Dylan Dog

...nije mi omiljeni, ali ima epizoda koje volim... "Gospodar tišine" npr. ili one u kojima se pojavljuje "Mala"... Ali ima i očajnih, i to dosta... Gore okačeni film je teško njesra, a do 'talijanske verzije još došao nisam.
 
Meni su loše one epizode od devedeset treće,četrvte...Ustvari kad je počeo rat još par godina je trajalo štampanje i onda je bio prekid...Ono posle toga je bzvz...
 
Који вам је најбоља епизода у којој се појављује Гручо ? Постоји ли нека статистика или нешто слично где може да се види попис свих издања у којима се појављује тј. не појављује Гручо ? :ok:
 
Pa štaće ti to, on se pojavljuje u 90% epizoda, možda su tu statistiku napravili neki fanovi mada ne verujem..
Ugl ako ti nešto znači, preporučio bih ti VČ Superbook 2 : "Dylan Dog predstavlja : Gručo"

DD_SUPB_2.jpg


U njemu se nalaze 4 specijalne priče u kojima je Gručo glavni junak. To su one priče koje su bile objavljivane kao tanki nastavci u specijalima, a ovde su samo skupljeni na jednu gomilu.
 
Pa štaće ti to, on se pojavljuje u 90% epizoda, možda su tu statistiku napravili neki fanovi mada ne verujem..
Ugl ako ti nešto znači, preporučio bih ti VČ Superbook 2 : "Dylan Dog predstavlja : Gručo"

DD_SUPB_2.jpg


U njemu se nalaze 4 specijalne priče u kojima je Gručo glavni junak. To su one priče koje su bile objavljivane kao tanki nastavci u specijalima, a ovde su samo skupljeni na jednu gomilu.

Imam ga vec 4 godine,jedan od boljih specijala ;) Hrvatski specijali su najbolji,ima dobrih stvari u Darkvudu...:D Prestao sam da kupujem Dilana odavno,preskupo mi je,mada kako stvari stoje prestacu da pusim da ih uzimam :D
 
Ima li neko Nekropolis u digitalnom formatu? Ako da, mozete li mi ga poslati na PM?

Pretrazio sam pola neta, bio u Darkvudu, nema. Sutra cu ici u jos neke striparnice ako mi se niko ne javi ovde.
 
Od pre nekoliko dana na sajtu Sveta stripa možete komentarisati pročitane stripove o Dilanu u delu koji smo nazvali Arhiva stripa.
915526452.gif


Znači, da ne bude samo suvoparno postavljanje naslovnih strana naveli smo imena autora i stavili naslovne strane italijanskih originala koji su ujedno linkovi ka SBE.
Napisali smo nešto i o tekstualnim dodacima u knjigama o Dilanu.

Kako to izgleda u slučaju DD Biblioteke pogledajte ovde:
http://www.svetstripa.org.rs/2013-0.../izdavaci/items/view/dylan-dog-biblioteka-019

A evo i redovne serije:
http://www.svetstripa.org.rs/compon.../dylan-dog-redovna-serija-069-silazak-u-ponor

Pišimo o Dilanu!
 
dylan dog.. sta mislim o njemu.. mogu samo reci da kad citam druge stripove, uvijek mi nesto fali, nije to to. svaka cast svima,ali dylan je dylan :D
najdrazi mi je Jezero na nebu.
 
Zanimljivo da kao klinac nisam čitao Dilana i tek sam ga ove godine otkrio. Skinuo sam s neta prvih 236 epizoda u originalu pa pošto učim italijanski eto prilike da spojim lepo i korisno. :)
Kupio sam i par novijih brojeva Veselog četvrtka, ali stvarno imam puno rupa da popunim.
 
Ja sam ga čitao od pojavljivanja i čak i danas ne mogu da zamenim miris starih izdanja čak i njihovu raspadnutost sa novim fensi reprintima ili epizodama...
 
Dylan Dog je super strip, jer je odlična mješavina akcije, horora i humora (a bilo je i naznaka erotike zbog čega sam ga također obožavao kao klinac). Najdraža epizoda mi je Dama u crnom.

- - - - - - - - - -

Zanimljivo da kao klinac nisam čitao Dilana i tek sam ga ove godine otkrio. Skinuo sam s neta prvih 236 epizoda u originalu pa pošto učim italijanski eto prilike da spojim lepo i korisno. :)
Kupio sam i par novijih brojeva Veselog četvrtka, ali stvarno imam puno rupa da popunim.

Strip je odličan. Uživat ćeš čitajući.nač Starije epizode su, naravno, maštovitije i bolje, ali ima i novih koje su prilično dobro. Inače mi se čini da je kvaliteta stripova opala, ali možda ima nešto i u tome što sam odrastao, a djetetu je sve nekako novo i bolje.
 
Zanimljivo da kao klinac nisam čitao Dilana i tek sam ga ove godine otkrio. Skinuo sam s neta prvih 236 epizoda u originalu pa pošto učim italijanski eto prilike da spojim lepo i korisno. :)
Kupio sam i par novijih brojeva Veselog četvrtka, ali stvarno imam puno rupa da popunim.

deder mi pošalji te linkove, i ja učim italijanski
 

Back
Top