E kako je nekada bilo

MrNapokon

Legenda
Poruka
59.693
Sto svi nesto napadaju ove Milenijumase? Kao ne valjaju, losa generacija, zalepnjeni za socijlne mreze bla bla bla. Kao nekada su se ljudi mnogo lepse druzili.
Ahaaa jeste...
Aj da se vratimo u 90-te. Izadjes i gledas dizelasice u jastuk aluminijumskim jaknama, kako srcu promenadu mix - blajfane. I to je to..tvoj izlazak.
80-te? Ovde? Ma daj.
Pre toga, komunisticki sorcici, venci, kikice i gimnasticke vojne parade. Izgubis nevinost posle vojske i svadbe.

Ma ovi klinci su puni zivota. Puni informacija, komunikativni. Ko kaze da su asocijalni, na protiv.

Evo vama nostalgicarima sto sve znate i sve ste prosli jedna:

 
Srali ljudi po milenijalsima ili ne srali, njihovo vreme tek dolazi. Oni će se tek pitati i oni će tek početi da kreiraju svet oko sebe. ovo sad što vidimo je vreme u kom milenijalsi žive, a koje su kreirali hipici, pankeri, dizelaši i turbofolkeri. Možda i poneki zalutali denser, ako nije zapalio preko...
 
Srali ljudi po milenijalsima ili ne srali, njihovo vreme tek dolazi. Oni će se tek pitati i oni će tek početi da kreiraju svet oko sebe. ovo sad što vidimo je vreme u kom milenijalsi žive, a koje su kreirali hipici, pankeri, dizelaši i turbofolkeri. Možda i poneki zalutali denser, ako nije zapalio preko...

To brate.

I treba im ostaviti prostora. Ili im se pridruziti. Ja hocu da im se pridruzim. Smorio sam se od matoraca. Mlja mlja mlja posao kuca smor od druzenja. Otvoricu profil na instagramu, mozda budem cool nekoj ekipi za druzenje.
 
Dobra pesma, tema onako.

Ne možeš ih generalizovati, mada zaista imaju prednost interneta i dostupnosti informacija.
To je opet prednost za one koji nisu lenji i koji će razviti interesovanja.

Ostali se gube u virtuelnim prijateljima, lajkovima, nabudženim slikama.
 
Šta znam... I ja zazirem od ljudi koji žive u prošlosti. Od onih koji ne umeju da se snađu u vremenima koja dolaze, i koji zaziru od svega novog; opravdavajući sebe time da ništa više nije kao što je nekada bilo.
Ne znam kako bi to moglo da se primeni na ljubav i ex. Ljubav je univerzalni princip, tu nema mnogo novotarija.
 
Pa naravno da moze, kroz socijalnu dinamiku. Sex nije samo nekakva ukorenjena stvar u coveku. Sex se menja kroz razvoj drustva. Dobar deo sexa se odvija van kreveta i intime. Kroz interakciju sa ljudima. S druge strane, mislim da ljudi nisu imali isti sex danas kao sto su imali pre 10 000 godina.
 
Svaka generacija nosi svoje dobre i lose strane.I svaka mldja generacija po necemu smeta,onoj starioj.Meni ne smetaju ovi nivi klinci,a imalo je sljama i u moje vreme nekih '70-ih.Ja sam za to da se uvek nadje neka sredina,jer i svojoj deci sam dozvoljavao da uzrastaju u svom okruzenju,a ne sa nama starijima.Normalno,moraju se pruziti neki saveti i razgovarati,sta valja,a sta ne u zivotu.Ne volim da vidim i procitam neke natpise "Ej ovi mladi su nacisto ludi",a isto tako i mladji za starije.Treba naci kompromis irazgovarati malo vise medjusobno,da se bolje upoznamo i da vidimo na kraju ko je kakav,a ne blatiti odmah.
 
Ako si ti Napokone sedeo kod kuće '90ih i smetalo ti to što si naveo,
ja nisam i to bez da sam išao na turbo dizel giga mega mesta.
Jesu danas klinci srasli sa telefonima i ako životom nazivaš slikanjem selfija
kad god se kome prikenja, onda jesu veoma aktivni :manikir:
 
Sad će Blajbi sa informacijama iz prve ruke kako je bilo za vreme rima i konstantinopolja

:lol:

inače, mladost je uvek lepa, pa se onim starijima, kad postanu stariji, čini da je nekad bilo lepše, i da su mladi lošiji od njih
isto to su pričali njima stariji, kad su oni bili mladi :lol:
i sve tako, unazad, do adama i eve, koji su pamtili i raj

realno, teško da je ikad bilo bolje , lakše i lepše, u svakom smislu
 
Svi matorci imaju tu priču: "u moje vreme... (dopuniti po želji i u skladu sa situacijom)...
Just saying.... :whistling:

Takoreci, polozila si za forumasicu...no comment..

nema loshih i dobrih generacija, individua gradi svoj identitet ukoliko zeli hoce moze , nevezano za vreme
na protiv ili na proliv, ti si svakako napokone gramatichki korektan , ne bih porekla , naprotiv. rekla bih odlichno

Yes, zmijo. Vestacko pravljenje rascepa u kome se snalaze samo smutljivci...i vrlo star nacin mucenja vode...

Milenijumska deca su oni koji su stasali na prelazu izmedju milenijuma i pojma nemaju o internetu, tek sledeca generacija je internet generacija ona rodjena posle 90te., internet i nije neki problem, veci je problem milenijumske generacije sto se na njima lomi svest covecanstva, a oni o tome nisu informisani...i nema sanse da se snadju...generalno. Mnogi koji se krecu ili informisu mogu da se mere sa kasnijom generacijom...Srbija opet kasni, jer zivi u srednjem veku, pa je neko jos u srednjem veku, a neko u virtualnom svetu tako da komunikacija ne postoji ni u okviru generacije....
 

Back
Top