Експлозијe на обележавању смрти Касема Солејманија у Ирану - више од 100 мртвих, 188 повређених

Iran-Isil. zatucani fanatici samo razlicitih pravaca.
Не, огромна је идеолошка разлика међу њима.

На страну сад што је ИСИЛ креација циониста.
 
Poslednja izmena:
А ко ти каже да Израел има ,,оружје судњег дана"???
Израел има атомско оружје већ дуго времена. Најлуђа ствар у целој причи је та што им атомску бомбу нису дали Амери него Французи. Бергман, човек који је водио израелски нуклеарни програм, платио је Французима 60 000 000 франака 1953 године да науче израелске инжењере како се прави тешка вода као и уређаји за издвајање изотопа и обогаћивање уранијума.
Прву пробу имали су 1963 године коју су им одрадили Французи а 1979 године избио је инцидент између Амера и Израела јер је амерички сателит приметио јак бљесак изнад Принц Едвард острва. Ова острва се налазе између Јужнофричке републике и Антарктика. Ту су Израелци извршили најјачи нуклеарни тест и у знак захвалности оставили су 4 атомске бомбе, малих снага, Јужноафричкој републици. Американци су вршили огроман притисак на ЈАР да уништи те бомбе и оне су предате, колико се сећам, Американцима.
 
Израел има атомско оружје већ дуго времена.
Има и Иран нуклеарни програм. И ми и ме знамо шта то све садржи.
Да није тако,ме би Амери и ционисти стално кмечали да Иран прекине са тим.
 
Има и Иран нуклеарни програм. И ми и ме знамо шта то све садржи.
Да није тако,ме би Амери и ционисти стално кмечали да Иран прекине са тим.
Има он доста добар и јак нуклеарни програм али направити атомску бомбу је много велики, тежак, мукотрпан и скуп посао али може да се направи. Развој иранског нуклеарног програма је сплет веома необичних околности јер највише на његов развој нису утицали Руси него, веровао или не, Украјинци. Украјински и руски атомски физичари и инжењери су 90-их ишли у Иран и радили на њему веома много.
Иран има циклотроне и може да обогаћује уранијум али је количина обогаћеног уранијума која се добија из његових центрифуга јако мала па мора много дуго да се чека да се створи критична маса.
Чим су ови дигли велику фрку вероватно је кренуо да ради са већим гасом тј да обогаћује уранијум пуном паром.
 
А што Израел није ушао у отворени рат са Ираном када га је Иран налупао седмог октобра? Мислиш да доушници из Мосада не знају да је Иран главни стратег Ал Акса Олуја операције?
Ево шта је рекао ирански врховни вођа након тог напада:

Љубимо у чело и руке паметним и талентованим планерима операције Ал-Акса Олуја и палестинској омладини и поносни смо на њих“, рекао је Хамнеи.

Још је и додао да је тај напад доказ ,,надмоћи Ислама" над ционистима.
Дакле, ем су их налупали, ем су им то јавно у очи и рекли.

И што Израел није напао Иран? Рећи ћу ти- Израел је тигар од папира који два дана не би постојао САД не стоји иза њега.
Не бих ја олако потцењивао Израел као ни Иран. Израел је један веома јак и опасан противник против било кога када се бори.
 
Не бих ја олако потцењивао Израел као ни Иран. Израел је један веома јак и опасан противник против било кога када се бори.
Али ни Израел не иде на отворени сукоб са Ираном. Чак су негирали да они стоје иза напада у Бејруту, где је убијен онај командант Ал Касама.
 
Коначно је време да ти, @Dе Sisti, @Mstislav и остали ционистичка компанија лепо прихватите да сте и истом табору са њима:
Ne možemo biti u istom taboru.
Oni u najboljem slučaju mogu biti korisni idioti Zapada, ali oni su pre svega tabor za sebe kako okreneš.
Mržnja između šiita i sunita uopšte nije mala da bi ti tek tako ISIS stavljao u Zapadni tabor.
I nije problem ni da podržavamo njihovu borbu protiv Irana.
Sasvim je okej da se neprijatelji rokaju među sobom.

"Korišćenje neprijatelja za svoje ciljeve protiv drugih neprijatelja" .
 
Ne možemo biti u istom taboru.
Oni u najboljem slučaju mogu biti korisni idioti Zapada, ali oni su pre svega tabor za sebe kako okreneš.
Mržnja između šiita i sunita uopšte nije mala da bi ti tek tako ISIS stavljao u Zapadni tabor.
I nije problem ni da podržavamo njihovu borbu protiv Irana.
Sasvim je okej da se neprijatelji rokaju među sobom.

"Korišćenje neprijatelja za svoje ciljeve protiv drugih neprijatelja" .
Тачно је да су шити и сунити у сукобу и да то није од јуче. Све то стоји.

Али, ИСИЛ није непријатељ Запада и Израела. ИСИЛ никада није направио ниједну већу акцију против Израела. ИСИЛ није само обичан ,,корисни идиот" већ директна креација западних служби и Мосада. Постављао сам већ овде како су иранске службе и полиција хапсиле проповеднике ИСИЛ-а к утврдили су да су то у ствари агенти Мосада. По свом деловању ова организација је антиисламска, јер све што ради иде у корист непријатеља муслимана.
Идеолошки, такође ИСИЛ не само да није исламски већ антиисламски. Писао сам и постављао о томе. Водећи исламски теолози оспорили су да ИСИЛ има везе са Исламом, па чак и са салафистичком верзијом на коју се позива.

Тако да слободно може да се каже, да ИСИЛ јесте део западног табора.
 
Тачно је да су шити и сунити у сукобу и да то није од јуче. Све то стоји.

Али, ИСИЛ није непријатељ Запада и Израела. ИСИЛ никада није направио ниједну већу акцију против Израела. ИСИЛ није само обичан ,,корисни идиот" већ директна креација западних служби и Мосада. Постављао сам већ овде како су иранске службе и полиција хапсиле проповеднике ИСИЛ-а к утврдили су да су то у ствари агенти Мосада. По свом деловању ова организација је антиисламска, јер све што ради иде у корист непријатеља муслимана.
Идеолошки, такође ИСИЛ не само да није исламски већ антиисламски. Писао сам и постављао о томе. Водећи исламски теолози оспорили су да ИСИЛ има везе са Исламом, па чак и са салафистичком верзијом на коју се позива.

Тако да слободно може да се каже, да ИСИЛ јесте део западног табора.
Okej, ali ti ludaci nemaju mesta na Zapadu po ideologiji itd.
Mogu biti samo korisni idioti sve i da jesi u pravu.
Ja njih ne priznajem za Zapad.
Ne postoje režimi slični njima u Zapadnom Slobodnom Svetu.
 
Okej, ali ti ludaci nemaju mesta na Zapadu po ideologiji itd.
Mogu biti samo korisni idioti sve i da jesi u pravu.
Ja njih ne priznajem za Zapad.
Ne postoje režimi slični njima u Zapadnom Slobodnom Svetu.
Нису ни Ислам. Цео исламски свет, чак и салафије, их се одричу.

Поготово их презиру зато што су оруђе западних служби и интереса.
И нисам говорио да су идеолошки у истом табору, али јесу у страшком смислу.

Запад и НАТО су више пута показали да су непријатељи муслимана, тако да не видим ниједан интерес да неки исламски покрет, сем оног ко није плаћен од истих, ради за западне интересе.
 
Ameri ne smeju sada nista.Upetljali su se sa Kinezima,Rusima,sad im tre ba jos Iran sa nuklearnim naoruzanjem.

Ako Iran krene na Izrael( a to će se desidi nikada) Amerikanci će momentalno svim snagama napasti Iran. Kinezi neće prstom mrdnuti.
 
Ako Iran krene na Izrael( a to će se desidi nikada) Amerikanci će momentalno svim snagama napasti Iran. Kinezi neće prstom mrdnuti.
Da,ameri malo muka imaju sad uopste,da pomognu Izraelu..Ne treba kinezi ni da mrdnu nicim,ali kada se udruze sve islamske drzave,nece valjati pa ni po amere.
 
Неко рече синоћ у "актуелностима" да Иран већ има тактичке нуклеарне бомбе. Нема још оне велике. Више од тих му и не треба. Таман да "држе страх" нпр. Израелу.
 
Da,ameri malo muka imaju sad uopste,da pomognu Izraelu..Ne treba kinezi ni da mrdnu nicim,ali kada se udruze sve islamske drzave,nece valjati pa ni po amere.

Muslimani sad ne smeju da zucnu povodom Gaze a kamoli da se umešaju USA i Nato.
 

Back
Top