EKV

  • Začetnik teme Karadjole De Mirel
  • Datum pokretanja
K

Karadjole De Mirel

Gost
Hej, ljudi, zanima me sta mislite o EKV-u. Koje su vam omiljene pesme. Kako kapirate njihove tekstove. Omiljeni tekst?
 
Ja sam se razmisljao da bacim neki topic na njihovom ime. Upravo slusam "Kao da je bilo nekad" tribute M.M.

Omiljeni tekstovi: Aut, Geto, Kao da je bilo nekad, Oci boje meda, Par godina za nas, Anestezija, Jesen, Sarajevo,Zaboravi ovaj grad, Ljubav, 7 dana, Tonemo, Zemlja, Zajedno... A od Sarla "Mali Covek" i "Ona se budi"...

Sto se tice Auta... Otkucao sam dole u jednoj temi... Nesto tipa "vasi omiljeni tekstovi..."

Obozavam ih. Nekad davno sam imao "Ekv fanclub" na starom Sezamu... To je bio prvi elektronski Ekv klub fanova. :) Ako nekog ima ovde, koje bio na Sezu, nek se javi... Mozda neko od starih clanova?
 
eh, ovde bih mogla da se raspisem, ali nemam sada vremena...Sve u svemu, punooooo, punoooo istine u njihovim textovima, sjajan vokal, fantasticne klavijature...covek definitivno moze da se pronadje u tom bandu.

naj pesme (aj da izaberem neke za koje sam bas emotivno vezana)

- pored mene (zbog jedne osobe :wink: )
- anestezija
- soba
- geto
- sinhro
- ti si sav moj bol
- NE
- istina masina
i naravno oci boje meda...poz! odo'
 
Eh, EKV... :cry:
Kad sam '89. čuo "Par godina za nas" znao sam da neće još dugo...

Omiljene pesme:
-Par godina za nas
-Kao da je bilo nekad
-Anestezija
-Glad
-Ti si sav moj bol
-Zemlja
-Krug
-Dum Dum ....

Po mom mišljenju, EKV je bila grupa sa definitivno najiskrenijim tekstovima. U odnosu na njih, Balaševićevi stihovi izgledaju kao "ćisto i nepatvoreno" emocionalno prenemaganje.
 
Karadjole De Mirel:
Hej, ljudi, zanima me sta mislite o EKV-u. Koje su vam omiljene pesme. Kako kapirate njihove tekstove. Omiljeni tekst?


Mogao si malo da pogledas predhodne teme jer sam ja vec otvorila jednu ovakvu pre 3-4 meseca ali ok...
Kao sto sam vec rekla EKV je legendarna grupa... Sta jos treba reci,oni koji je vole znaju zasto a oni koji ne nikad nece svatiti EKV...
 
Ma najgori su!!!!

AJ PA PREVEDITE!!!!

Al lepo procitajte i lepo shvatite!!!!



Apstrakcija filmskog izraza kao jezika specifikuma, i apstrakcija umetnickog akta uopste, dejure predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije, vlastite inferijornosti i vlastitog infansizma, bez obzira o kojoj se vrsti supremacije, na tom istom jeziku, kao specifikumu radi, i bez obzira na kojem nivo aspiracija mi o njemu govorili

KAKVA VOZNJAAAAAA aaaaaaa pa vi ne verujete!!!!!!

SAMO UNIVERZUM i nista vishe!!!!
 
yugoslav:
Ma najgori su!!!!

AJ PA PREVEDITE!!!!

Al lepo procitajte i lepo shvatite!!!!



Apstrakcija filmskog izraza kao jezika specifikuma, i apstrakcija umetnickog akta uopste, dejure predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije, vlastite inferijornosti i vlastitog infansizma, bez obzira o kojoj se vrsti supremacije, na tom istom jeziku, kao specifikumu radi, i bez obzira na kojem nivo aspiracija mi o njemu govorili

KAKVA VOZNJAAAAAA aaaaaaa pa vi ne verujete!!!!!!

SAMO UNIVERZUM i nista vishe!!!!


E, ti se na ovom forumu nalupa kao niko!!!
 
die_happy:
naj pesme (aj da izaberem neke za koje sam bas emotivno vezana)

- pored mene (zbog jedne osobe :wink: )
- anestezija
- soba
- geto
- sinhro
- ti si sav moj bol
- NE
- istina masina
i naravno oci boje meda...poz! odo'

uuuu,morala sam da prokomentarisem ovo...odlican izbor!
 
To je grupa zbog koje sam se nebrojeno puta raspravljala sa ljudima koji vole komercijalni rok i dozivljavaju EKV tekstove kao besmislene i preterane, a njihovu muziku kao mracnu i dosadnu. Takodje, to je grupa zbog koje smem da tvrdim da domaca rok scena nesto vredi. Milan je covek koji je svojom kreativnoscu i stavovima usao u legendu. Mislim da po originalnosti i kvalitetu tekstova sa njima moze da se meri jos jedino Block out. Pesme koje izdvajam su: Glad, Idemo, Sinhro,Prvi i poslednji dan, Nisam mislio na to, Siguran..., mada mislim da je greh uporedjivati ih, jednostavno, svaka je svet u malom i nosi svoju uvrnutu poruku, a zajedno su od neprocenjive vrednosti.
 
Spiritcraft:
yugoslav:
Ma najgori su!!!!

AJ PA PREVEDITE!!!!

Al lepo procitajte i lepo shvatite!!!!



Apstrakcija filmskog izraza kao jezika specifikuma, i apstrakcija umetnickog akta uopste, dejure predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije, vlastite inferijornosti i vlastitog infansizma, bez obzira o kojoj se vrsti supremacije, na tom istom jeziku, kao specifikumu radi, i bez obzira na kojem nivo aspiracija mi o njemu govorili

KAKVA VOZNJAAAAAA aaaaaaa pa vi ne verujete!!!!!!

SAMO UNIVERZUM i nista vishe!!!!


E, ti se na ovom forumu nalupa kao niko!!!

Pa to je zato sto samo PRDITE!!!!
Pa ajde jel neko razumeo moju pricu,, sad ja nisam baja kao Milan!!!aaaaaa?????
Pa vi se lozite na PSIHODELICARE, ove ove postmoderne umetnike,,, eto malo i ja ,,, aj se sad svi na mene malo lozite,,ipak dobro vozim jellllll???
 
yugoslav:
Ma najgori su!!!!

AJ PA PREVEDITE!!!!

Al lepo procitajte i lepo shvatite!!!!



Apstrakcija filmskog izraza kao jezika specifikuma, i apstrakcija umetnickog akta uopste, dejure predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije, vlastite inferijornosti i vlastitog infansizma, bez obzira o kojoj se vrsti supremacije, na tom istom jeziku, kao specifikumu radi, i bez obzira na kojem nivo aspiracija mi o njemu govorili

KAKVA VOZNJAAAAAA aaaaaaa pa vi ne verujete!!!!!!

SAMO UNIVERZUM i nista vishe!!!!

ej ali ti si kao iz neke intelekt. novine i uopshte nije isto!!!
 
Yugoslave, imas pravo na svoje misljenje. Imas pravo i da ga iznosis gde hoces. Ali to radi suptilnije ne vredjajuci druge korisnike foruma.

Osim toga "o ukusima se ne raspravlja". Ova tema nije postavljena kao diskusija o tome da li EKV valja ili ne, vec je postavljena za sve one koji slusaju ili vole EKV. Ako ih ne volis, nemoj da smetas onima koji vole.

Ajde, probaj da budes malo tolerantniji.
 
iluzionista:
Yugoslave, imas pravo na svoje misljenje. Imas pravo i da ga iznosis gde hoces. Ali to radi suptilnije ne vredjajuci druge korisnike foruma.

Osim toga "o ukusima se ne raspravlja". Ova tema nije postavljena kao diskusija o tome da li EKV valja ili ne, vec je postavljena za sve one koji slusaju ili vole EKV. Ako ih ne volis, nemoj da smetas onima koji vole.

Ajde, probaj da budes malo tolerantniji.


Bla bla bla bla!!!Uvek ista prica. Ja mislim da nikoga nisam uvredio!!! Ako se neko nasaho uvredjenim!!! JA SE DUBOKO IZVINJAJAM!!!
Pa smor je citati samo pohvale necije!!! A kritike!!????

Pa aj ti prevedi, moju pricu please!!!!


heheheh
 
I da...

yugoslav:
Ma najgori su!!!!

AJ PA PREVEDITE!!!!

Al lepo procitajte i lepo shvatite!!!!



Apstrakcija filmskog izraza kao jezika specifikuma, i apstrakcija umetnickog akta uopste, dejure predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije, vlastite inferijornosti i vlastitog infansizma, bez obzira o kojoj se vrsti supremacije, na tom istom jeziku, kao specifikumu radi, i bez obzira na kojem nivo aspiracija mi o njemu govorili

KAKVA VOZNJAAAAAA aaaaaaa pa vi ne verujete!!!!!!

SAMO UNIVERZUM i nista vishe!!!!

Inferiornost, ne inferiJornost... i pretpostavljam "nivou", ne "nivo"... :roll:
PS. Toliko to o tome, a sad - opet EKV...
 

Back
Top