Експлозијe на обележавању смрти Касема Солејманија у Ирану - више од 100 мртвих, 188 повређених

Е то је енигма како би Русија у таквом случају одиграла ако би Израел треснио атомску на Иран.
Иран нема атомску али има "прљаву" бомбу.
Иран је лупио тешку шамарчину ционистима седмог октобра. Што нису реаговали војно против њега?

Неће нико то да ризикује, колико год био ,,чак" на обарачу. Чак је кад треба убијати цивиле по Гази, чак ми са Хамасаом директно не могу да изађу у крај, а камоли са Ираном.
 
Има и Иран нуклеарни програм. А има и Русију као савезника.
Тако да, у ту опцију притиска на дугме најмање верујем, мада Иран воде Муле који се ничег ме плаше, па ни тог сценарија.
Иран већ води рат против Израела, преко Хезболаха и Хамаса.

У сваком случају, најреалније је да онај ко жели да уништи Иран покушаће то изнутра, да дестабилизује земљу, изазове немире и смакне режим. На директан сукоб са Ираном путем војске нико и не размишља. Иран је јасно ставио до знања ционистима да они стоје иза напада седмог октобра, па Израел није их напао директно војно.
Iran se zapravo izjasnio da nije imao veze sa sedmim oktobrom a i Izrael je u to vreme istakao da nema dokaza o povezanosti Irana sa tim. Svakako verovatno se zna da je ipak bilo povezanosti i Izrael se tek sada sveti na isti način. Nije slučajno odabrano okupljanje oko groba Sulejmanija koga je Tramp likvidirao verovatno na sugestiju tog istog Izraela. Povod je bio napad na američku ambasadu u Iraku ali uzrok je dublji. Suljo je bio glavni koordinator šiitskih formacija u Iraku i Siriji.
 
Iran se zapravo izjasnio da nije imao veze sa sedmim oktobrom
Да,да, а кад су славили тај напад и кад је Ајатолах Хамнеи рекао да се позлате руке оних који су то урадили?? И кад је рекао да је то била надмоћ Ислама над ционизмом?

Пусти ти касније комерцијалне изјаве, одакле Хамасу толико оружје, логистика и све што треба?? А ирански Хезболах који ракетира и гађа Израел и директно ратује против њих?

Лупио је тада Иран тешку шамарчину ционистима, а ови се свете над палестинским цивилима, јер са Ираном, колко год да су фанатици, не смеју отворено да зарате.

Друго, па и Израел негира да има везе са овим нападом , иако се ти чита рукопис Мосада.


Nije slučajno odabrano okupljanje oko groba Sulejmanija koga je Tramp likvidirao verovatno na sugestiju tog istog Izraela. Povod je bio napad na američku ambasadu u Iraku ali uzrok je dublji. Suljo je bio glavni koordinator šiitskih formacija u Iraku i Siriji.
:ok:

Сулејмани је тотално разбуцао америчке и ционистичке интересе и плаћенике у Сирији и јесте генерално, велики идеолошки симбол Ирана. Зато није ни чудно што су ово урадили баш на тај дан.
Као што рекох, види се рукопис Мосада. Али неће Иран остати без одговора, то је сигурно.
 
Злу званом ционизам. ;)

Mislim ni njima
Biti uklješten sa milijardu muslimana nije lak život

Nije nama lako što smo okruženi "svojima" doduše napujdanima koje bi mogli otrenjati za par dana da nas puste 1:1 a kako li je šaki Jevreja ..

Problem je što i oni tamo gde jesu štite nečiji interes
 
Mislim ni njima
Biti uklješten sa milijardu muslimana nije lak život
Само су хтели државу тамо, сами су протеривали палестински народ и чинили масакре над њима.
Ционизам је главна веза која везује САД, ЕУ и НАТО. Све може, али бити против циомизма- то се НЕ СМЕ.
 
Само су хтели државу тамо, сами су протеривали палестински народ и чинили масакре над њима.
Ционизам је главна веза која везује САД, ЕУ и НАТО. Све може, али бити против циомизма- то се НЕ СМЕ.

Mislim da su oni svojevrsni projekat.
Može biti i od strane tog što se naziva cionisti a može biti i nekog drugog
 
Лупио је тада Иран тешку шамарчину ционистима, а ови се свете над палестинским цивилима, јер са Ираном, колко год да су фанатици, не смеју отворено да зарате.

Сулејмани је тотално разбуцао америчке и ционистичке интересе и плаћенике у Сирији и јесте генерално, велики идеолошки симбол Ирана. Зато није ни чудно што су ово урадили баш на тај дан.
Као што рекох, види се рукопис Мосада. Али неће Иран остати без одговора, то је сигурно.
Ovde mislim da grešiš.
Oni moraju da zarate sa Iranom što je moguće pre i pre nego što Iran ojača dovoljno da pokrene ofanzivu na njih.
Samo je pitanje kako će zaratiti sa Iranom.
Sve oko Palestine ti je textbook strategija uništenja bilo kakvih pokreta otpora i gerilaca pre nego što se krene u glavni osvajački pohod.
Prosto rečeno nakon Gaze kreće West Bank. Izrael nema razloga da stane i toleriše West Bank sada kada su Rusi napali Ukrajinu i kada svet ulazi u novu nestabilnost.
Njima odgovara da sada unište Palestince jer im preti Iran.
----------------------------------------

A njima više odgovara i da Iran napadnu prvi.
 
A njima više odgovara i da Iran napadnu prvi.
Слажем се да ционистима не одговара постојање Ирана и његово деловање у региону, али мислим да ипак не желе директан сукоб са њима, јер би то повукло много дубље последице.
Више желе да Иран уруше изнутра неком дестабилизацијом или немирима и унутрашњим сукобима.

Зато ова експлозија, која није прва таква у Ирану.
 
Ја мислим да је то само неки спонтани стампедо.

Тако је исто погинуло пар стотина на самој сахрани Рахметли Ћазима.

А редовно изгину стотине кад се секу сабљама по Карбали.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ја мислим да је то само неки спонтани стампедо.

Тако је исто погинуло пар стотина на самој сахрани Рахметли Ћазима.

А редовно изгину стотине кад се секу сабљама по Карбали.
Šta misliš, koliko je Hamass boraca razvezalo jezik u pritvornim jedinicama Šin Beta?
Ja cenim MNOGO
 
Poslednja izmena od moderatora:
Šta misliš, koliko je Hamass boraca razvezalo jezik u pritvornim jedinicama Šin Beta?
Ja cenim MNOGO

Знаш оне подгојене борце Хамаса које су извозили у гаћама из "Газе у којој влада глад"?

Мислим да је сваки издао бар два друга.

Страхујем да ће Шин Бет многе Слободаре послати Ћазиму на истину у неки бољи, мултиполарнији свет.

То је трагично.
 
Знаш оне подгојене борце Хамаса које су извозили у гаћама из "Газе у којој влада глад"?

Мислим да је сваки издао бар два друга.

Страхујем да ће Шин Бет многе Слободаре послати Ћазиму на истину у неки бољи, мултиполарнији свет.

То је трагично.
U multipolarnom svetu multiverzuma, šehidi će konačno Poraziti Cionizam.
I svijet će postat Dar ul Islam
 
U multipolarnom svetu multiverzuma, šehidi će konačno Poraziti Cionizam.
I svijet će postat Dar ul Islam

У том свету,

назваћемо га "Небеско Бродарево",

Шехиди су већ уништили хиљаде Меркава и елиминисали милијарде циониста.

У земаљском Бродареву смрди канализација али.
 
Rasterećenje Ukrajinskog fronta.
То никако не одговара Русији, јер је Иран сад део Брикса, а још је и тражио безбедносне гаранције од стране Русије. Дакле, а ко дође до пичвајза, мисим да ће РУсија морати да стане на страну Ирана директно. А ту је и Кина. Можда је заиста време за већи карамбол, на жалост.
 
То никако не одговара Русији, јер је Иран сад део Брикса, а још је и тражио безбедносне гаранције од стране Русије. Дакле, а ко дође до пичвајза, мисим да ће РУсија морати да стане на страну Ирана директно. А ту је и Кина. Можда је заиста време за већи карамбол, на жалост.

ЛОЛ, Русија која штити Иран јер је део Брикса.

Да вас нема требало би вас измислити.

Шалим се.
 
То никако не одговара Русији, јер је Иран сад део Брикса, а још је и тражио безбедносне гаранције од стране Русије. Дакле, а ко дође до пичвајза, мисим да ће РУсија морати да стане на страну Ирана директно. А ту је и Кина. Можда је заиста време за већи карамбол, на жалост.
Tražio je i Herson garancije.
Eno, zahtev je još uvek kod Ljudmile Sisatove na šalteru
 
Tražio je i Herson garancije.
Eno, zahtev je još uvek kod Ljudmile Sisatove na šalteru
Полако. Само гледај. Нема журбе . Све ће доћи на своје. У сваком случају, ако буде рокање са Ираном, бие већег џумбуса.
 
ЛОЛ, Русија која штити Иран јер је део Брикса.

Да вас нема требало би вас измислити.

Шалим се.
Видећемо. Боље да не видимо, али ће се ствари додатно зашотрити. Можда Иран буде прокси териотирја, коју ће Русија да користи као што Америка користи Украину
 
Полако. Само гледај. Нема журбе . Све ће доћи на своје.
Hahaha, pa vi, rusjaci, uvek koriste ovaj set vrata kao argument u svoj prilog.

Evo, i Svazilend isto može reći "Samo polako... Dobijamo izlaz na more, menjaju se odnosi u svetu ;)"
 

Back
Top