e bas me zanima..................

  • Začetnik teme jugoslovenka
  • Datum pokretanja
J

jugoslovenka

Gost
zasto se muskarci zabavljaju sa slobodoumnim devojkama tvrdeci da vole bas takve a ipak se na kraju ozene zatucanim domacicama (po mogucstvu da bude nevina da bi bio siguran u njeno postenje).

na kraju te iste zatucane zene varaju onim istim slobodoumnim devojkama placuci na njihovom ramenu kako nisu srecni u braku.

ajde neka mi neko objasni ovaj fenomen. znam bar dvadasetak takvih slucajeva.
 
jugoslovenka:
zasto se muskarci zabavljaju sa slobodoumnim devojkama tvrdeci da vole bas takve a ipak se na kraju ozene zatucanim domacicama (po mogucstvu da bude nevina da bi bio siguran u njeno postenje).

na kraju te iste zatucane zene varaju onim istim slobodoumnim devojkama placuci na njihovom ramenu kako nisu srecni u braku.

ajde neka mi neko objasni ovaj fenomen. znam bar dvadasetak takvih slucajeva.

Suvise feministicki stav i imam utisak da je cak i subjektivno obojen. Ja se licno ne slazem sa zakljuckom zato sto uopste ne vidim problem u sklapanju braka sa jednom slobodoumnom osobom, dok je varanje vec druga tema
 
jugoslovenka:
zasto se muskarci zabavljaju sa slobodoumnim devojkama tvrdeci da vole bas takve a ipak se na kraju ozene zatucanim domacicama (po mogucstvu da bude nevina da bi bio siguran u njeno postenje).

na kraju te iste zatucane zene varaju onim istim slobodoumnim devojkama placuci na njihovom ramenu kako nisu srecni u braku.

ajde neka mi neko objasni ovaj fenomen. znam bar dvadasetak takvih slucajeva.

****** Sve ovo je tacno i dobro poznato (tradicija, vaspitanje, uticaj crkve ....) ali si zaboravila na jednu sitnicu - kako te 'zatucane' zenice veselo varaju svoje slobodoumne muzeve ...
 
Eh... ovo je ipak generalizacija... ne sporim to da se tako nesto dogadja (primetno)... Zasto, to je vec stvar psihologa...

Ali znam zasigurno zasto pojedini odaberu 'zatucanu domacicu', koja je nevina po mogucstvu... Muskarci su uglavnom vrlo sujetni, nesigurni, itd. Naravno i ovo je generalizacija, ali ima tu i cinjenica koje govore u to ime... Naime, sto se samopouzdanja odnosno sigurnosti u sebe tice, muskarci se uopste ne razlikuju od zena... Problem je sto okolina (a narocito ovde kod nas, u zemlji kormanjonaca, dinaroida, ... jednom recju homo-balkanikusa) nametne stav muskarcima da oni moraju biti grubi, ne-emotivni, hladni, da skrivaju svoje slabosti i sl. Jer, zaboga, muskarci moraju biti 'jaci' od zena... I sad, oni tako godinama krili i prikrivali svoje emocije, lazirali veliku hrabrost i samopouzdanje i etc., pa kad dodje do momenta gde se sve to otkriva (ljubav, seks i slicne situacije vezane za emocije), cela ta slika nestaje... Zato muskarac lepo izabere nevinu, ili manje iskusnu devojku od sebe, da bi i dalje ziveo u laznom ubedjenju da je on dobar ljubavnik i sl. (zena nema iskustva, pa ne moze da uporedi...), i sa takvom osobom mu je lakse...

Zamisli samo kako je nasem tipicnom dinaroidu koji je, naravski, dobar ljubavnik i sve sto ide uz to, kad naleti na damu koja ne preza od nicega i koja ima daleko vise iskustva od njega... A ne daj boze da se takvoj jednoj personi kaze da neke stvari ne radi kako treba... E, eventualno dodje do toga, i covek se odrekne svoje 'slobodoumne' dame, ozeni neku cobancicu koja u njemu vidi simbol muskosti, hrabrosti, znanja, iskustva i sl. i onda je tom muskarcu fino, jer ne mora da skida maske koje je godinama nosio... Pa posle, kad se on lepo ispraksira na svojoj cobancici, on potrazi slobodoumnu damu da se dokaze... I tako u krug...

No kao sto rekoh, ipak je to stvar za psihologe...

Poz.
 
Inco stvarno si dao dobro mišljenje.
i znam dosta osoba koje kontaju da se dobro zabavljati sa raskalašenim curama,ali kad je riječ o ženibi onda je to druga stvar.traži se pristojna curica koja je na dobrom glasu.kao što znam dosta muškaraca u dugim vezama koji vole šarati.neka te fine,pristojne cure koju će oženiti i koja će biti majka njegove djece ali mora imati i jednu sa strane,malo slobodniju koju može obraditi sa vremena na vrijeme.
 
Svaka čast Incognito, pobrao si ovacije ! U principu, razmisljas u dobrom pravcu. Ali ima tu jos par pogleda na stvari koje bi trebalo razmotriti:
1. Brak nije samo ljubav i sex. Brak je život. A u životu se svi mi, kako nam je Tvorac propisao, mučimo i patimo ne bi li smo omogućili sebi i porodici bolji i udobniji život. Elem, kad neko stvarno porazmisli o braku, tj. životu, onda mu više odgovara da nađe osobu saputnicu (sapatnicu) nego neku, kako je već nazvana, slobodoumnu yebačicu. U braku treba, pre svega, gajiti decu i brinuti o domaćinstvu, probijati se kroz život, raditi, štedeti, sticati i ostaviti za sobom neki imetak. Da ne spominjem brigu o ostarelim roditeljima, i još gomilu ostalih životnih muka. Za sve ovo što nam je život spremio, glavne vrline 'slobodoumne yebačice' ne vrede ni prebijene pare !
2. Hemija ! To je ono što u velikoj meri, čak presudno utiče na izbor partnera sa kojim ćemo izroditi decu a kasnije i najverovatnije zasnovati brak. A 'hemija' se stvara kad dva ljudska organizma 'shvate' da se lepo nadopunjuju i da će njihov porod biti zdrav i napredan. Zato, imajte u vidu, da ne biramo mi uvek svesno bračnog partnera, nego se jednostavno, kao omađijani, zalepimo za nekog k'o pijan za plot, zatreskamo za par dana, odjednom 'zaboravimo' na prezervative i ostalu zaštitu, napravimo decu (svako od nas zna stotine primera), a onda se, pod pritiskom okoline i važećih društvenih normi uđe u brak. Bez obzira jeli to yebačica ili domaćica.
Koliko je samo primera da neko ima godinama stalnu devojku, 'veliku ljubav', a onda raskine (ili se čak samo posvađaju) i za par meseci - eto, postaće tata, imaće bebu sa nekom koju tek površno poznaje. Hemija !
 
jugoslovenka:
zasto se muskarci zabavljaju sa slobodoumnim devojkama tvrdeci da vole bas takve a ipak se na kraju ozene zatucanim domacicama (po mogucstvu da bude nevina da bi bio siguran u njeno postenje).

na kraju te iste zatucane zene varaju onim istim slobodoumnim devojkama placuci na njihovom ramenu kako nisu srecni u braku.

ajde neka mi neko objasni ovaj fenomen. znam bar dvadasetak takvih slucajeva.

Zashto jure slobodoumne devojke, odgovor je toliko ocigledan da nije ni potrebno da dalje komentarishem..:). A zene se neiskusnim devojkama , poshto one ne mogu da porede i nisu ni spoznale shta im odgovara , poshtene su, jelte, da bi bili sigurni da ce u njenim ocima biti bog i batina. E sad, problem nastane kad se tim postenim devojkama otvore ochi i shvate kako su se usrecile, pretvarajuci se u dzangrizavke. I eto tih ucveljenih muskaraca kako cvile na ramenu slobodoumnih devojaka...:) . To ti dodje kao hemijska jednachina!!!:)))
 
lolla:
jugoslovenka:
zasto se muskarci zabavljaju sa slobodoumnim devojkama tvrdeci da vole bas takve a ipak se na kraju ozene zatucanim domacicama (po mogucstvu da bude nevina da bi bio siguran u njeno postenje).

na kraju te iste zatucane zene varaju onim istim slobodoumnim devojkama placuci na njihovom ramenu kako nisu srecni u braku.

ajde neka mi neko objasni ovaj fenomen. znam bar dvadasetak takvih slucajeva.

Zashto jure slobodoumne devojke, odgovor je toliko ocigledan da nije ni potrebno da dalje komentarishem..:). A zene se neiskusnim devojkama , poshto one ne mogu da porede i nisu ni spoznale shta im odgovara , poshtene su, jelte, da bi bili sigurni da ce u njenim ocima biti bog i batina. E sad, problem nastane kad se tim postenim devojkama otvore ochi i shvate kako su se usrecile, pretvarajuci se u dzangrizavke. I eto tih ucveljenih muskaraca kako cvile na ramenu slobodoumnih devojaka...:) . To ti dodje kao hemijska jednachina!!!:)))


Pa dobro, to je bilo nekad. Danas svaka normalana devojka je vesta na compu isto koliko i u kuhinji i isto koliko i u krevetu....a ta snaga ponekog plasi.,...A, lolla, bravo za jednacinu!!!!!
btw. ja sam glupacica, ja ne moram da se pretvaram.....
 
Nadjite se u gradu pod okriljem mraka i resite to klasicnim dvobojem.Oruzje birate sami,sva sredstva su dozvoljena.Ja mogu da budem vas sudija,a mesto odrzavanja je podnozje Vuk Stanice - na primer....u nekoj od onih igraonica-izbor igre je vas,pobednik pobedjuje,porazeni gubi...

haug stranci...
 

Back
Top