DS izdala Vojvodinu; raspad DS-LSV koalicije

_Milanche_:
Ceda ce na to pristati samo ako LSV i GSS budu na listi LDP-a jer hoce na izbore da ide pod svojim imenom da bi promovisao stranku.

Ja uopste ne sumnjam da bi u tom slucaju Canak prepustio Cedi da povede koaliciju jer ipak LDP moze da ima daleko veci uticaj na glasace iz unutrasnjosti Srbije.
A Vojvodjani ce isto tako bez problema pristati da glasaju za LDP.
Jer potpuno je nevazno cije ime od njih dvojice ce stajati na listi jer obojica imaju identican politicki program za odbranu osnovnih demoktratskih principa za koji se nekada tog davnog 5 oktobra 2000 g ceo demokratski blok objedinjeno borio.A sad sto su mnogi nazalost presli na onu drugu stranu i izdali ovaj narod e to je vec stvar njihovog "morala" i principijelnosti
 
Fagypont:
Ako Čeda razmišlja kao ti,onda mu je bolje da izađe sam i promoviše stranku.. Omalovažavanjem potencijalnih koalicionih partnera sigurno neće sklopiti nikakav dogovor.
GSS nema glasace LSV ima nesto glasaca ali to je na nivou Srbije daleko manje nego sto ima LDP koji ima potencijal prilicno da napreduje.
Nego reci mi kakva je sansa LSV-a da samostalno izadje ili sa Baticem ali iskreno?
 
draganvl:
Ja uopste ne sumnjam da bi u tom slucaju Canak prepustio Cedi da povede koaliciju jer ipak LDP moze da ima daleko veci uticaj na glasace iz unutrasnjosti Srbije.
A Vojvodjani ce isto tako bez problema pristati da glasaju za LDP.
Jer potpuno je nevazno cije ime od njih dvojice ce stajati na listi jer obojica imaju identican politicki program za odbranu osnovnih demoktratskih principa za koji se nekada tog davnog 5 oktobra 2000 g ceo demokratski blok objedinjeno borio.A sad sto su mnogi nazalost presli na onu drugu stranu i izdali ovaj narod e to je vec stvar njihovog "morala" i principijelnosti
Ja to isto mislim i da ce Canu biti dovoljna dva poslanicka mesta.
 
draganvl:
I jos nesto,nisam do sad bas bio neki miljenik g.Nenada Canka ali njegova stranka ce dosta profitirati na narednim izborima na racun ovog trulog Ustava.
U to sam potpuno siguran.Jer je covek principijelan i verovatno poslednji politicar u ovoj zemlji koji ni po koju cenu NIKADA nebi usao u nekakvu trulu koaliciju sa bilo kojom strankom bivseg rezima zarad ocuvanje nekih navodnih"visih nacionalnih interesa"kako je to sad zbog donosenja novog Ustava uradio DS koji se priklonio onoj crvenoj koaliciji.

Ne budi tako siguran da NIKADA ne bi usao u takvu koaliciju.On je niko i nista sada pa i ***** inace da je na mestu recimo Tadica sve sumnjam da ne bi usao u koaliciju.Naravno treba i dodati da Canka ne zanimaju nikakvi nacionalni interesi .
 
Torrente-BG:
Ne budi tako siguran da NIKADA ne bi usao u takvu koaliciju.On je niko i nista sada pa i ***** inace da je na mestu recimo Tadica sve sumnjam da ne bi usao u koaliciju.Naravno treba i dodati da Canka ne zanimaju nikakvi nacionalni interesi .
Da ti kazem nesto Torrente ja moram da priznam da je Canak jedan od retkih politicara u Srbiji koji od svojih ideja i principa nije odsupio za sve godine od kad se bavi politickom.
Sto se toga tice ja mu skidam kapu i misim da ne bi usao u takvu koaliciju gde se nalaze SRS a verovatno i gde se nalazi DSS.
 
Fagypont:
Zanima me samo koliko bi ti mesta u parlamentu dao potencijalnim koalicionim partnerima..

Onoliko koliko se Čeda i Čanak dogovore. Nema tu neke velike pravde, to je stvar dogovora.

Čanak je dovoljno inteligentan da neće jeftino prodati kožu, ni ne treba. LSV je značajna Vojvođanska stranka.

Ako me pitaš šta bi ja voleo, ja bih voleo da vidim Čanka i Kostreša u skupštini, a ostale iz LSVa ne znam. To ne znači da treba da dobiju samo dva mesta već da bih voleo i njih dvojicu da vidim.
 
_Milanche_:
Da ti kazem nesto Torrente ja moram da priznam da je Canak jedan od retkih politicara u Srbiji koji od svojih ideja i principa nije odsupio za sve godine od kad se bavi politickom.
Sto se toga tice ja mu skidam kapu i misim da ne bi usao u takvu koaliciju gde se nalaze SRS a verovatno i gde se nalazi DSS.

Upravo tako.Canak je veoma principijelan covek i znam da nikada ali NIKADA nece odstupiti od svojih principa ni prikloniti se onoj drugoj strani pa makar i po cenu svog nestanka sa politicke scene.
I zbog toga ga ja iz dana u dan sve vise cenim kao licnost.
Malo je takvih iskrenih politicara danas koji verno slede svoje programske ideje bez odstupanja ni ustupaka drugima
 
_Milanche_:
Da ti kazem nesto Torrente ja moram da priznam da je Canak jedan od retkih politicara u Srbiji koji od svojih ideja i principa nije odsupio za sve godine od kad se bavi politickom.
Sto se toga tice ja mu skidam kapu i misim da ne bi usao u takvu koaliciju gde se nalaze SRS a verovatno i gde se nalazi DSS.

Ma svi su oni principijelni dok nemaju neku bitniju ulogu u vlasti,a kada dobiju tu ulo ti principi tada lagano nestaju.
 
Torrente-BG:
Ma svi su oni principijelni dok nemaju neku bitniju ulogu u vlasti,a kada dobiju tu ulo ti principi tada lagano nestaju.

Jer ti mislis da Canak do sada nije imao prilika da dodje na vlast?
Pa on da mu je toliko bilo do vlasti je odavno mogao da ugasi svoju stranku jer vec godinama sa njom ne ostvaruje nikakve politicke rezultate i mogao se recimo ujediniti i stopiti sa demokratskom strankom.
I na primer u slucaju pobede DS-a na na nekim buducim izborima on bi sigurno verovatno dobio jedno ministarsko mesto u nekoj buducoj vladi.
Ali on ne zeli da ugasi svoju stranku i verno sledi svoje politicke ideje i principe
i uvek se borio za svoj licni stav i svoje misljenje bez prravljenja ustupaka drugima.
Ni pred kim nikad nije puzao ni pao nekom na kolena.Kao sto je to sad uradio Boris Tadic
 

Back
Top