Quantcast

Dželati i žrtve

Još jedan iz sela

Poznat
Banovan
Poruka
7.335
Često su žene žrtve svoje braće, očeva, muževa , poznanika.
Obično se pri pomenu žrtve pomisli na fizičko i seksualno zlostavljanje, ali mene interesuje nešto drugo.
Imam dosta sličajeve gde gore pomenuti unište život, brak, diplomu, posao svojim bližnjim, okoriste se radom i trudom svoji bližnjih, i ostave ih kao što kočijaši ostavljaju omatorele i premorene konje.
Da li ste žrtva?

Da li žrtve mogu da se otmu dželatima?

Da li se žrtvom postaje svesno, podsvesno, ili sticajem objektivnih okolnosti?

Da li ste se borile za ostvarenje svojih želja i ciljeva sa vašim bližnjima, ili niste?

Ako jeste, da li je ta borba bila kratka,ili duga i mučna?

Da li su vas kočili svesno, ili zbog svog neznanja?

Da li ste gubili, patili, ili propuštali šanse zbog neznalica koje su na vas uticale?

Šta vas je naviše koćilo u poslu?

Životu?

Ljubavi?

Sexu?

Da i preispitujete svoje odluke?

Da li menjate svoje važne odluke?

dive

Legenda
Poruka
56.491
mnogo brate pitanja na ovako malom prostoru..
samo na jedan deo teme..
poznajem nekog ko ce uvek da napravi problem tamo gde ga nema..
pretpostavljam da on sam ima problem koji vuce kao posledicu nekad u detinjstvu davno prozivljene traume..
a mozda mu je i genetika takva..bio neki deda..a mozda mu je i tata..ko zna..od gena je tesko pobeci..
e on, sanse nema da se opusti i u zivotu uziva..
a sve uslove za to ima..
i redovno pravi situacije zbog kojih onu drugu stranu ostavlja zbunjenu..
bar da zna sta je uradila, pa da zna da je njegova reakcija posledica ucinjenog..
ali ga je prihvatila takvog..
i zna, cim je nesto dobro - ne raduj se previse, sad ce on to caskom nekom scenom da pokvari..

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.930
Da li ste žrtva?

Nisam. Odbijam tako da mislim o sebi. Kriva sam što sam (po) verovala. Niko mi nije kriv. I niko me nije mogao zlostavljati više od mene same, primoravajući sama sebe da gledam stvari, što dušu si mi lomile. Ranjavale. Znači, svako radi šta radi, sebi radi. I sve što su drugi radili, jel me neko terao da to sve propratim? Nije. Znači, sama sam kriva za sve. Šta sam tražila, to sam dobila. Tako mi i treba. Kada sam bila "gUpava" . :) Nisam žrtva, već teški naivac. ♥

Da li žrtve mogu da se otmu dželatima?

Mogu. Mogla sam i ja, ali nisam. Pitaj Boga zašto. Nesvesna svoje gluposti i naivnosti u čistini svoga verovanja, da su drugi kao ja. Da nešto se moći neće, pa po cenu svega. A onda sma videla, da ipak se može. I dan danas ne razumem sebe, šta me je teralo na to, da toliko nepogrešivo imam vere u neke ljude, da shvataju moju bit i nemogućnost da shvatim, što danas shvatam, da mnogi ljudi nemaju savest, obraz i srce. danas to mogu da shvatim, ali do kraja života neću moći razumeti. Da, mogla sam da se oduprem, ali nisam bila dovoljno jaka. Već slaba. Jer sam istinski volela. I to je ok. Ne stidim se toga, za priznati. Jer čovek koji zna u čemu ej slab, u tome sutradan može da bude jak. I to je u redu. :) ♥

Da li se žrtvom postaje svesno, podsvesno, ili sticajem objektivnih okolnosti?

Nisam žrtva, već neko ko je odgovorno podneo sve konsekvence i podneo odgovornost za svoje verovanje u ispravnost svoga stava. Znači, negde nesvesna svog srljanja u ambis ambisa tog, što me je koštalo zdravlja, ali sve sam podnela stoički. U nekim momentima nisam mogla da prepoznajm koliko me to sve uzurpira, davi, guši, staje na žulj i urniše, ali ok, i to jr sve za ljude. Da vidiš, šta je umiranje na suvom, i takav je bio osećaj, ravan vrištanju. Sudeći po tome, šta me je zadesilo, i nesvesna verovanja svog i ne sluteći da ja verujem u ono što ne veruje u mene, ja sam očito sama sebe zloupotrebila. Što me onda ne bi dokrajčili drugi? :) A, okolnosti...pa, bez ikakvog preterivanja, dok meni nikako nisu isšel, drugima su išle savršeno. Dobro kažu dok drugome se ne smrkne, drugome i ne možeda svane. I to je istina. Ništa mi nije išlo na ruku. Ili se nije htelo, da mi ide. Nešto jeste, trećeg nema. :) ♥

Da li ste se borile za ostvarenje svojih želja i ciljeva sa vašim bližnjima, ili niste?

Jesam. Lavovski. Do zadnjeg atoma svoje snage i izdržljivosti. Jesam. Činila sma sve šta sam znala, mogla. Umela. I zato mi je savest mirna. Jesam, svega mi. ♥

Ako jeste, da li je ta borba bila kratka,ili duga i mučna?

Duga. I mučna. I nije ništa vredelo, ali mene jeste značilo. I da sutra umirem, opet bih isto radila, čak i kada bi znala krajnji ishod. Bih. Jer ja sam u to nešto, u tog nekoga, zaista verovala. Da je vredno toga. Da je vredan toga. ♥

Da li su vas kočili svesno, ili zbog svog neznanja?

Najiskrenije , mislim da je sve brižljivo već spremljeno ili spremano bilo u nekim kuhinjicama zloća. Kočili posve svesno. I namerno. I an tome moram da odam svakako respekt, ako nista drugacije na okrutnosti. Bezdušnosti. To ne videh nikada. U takvom obliki. U tolikom obliku. I to jeste nauk, svakako. ♥

Da li ste gubili, patili, ili propuštali šanse zbog neznalica koje su na vas uticale?

Nisam od ljudi koje krive druge za svoje propuštene šanse životne. Dostojanstveno podnosim poraz. Pojedem svoje go*no posve pošteno. Od kraja i očetka. I bez ikakve sujete i mirne duše, mogu da sagledam sebe koliko sma i šta grešila a šta sma radila i u čemu bila sjajna. Znači, za sve krivim sebe. jer sam pogrešno procenila sve. Sebe. Druge. ♥

Šta vas je naviše koćilo u poslu?

Lakovernost. Poštenje. Misao, da su svi pošteni i radni kao ja. Tvrdoglavost, da se sve do tančina zna, šta je i čije zaduženje. Da sve na vreme se odradi. Da mi neće zavući nož, kada se najmanje nadam. ♥

Životu?

Poverenje u druge ljude. Dobronamernost. Nesposobnost da sakrijem šta me boli. Tužnom čini. Srce lomi. ♥

Ljubavi?

Davanje duše na pamuk. Uvid u svaki kutak moje duše. Bezrezervno širenje ljubavi. Sposobnost da te volim kao niko. Da štitim kao niko. Odanost. Da volim do zadnjeg udisaja. ♥

Sexu?

Strah. ♥

Da i preispitujete svoje odluke?

Da. Na taj način učim o sebi. Gde sam grešila, i šta sam ispravno radila. Možda i ptererujem u toj samoanalizi. verovatno bih bila puno srećnija, da mislim kao i svi drugi, da nisam ništa pšogrešila, i da sma idealna. :) Ali, nisam. Ja sam ipak, pa...umogome, od dobre vecien sveta...Drugacija. Da. ♥

Da li menjate svoje važne odluke?

Ne. Ono u šta verujem da je dobro, lepo i istinito, to je zauvek tako. Može da se menja kroz vreme, da menja svoje pojavne oblike i izglede, ali ja u to nešto verovaću uvek. Oduvek sam. I zauvek ću. ♥

P.S. Znam da nije dozvoljeno pisanje u bojama i boldovano, ali da naglasim sta su pitanja, a sta su moji odgovori, smatram da je ovako puno preglednije. Hvala.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.