DUVAN

stranger...

Početnik
Poruka
3
Zanima me da li u Srbiji moze da se nabavi seme duvana?I ako moze,gde,kako,koliko?Moze i van Srbije,ako seme moze da se naruci,na primer....
Zelim cisto da zasadim malo u basti,ne za prodaju,vec za sebe,dodje mi muka od kupovnih cigareta :lol:
Nisam video ovakvu temu,no ako ima,zatvorite moju.A pre toga bih stvarno voleo da cujem da li neko zna nesto o nabavci semena.
Nadam se da ima jos ljudi koji su zainteresovani za hortikulturu,duvan je pre svega prelepa biljka,krajnje interesantna.

Hvala unapred ako neko zna i podeli bilo kakvu informaciju vezanu za ovo :)
 
Sigurno da ima,jer seju seljaci u Macvi!Pitaj u nekoj poljoapoteci.
A seme ne mozes da uvezes,kao fizicko lice,sem da ga prosvercujes!Ali,ako ga nadju,oduzimaju i platis kaznu.To vazi za bilo koje seme,ne samo za duvan!
 
Meni neko rece da nesme da se sadi po vecim povrshinama :confused:(ukoliko nije komerc. njiva sa vec dogovorenim otkupom duvanske ind.) ali sigurno moze u dvorishtu za sopstvene potrebe. Kod mene u selu josh uvek gaje i niko im ne brani:roll: I ja zelim ove godine da posadim duvan pa cu potraziti, ako nadjem , javljam...:bye:
 
Mislim da seme duvana ima najvise u Macvi kao sto rece Kanarinka i u Sremu je moguce da ga ima.
I mislim da bi ti veliki proizvodjaci prodali seme.
 
Pozdrav, jal zna neko gde se kupuje i dal' to ima da se kupi, iz Nisa sam , pa ako neko zna gde mogu da nabavim nek mi se javi. Posadio bih malo u dvoristu, napali se kad videh kako se prave tompusi :mrgreen:. Jel toga ima u poljoprivrednim apotekama? Hvala.;)
 
Mozda i moze ali ne u ovo doba godine zato sto je vreme za setvu odavno proslo. Zar ti nije lakse da narucis ovo i da ti stigne na kucnu adresu nego da trazis po celom gradu?
 

Back
Top