Ego-Univerzum

SUPERKULER:

Nači:Ti I Ozi ste rođeni kao Filozofi.... koji samo kmeče ali ni od jedne nisam čuo neku smislenu rečenicu, ni reč, a kamo li filozofsku mudrost!

Ne, ja sam rođeni filozof, a ti i Ozi ste priučeni filozofi koji kmeče. Razlika je što onaj ko se rodi kao filozof ima neko svoje novo, vlastito, još neizrečeno otkriće i mudrost koju uvodi u filozofiju, a vi pručeni filozofi koji kmeče nemate ništa svoje vlastito u filozofiji, već samo bez razumevanja, kao papagaji, bubate na pamet i citirate ono što su drugi filozofi rekli i tako ubeđujete sebe da ste i sami mudri i da ste filozofi. Shit!
 
Ko ti je slagao da se do Istine o postojanju materije, života i prirode može doći studiranjem prirodnih nauka, psihologije, filozofije, teologije, političkih i drugiha nauka? Posle završenih studija na bilo kojem od ovih fakulteta čovek ostane neznalica kao što je i pre studija bio.

Cjenim samo one koji traze istinu ...
Ne i one koji kazu da su je nasli ...!
 
SUPERKULER:


Razlika je što onaj ko se rodi kao filozof ima neko svoje novo, vlastito, još neizrečeno otkriće i mudrost koju uvodi u filozofiju, a vi pručeni filozofi koji kmeče nemate ništa svoje vlastito u filozofiji, već samo bez razumevanja, kao papagaji, bubate na pamet i citirate ono što su drugi filozofi rekli i tako ubeđujete sebe da ste i sami mudri i da ste filozofi. Shit!



Naravno,to ga i cini filozofom ,ali ...
Ipak,da ti kazem, da ne mozes ziviti zivot i filozofiju,nikad,nesto moras uzeti ...
Ti si odabrao zivot ...!
 
IILYRIAN:

Ipak, da ti kazem, da ne mozes ziviti zivot i filozofiju, nikad,.
..

Možeš - ako poznaješ logiku, tj. filozofiju života i živiš po logici i filozofiji života.

Ne možeš živeti ovu, dosadašnju svetsku filozofiju, koja nema veze ni sa čim, a kamo li sa životom. Činjenica je da svetska nauka, filozofija, ni teologija još uvek nemaju odgovor na pitanje ŠTA je svest, odnosno, život, KAKO postoji, ni ZAŠTO.

Ali istina je i ovo, da mi živimo po filozofiji, tj. po logici i zakonima života, makar da to i ne znamo, jer nema duge mogućnosti, ni načina da se živi do te. Samo, bolje je znati, nego ne znati, jer život ima i svoju negativnu i mračnu stranu, tj. logiku i zakon, a to je da može da se živi i na vlastitu štetu, tj. da se živi u bedi i patnji, kada se uvek dešava da se zbog neznanja bira ta mračna strana života, tj. da se bira beda i patnja. A ako se poznaju logika i zakoni života, tj. ako se poznaju i svetli/dobri i oni mraćni/zli zakoni života, tada će uvek da se desi da se biraju svetli/dobri, a nikada mračni/zli, kao što se to još uvek na našoj planeti, zbog neznanja tih zakona, dešava..
 
Poslednja izmena:
IILYRIAN:

..

Možeš - ako poznaješ logiku, tj. filozofiju života i živiš po logici i filozofiji života.

Ne možeš živeti ovu, dosadašnju svetsku filozofiju, koja nema veze ni sa čim, a kamo li sa životom. Činjenica je da svetska nauka, filozofija, ni teologija još uvek nemaju odgovor na pitanje ŠTA je svest, odnosno, život, KAKO postoji, ni ZAŠTO.

Ali istina je i ovo, da mi živimo po filozofiji, tj. po logici i zakonima života, makar da to i ne znamo, jer nema duge mogućnosti, ni načina da se živi do te. Samo, bolje je znati, nego ne znati, jer život ima i svoju negativnu i mračnu stranu, tj. logiku i zakon, a to je da može da se živi i na vlastitu štetu, tj. da se živi u bedi i patnji, kada se uvek dešava da se zbog neznanja bira ta mračna strana života, tj. da se bira beda i patnja. A ako se poznaju logika i zakoni života, tj. ako se poznaju i svetli/dobri i oni mraćni/zli zakoni života, tada će uvek da se desi da se biraju svetli/dobri, a nikada mračni/zli, kao što se to još uvek na našoj planeti, zbog neznanja tih zakona, dešava..

Nauka je postala sredstvo za zgrtanje novca,i kao takva ona se gubi ...
Teologija je covjeka sagledala u cijeloj njegovoj gluposti,po kojoj ga sad oblikuje!

Hoces reci da si kod sebe uspio da spojis zivot i filozofiju?
Nesto si morao da izgubis,morao,ili zivot ili filozofiju ...

Cjenim tvoj rad,pogledao sam i tvoj PDF,tj.knjigu,ali ...
Ipak,rekao bih da si samo malo zagrebao po povrsini ...?

Filozofija je u ratu sa zivotom,velikom...
Na planeti Zemlji,gdje ne postoji vrijeme za koje vi znate ...
Vec sve biva i traje kroz jedan trenutak...
Gdje postoji samo sirenje i suzavanje prostora...!
 
IIIYRiAN

Ipak, rekao bih da si samo malo zagrebao po povrsini ...?

Ne, nego sam ubo u centar. Kada se shvati da su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti osnovni faktori svesti i da sa tih sedam sposobnosti raspolaže materija i da su svest i materija jedna i ista prirodna sila i pojava i kada se ova istina uzme kao Prva i Početna Istina i premisa za izvođenje svih drugih istina, sve će iz temeljka da se promeni. Dve vodeće suprotne svetske filozofije, idealizam i materijalizam, će da padnu, religije će da postanu bezvredne, države kao političke tvorevine će da se ugase, svet će da se pomiri i ujedini, uspostaviće se ravnopravan svetski društveni i ekonomski poredak i sve će da bude mnogo, mnogo bolje nego do sada. Ali, ima jedno ALI - "Crkni magarče do zelene trave". Nisu ljudi toliko pametni i mudri da sve ovo mogu da shvate. Teraće oni sa svojom glupošću još dugo
 
Poslednja izmena:
IIIYRiAN



Ne, nego sam ubo u centar. Kada se shvati da su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti osnovni faktori svesti i da sa tih sedam sposobnosti raspolaže materija i da su svest i materija jedna i ista prirodna sila i pojava i kada se ova istina uzme kao Prva i Početna Istina i premisa za izvođenje svih drugih istina, sve će iz temeljka da se promeni. Dve vodeće suprotne svetske filozofije, idealizam i materijalizam, će da padnu, religije će da postanu bezvredne, države kao političke tvorevine će da se ugase, svet će da se pomiri i ujedini, uspostaviće se ravnopravan svetski društveni i ekonomski poredak i sve će da bude mnogo, mnogo bolje nego do sada. Ali, ima jedno ALI - "Crkni magarče do zelene trave". Nisu ljudi toliko pametni i mudri da sve ovo mogu da shvate. Teraće oni sa svojom glupošću još dugo

Iz cega proizilaze svijest i materija,kao '' jedna i ista prirodna sila'' ...?
 
Nauka je postala sredstvo za zgrtanje novca,i kao takva ona se gubi ...
Teologija je covjeka sagledala u cijeloj njegovoj gluposti,po kojoj ga sad oblikuje!

Hoces reci da si kod sebe uspio da spojis zivot i filozofiju?
Nesto si morao da izgubis,morao,ili zivot ili filozofiju ...

Cjenim tvoj rad,pogledao sam i tvoj PDF,tj.knjigu,ali ...
Ipak,rekao bih da si samo malo zagrebao po povrsini ...?

Filozofija je u ratu sa zivotom,velikom...
Na planeti Zemlji,gdje ne postoji vrijeme za koje vi znate ...
Vec sve biva i traje kroz jedan trenutak...
Gdje postoji samo sirenje i suzavanje prostora...!
S malom ispravkom:Prostor je sasvim drukčiji ambijent-najbolje je predstavljen kao tenzorsko-vektorski proctor koga čine sile,
a nema dimenzije! Ovo nije lako shvatiti,ali da nisu shvatili u NASA (zahvaljujući pre svih Nilsu Boru!) kako bi se ispromašivali
Marsa!
Ostalo potpisao!
 
S malom ispravkom:Prostor je sasvim drukčiji ambijent-najbolje je predstavljen kao tenzorsko-vektorski proctor koga čine sile,
a nema dimenzije! Ovo nije lako shvatiti,ali da nisu shvatili u NASA (zahvaljujući pre svih Nilsu Boru!) kako bi se ispromašivali
Marsa!
Ostalo potpisao!

Htjedoh i na to ukazati,ali mi um razorise pitanja koja je sam sebi postavio ...

Inace,sta kazes na Borov model atoma..?
 
Poslednja izmena:
IIIYRIAN:

Iz cega proizilaze svijest i materija,kao '' jedna i ista prirodna sila'' ...?

Svest/materija ne "proizilazi" ni iz čega, tj. ne nastaje ni iz čega. Ona POSTOJI. Pstoji večito, sama po sebi, kao nestvoriva i neuništiva, sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. U knjizi "Zakon postojanja2 za koju sam napred u jednom od postova dao link sve je lepo objašnjeno.
 
IIIYRIAN:



Svest/materija ne "proizilazi" ni iz čega, tj. ne nastaje ni iz čega. Ona POSTOJI. Pstoji večito, sama po sebi, kao nestvoriva i neuništiva, sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. U knjizi "Zakon postojanja2 za koju sam napred u jednom od postova dao link sve je lepo objašnjeno.

Sve mora imati prauzrok!
 
Sve mora imati prauzrok!

Pretpostavljam da prauzrok ne postavljaš IZVAN onog čemu daješ značenje SVE, jer samim tim bi morao da dođeš do granice koja bi onda bila suprotnost SVEMU a to je NIŠTA... ili pak NEŠTO što je izvan granica svega. Po tom tvom objašnjenju svaki prauzrok bi opet imao svoj uzrok. Ti si pomiješao značenje IZVORA i UZROKA...

PS, Ljubo i ja se možda ne slažemo u korišćenju riječi SVIJEST ali u komentaru na koji si dao svoj komentar Ljubo ti objašnjava isto; objašnjava samo postojanje. Ono je nestvorivo, nema prauzrok, nema IZVOR iz kojega postaje. ONO je jedino istinsko ono-što-jeste. ON ga naziva Sviješću a ja apsolutom. Tu se fundamentalno razlikuju naša objašnjenja ali u principu govore o istom.

Stoga, postojanje je IZVOR svim postajućim Stvarima.
PRA-Uzrok Stvarima jeste želja za manifestacijom potencijala onoga-što-jeste, dakle želja za manifestacijom apsolutnih kvaliteta.
Taj potencijal se pokreće u manifestujuću vrijednost zahvaljujući Znanju-o-Sebi-apsolutu, koje ja izričito vidim kao Svijest koja je ogledalo apsoluta u njegovom Duhu. U Svijesti postoji i Znanje kojim apsolut pokreće manifestaciju projektujuće stvarnosti dok on sam ostaje nepromjenen, nepromjenjiv, ostaje Kreator i svjedok svim promjenama.
 
Pretpostavljam da prauzrok ne postavljaš IZVAN onog čemu daješ značenje SVE, jer samim tim bi morao da dođeš do granice koja bi onda bila suprotnost SVEMU a to je NIŠTA... ili pak NEŠTO što je izvan granica svega. Po tom tvom objašnjenju svaki prauzrok bi opet imao svoj uzrok. Ti si pomiješao značenje IZVORA i UZROKA...

PS, Ljubo i ja se možda ne slažemo u korišćenju riječi SVIJEST ali u komentaru na koji si dao svoj komentar Ljubo ti objašnjava isto; objašnjava samo postojanje. Ono je nestvorivo, nema prauzrok, nema IZVOR iz kojega postaje. ONO je jedino istinsko ono-što-jeste. ON ga naziva Sviješću a ja apsolutom. Tu se fundamentalno razlikuju naša objašnjenja ali u principu govore o istom.

Stoga, postojanje je IZVOR svim postajućim Stvarima.
PRA-Uzrok Stvarima jeste želja za manifestacijom potencijala onoga-što-jeste, dakle želja za manifestacijom apsolutnih kvaliteta.
Taj potencijal se pokreće u manifestujuću vrijednost zahvaljujući Znanju-o-Sebi-apsolutu, koje ja izričito vidim kao Svijest koja je ogledalo apsoluta u njegovom Duhu. U Svijesti postoji i Znanje kojim apsolut pokreće manifestaciju projektujuće stvarnosti dok on sam ostaje nepromjenen, nepromjenjiv, ostaje Kreator i svjedok svim promjenama.

A izvor postojanju?


Dakako da shvatam sta zelis reci,ali sumnjam da sumnjam ...

Primjer je sledeci ...
Apsolutno je nemoguce da neko kaze koja je najmanja cestica ...
Istina je da i od najmanje ima manja i tako u beskonacnost ...

Ako si ti uspio da izgradis smjelost i kazes da je ''to i to'' Pocetak,ti si onda dobar ...
Ti mozes mirno spavati!


Kako sam ja radikalni nihilist,ja sam ''ukocen'' i sve je ''ukoceno''!
 
Poslednja izmena:
A izvor postojanju?


Dakako da shvatam sta zelis reci,ali sumnjam da sumnjam ...

Primjer je sledeci ...
Apsolutno je nemoguce da neko kaze koja je najmanja cestica ...
Istina je da i od najmanje ima manja i tako u beskonacnost ...

Ako si ti uspio da izgradis smjelost i kazes da je ''to i to'' Pocetak,ti si onda dobar ...
Ti mozes mirno spavati!


Kako sam ja radikalni nihilist,ja sam ''ukocen'' i sve je ''ukoceno''!


Ja uopšte nisam govorio o česticama... već o postojanju. Čestice pripadaju domenu projekcije a samo postojanje (apsolut) stvara tu projekciju i svjedoči njenom postajanju. A gore sam objasnio razliku između postojanja i projekcije stvari. Čestica je 'Stvorenje', Stvar dakle, kreirana je projekcijom Znanja-o-Sebi iz Svijesti a svoju manifestujuću vrijednost te kao takva 'postoji' samo onda kada apsolut usmjeri svoju pažnju na nju kroz takođe već projektovana čula. Doživljaj 'čestice' u projekciji se ostvaruje Svjesnošću. Svjesnost je duh stanja... projekcije.

IZVOR projekciji je Svijest.
Njen pra-uzrok je želja za samorealizacijom.

'Početak' kao i kraj postoje samo u Svjesnosti, dakle u domenu projekcije.
Apsolut je konačan ali nema niti početak niti kraj.
Početak i kraj se mogu vezati samo za trajanje jednog iskustva, dakle jedne projekcije.
Proces kroz koji se odvijaju projekcije je beskonačan.
Proces se uvijek odvija u SADA.
Proces je beskonačan dok je SADA konačno.
Sadašnjost je beskonačna.

Primjer je sledeci ...
Apsolutno je nemoguce da neko kaze koja je najmanja cestica ...
Istina je da i od najmanje ima manja i tako u beskonacnost ...

Ne postoji apsolutno nemoguće.
Sve je moguće. Apsolut je svemoguć. Suprotno apsolutu, razum je limitiran predodređenim uslovima. Priroda razuma jeste nagon za kontinuitetom projekcije kroz te unaprijed postavljene pred-uslove, dakle kontinium je. Kontinium je odgovoran za stvaranje novih projekcija, dakle za stvaranje manjih čestica od najmanjih do tad poznatih. No to ne daje nikakav validan odgovor o postojanju. Postojanje je konačno. Ono niti postaje niti nestaje. Ono je apsolutno, apsolut. Iz njega sve postaje i prestaje da postaje dok on ostaje nepromijenjen, nepromjenjiv. Proces postajanja, takođe, nikada ne prestaje... beskonačan je. U isto vrijeme beskonačnost procesa je konačna. Kako je to moguće? Lako. Beskonačnost postoji kao takva samo u domenu razuma. Dakle, kada je apsolut svojom pažnjom centriran u razumu i poistovijećen sa njim, apsolut doživljava proces projekcije beskonačnim kontiniumom, dok kada se apsolut postavi u sam Duh koji je sveobuhvatno Znanje stanja projekcije... apsolut tad sveobuhvata proces i doživljava ga konačnim u SADA.
 
Ja uopšte nisam govorio o česticama... već o postojanju. Čestice pripadaju domenu projekcije a samo postojanje (apsolut) stvara tu projekciju i svjedoči njenom postajanju. A gore sam objasnio razliku između postojanja i projekcije stvari. Čestica je 'Stvorenje', Stvar dakle, kreirana je projekcijom Znanja-o-Sebi iz Svijesti a svoju manifestujuću vrijednost te kao takva 'postoji' samo onda kada apsolut usmjeri svoju pažnju na nju kroz takođe već projektovana čula. Doživljaj 'čestice' u projekciji se ostvaruje Svjesnošću. Svjesnost je duh stanja... projekcije.

IZVOR projekciji je Svijest.
Njen pra-uzrok je želja za samorealizacijom.

'Početak' kao i kraj postoje samo u Svjesnosti, dakle u domenu projekcije.
Apsolut je konačan ali nema niti početak niti kraj.
Početak i kraj se mogu vezati samo za trajanje jednog iskustva, dakle jedne projekcije.
Proces kroz koji se odvijaju projekcije je beskonačan.
Proces se uvijek odvija u SADA.
Proces je beskonačan dok je SADA konačno.
Sadašnjost je beskonačna.



Ne postoji apsolutno nemoguće.
Sve je moguće. Apsolut je svemoguć. Suprotno apsolutu, razum je limitiran predodređenim uslovima. Priroda razuma jeste nagon za kontinuitetom projekcije kroz te unaprijed postavljene pred-uslove, dakle kontinium je. Kontinium je odgovoran za stvaranje novih projekcija, dakle za stvaranje manjih čestica od najmanjih do tad poznatih. No to ne daje nikakav validan odgovor o postojanju. Postojanje je konačno. Ono niti postaje niti nestaje. Ono je apsolutno, apsolut. Iz njega sve postaje i prestaje da postaje dok on ostaje nepromijenjen, nepromjenjiv. Proces postajanja, takođe, nikada ne prestaje... beskonačan je. U isto vrijeme beskonačnost procesa je konačna. Kako je to moguće? Lako. Beskonačnost postoji kao takva samo u domenu razuma. Dakle, kada je apsolut svojom pažnjom centriran u razumu i poistovijećen sa njim, apsolut doživljava proces projekcije beskonačnim kontiniumom, dok kada se apsolut postavi u sam Duh koji je sveobuhvatno Znanje stanja projekcije... apsolut tad sveobuhvata proces i doživljava ga konačnim u SADA.



Ti opet ponovi isto ...


Projekcije i postojanje?
Jednom projekcijom je i ''nastalo'' postojanje...

Nikad se ne moze nista spoznati i nista ne postoji,jer se nista ne moze prikazati kao istina ...
Sve podljeze beskonacnoj sumnji!

Ipak,tvoja filozofija o Apsolutu mi se cini labavom i nesigurnom?
Koliko si siguran da zaista znas sta govoris?
Sumnjas li ti?
 
Ti opet ponovi isto ...


Projekcije i postojanje?
Jednom projekcijom je i ''nastalo'' postojanje...

Nikad se ne moze nista spoznati i nista ne postoji,jer se nista ne moze prikazati kao istina ...
Sve podljeze beskonacnoj sumnji!

Ipak,tvoja filozofija o Apsolutu mi se cini labavom i nesigurnom?
Koliko si siguran da zaista znas sta govoris?
Sumnjas li ti?

A ti opet nisi dobro pročitao. A da jesi pročitao bi da sam napisao da projekcijom ne nastaje postojanje već iskustvo Znanja koja se projektuju iz Svijesti, a postojanje ih za Sebe projektuje. Ja još rekoh postojanje niti postaje niti nestaje. Odakle si samo izvukao zaključak da "Jednom projekcijom je i ''nastalo'' postojanje...?"
I kako to da ti sebe postavljaš među poznavaoce postojanja i saznanja kad jedino što MISLIŠ da znaš jeste da znaš da sumnjaš. Sama sumnja je suprotnost od ZNANJA. Zar ne shvataš?... očito ne shvataš.
Ja recimo ne sumnjam. Znam. Dok nisam saznao, sumnjao sam. Šta ti to kaže? To ti kaže da ti recimo nisi saznao to o čemu želiš da pričaš a pričaš sa autoritetom poznavaoca. To je čista zabluda.

Ja ti ispisah o razumu i Svjesnosti a ti opet o beskonačnosti, i to još o beskonačnoj sumnji. Pa naravno da ćeš beskonačno da sumnjaš kad si zaglavljen u razumu. Razum funkcioniše na bazi kontiniuma. Ono što trenutno podliježe kontiniumu u tvom razumu jeste NE-ZNANJE. Iz kontinuiranog ne-znanja ništa drugo i ne može proisteći do kontinuirana sumnja.
 
IIIYIAN:

Sve mora imati prauzrok!

Sve mora imati uzrok, a ne prauzrok.

Sem ono koje postoji.kao prvo. Zato sto tog prvog nema ko da uzrokuje, zato jer ono postoji kao prvo. No pošto ni prvo ne može da postoji bez uzroka, jedini način da postoji jeste da ima sposobnost bude samo svojim uzrokm i posledicom. To je naravno SVEST koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti - naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. Pomoću ovih sedam sposobnosti svest sama biva svojim uzrokom i posledicom na tajj način što se večito, ciklično, bez početka i kraja, po principu "koka-jaje", pretače kroz svoja dva prirodna stanja - iz svesti u materiju i iz materije u svest.To čini tako što kao svest uvek iznova, pomoću svojih fizičkih sposobnosti naprezanja i kretanja dobija materijalna svojstva sile i mase i tako postaje materija. Da bi zatim kao materija mogla da uzrokuje sebe kao svest tako što pomoću svojih psihičkih sposobnostgi opažanja sebe kao materije, zatim osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja stiče iskustvo o sebi i svojim naprezanjima i kretanjima i tako postaje svesna sebe, tj. postaje svest..

Opšrnije u knjizi:
ZAKON POSTOJANJA
http://ul.to/ebhuaye7 (eng)
http://ul.to/50ibd5tn (sr)
 
A ti opet nisi dobro pročitao. A da jesi pročitao bi da sam napisao da projekcijom ne nastaje postojanje već iskustvo Znanja koja se projektuju iz Svijesti, a postojanje ih za Sebe projektuje. Ja još rekoh postojanje niti postaje niti nestaje. Odakle si samo izvukao zaključak da "Jednom projekcijom je i ''nastalo'' postojanje...?"
I kako to da ti sebe postavljaš među poznavaoce postojanja i saznanja kad jedino što MISLIŠ da znaš jeste da znaš da sumnjaš. Sama sumnja je suprotnost od ZNANJA. Zar ne shvataš?... očito ne shvataš.
Ja recimo ne sumnjam. Znam. Dok nisam saznao, sumnjao sam. Šta ti to kaže? To ti kaže da ti recimo nisi saznao to o čemu želiš da pričaš a pričaš sa autoritetom poznavaoca. To je čista zabluda.

Ja ti ispisah o razumu i Svjesnosti a ti opet o beskonačnosti, i to još o beskonačnoj sumnji. Pa naravno da ćeš beskonačno da sumnjaš kad si zaglavljen u razumu. Razum funkcioniše na bazi kontiniuma. Ono što trenutno podliježe kontiniumu u tvom razumu jeste NE-ZNANJE. Iz kontinuiranog ne-znanja ništa drugo i ne može proisteći do kontinuirana sumnja.





Pa sta mislis,sto sam se postavio tako?
Je li ti stvarno mislis da sam ja dosao da me ti naucis necemu?



Upravo zato jer znanje nije moguce !

Sta znas?
Otvoreno pricas o tome da ti nesto znas?

Sve sto si rekao preuzeo si od filozofa koji su to vec razradili !

Zavrsio sam raspravu!


- - - - - - - - - -

IIIYIAN:



Sve mora imati uzrok, a ne prauzrok.

Sem ono koje postoji.kao prvo. Zato sto tog prvog nema ko da uzrokuje, zato jer ono postoji kao prvo. No pošto ni prvo ne može da postoji bez uzroka, jedini način da postoji jeste da ima sposobnost bude samo svojim uzrokm i posledicom. To je naravno SVEST koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti - naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. Pomoću ovih sedam sposobnosti svest sama biva svojim uzrokom i posledicom na tajj način što se večito, ciklično, bez početka i kraja, po principu "koka-jaje", pretače kroz svoja dva prirodna stanja - iz svesti u materiju i iz materije u svest.To čini tako što kao svest uvek iznova, pomoću svojih fizičkih sposobnosti naprezanja i kretanja dobija materijalna svojstva sile i mase i tako postaje materija. Da bi zatim kao materija mogla da uzrokuje sebe kao svest tako što pomoću svojih psihičkih sposobnostgi opažanja sebe kao materije, zatim osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja stiče iskustvo o sebi i svojim naprezanjima i kretanjima i tako postaje svesna sebe, tj. postaje svest..

Opšrnije u knjizi:
ZAKON POSTOJANJA
http://ul.to/ebhuaye7 (eng)
http://ul.to/50ibd5tn (sr)



Pricas ono sto profesori predaju djeci u srednjoj skoli ...

Ona ti je knjiga mlacenje prazne slame,ali ti je zato biografija maestralna !
 
Poslednja izmena:
Uistinu me ne interesuje zašto si se postavio kako si se postavio. A da nisi došao da te nešto naučim, NISI. Nije ti vrijeme. Svako ima svoj put. :)

Trebao si to "predviditi" ...

Kako ces nauciti kad znanje nije moguce ...
Sve sto je moguce jeste kretanje od ne znanja ka znanju,ali se iz ne znanja nikad ne moze izaci ...
Pricas mi tu neku filozofiju koja je poznata djeci ...
Ja kazem "nista" ,on kaze "ti nista ne razumijes" ...

Apsoulutno je razumljivo sta je tvoja filozofija i ovoga gore sa tobom ...
Ali pitanja se namecu sama...?
Ja kada trazim objasnjenje,ti opet ponavljas koja je tvoja filozofija ...
To smo culi,ali ono sto nismo culi je "istina" ...

Drzi se ti tih filozofija koje si kopirao,a to sto ni oni nikad nisu mogli objasniti ono sta su "podrzavali",a tako ni ti,to nije bitno !


Ovo gore,sto si napisao "ZNAM" , pobrisi to,smijace ti se neko ...
 
IIIYRFIAN:

Pricas ono sto profesori predaju djeci u srednjoj skoli ... Ona ti je knjiga mlacenje prazne slame,ali ti je zato biografija maestralna !

Tačno, to su jako proste stvari. Samo problem je što ti nisi dovoljno inteligentan da bi mogao da razumeš to što daca uče u osnovnoj školu. Hebiga, slaba ti "biografija".
 
IIIYRIAN:

Ja kada trazim objasnjenje, ti opet ponavljas koja je tvoja filozofija ...
To smo culi, ali ono sto nismo culi je "istina" ...

Ovu zamerku nisi uputio meni, ali nema veze, ja ću da odgovorim.

Kažeš, hoćeš da čuješ Istinu.

Odgovor je da se Istina može znati samo o onome što POSTOJI. To je SVEST i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji - naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja - i sem toga ničeg drugog nema da POSTOJI o čemu bi se Istina mogla saznati.

Kažeš, da tražiš objašnjenje.

Ne postoji ništa drugo što bi moglo da se objasni, do KAKO SVEST POSTOJI jer ona je jedina koja postoji.

Odgovor na pitanje kako vsest postoji, glasi: Svest postoji uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji . napezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja.

I to je Cela i Konačna Istina o postojanju sveta za kojom ljudski rod traga od kad postoji. To je Početak i Kraj filozofije. Ovome više ništa ne može, ni da se doda, ni oduzme.
 
Не видим проблем због тога што сам користио реч бог или божанско. Да ли је спомињање бога овде табу тема? У ком си контексту код мене то извукао као сирови реализам?!? Можда је неки други израз адекватнији. Можда чак и та истина коју си споменуо. На просто питање постављено од стране некога да ли бог постоји имам сасвим збуњујући али и најконкретнији одговор. Бог и постоји и не постоји!

Како би ти одговорио на ово питање?

Сада сам мало отишао оф топик због одговора али шта да радим.
Ево једног текста о томе који сам прочитао пре извесног времена који је близу неког мог поимања, овде препричавам али срж остаје иста.

Веровати, заправо у исто време значи и сумњати, због тога нам је потребно одсуство и једног и другог. То бива остварено веровањем у све! То јест веровањем да је све могуће. То је ствар апсолутне отворености, где нема ни веровања нема ни сумњања. Све је отворено, Све је могуће. Све је промена, а промена јесте не-сталност,не-предвидивост,не-извесност и стога не подлеже личним ставовима и оценама.
Веровати у нешто - значи веровати у истинитост своје сопствене представе о томе а свака представа је илузија ума а не стварност.
Огроман је број људи који сматра да се истина ни на који начин не може искусити и да је њено постојање илузија. То су атеисти који су по мени чак већи верници од многих правих верника. Једни верују да бог постоји а други верују да бог не постоји (извињавам се што стално помињем појам који овде није пожељан :)) Атеисти нису ни свесни колико су у праву јер истина не постоји. Она је само постојање. Бог је само наша сопствена илузија у коју верујемо. Но, верници тога нису свесни и зато је све њихово настојање да спознају идеал засновано на голој вери. Њима стога, вера сама по себи представља циљ, а креиране догме представљају шаблоне ван којих се не сме и и о чијој се истинитости не расправља! На тај начин вера представља узрочник раздвајања човека и човека, човека и истине(бога) и моћно средство у служби Ега.

Највећи пример је средњи век где је морално извитоперено и у догматским шаблонима оковано свештенство држећи се Инквизиције можда заиста веровало да чини исправно у име бога али је заправо у својој несвесности и залуђености служило само оном другом...

Према томе она Апсолутна истина се може реализовати и спознати само унутар себе а до тада сво наше знање ће подлегати искључиво веровањима и неверовањима а атеисти и верници ће увек имати материјала за своје расправе. Веровање и неверовање су само махинације ума којим се он штити од Истине.

Verovati ne znaci sumnjati u isto vreme.Verovati znaci biti siguran u nesto i ako prevashodno to svojim culima ne mozemo dosegnuti...
Sada druga je stvar sto ogromna vecina ljudi ustvari nisu vernici vec oni koji sumnjaju i pojam Vera im je stran na taj nacin...
Pogledaj video pa razmisli :

 
Sve je prolazno i iluzorno, i zbog toga je fantastična greška prianjati, i vezivati se, za ono što je nepostojeće (nepostoj-ano). Priroda našeg analitičkog uma jeste da svakoga trenutka traži sebi odgovarajuće „odmorište“, a ono se ne može naći u okeanu večitih promena; zbog toga mi, robujući EGU, podležemo iluziji i, samim tim, patnji. Odlazak „iza“ iluzije i patnje jeste upravo ulazak „u“ njihovu suštinu – njihovo sagledavanje i razumevanje u potpunosti: Istinskim razumevanjem da sve ono što postoji predstavlja samo igru talasa u okeanu promene, shvatamo da ništa nije realno osim same – Promene. Na taj način, po prvi put se budeći iz ovog fantastičnog „Beskonačnog Sna“, savršeno jasno uvidjamo da: Ono što „POSTOJI“ i ono što „NE POSTOJI“ jesu jednako iluzorni aspekti jedne iste stvarnosti, samog – POSTOJANJA!

Mi kažemo da „postoji“ – ono što čulima možemo registrovati; a za ono što je čulima nedostupno, uglavnom kažemo da – „ne postoji“. Takvo shvatanje, naravno, jeste zabluda, jer konkretno rečeno, i u krajnjem smislu: ono što „postoji“ predstavlja ništa drugo do „MATERIJALIZOVANU MISAO“ – „MATERIJALIZOVANU (p-ostvarenu) IDEJU“; dok ono što „ne postoji“ jesu misaone kreacije (krea-ture) i imaginacije, tj. „NEMATERIJALIZOVANE IDEJE“. – Ideja, materijalizovana ili ne, jeste ipak samo ideja i ništa više, a STVARNOST je ipak „nešto drugo“… – Ovo je nemoguće intelektualno razumeti, jer EGO ne može spoznati Stvarnost; to moramo intuitivno osetiti, tj. sagledati iz najveće dubine svoga bića. Stvarnost spoznajemo tek kada se prestanemo vezivati za aspekte manifestovanja Iluzije, jer tek ne vezujući se ni za šta posebno, postajemo jedno sa svime i spoznajemo istinu o Svemu pa i o pojedinačnom. Sagledavajući Iluziju u potpunosti, mi joj više ne podležemo, EGO „otpada“ od nas i bivamo Oslobodjeni!

Ipak te ideje mi pretacemo u misli-misli u reci-reci u dela(ostvarujuci ih materijalno).
Kada pogledamo oko sebe upravo to i vidimo -nase ostvarene ideje-to je postojanje,
pravo nepostojanje je upravo neostvarenost ideja koje su tada samo teznje koje lebde,
samo mogucnosti koje se jos nisu desile...

- - - - - - - - - -

Ne bih se složila da je svet (univerzum) paradoks, on postoji mimo nas u savršenom skladu...paradoksalni su naši utisci o svetu što samo ukazuje na činjenicu
da naša svest i nema neki bitan domet te nije u stanju da sve kockice postavi na svoje mesto...:lol:
Čovek je isuviše egocentričan da bi uopšte mogao misaono da dodirne svoj transcendent a kamoli da ga razume...

U pravu si mi smo namerno previse osakaceni da bi uvideli pravu velicinu svega...
 

Back
Top