

Nadam ste da ste svi dobro i zdravo.

I da se zavrti jos koji Krug!
 
Zdravo zivo!

... A pre vise od 12 godina zavrteo se krug na stranicama ove teme, sa odredjenim razlogom pronasle se energije odredjenog broja ljudi. Tada je u objavi bio EKV Revisited. Pocele su da se objavljuju knjige ...
Pisali smo vredno, trazili informacije.
Red and Black, " Unatrag, unatrag, unatrag, vrati unatrag ..." i pogledaj kako je to bilo ovde na forumu samo par godina pre . Ili cekaj, osluskuj da se zavrti novi krug ...

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, slightsigh, Milunka, Forma Ideale, Cinnamon Girl, Limunovo Drvo ... To su bile energije pre 12 godina. Zeleli smo da otkrijemo nesto, da dodjemo do novog koncepta, da "sastavimo krajeve, iscepane poruke, tragove pod prozorom i obale pod jastukom ... kao u snu."

Nadam ste da ste svi dobro i zdravo.

I da se zavrti jos koji Krug!


@Arzberg hvala na odgovoru.Ali ipak su neke stvari pisane u ovoj knjizi nejasne
Pokusacu da vratim unatrag
Hvala svima na pozdravu!:zaljubljena:
 
Za EKV znam od svog rodjenja, moja majka obozava EKV i jedan joj je od omiljenih bendova. Medjutim ja ga nisam slusala nesto preterano ali dosla je 2015-ta i od tada ga slusam konstantno i uzivam u njihovim pesmama. Sada sam lowkey ljubomorna na mamu jer sam tek prvi srednje i nisam mogla nikako da prisustvujem njihovim koncertima a toliko bih zelela to.
Omiljene pesme su mi Bledo, Voda, Krug, Oci boje meda i Ti si sav moj bol :)
p.s. Nacin na koji su zavrsili je uzasan, a i uzasno je to sto su totalno zaboravljeni od danasnjih generacija i ne posvecuje se dovoljno paznje njihovom radu i njihovoj vanvremenskoj muzici.
 
Grupa je nastala u Beogradu davne 1982 god. pod nazivom Katarina II. Bila je jedna od najuticajnijih grupa sa ovih prostora.
Srž benda su činili Milan Mladenovic (gitara, vokal), MArgita Stefanovic (klavijature), Bojan Pecer (bas gitara).

Ekatarina_Velika_band_members.jpg

EKV 1986: Milan Mladenović, Ivan Ranković, Bojan Pečar, and Margita Stefanović.

KATARINA II ( 1982-1985 )

Nastala je raspadom grupe Šarlo akrobata. Grupu su formirali 1982. : Milan Mladenović, gitarista Dragomir 'Gagi" Mihajlović, basista Švaba Radomirović i bubnjar Dušan Dejanović. Tokom 1982 god. u grupi se pridružuje klavijaturiskinja Margita Stefanović, Bojan Pecer (basista), a zatim i bubnjar Šarlo akrobate Ivan Vdović Vd.

Početkom 1984. godine grupa je izdala svoj prvi album Katarina II.Album je bio hvaljen od strane kritike, ali nije postigao veliki komercijalni uspeh zbog svog kompleksnog, umjetničkog i introvertnog stila. Ubrzo nakon izlaska ovog albuma dolazi do promjene sastava grupe: Vid napušta grupu, a Gagi odlazi u vojsku. Na mjesto bubnjara dolazi Ivan Fece Firči, a Milan ostaje jedini gitarista. U ovom sastavu grupa započinje prvu jugoslavensku turneju. Početkom 1985, odmah po povratku iz vojske, Gagi napušta grupu. Kako je on imao licencu na ime "Katarina II", grupa je promjenila naziv. Preostali članovi biraju novo ime Ekatarina Velika (po Katarini Velikoj, ruskoj carici), kasnije skraćeno na EKV, i pod tim imenom rade do kraja karijere.

EKATARINA VELIKA ( 1985-1989 )

Izdali su album "Ekatarina Velika" god. 1985. Album je snimljenj u zagrebackom studiju SIM. Od gostiju, na albumu se pojavljuju Masimo Savić i Tomo in der Muhlen zagrebacki muzičar iz benda "Karlowy Vary", na čijim projektima gostuje Margita.

Nakon spektakularnog nastupa u Budvi 1994. godine, Mladenovića hitno prebacuju u bolnici, gde je ustanovljeno da ima rak pankreasa, od čega i umire 5. novembra iste godine u Beogradu. Sahranjen je na Novom groblju u Beogradu. Njegovom smrću „Ekatarina Velika“ je prestala da postoji. Milan je, kada je preminuo imao samo 36 godina i 35 kilograma, a njegovu smrt pratile su mnoge kontroveze.
 

Back
Top