Edo Maajka o Politici

hahahaha

A nisi podebljao deo u kojem kažem da nisam za unirarnu BiH.

Hvala što potvrđuješ ono što sam rekao.

Federalizacija je model kojem bih ja dao šansu, a ukoliko ne uspe, kud koji mili moji. Oprosti što mislim prvo o interesima pa onda o jeftinoj nacionalističkoj demagogiji.

podebljao sam deo gde kazes da nisi za unitarnu nego za FEDERALIZOVANU BiH :roll: Eto i sad priznajes da si za drzavu BiH. Ti, Edo Majka i Haris Silajdzic ste na istoj liniji.
prekini da se foliras odavno si provaljen
 
lupas i ti,cemu da dajes sansu ...evo zivjeli smo 15 godina u nekakvoj federalno ili konfederlonoj drzavi i ne ide....

Naravno da ne ide kada sistem ne valja i kada su prioriteti obrnuti.

A 15 godina nije dugo. Treba odraditi ustavne reforme, definisati Srpsku i ostale delove kao federalne jedinice sa velikom autonomijom i onda pokušati ponovo.

Ako ni tad ne bude išlo onda se zna.
Ako se ne prihvati ovakav model federalizacije i autonomije i onda se zna.
 
Naravno da ne ide kada sistem ne valja i kada su prioriteti obrnuti.

A 15 godina nije dugo. Treba odraditi ustavne reforme, definisati Srpsku i ostale delove kao federalne jedinice sa velikom autonomijom i onda pokušati ponovo.

Ako ni tad ne bude išlo onda se zna.
Ako se ne prihvati ovakav model federalizacije i autonomije i onda se zna.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

ma da najbolje jos 50-100 godina dok se ne nakotite dovoljno da nas brojcano potisnete i u Republici Srpskoj :roll:
 
podebljao sam deo gde kazes da nisi za unitarnu nego za FEDERALIZOVANU BiH :roll: Eto i sad priznajes da si za drzavu BiH. Ti, Edo Majka i Haris Silajdzic ste na istoj liniji.
prekini da se foliras odavno si provaljen

:hahaha:

Dobro, ako to ti tako kažeš...

BiH je zemlja u kojoj Srbi imaju tradiciju staru koliko i sama zemlja. Odreći se toga bi bilo idiotski. Dozvoliti nekome da nam ukrade taj deo identiteta je takođe idiotski.
Sad se odričemo BiH, sutra ćemo se odreći Andrića, Selimovića, Šantića, Kočića...
Danas se odreknemo BiH i sutra ćemo se odreći kulture u koju smo utisnuli srpsku nit.

Ti budi pod uticajem dnevnopolitičkih kvazinacionalnih floskula. Ja neću.
 
:hahaha:

Dobro, ako to ti tako kažeš...

BiH je zemlja u kojoj Srbi imaju tradiciju staru koliko i sama zemlja. Odreći se toga bi bilo idiotski. Dozvoliti nekome da nam ukrade taj deo identiteta je takođe idiotski.

Ko kaze da se mi odricemo toga?? Tu tradiciju ce nastaviti Republika Srpska.

Ti budi pod uticajem dnevnopolitičkih kvazinacionalnih floskula. Ja neću.

Jesi jesi, ti si pod uticajem dnevnopolitičkih kvazinacionalnih floskula ali muslimanskih.
 
Ljijani su bili Nemanjicki simbol . Znas li to .
Ne, ne znam, već to pominjem da bih sam sebe ukopao u ovoj diskusiji :dash:

Bili su simbol Kotromanića koji su imali dosta srpskih plemića u porodici. Bili su izuzetno bliski sa Nemanjićima. Ljiljani su sibol Tvrtka I, koji je potomak jedne srpske princeze.

A sad, otiđi u Banja Luku sa tim grbom i videćeš šta Srbi danas misle o tom srpskom znaku.
 
Jes' da mi je rep ogavan, ali je Edo sigurno jedan od pametnijih likova na estradi:

Mada za nacionaliste imam nesto bolje:


Dobro brate nije rep samo : "brate drogiram se, upucacu te, imam kucke, droga kola, mnogo lose zivim " ima i u repu jako dobrih i pametnih stvar ...

Bio sam na njegovom koncertu u Novom Pazaru , i sad ide pjesma "Obecana rijec " , i u toj pesmi ima stih "cuo si za Srebrenicu , ja o tom pricat ne volim, ali posle toga ne postoji covjek kojeg se ja bojim, za mene strah ne postoji, ne postoji ni Bog, posle mrtvog oca, brata i mrtvog grada mog, otad mrzim Holandiju , Ajaks , cvijece i Holandjane otad mrzim Srbe ne mogu ih smislit jarane " , i kada je dosao red na to otad mrzim Srbe, prekinuo je pesmu i rekao nismo ovdje da mrzimo nego sirimo ljubav ... Ako te zanima, ima u dokumentarnom filmu o njemu, "Sevdah o rodama "
 
Dobro brate nije rep samo : "brate drogiram se, upucacu te, imam kucke, droga kola, mnogo lose zivim " ima i u repu jako dobrih i pametnih stvar ...

Bio sam na njegovom koncertu u Novom Pazaru , i sad ide pjesma "Obecana rijec " , i u toj pesmi ima stih "cuo si za Srebrenicu , ja o tom pricat ne volim, ali posle toga ne postoji covjek kojeg se ja bojim, za mene strah ne postoji, ne postoji ni Bog, posle mrtvog oca, brata i mrtvog grada mog, otad mrzim Holandiju , Ajaks , cvijece i Holandjane otad mrzim Srbe ne mogu ih smislit jarane " , i kada je dosao red na to otad mrzim Srbe, prekinuo je pesmu i rekao nismo ovdje da mrzimo nego sirimo ljubav ... Ako te zanima, ima u dokumentarnom filmu o njemu, "Sevdah o rodama "

Svaki muzicki pravac ima svojih dobrih i losih strana, kao i muzicki pravac koji ja slusam i sviram (hard rock i heavy metal), tako i u repu. Ne slusam ga jednostavno, a ima repera koji pojma nemaju a stekli su ogromnu slavu, sto stvarno zapada za oko onih koji takvu muziku ne slusaju.

Za takve stvari je meni bolji Marcelo, jer sam imao priliku da cujem jednu pjesmu o ratu 90-tih,
 
Svaki muzicki pravac ima svojih dobrih i losih strana, kao i muzicki pravac koji ja slusam i sviram (hard rock i heavy metal), tako i u repu. Ne slusam ga jednostavno, a ima repera koji pojma nemaju a stekli su ogromnu slavu, sto stvarno zapada za oko onih koji takvu muziku ne slusaju.

Za takve stvari je meni bolji Marcelo, jer sam imao priliku da cujem jednu pjesmu o ratu 90-tih,



Mozda mislis na "Suze" duet bas sa Edom , moze se reci da je ta pesma , kao i "Jedan" i progurala Marcela ... Marcelo ima odlicne tekstove, jako je inteligentan lik, ali ne pravi neku atmosferu na nastupima, za razliku od Eda i Frenkija , Marcelo ima tekstove koju su slozeni, dok su Edovi prosti i jako jednostavni ... Drugaciji stil imaju njih dvojica totalno ... Gotivim i ja hard rock i ponesto, ali samo ponesto od metala ...
 
Evo sam baš krenula slušati.I u onom prvom dijelu je potpuno u pravu.U političare se gleda ko u bogove.Glasa se jer oni znaju što ljudi žele čuti etc.Ne znam jel mi promaklo da je neki političar obećao krv,znoj i suze.Svi oni obećavaju ono što svi žele da čuju.I naravski najlakše je za sve krivit političare ili obratno.Ispada da je narod tu nemoćan.
 

Back
Top