DUŠA PUTOVANJE

Pozdrav

Prosle godine sam imala jedan simpatican san : shvativsi da sanjam
pokusala sam se prisjetiti moje liste sanjackih zadataka , ali nekako mi nije islo....
i tako..neznajuci sta dalje da radim, odjednom dođem na ideju da pokusam pozvati jednog eck- ucitelja , cijeg imena sam se sjecala iz knjige koju sam daavno citala....
zove se Rebazar Tarzs - izgleda da sam krivo upamtila opis njegovog fizickog izgleda , jer... bila sam uvjerena da bi trebao da bude celav
i tako.... pocnem ja njega prizivati... kad ono.. ugledam ispred sebe dvije osobe:
crnog bradatog muskarca i zenu dugacke plave kose...uuups.... mislim si * zvala sam Rabazara...tko su sad ovi...sta rade ovdje?*
no dobro.... kad su vec bili tu, pitala sam ih kako se zovu : on je izgovorio neko neobicno, kratko ime, a ona se smijala, nije htjela da kaze svoje :
rekla sam joj * ok...onda cu te zvati Ljepotica* :) ... zezali smo se tako neko vrijeme, a zatim
vodili razgovor kojeg se ne sjecam ....

Nekoliko mjeseci kasnije , naisla sam na Eckankar sluzbenu stranicu ....odlucih malo pogledati sta ima....
i.... imala sam sto vidjeti !... među crtezima eck- majstora pronasla sam moje sanjacke posjetitelje : http://www.eckankar.org/Masters/index.html
Kata Daki i Rebazar Tarzs..... a covjek bez kose ( koji je trebao da bude Rabazar :lol: ) zove se Yaubl Sacabi..

Inace, nisam u Eckankaru , ali imam frenda koji je svojevremeno bio . Od njega sam dobila knjigu i snimku
jednog seminara kojeg je odrzao Harold Klemp .

Hvala Ravena za ovu izvanrednu priču.
pored ove pokrenuo sam i temu "Čemu služi moja religija.." oblast Religija.
Tamo je bilo nasrtaja da su ECK Masteri izmišljeni a da se ja trebam zapitati da li je sa mnom sve u redu...
Ustrari, ogromna je privilegija susresti se sa ECK Masterima tim direktim "Agentima" ili Božjim slugama. Mada su oni u pravom smislu saradnici sa Bogom i Njemu direktno odgovorni.

Izvanredno, uečnja ECKANKAR koja oni nose su direktna učenja Boga odnosno Svetoga Duha i to su jedina živa učenja odnosno jedina živa religija.
 
Poslednja izmena:

Louis, imaju li ti eck-masteri više imena?
Rebazar se predstavio nekim drugim imenom, nažalost nisam ga odmah zapisala
i ishlapilo je iz memorije.... vjerujem da bih se prisjetila kad bih ga pročitala negdje...

Što reći... šala im je odlično ispala :klap: .... da si mi samo vidio izraz lica kad sam shvatila
ko mi je zapravo bio u snu .... :eek: :lol:
 

Louis, imaju li ti eck-masteri više imena?
Rebazar se predstavio nekim drugim imenom, nažalost nisam ga odmah zapisala
i ishlapilo je iz memorije.... vjerujem da bih se prisjetila kad bih ga pročitala negdje...

Što reći... šala im je odlično ispala :klap: .... da si mi samo vidio izraz lica kad sam shvatila
ko mi je zapravo bio u snu .... :eek: :lol:

Ravena,
Uobičajeno je da ECK Masteri imaju svoja duhovna imena koja zadržavaju po napustanju ovog sveta. Kada smo sa njima na unutarnjem mi ih pod tim, duhovnim, imenima znamo. Medjutim, retko se, skoro nikada ne predstavljaju ni jednim ni drugim imenom. Uvek svoja prisustva ostavljaju zagonetnim tako da sam pojedinac to otkrije i shvati za sebe. Za takav njihov pristup postoji dobar razlog a to je uglavnom naš pristup životu iz humanog stanja svesti. To je, kada nam se sve kaže i sažvaće skloni smo takvo iskustvo odbacivati i negirati.
Paul Twtchell je imao svoje duhovno ime Pedar Zasq i danas ga na unutarnjim svetovima znamo i susrećemo pod tim imenom. Današnji Mahanta, Živi ECK Master Sri Harold Klemp ima svoje unutarnje, duhovno, ime Wah Z (čitaj Zi). Ostali su sa imenima kako su i navedeni na slikama.
Moguće je da je Rebazar upotrebio neko od imena koje karakteriše sve ECK Mastere. Npr. Vi Guru, Light Giver, Avatar..Ako budeš pogledala ECKANKAR Rečnik verujem da bi otkrila reč kojom se predstavio.
Ono najvažnije, a što je ljudima potpuno neshvatljivo, jeste da je Mahanta, Živi ECK Master uvek sa svakim svojim sledbenikom svih 24 sata dnevno kako dok smo budni ovde u fizičkom tako i na višim svetovima. On se stara da odradimo svu karmu još u ovom životu te i sami, dobijemo priliku dosegnuti vrh duhovnog razvitka.
Bilo kako bilo dobila si jedinstvenu priliku a ne bi je dobila da nisi zaslužila taj susret svojom izbalansiranom karmom i svojom ljubavi prema životu. Da nije tako ne bi ni bilo tog susreta.
Pretpostavljam da ti je poznato da je Yaubl Sacabi starosti preko 4500 godina, Fubbi Quantz preko 2500 godina a Rebazar preko 500.
Nije ni čudo što se razgovora sa njima ne sećaš budući da u susretu sa njima oni direktno govore nama Duši a takvi susreti pojedinca uglavnom inspirišu povećanom težnjom za istinom prema životu.
Raduju me tvoja iskustva i budi pozdravljena.
 
Poslednja izmena:
Ono što mnogi čine u prizivanju jeste kontaktiranje duhovnih bića koja su u nižim slojevima ili nivoima Astralnog Sveta i to se naziva spiritizmom od čega se treba distancirati.
Da bi se kontaktirao Sveti Duh potrebno je imati dovoljno ljubavi prema životu, istini i prema Bogu. Biti spreman za sledjenje živih učenja Svetopga Duha koja uglavnom dolaze preko snova (budnih i noćnih), intuicije i Svetlosti i Zvuka. Manji deo pouka dolazi u pisanoj formi a preko onih koji su dosegli visoki nivo svesti Bog-Svest i to više kao instrukcije i objašnjen ja....
Ključ uspeha na ovom putu je izvodjenje duhovne vežbe na svakodnevnoj osnovi, slediti instrukcije živog Bog-Čoveka i zapisivati svoje snove (i svesna putovanja višim svetovima)...


Pričamo o istoj "stvari" samo što ga ja zovem samo duh jer mi je to Sveti suvišno. Rekao bih da su sve "stvari" na ovom svetu jednako Svete.

Ne znam samo što kvariš jednu tako lepu "stvar" kao što je duh promovisanjem "svoje" religije. Duh ne pripada nikome.

To kako ti objašnjavaš izgleda kao neki MLM sistem gde je Bog na čelu, ti "masteri" ispod njega, ti negde ispod njih, a ako ubaciš nekog od nas u "sistem" ti ćeš dobiti procenat...

Pomešao si ti nešto tu... Ili su "zemaljske" vodje ECKANKAR-a previše zemaljske.
 
Putovanje višim i najvišim svetovima je moguće samo ako se izvodi u čistom Duša Telu. Astralno telo i putovanje je vezano samo za Astralni svet tamo gde najveći broj ljudi inače odlazi posle smrti fizičkog tela.

Duša Putovanju prethodi putovanje u snovima nastavlja se svesnim putovanjem koje prerasta u čisto duhovno znanje i razumevanje.

Usput je neophodno odraditi svu svoju karmu iz ranijih života. Takodje je neophodno izvoditi duhovnu vežbu na dnevnoj osnovi što je pevušenje svetog i drevnog imena Boga.

Ovo je put i način kojim pojedinac još za ovog života može odraditi svu raniju karmu, ući u čisto duhovne svetove te ostvariti realizaciju najviših stanja svesti.

Što je s dušom koja ne nađe svoj put , vec lebdi nad nama smrtnicima u agoniji ?
 
Louis, hvala ti na odgovoru

Osjeca se da si entuzijastican i dobronamjeran, no
moram priznati da se donekle slazem s utiskom Freedomseekera
o nacinu na koji (momentalno) predstavljas ovaj duhovni proces....
(iako ja ovo nebih povezivala sa uciteljima.... ljudsko djelovanje u ovom svijetu
je uglavnom stvar slobode izbora i osobne odgovornosti )

nadam se da ces razmisliti o ovome ....

Lijepi pozdrav
 
Pričamo o istoj "stvari" samo što ga ja zovem samo duh jer mi je to Sveti suvišno. Rekao bih da su sve "stvari" na ovom svetu jednako Svete.

Ne znam samo što kvariš jednu tako lepu "stvar" kao što je duh promovisanjem "svoje" religije. Duh ne pripada nikome.

To kako ti objašnjavaš izgleda kao neki MLM sistem gde je Bog na čelu, ti "masteri" ispod njega, ti negde ispod njih, a ako ubaciš nekog od nas u "sistem" ti ćeš dobiti procenat...

Pomešao si ti nešto tu... Ili su "zemaljske" vodje ECKANKAR-a previše zemaljske.
Tragaču slobode,
pretpostavljam da sa vaše pozicije delujem promovistički. Ako je tako prihvati i ti i svi ostali moje izvinjenje.
Zato probaj da razumeš sledeće; ništa gore nego uvući bilo koga u bilo koje učenje ili religiju ako sama ososba za top ne iskaže svoju slobodnu volju i i ne oseti se spremnom i sigurnom da to njoj treba.
Sa druge strane stoji pitanje; Zašto o tome govorim i koristim ovdašnju priliku? Da li je to zaista kako ti kažeš da dobijam koji procenat ili bonitet ili je nešto drugo?
Evo ovako: Koristim priliku da ovdašnjim pisanjem forumaši imaju mogućnost da o tome nešto više saznaju i budu informisani bar oni koji istinski duboko u sebi sagorevaju za istinom. Takvi odmah osete i unutar sebe znaju šta je to što njima treba. Bio sam jedan od onih koji je imao potrebu za tim saznanjima više nego za bilo šta sa ovoga sveta. Da bih došao do ovih saznanja potrošio sam godine istraživanja uz mnogo muka i peripetija. Ovde tih saznanja nije bilo. Istraživao sam po svim mogućim učenjima, religijama, sektama i po svemu onome što se moglo doći po bibliotekama, knjižarama i po religijama ....
Moja poruka je forumašima da pročitaju ono što napišem i ako ih dodirne neka probaju duhovnu vežbu ako ih zainteresuje. U svakom slučaju neka traže ono što njima treba. Onu ljuav koju pojedinac ima i neguje u svom srcu prema uzvišenim vrednostima života niko ne može iskvariti pa ni ja mojim pisanjima. Naprotiv, svako onaj ko uspostavi blisko i uzajamno poverenje i saradnju sa Svetim Duhom može samo duhovno uzrastat. Onaj ko prouči kazivanja i pouke mnogih pravih duhovnih velikana iz prošlosti (po kojima su uglavnom osnivane religije) može otkriti podatak koji je inače zaturen sa vremenom.
Postoji zakonitost i pravila kako pojedinac (Duša) može najsigurnije i najbezbolnije napredovati.
Razumem i tvoj stav i stavove drugih budući da sam sa takvim istim pristupom i sam istraživao.
Ali, ti i svako drugi mora iz obaveze prema sebi slušati svoju unutarnju potrebu.
Posmatraj sve ovo ovde što se piše na Forumu kao robu na pijaci gde svako dodje, posmatra, ocenjuje ali uzima i kupuje ono što mu treba.
Pozdrav!

Što je s dušom koja ne nađe svoj put , vec lebdi nad nama smrtnicima u agoniji ?
Ankora,
Pre ili kasnije svi smo bili vezani za materijalne vrednosti ali ma koliko da je ta vezanost trajala ona je ipak prošla. Da li će neko biti vezan za niže vrednosti i posle preminuća ostati da luta ovim ili drugim nižim nivoima Astralnog sveta zavisi od samog pojedinca (Duše). Ključ je u njemu (Njoj). Ponekada bliski ljudi sa ove strane svojim emocijama znaju zadržavati tu osobu ne shvatajući da je to proces sasvim prirodan i da se trebaju osloboditi vezanosti.

Louis, hvala ti na odgovoru

Osjeca se da si entuzijastican i dobronamjeran, no
moram priznati da se donekle slazem s utiskom Freedomseekera
o nacinu na koji (momentalno) predstavljas ovaj duhovni proces....
(iako ja ovo nebih povezivala sa uciteljima.... ljudsko djelovanje u ovom svijetu
je uglavnom stvar slobode izbora i osobne odgovornosti )

nadam se da ces razmisliti o ovome ....

Lijepi pozdrav
Ravena,
Istinski mi je žao ako je moje kazivanje nametljivo.


Uz srdačan špozdrav.
 
Poslednja izmena:
Vremenom sam naučio da ne tražim samo ono dobro što su sledbenici pojedinih "puteva" napisali o onome u šta veruju i šta praktikuju pa da tome verujem ili ne i upoređujem sa drugim učenjima , već da po internetu izguglam na sledeći način:
kada sam se sreo sa Reikijem napisao sam u pretraživaču nešto ovako: "dangers of reiki" "reiki fraud" ili tako nešto slično.
Kada sam prvi put čuo za Eckankar isto sam uradio.
U vreme kada sam prvi put čuo za Eckankar već sam bio pročitao temu o kontejnerima svesti sa foruma Galaksija tako da nisam bio privučen tom učenju nimalo
evo linka za tu temu koju toplo preporučujem :
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=815

Kada je konkretno eckankar u pitanju cilj guglanja kakvog sam naveo jeste u tome da čovek čuje i priču onih koji su imali negativna iskustva..a naročito iskustva bivših Eckankar majstora jer njihovo svedočanstvo (pod uslovom da je verodostojno) ima veću snagu od svedočanstva nekog početnika čije bi se razočaranje u Eckankar učenje moglo tumačiti i stvarima kao što su nedovoljna posvećenost, lenjost, zavist i slično.
Kada su u pitanju bivši majstori koji su zašli duboko u inicijacije o tome ne može da bude govora.
Dakle u pitanju je nešto drugo..ili je to što govore istina ili ...
na ovo drugo "ili" će nadam se da Louis da neki odgovor.U svakom slučaju evo linkova nekih knjiga na koje sam ja nabasao guglajući na navedeni način..
ako neko želi neka ih pročita pa neka sam dođe do zaključka ne samo o Eckankaru već i o drugim učenjima za koja ja lično (ne mora da znači da je to moje mišljenje tačno) mislim da su samo kontejneri svesti i da odvlače ljude od prave istine .
Evo linkova za tekstove u vezi Eckankara , new age-a, reikija i sličnih stvari:
http:
//www.scribd.com/doc/13150305/Eighteen-New-Age-Lies-the-Cult-of-Eckankar


http://www.scribd.com/doc/8967961/The-DARK-SIDE-of-ECKANKAR-by-Ruth-and-Noah-Samuelson

http://www.scribd.com/doc/6481618/ECKANKAR-and-the-OCCULT-by-Ruth-and-Noah-Samuelson
 
Vremenom sam naučio da ne tražim samo ono dobro što su sledbenici pojedinih "puteva" napisali o onome u šta veruju i šta praktikuju pa da tome verujem ili ne i upoređujem sa drugim učenjima , već da po internetu izguglam na sledeći način:
kada sam se sreo sa Reikijem napisao sam u pretraživaču nešto ovako: "dangers of reiki" "reiki fraud" ili tako nešto slično.
Kada sam prvi put čuo za Eckankar isto sam uradio.
U vreme kada sam prvi put čuo za Eckankar već sam bio pročitao temu o kontejnerima svesti sa foruma Galaksija tako da nisam bio privučen tom učenju nimalo
evo linka za tu temu koju toplo preporučujem :

Napasnik,
Počeo bih sa onom: "Ko se dima ne nadimi taj se vatre ne ogreja."

Voleo bih da ovo ćaskanje ne prihvatiš kao moje negiranje tvojih stavova i otkrića niti pobijanje istih već samo kao mogućnost komunikacije.
U svojim komentarima na temi Religija uvek sam nastojao da kažem da je svako u pravu i da istovremeno niko nije u pravu.
To isto ću potvrditi ovde. Zašto tako? Jednostavno zato što je penkjanje na Himalaje za mnoge opasan poduhvat ali uvek ima onih ljudi koji ga izvode i koji nikako ne odustaju. Zapravo, za takav poduhvat treba u svakom slučaju biti i fizčki i psihički pripremljen i biti dobrog zdravlja ali i pored toga treba imati izuzetne kuraži. TRreba biti dovoljno hrabar.
No vratimo se ECKANKAR-u kao Religiji o Svetlosti i Zvuku.
Poznatat ti je priča o Sizifu?
Ta priča je simbologija Duše (ono što je svako od nas) u stalnim nastojanjima da se vine do najviših stanja svesti, do samog vrha, tzv. Bog_Svesti. Zato i postoji ogroman broj inkarnacija.
Prihvati jednu stvar a to je da na ovoj planeti ima nekoliko milijardi ljudi i to od onih koji se boje da noću u stanu odu sami do toaleta pa do onih koji se penju na Himalaje. Ja se na one puzigaće nikada nisam obazirao i zato sam neustrašivo istraživao. Lično ću ti reći da se moje istraživanje isplatilo jer sam dobio ono što sam tražio.
Da li to može biti za ikoga više u ovoj zemlji ili ne diskutabilno jejer to odlučuje sama osoba.
Ko nije kadar snositi odgovornost za svoja dela misli i reči sigurno je da ovaj put, učenje i religija nisu za njega (nju). Onaj ko u sebi ima dovoljno ljubavi u sebi će imati dovoljno hrabrosti da se sučeli sa životnim izazovima i da ih rešava i ide napred. Oni drugi će tražiti učenja i religiju koji će im obećati nešto za ništa.
ECKANKAR podučava potpunu odgovornost, baš onako kako je to podučavao Isus, Buda, Qvecalkoat i nebrojeno drugih....
Istovremeno, mnogi koji pišu zastrašujuće priče, sede za računarom i pišu o onome što nikada nisu upoznali i što neće još za hiljade života. Ali, sasvim je sigurno da jednoga dana hoće zato što je to životni cilj svakoga od nas - da dosegne najviša stanja svesti, punu odgovornost, dosegne duhovnu slobodu i punu boćanstvenu ljubav.
ne treba smetnuti sa uma da na svakom polju gde se želi dobiti rezultat pa makar to bilo u poslovnoj profesiji, umetnosti, gradnji kuće...potrrebna je posvećenost.
Plašljivci i lenji nikada nigde ništa ne postižu i ne ostvaruju.
Šta je to što je opasno u ECKANKAR-u?
Evo odgovora: pojedinac će morati da se odrekne alkohola, duvana, droge, vulgarizma, kradja i ostalih negativnosti. Moraće da shvati da je njegovo samo ono što zaradi ličnim radom ako je fizički i umno kadar raditi. Takodje, neophodno je da prihvati odradjivanje svojih karmičkih dugova iz ranijih života o čemu uvek dobija uvid u toku snova ili svesnog odlaska na Kauzalni svet. Ko nije voljan to činiti nije stasao za ovaj put. Jer, hteli mi ili nesvoje dugove moramo platiti do poslednje cente inače nema ni govora o duhovnoj slobodi.
Ko želi veću sreću i ljubav mora prihvatiti odgovarajući stepen odgovornosti - to je osnovno pravilo....
Priča je duža..
Ja se nisam obazirao na arlaukanja američkih duhovnjaka koji su na televizijskim programima na sav glas govorili protiv ECKANKAR-a pre dvadest i više godina. Oni svojim zaplašivanjem nisu zaustavili one koji su dovoljno dozreli i koji u sebi osećaju unutarnji zov za višim životnim odgovornostima i za višim osećajem slobode, sreće i ljubavi. To niko nikome ne daje i ne obećava već se svako sam mora izboriti.
Uplačeni uvek prvo traže zastrašujuće podatke koji će im dati razlog da pobegnu i time opravdaju svoj izgovor za neželjenje prihvatanja većeg stupnja odgovornosti prema životu.

U ECKANKAR-u nema usputnih mastera sa višim inicijacijama a koji su otišli iz ECKANKAR-a jer javnost nikada nezna ko je dosegao vrh jer onaj ko dosegne vrh ostaje u ilegali jer zna da njegova dostignuća nikome ne može predočiti niti dokazati....
Oni koji izugube daha usput imaju pravo da odustanu kao i sa svakog drugog puta ili religije a naročito ovde. Jer, ovo je najdirektniji put Bogu pa otuda nikome nema obećanja slave, fanfara i slično.
Jedino što neko može za sebe znati jeste da proba duhovnu vežb i oceni sam.
Jedan od onih koji je na Forumu saznao za ECKANKAR zainteresovao se i počeo duhovnu vežbu pa je imao i izuzetnih iskustava. Medjutim kada mu je u simboličkom snu rečeno da mora odbaciti svoju osobinu sebične proždrljivosti kada bezobzirno ispred lica drugih ljudi grabi ono što bi sa njima trebao da podeli on je jednostavno okrenuo ledja.
Za takve zaista nema mesta. Ovde mogu samo oni koji su voljni da uče, da odbacuju svoje negativnostii zamenjuju ih vrlinama... Da li je taj proces lak? Proceni i sam da li jeste ili nije. Tu najbolje govori ona koju je izrekao Isus: "lakše je kamili kroz iglene uši nego čoveku do Božjeg Carstva."
Mnogi pročitaju po koji članak, knjigu ili učenje i počnu sebe postavljati za duhovne učitelje. Takvih ovde na Forumu ima previše. Najgore je što sebe svojim takvim stavom blokiraju od daljeg duhovnog progresa.
Prijatno.
Za sada toliko
 
Poslednja izmena:
Louis:
Jedan od onih koji je na Forumu saznao za ECKANKAR zainteresovao se i počeo duhovnu vežbu pa je imao i izuzetnih iskustava. Medjutim kada mu je u simboličkom snu rečeno da mora odbaciti svoju osobinu sebične proždrljivosti kada bezobzirno ispred lica drugih ljudi grabi ono što bi sa njima trebao da podeli on je jednostavno okrenuo ledja.
Za takve zaista nema mesta.

napiši ceo san ako imaš vremena .ja ne znam šta i ko je to sanjao ali prema onome što si napisao a iz mog ugla posmatranja poruka sna bi mogla da bude i da je sam put Eckankara put sebične proždrljivosti ili OPS put.

Louis:
ECKANKAR podučava potpunu odgovornost, baš onako kako je to podučavao Isus, Buda, Qvecalkoat i nebrojeno drugih....

Izjednačavanje Hrista sa Budom i Kecalkoatlom je jedna od poslednjih new age laži , kada im ništa drugo ne bude preostalo varaće ljude na taj način naročito hrišćane .

Ne bih više da pričam ..u knjigama za koje sam postavio linkove to je mnogo bolje ispričano.
ljudi koji razmišljaju da počnu sa pevušenjima koja ti propagiraš(verujem u najboljoj nameri) će naći vremena da pročitaju knjige i onu jednu temu za koje sam stavio linkove u prethodnom postu..
ili neće naći vremena ..to od njih zavisi naravno

Ali pročitali ili ne ,proguglali ili ne, ljudi bi trebali da se zapitaju jednu stvar:
Da li neko zaista veruje da će išta postići time što će pevušiti nečije ime ?
ti kažeš :
Jedino što neko može za sebe znati jeste da proba duhovnu vežb i oceni sam.

šta će on konkretno saznati time?
Da.. ja verujem da će se jako brzo nešto desiti , neki san , poseta Eck majstora, kasnije dolazi viđenje aura i ko zna šta ne.Ja verujem u sve to.
Ono što ne verujem je da je išta od toga došlo od Boga jer Bog daje pojedincima blagodeti (npr. prozorljivost) po sasvim drugačijim kriterijumima od onih o kojima Eckankar uči .
Pevušenje navodnog imena Boga nije jedan od njih.
Ja bih jako voleo kada bi to sve bilo tako jednostavno..pevušiš 20 minuta, radiš jogu , tai chi, tenzegritet, kupuješ kristale, kontrolišeš snove i sve si bolji čovek i sve si bliži Bogu.
Ali sreo sam previše ljudi koji su bili jako dobri sanjači i vide koješta i imaju nekakve moći (i ja verujem da oni sve to vide i sve to imaju) ali suštinski nisu nimalo bliži Bogu.
Kako je to moguće?Otkud ljudima navodni dar da isceljuju kada im se nesavršenost oseća na kilometar?Čime su to zaslužili?Inicijacijom?Pevušenjem?
Čime bih ja lično zaslužio da mi se pojavi neko prelepo "anđeosko" biće u snu nakon što ću pevušiti Hu?Samim znanjem šta da pevušim?Jel to moja zasluga?Sreo sam tebe da mi kažeš šta da pevušim?
A siguran sam da bi se nešto tako desilo i da bih ja bio jedan od izabranih i svakakve laži bi mi pričali u snovima da nahrane moj ego i da ostanem slep kao što sam i bio samo ovoga puta slep sa "moćima" .
 
Napasnik,
Počeo bih sa onom: "Ko se dima ne nadimi taj se vatre ne ogreja."

Voleo bih da ovo ćaskanje ne prihvatiš kao moje negiranje tvojih stavova i otkrića niti pobijanje istih već samo kao mogućnost komunikacije.
U svojim komentarima na temi Religija uvek sam nastojao da kažem da je svako u pravu i da istovremeno niko nije u pravu.
To isto ću potvrditi ovde. Zašto tako? Jednostavno zato što je penkjanje na Himalaje za mnoge opasan poduhvat ali uvek ima onih ljudi koji ga izvode i koji nikako ne odustaju. Zapravo, za takav poduhvat treba u svakom slučaju biti i fizčki i psihički pripremljen i biti dobrog zdravlja ali i pored toga treba imati izuzetne kuraži. TRreba biti dovoljno hrabar.
No vratimo se ECKANKAR-u kao Religiji o Svetlosti i Zvuku.
Poznatat ti je priča o Sizifu?
Ta priča je simbologija Duše (ono što je svako od nas) u stalnim nastojanjima da se vine do najviših stanja svesti, do samog vrha, tzv. Bog_Svesti. Zato i postoji ogroman broj inkarnacija.
Prihvati jednu stvar a to je da na ovoj planeti ima nekoliko milijardi ljudi i to od onih koji se boje da noću u stanu odu sami do toaleta pa do onih koji se penju na Himalaje. Ja se na one puzigaće nikada nisam obazirao i zato sam neustrašivo istraživao. Lično ću ti reći da se moje istraživanje isplatilo jer sam dobio ono što sam tražio.
Da li to može biti za ikoga više u ovoj zemlji ili ne diskutabilno jejer to odlučuje sama osoba.
Ko nije kadar snositi odgovornost za svoja dela misli i reči sigurno je da ovaj put, učenje i religija nisu za njega (nju). Onaj ko u sebi ima dovoljno ljubavi u sebi će imati dovoljno hrabrosti da se sučeli sa životnim izazovima i da ih rešava i ide napred. Oni drugi će tražiti učenja i religiju koji će im obećati nešto za ništa.
ECKANKAR podučava potpunu odgovornost, baš onako kako je to podučavao Isus, Buda, Qvecalkoat i nebrojeno drugih....
Istovremeno, mnogi koji pišu zastrašujuće priče, sede za računarom i pišu o onome što nikada nisu upoznali i što neće još za hiljade života. Ali, sasvim je sigurno da jednoga dana hoće zato što je to životni cilj svakoga od nas - da dosegne najviša stanja svesti, punu odgovornost, dosegne duhovnu slobodu i punu boćanstvenu ljubav.
ne treba smetnuti sa uma da na svakom polju gde se želi dobiti rezultat pa makar to bilo u poslovnoj profesiji, umetnosti, gradnji kuće...potrrebna je posvećenost.
Plašljivci i lenji nikada nigde ništa ne postižu i ne ostvaruju.
Šta je to što je opasno u ECKANKAR-u?
Evo odgovora: pojedinac će morati da se odrekne alkohola, duvana, droge, vulgarizma, kradja i ostalih negativnosti. Moraće da shvati da je njegovo samo ono što zaradi ličnim radom ako je fizički i umno kadar raditi. Takodje, neophodno je da prihvati odradjivanje svojih karmičkih dugova iz ranijih života o čemu uvek dobija uvid u toku snova ili svesnog odlaska na Kauzalni svet. Ko nije voljan to činiti nije stasao za ovaj put. Jer, hteli mi ili nesvoje dugove moramo platiti do poslednje cente inače nema ni govora o duhovnoj slobodi.
Ko želi veću sreću i ljubav mora prihvatiti odgovarajući stepen odgovornosti - to je osnovno pravilo....
Priča je duža..
Ja se nisam obazirao na arlaukanja američkih duhovnjaka koji su na televizijskim programima na sav glas govorili protiv ECKANKAR-a pre dvadest i više godina. Oni svojim zaplašivanjem nisu zaustavili one koji su dovoljno dozreli i koji u sebi osećaju unutarnji zov za višim životnim odgovornostima i za višim osećajem slobode, sreće i ljubavi. To niko nikome ne daje i ne obećava već se svako sam mora izboriti.
Uplačeni uvek prvo traže zastrašujuće podatke koji će im dati razlog da pobegnu i time opravdaju svoj izgovor za neželjenje prihvatanja većeg stupnja odgovornosti prema životu.

U ECKANKAR-u nema usputnih mastera sa višim inicijacijama a koji su otišli iz ECKANKAR-a jer javnost nikada nezna ko je dosegao vrh jer onaj ko dosegne vrh ostaje u ilegali jer zna da njegova dostignuća nikome ne može predočiti niti dokazati....
Oni koji izugube daha usput imaju pravo da odustanu kao i sa svakog drugog puta ili religije a naročito ovde. Jer, ovo je najdirektniji put Bogu pa otuda nikome nema obećanja slave, fanfara i slično.
Jedino što neko može za sebe znati jeste da proba duhovnu vežb i oceni sam.
Jedan od onih koji je na Forumu saznao za ECKANKAR zainteresovao se i počeo duhovnu vežbu pa je imao i izuzetnih iskustava. Medjutim kada mu je u simboličkom snu rečeno da mora odbaciti svoju osobinu sebične proždrljivosti kada bezobzirno ispred lica drugih ljudi grabi ono što bi sa njima trebao da podeli on je jednostavno okrenuo ledja.
Za takve zaista nema mesta. Ovde mogu samo oni koji su voljni da uče, da odbacuju svoje negativnostii zamenjuju ih vrlinama... Da li je taj proces lak? Proceni i sam da li jeste ili nije. Tu najbolje govori ona koju je izrekao Isus: "lakše je kamili kroz iglene uši nego čoveku do Božjeg Carstva."
Mnogi pročitaju po koji članak, knjigu ili učenje i počnu sebe postavljati za duhovne učitelje. Takvih ovde na Forumu ima previše. Najgore je što sebe svojim takvim stavom blokiraju od daljeg duhovnog progresa.
Prijatno.
Za sada toliko
Nije tacan izraz, nigde ne pise ''coveku'' vec BOGATASU :cool:
btw uvek, al uvek se najezim kad naletim na ovakve ...:roll:...(lupetancije) zbrdazdola postove :dash:
 
Ooooo, gospodja koja se na jednoj temi krsti, a na drugoj deklariše kao veštica. Ja bih rekla da ti zapravo ne poznaješ ni krst, a ni metlu. Ali vooooliš da se ježiš.:zcepanje:
Znas, Hekate, moze biti da si u pravu :manikir:
al sta bi s onim cuvenim :''.... svi Vi koji sledite put :heart:...?
:dontunderstand: sto Ti mislis da ja nemam svoje :heart:, i put koji sledim :eek:
Nisam ja sestro mila antiprotivna ni jednom ''putu'' :heart:
samo trgovini ljudskim dusama, nadama, mislima, telima i sl...
( citaj brzopoteznim kursevima ''samosp(r)o(d)znaje'' )
...a kad to namirisem, normalno da se jezim :cool:
a kapiram i sto Vi pizdite kad vam se kvari poso :roll:
al ovo je forum, i cenim da nikog nisam uvredila, sta vise bila sam korektna
i iznela SVOJE misljenje :manikir:
Citat je pogresan !
 
Čulo mirisa nije validno za ocenjivanje stvari o kojima se ovde govori. I niko ti ne zamera što putuješ na način ‚‚preko preče-naokolo bliže‚‚. Tvoj izbor i tvoje pravo. Ono što bode oči kod tvog oglašavanja na raznim temama je to da tebe više ježe kamenčići na tudjem putu od džombi na sopstvenom. Tabaj ti svoj put, ako si ga već pronašla i pažljivo gledaj ispred sebe. Mani se lažnog dušebrižništva. Dovoljno je bilo da ispraviš citat ukoliko si htela da doprineseš temi.:heart:
 
Oni kojima mnoge sitnice smetaju obično ništa ne shvate.

:dontunderstand: Ne radi se o ''sitnici'', vec vrlo jasnoj BOZJOJ DEFINICIJI,
koja odredjuje kategoriju koja je vrlo odredjena :cool:
ako kazete: ''covek ce tesko uci Raj'' ili ''Bogatas ce tesko uci u raj''
to ama bas nije ni slicno, a kamoli isto.
Zna se zasto je naveden BOGATAS u negativnom kontekstu,
zato sto gomilanjem materijalnog bogatstva, obicno izgubi DUSU :(
...mislim, ako Vama smeta jedna sitna (opravdana) primedba,
sta Vi shvatate ?
Ja uopste nisam zatvorena za ''nove spoznaje'',
cak sta vise :D
Ako je tema postavljena samo za sledbenike vaseg kulta,
morali ste to navesti .
U svakom slucaju zelim vam svako dobro, i duhovni napredak :heart:
 
Poslednja izmena:
Isus nije Hriscanin, Buda nije Budista, Paul Twitchell i Harold Klemp nisu EKisti, ali istovremeno i jesu.
Dosta je tesko sagledati obe strane i pogotovo videti jasno i trecu. Obicno je "da" ili "ne", "svidja mi se" ili "nesvidja mi se", "ovo je lose" ili "ovo je dobro".

Mnogo cesce nego redje hriscanstvo, budizam, islam i sve ostale religije izgledaju kao organizovani napor opiranja originalnom impulsu koji je pokrenuo "osnivaca". Ljudska situacija je uvek ironicna, smesna, grotesktna.

Imao sam priliku da popricam sa jednim covekom koji je pre nekih trideset i kusur godina sreo Harolda Klempa koji tada nije bio duhovni vodja Ekankara, nego jednostavno ucenik u Ekankaru. Ovaj covek je bio zainteresovan i pitao ga je raznorazna pitanja, ali je stekao utisak da Klempu nije mnogo bitno da mu da neke sjajne, fantasticne odgovore koji ce da ga ubede da se uclani u Ekankar. U sustini, ono sto mu je Klemp rekao je: "Pa eto, uzmi neku od Ekankar knjiga, procitaj polako, probaj neku od vezbi koja te privuce i vidi da li je Ekankar nesto sto je za tebe. Nemoj da zuris." Covek je bio razocaran takvom neuzbudljivom prezentacijom, maltene je stekao utisak da je Klemp neki bezveznjak koji nije u stanju nista znacajno i zanimljivo da kaze o Ekankaru.

Kroz par godina Klemp je postao duhovni vodja Ekankara, a ovaj covek kaze da je tek nakon dugog niza godina poceo da shvata pravi znacaj koji je taj susret imao za njega..

Ovo je, kao i uvek, samo deo price i jedan od pogleda.

Pozdrav!
 
Čulo mirisa nije validno za ocenjivanje stvari o kojima se ovde govori. I niko ti ne zamera što putuješ na način ‚‚preko preče-naokolo bliže‚‚. Tvoj izbor i tvoje pravo. Ono što bode oči kod tvog oglašavanja na raznim temama je to da tebe više ježe kamenčići na tudjem putu od džombi na sopstvenom. Tabaj ti svoj put, ako si ga već pronašla i pažljivo gledaj ispred sebe. Mani se lažnog dušebrižništva. Dovoljno je bilo da ispraviš citat ukoliko si htela da doprineseš temi.:heart:
Postovana Hekate, citas li Ti sta pises :roll:,
Mislim, iscitah takvu gomilu zbrdazdola ''duhovnih'' poruka,
instant pouka o Putevima, mix svih, ama bas svih ''puteva'' u postovima.elendilovim i Tvojim, ..da ,
nije realno da to isto meni zameras :lol:
Mislim da je postavljac ove teme mogao SAM da razjasni moju opasku,
produhovljeno, ili kako god vec, nema potrebe da jednu Filozofsko-religioznu raspravu , pretvaramo u sukob...:cool:
Ajmo konstruktivno..ako smo na ''Putu'' :heart:
 
!

Ankora,
Pre ili kasnije svi smo bili vezani za materijalne vrednosti ali ma koliko da je ta vezanost trajala ona je ipak prošla. Da li će neko biti vezan za niže vrednosti i posle preminuća ostati da luta ovim ili drugim nižim nivoima Astralnog sveta zavisi od samog pojedinca (Duše). Ključ je u njemu (Njoj). Ponekada bliski ljudi sa ove strane svojim emocijama znaju zadržavati tu osobu ne shvatajući da je to proces sasvim prirodan i da se trebaju osloboditi vezanosti.





Uz srdačan špozdrav.[/COLOR]

Ja sa tom dušom nisam bila baš drago vezana, a i dalje osjecam njeno prisustvo , cak i miris..
 
Pogled volje je necist i izoblicen.
Tek tada kada ništa ne želimo, tek tada kada naš pogled postaje
cisto posmatranje, nastupa duša - lepota.
Ako posmatram šumu koju želim da kupim, zakupim, u njoj želim da lovim,
opteretim je hipotekom, tada ne vidim šumu vec samo odnos prema svojoj volji,
svojim planovima i brigama, prema svom novcaniku.
Tada se ona sastoji od drveta, stara je ili mlada, zdrava ili bolesna.
Ali ako ne želim ništa od nje, gledam li “bez misli” u njenu zelenu dubinu,
tek tada postaje šuma, priroda, rastinje, tada je lepa.
Tako je i s ljudima i njihovim licima.
Covek, koga ja sa strahom, s nadom, požudom, s namerom, sa zahtevom gledam,
nije covek vec samo mutno ogledalo moje volje.
Gledam ga, svesno ili nesvesno, s puno ustezanja, s pogrešnim pitanjima:
“Da li je pristupacan ili ponosan? Poštuje li me? Može li se prevariti?
Razume li nešto o umetnosti?”
S hiljadu takvih pitanja najcešce se odnosimo prema drugim ljudima koje susrecemo,
i mi važimo za poznavaoce ljudskih duša i psihologe ako nam pode za rukom
da razjasnimo u njihovoj pojavi, njihovom izgledu i ponašanju
ono što služi našim namerama i odgovara nam.
Ali, ta predstava je siromašna, i u tom nacinu poznavanja duše najpromišljeniji su:
seljak, skitnica, nadriadvokat, vecina politicara i ucenih.
U trenutku kada volja miruje i javlja se posmatranje,
cisto videnje i predanost, sve postaje drugacije.
Covek prestaje da bude koristan ili opasan,
interesantan ili dosadan, prijatan ili neobrazovan, jak ili slab.
On postaje priroda, postaje lep i neobican kao i sve ka cemu se okrece cist pogled.
Jer pogled nije istraživanje ili kritika, on nije ništa osim ljubavi.
On je najviše i najpoželjnije stanje naše duše: bespožudna ljubav.
Ukoliko smo postigli to stanje, makar i na nekoliko minuta, sati ili dana
(zadržati ga zauvek u sebi bila bi potpuna duhovnost) tada ljudi izgledaju drugacije nego inace.
Oni nisu više ogledala ili delici naše volje, oni ponovo postaju priroda.
Lepi ili ružni, stari ili mladi, dobri ili loši, otvoreni ili zatvoreni,
cvrsti ili meki, nisu više suprotnosti, nisu više mera.
Svi su lepi, znacajni, niko više ne može biti potcenjen, omražen ili neshvacen.
Sa stanovišta mirnog pogleda priroda je samo promenljiv oblik uvek prisutnog, besmrtnog života.
Tako je i covekov najvažniji zadatak i dužnost da razvije dušu.
Beskorisno je raspravljati da li je duša nešto ljudsko, ne nalazi li se i u životinjama, u biljkama!
Duša je sigurno svuda - svuda je moguca, svuda pripremljena, svuda naslucivana i poželjna.
Ali, kao što ne smatramo da je kamen izraz pokreta,
vec životinja (iako je i kamen pokret, život, stvaranje, propadanje),
tako dušu tražimo pre svega kod coveka.
Tražimo je tu gde se najsigurnije nalazi, boluje, postoji.


Herman Hesse
:heart:
 

Back
Top