Ekskurzije

Zato sto nikog ne boli ***** za ta nalazista...A da se neko malo potrudio oko tih nalazista, pricao bi drugu pricu...
Ili da cekamo da neko sa strane uzme to pdo svoje, kao Caricin Grad.

Pre dve godine sam posetila Viminacijum i bila sam veoma zadovoljna celokupnom organizacijom koju su pripremili arheolozi koji su radili tamo. Nije mi se činilo da je nalazište zapušteno. Vojnički logori, terme, grobnice, sve je bilo otkopano do kraja i u potpunosti se videla njihova pređašnja svrha. Osim toga, vodiči su nas jako dobro vodili i umeli da objasne svaki bogovetni detalj koji se mogao objasniti. Ta poseta je bila saznajno od velikog značaja i delovala je, ovako, dosta inspirativno na sve nas. :)

Doduše, nikad nisam bila u Gamzigradu niti Caričinom gradu.
 
Pre dve godine sam posetila Viminacijum i bila sam veoma zadovoljna celokupnom organizacijom koju su pripremili arheolozi koji su radili tamo. Nije mi se činilo da je nalazište zapušteno. Vojnički logori, terme, grobnice, sve je bilo otkopano do kraja i u potpunosti se videla njihova pređašnja svrha. Osim toga, vodiči su nas jako dobro vodili i umeli da objasne svaki bogovetni detalj koji se mogao objasniti. Ta poseta je bila saznajno od velikog značaja i delovala je, ovako, dosta inspirativno na sve nas. :)

Doduše, nikad nisam bila u Gamzigradu niti Caričinom gradu.

Eto...:lol:A ne onaj ce tu nesto palamudi kako nalazista nevaljaju...
 
Mi idemo sad u oktobru u Prag,Bec i Bratislavu,i isto su nam napricali da po sobama ne sme da se pravi buka,kao za to postoji diskoteka i kazino u hotelu.Nadam se da nece biti tako:thumbdown: jer do sad na svim exkurzijama ubedljivo najbolje zurke su bile one u privatnoj reziji u sobi.........:kpozdrav:

bio sam prosle godine na toj relaciji i tacno je da ne sme da se pravi buka, ali samo u Pragu, posto nam hotel u Becu bio van grada pored aerodroma... Medjutim mi smo naravno pravili buku i obezbedjenje(bas ono zaebano) su dolazili par puta... Prvo su na englekom molili da se smirimo a kasnije je doslo i do blazeg konflikta... Kada smo odlazili iz hotela cekali smo 4 sata ispred, :dash: dok su se profesori ubedjivali sa upravom hotela da nam vrate depozit...
Tako da budite oprezni, bar u Pragu... ;)
 
Evo dragi moji obavestila nas je razredna o novoj eksurziji a jos ni staru nismo platili .Ide se pocetkom oktobra u Italiju . Ovde bismo mogli da komentarisemo o svemu vezano za eksurzije, a ponajvise o plandu eksurzije i cene iste :besna:

1 dan
### - Lido di Jezolo , polazak, prolazak kroz Srbiju, Hrvatsku, Sloveniju. Usputne pazue prema potrebi i na granicnim prelazima. Dolazak u Lido di Jezelo u vecernjim satima . Smestaj. Vecera. Nocenje .
2 dan
Lido di Jezolo - venceija - lido di jezolo : dorucak, transfer brodom do Punta Sabijonija do Venecije. Panoramsko razgledanje Venecije u pratnji lokalnog vodica: mOST UZDAHA, Duzdeva palata, trg i katedrala Sv. Marka, Kampanile, biblioteka sa kolonadama, santa marija dela salute, most rialto ... slobodno za individualno razlgedanje Venecije. Povratak brodom u Punta Sabijoni, povratak u hotel. vecera, disko vece. nocenje
3 dan
Lido - piza - montekatini terme dorucak, put do bolonje i firence. odlazak do pize, panoramsko razgledanje polja cuda : krivio toranj, krstionica, katedrala ... smestaj u montekatini terme . disko vece , vecera, nocenje
4 dan
Montekatini - firenca-rim rani dorucak-firenca-razgledanje firence-trg sinjorija-galerija ufici-ponte vekio-krstionica sv jovana-duomo ... polazak za rim . smestaj u hotel u okolini rima. vecera . nocenje
5 dan
rim
dorucak, razgledanje grada, sv petar u lancima, koloseum, konstantinov slavoluk, fori romani, trg venecija, kampiodoljo, via korzo, fontana di trevi, spanski trg, panteon .... pjaca navona ... slobodno popodne , povratak u hotel , vecera. diskovece. nocenje
6 dan
rim vatikan rim
dorucak, vatikan - obilazak vatikanskog muzeja sikstinske kapele, katedrale i trga sv petra . po zavrsenom obilasku slobodno vreme za individualno razlgedanje rima , povratak u hotel. vecera. nocenje
7 dan
rim verona lido
dorucak, napustanje hotela, verona, setnja istorijskim centrom grada, trg bra sa arenom, trg erbe, spomenik danteu, grobnica skalidjeri, julijina kuca. krace slobodno vreme , put do lido . hote. vecera. disko . nocenje .
8 dan
lido - ###

dorucak, srbija, kroz italiju sloveniju, hrvatsku i srbiju ....

cena: 43 750 , odlozeno do maja meseca + dnevnice profesorima
hoteli su 4*, i dva od po 3*

:aha:

Znaci strasno :roll:

Odrace nas :roll:

i mi idemo na ovu relaciju pocetkom oktobra, samo je malo jeftinije...
aj pa vidimo se tamo..;)
 
bio sam prosle godine na toj relaciji i tacno je da ne sme da se pravi buka, ali samo u Pragu, posto nam hotel u Becu bio van grada pored aerodroma... Medjutim mi smo naravno pravili buku i obezbedjenje(bas ono zaebano) su dolazili par puta... Prvo su na englekom molili da se smirimo a kasnije je doslo i do blazeg konflikta... Kada smo odlazili iz hotela cekali smo 4 sata ispred, :dash: dok su se profesori ubedjivali sa upravom hotela da nam vrate depozit...
Tako da budite oprezni, bar u Pragu... ;)

Isti hotel u Becu...Mi smo se kacili na krov i tamo cugali onu austrijsku votku sto ima ukus ko aceton...Sva sreca, pa merdevine imale onu zastitnu ogradu ili sta vec...:lol:

A u Pragu...Pa i nas su zadrzavali oko 2-3 sata da provere sobe i da pokusaju da nam uzmu depozit...Zato smo se mi vratili an ponovljeni dorucak i ostavili rusvaj...Ja uz'o neke strane cajeve...:mrgreen:
 
znaci nisu samo nas Selovce celu osnovnu vodali po kojekakvim vukojebinama i rupama:D

Ma jok, vi ste super u odnosu na nas...Kod nas je sve propalo defintivno... Ako nista, skola vam je lepsa, imate lepa kupatila i salu...:rotf: Mi u 21. veku bez sale, normalne klonje, svlacionice i normalne pekare... Malo je naprednije od svinjca...:hahaha:
 
Ma jok, vi ste super u odnosu na nas...Kod nas je sve propalo defintivno... Ako nista, skola vam je lepsa, imate lepa kupatila i salu...:rotf: Mi u 21. veku bez sale, normalne klonje, svlacionice i normalne pekare... Malo je naprednije od svinjca...:hahaha:

eee bilo nekad davno...pre 3 godine...:(..treba da vidis sad moju srednju,fizicko imamo u prostoriji koja je pre 40-50-60 godina bila menza,a u wc ne mozes da udjes od smrada i to je jos "nova zgrada":hahaha::hahaha::hahaha: mada je stara,odnosno ona koja je izgradjena polovinom 19. veka mnogo bolja i uredjenija,jedino sto je sredjeno je skolsko dvoriste i park,time mozemo da se pohvalimo:rumenko:

izvinjavam se ostalima sto sam skrenuo sa teme :bye:
 
eee bilo nekad davno...pre 3 godine...:(..treba da vidis sad moju srednju,fizicko imamo u prostoriji koja je pre 40-50-60 godina bila menza,a u wc ne mozes da udjes od smrada i to je jos "nova zgrada":hahaha::hahaha::hahaha: mada je stara,odnosno ona koja je izgradjena polovinom 19. veka mnogo bolja i uredjenija,jedino sto je sredjeno je skolsko dvoriste i park,time mozemo da se pohvalimo:rumenko:

izvinjavam se ostalima sto sam skrenuo sa teme :bye:

A u koju srednju ides? Da znam, ako sam to htela da odustanem na vreme...:lol:
 

Back
Top