E pa neću!

nista,ti reci ok ne mozes samo ne zaboravi ovaj dan
i onda mala smizla dodje(a doci ce) i kaze mamaaaaaa,kupi mi barbi fairytopia
a ti kazes e ne moooooooooguuuuuuuuu,samo mi trazis nesto,nisi mi ti kraljica
znas,osveta je jelo koje se servira hladno :mrgreen:
salim se,ali trebalo bi da ukapira
 
haha...svidja mi se ideja od Hanibal...bas...nego i to smo pokusavali, ali onda ona pocne da se ubutava...kao objasnjava ona nesto sto je to radila i kako ence vise i bla,bla...problem je verovatno ut ome sto popustimo...
Nego, imam jednu ideju...sad je dosla raspolozena iz skole...sad cu da je pozovem i da joj ispricam problem iz pocetnog posta i da je pitam sta ona misli, sta da radi mama te devojcice....pssssr, bas da cvidim sta ce da mi akze :lol:
 
haha...svidja mi se ideja od Hanibal...bas...nego i to smo pokusavali, ali onda ona pocne da se ubutava...kao objasnjava ona nesto sto je to radila i kako ence vise i bla,bla...problem je verovatno ut ome sto popustimo...
Nego, imam jednu ideju...sad je dosla raspolozena iz skole...sad cu da je pozovem i da joj ispricam problem iz pocetnog posta i da je pitam sta ona misli, sta da radi mama te devojcice....pssssr, bas da cvidim sta ce da mi akze :lol:
meni pali ova fora,dobro ne bas 100%(kad budem nasla foru od 100% izdacu knjigu i obogatiti se:lol:) tako da cesto uradi iako nema volje,ali razume da je odnos medjusobno davanje a ne samo uzimanje
treba biti dosledan,to je osnvno
a pametno je i kad se problem predstavi kao neciji tudj,onda oni kazu realno sta misle,i ne sluteci sta se krije iza toga:lol:
aj bas nam javi sta je rekla
 
Evo, imali smo seansu o vas[pitavanju kod moje devetogodisnje sestre :lol:
Prvo mi je rekla ,,a sto to mene pitas, ja nisam takva!'' , ja sam joj rekla da znam d anije nego kao posto je ona mala da nam pomogne, kao mojoj drugarici treba pomoc...e onda se smejala nicku tandara mandara :lol:
E savet je glasio: ,, Pa nek proba da ne naredjuje samo njoj, nego nekad nek naredjuje i nekom drugom, pa onda posle ponekad nek kaze i njoj, ali ne odmah'' u tom fazonu nesto...,,i nek je vaspita da pere ruke" hahaha, nije normalna...
A pitala sam je i sta da radi kad dete ode u sobu da place i nece da prestane...kaze ,,pa nek dodje i nek je zagrli i nek joj kaze ,,neeeeemoj da places, evo ne moras to i to da uradis, ajde da se igramo''
Premazano, nema sta...samo da bude po njihovom :lol:
 
Evo, imali smo seansu o vas[pitavanju kod moje devetogodisnje sestre :lol:
Prvo mi je rekla ,,a sto to mene pitas, ja nisam takva!'' , ja sam joj rekla da znam d anije nego kao posto je ona mala da nam pomogne, kao mojoj drugarici treba pomoc...e onda se smejala nicku tandara mandara :lol:
E savet je glasio: ,, Pa nek proba da ne naredjuje samo njoj, nego nekad nek naredjuje i nekom drugom, pa onda posle ponekad nek kaze i njoj, ali ne odmah'' u tom fazonu nesto...,,i nek je vaspita da pere ruke" hahaha, nije normalna...
A pitala sam je i sta da radi kad dete ode u sobu da place i nece da prestane...kaze ,,pa nek dodje i nek je zagrli i nek joj kaze ,,neeeeemoj da places, evo ne moras to i to da uradis, ajde da se igramo''
Premazano, nema sta...samo da bude po njihovom :lol:
e morala sam i ja da probam
i kazem ja znas imam jednu drugaricu koja ima cerku od 5 godina,a ona skoci "hocu da idemo kod njih":rotf: ja kazem stani bre,ta moja drugarica ima problem jer njena cerka kad joj mama nesto kaze da uradi ona samo place i kaze da nece da joj mama naredjuje,sta ti mislis ko je tu u pravu i tsa treba da se radi
odgovor me zapanjio "pa to dete gresi,mama i tata imaju pravo da naredjuju,treba da ih slusa":eek::eek::eek: kazem pa dobro onda sto ti ne slusas bas uvek ako je tako "pa kad nesto zeeeeliiiiim"
ljubi je majka:heart:
 
e morala sam i ja da probam
i kazem ja znas imam jednu drugaricu koja ima cerku od 5 godina,a ona skoci "hocu da idemo kod njih":rotf: ja kazem stani bre,ta moja drugarica ima problem jer njena cerka kad joj mama nesto kaze da uradi ona samo place i kaze da nece da joj mama naredjuje,sta ti mislis ko je tu u pravu i tsa treba da se radi
odgovor me zapanjio "pa to dete gresi,mama i tata imaju pravo da naredjuju,treba da ih slusa":eek::eek::eek: kazem pa dobro onda sto ti ne slusas bas uvek ako je tako "pa kad nesto zeeeeliiiiim"
ljubi je majka:heart:

:mrgreen::mrgreen: Slatkiš mali:!::mrgreen:
 
E moj Golube....
Nismo svi na copy-paste stvoreni, i ne radimo svi ono sto drustvo od nas ocekuje...
Moj zivot je krenuo drugim putem...bez obzira, to ne znaci da ne volim decu, i da ih jednom necu imati.
Ovakva izjava " Niste vi moja kraljica" budi kod mene zelju da je izcmacem zilion puta...jer kapiram koliko je genijalnosti u njenoj maloj glavici..
Mislim da ti se dete nikada ne moze " popeti na glavu"...jer je prosto dete.
:ok:
Padne mrak, ovi moji indijanci zaspu, a ja ih gledam, andjele moje mile, i ne mogu čudom da se načudim šta su sve tokom dana stigli da kažu, izmisle, kakva čuda napraviše...
Sad su matori, kad im pričam šta su nam radili samo se smeju! :lol:
Smejem se i ja (i mislim: imaćete i vi decu, a onda ću da vas vidim! :twisted: )!
 
Ja bi to rešila ovako - ajde jedan dan ti budi kraljica mama a ja ću ćerka i ja kao, tebe treba da slušam i da radim sve što ti radiš :D

I onda bi uzela njene igračke i stvari koje znam da voli - e to je sad mooojeee :D
A sudoperu bih napunila šerpama i plastičnjim stvarima da ih opere, pa bi joj dala da kači veš i izmislila sto jednu obavezu... ja bi lenčarila, igrala se i takoooooooooooo bi je smorila i tražila bi joj svašta, da mi opere jabuku, da mi doda vodu, da napravi sendvič, da opere fleku na mojoj majci... Vodila bih je u prodavnicu, al da ona nosi novčanik i kupi sve što hoće za tipa 500 dinara i onda bi jeli to što je ona kupila, grisine - grisine, nema veze... Kul su klinci, baš bi nam bio lep dan, samo ne verujem da bi htela to da ponovimo :lol:

Propalo, setila se koliko mama ima obaveza pa rekla da neće!
Ja je pitam kao, vidiš kako je mami, a kada ja tebe zamolim nešto da mi pomogneš ti nećeš.

Ona prećuti, i ništa posle pet minuta, treba da se sređuje soba, ona neće. Onda ja spomenem situaciju od malopre, i ona postavi ucenu.
Tek tu smo vodile razgovor, kako to nije lepo, kako bi bilo kada bi ja nju ucenjivala,...

I evo soba je sada totalno.............................................................................................
:klap:nesređena:roll::mrgreen:
 
Ja za tako nešto uvek imam - nisam te pitala da li hoćeš!

Ili možda - dobro, ostaćeš onda gladna. I mama zbog tebe, i tata kad dođe kući neće imati da jede; sve zato što ti 'nećeš'

Ma boli nju uvo, jer, ona nije gladna, a kada je isterala svoje, pravac za kompjuter.;):cool: Na to joj ga ja isključim iz struje, ona plače, a meni žaooooo...:cry::DAli dobro, na kraju ona nije išla u prodavnicu, ali zato nije mogla da koristi kompjuter.;) Nravno da je uz to išlo objašnjenje: Ovo nije kazna, već...
 
Mislim da je najveći problem kad su roditelji taaaako sažaljivi na dečije suze. Nisam ja kamen, ali kad znam da se kezi bez nekog razloga, mene to pre nervira, nego što ću se sažaliti. Uh, tek onda neće dobiti to zbog čega se kezi. pa još kad počne plakanje 'unapred':roll: Znači, roditelji - prvo razmislite ima li osnovanog razloga da plače, a ne da padsate na suze
Juče sam čula dobru foru od drugarice; mislim da ću je usvojiti - za takvo plakanje bez razloga - 'ajde idi tamo dalje pa plači da te ja ne čujem:lol:
 
Mislim da je najveći problem kad su roditelji taaaako sažaljivi na dečije suze. Nisam ja kamen, ali kad znam da se kezi bez nekog razloga, mene to pre nervira, nego što ću se sažaliti. Uh, tek onda neće dobiti to zbog čega se kezi. pa još kad počne plakanje 'unapred':roll: Znači, roditelji - prvo razmislite ima li osnovanog razloga da plače, a ne da padsate na suze
Juče sam čula dobru foru od drugarice; mislim da ću je usvojiti - za takvo plakanje bez razloga - 'ajde idi tamo dalje pa plači da te ja ne čujem:lol:

neki sličnu foru imam i ja...pisala sam već da 12 godina radim sa decom...pa kad ovako nešto neće,ili plaču bez razloga onda ja kažem,ajde sad izađi napolje pa nađi samu sebe,pa kad se pronađeš javi mi...posle 2 minuta ko mali mišići mirni ulaze,kao da se ništa od histerije nije desilo...
 
Imam problem. Znam da je ovo prolazna faza, ali kako sa ovim izaći na kraj.
Primer: Moja mlađa ćerka koja ima 5 god. upravo je mazila morsko prase. Došlo je vreme za postavljane stola, i ona, naravno želi da pomogne.
Na naše'' Kada opereš ruke možeš da postavljaš, jer...'' (sledi objašnjenje koje me mrzi da pišem) ona odgovara: ''E pa ne može, vi meni stalno naređujete...'' Ode u dečiju sobu i plaše.
Mis mo joj samo rekli da opere ruke.
U sličnim situacijama odgovara još i sa: Niste mi vi kraljica pa da mi naređujete, neću, E pa ne mogu...
Ne znam kako to da sprečim.
Na svako moje ne može, ona plače.:dash:
Postavlja se pitanje: Šta da radim?:think:

:rotf::rotf::rotf::super::hahaha::rotf:
 
Па, ако је онај о наставнику писала она од 11, што овај не би писала она од 5? :)

Упецала бих се ја и на ову тему, само не смем због постављачице. Није ми занимљиво да неко покуша да нас исмеје на крају.
А искрено, родитељ мора да нађе начин да се приближи детету и да изађе са њим на крај.
За то треба много стрпљења, а ако неко од 5 година говори и ради такве ствари, онда су начињени дебели пропусти већ.
 
Mislim mi kao mama, tata i starija sestra, ali misli se u ovoj situaciji samo na mene.
Možda nisam lepo napisala. U toj situaciji smo bile samo ja, ona i starija sestra ali ona nije ništa rekla već mi joj je u jednom trenutku samo pomogla da objasnim zašto ne valja da posle maženja životinje ne dira pribor za jelo. Ja se u tome nisam baš najbolje snašla. I to joj je objasnila tek kada je otišla u sobu i počela da plače. Niko joj nije što bi ona rekla ''naređivao'' sem mene.:) Ponekad pomislim da sam je razmazila, ali se setim da je sve to faza.

Još više me brine što bije stariju sestru!:roll:
:banovati::banovati::banovati::banovati::banovati:


Dobro je dok ne počne da bije mamu (ili tatu? Šta si ovoga puta?) :mrgreen:

Ti stvarno imaš problem, a kog si pola i imaš li decu uopšte, to mi (još) ne znamo.
Idi malo, prošetaj po čistom vazduhu, pa kad ti se izbistri, smisli koga treba da posetiš. Osim foruma.
Nismo mi ovde tvoji zamorčići, pa da na nama isprobavaš svoje "projekte" - da ne kažem neku drugu reč.
Tutanj! :evil:
 
Nije ovo nista,kakvu je pesmicu napisala o maloj Masi :rotf: :rotf::rotf:
Znaci...bolesno sto posto.Ceo dan se smejem :hahaha:
A i zapitam se...koliko uopste ovde ima normalnih ljudi koji stvarno zele da nesto nauce i razmene misljenja.
Sad samo nam posle svake teme ostaje da se pitamo : Da li da postujem..ili se ovo tandara-mandara sprda sa nama" :rotf::rotf:
 
Ja je momentalno stavljam na listu nepoželjnih. Za mene je napoželjnan a ko hoće da se upeca, neka samo izvoli.
Uvek će se naći neko nov, kojeg nije ismejao/la, ali neka se ne nada, ako niko drugi, ja ću se setiti da svaki put kada započne neku temu, podsetim prisutne na onaj post sa podsmevanjem prisutnima. :mrgreen:
 

Back
Top