Дрво Живота

A najbolje je kada mi objašnjava da bog ne može umreti iako niko to i nije rekao. Valjda se oseća nadmoćno, kao ona devojčica kad posadi lutkice da pije kafu sa njima. :D
Smejao sam se dok se nisam setio da sam procitao da se neko obdaniste zapalilo, i dok su vaspitacice evakuisale decu, roditelji su gasili pozar...
Nego, jel smo ikad pitali arainau da li su njeni roditelji JS? - pitam, jer mislim da postoji pozadina kako je ona postala. Pitam posteno, jer sam se ja izjasnio da su mi svi preci pravoslavni do ko zna kog kolena, vekovima, ali da moji roditelji nisu [bili] vernici, SFRJ standardna prica.
 
To je Neco drugo drvo sama ti Biblija kaže
Jedno drvo predstavlja znanje koje ako se proba umire se i takvo drvo ne može ujedno da predstavlja i život.
A ima drugo drvo koje daje život, da nisu jeli sa tog drveta ne bi živeli i da nisu probali ovo drugo.
Kad su probali to drvo, život im je bio uskraćen tako što im tata zabranio, proterao i zaklonio ga sotonom. Takođe i to drvo spoznaje predstavlja sotonu gde ga opisuje jezikilj, on ga opisuje i kao drvo i kao heruvima zaklanjača i kao čoveka.
Zmija je simbol sumnje, Eva koja nije videla stvaranje kao Adam je sumnjala u božije reči pa je htela da bude bog (da zna šta zna bog) otud i neposlušnost a za neposlušnost bog ih kažnjava da se pune večnim životom, a u Bibliji jedino Hrist ima večni život jer on za sebe kaže da je život. U raju nisu verovali njemu nego sotonu što se šepurio po vrtu. Kad je odigrao svoju ulogu kao drvo dobio je ulogu zaklanjača, da čovek ne može doći do Hrista i zadobije ponovo večni život dok za to vreme ne dođe. Kada je Hrist ponovo na zemlji kao ljudsko biće opet je heruvim zaklanjač radio svoj posao pa nekom je uspeo da zakloni a nekom ne.
 
Smejao sam se dok se nisam setio da sam procitao da se neko obdaniste zapalilo, i dok su vaspitacice evakuisale decu, roditelji su gasili pozar...
Nego, jel smo ikad pitali arainau da li su njeni roditelji JS? - pitam, jer mislim da postoji pozadina kako je ona postala. Pitam posteno, jer sam se ja izjasnio da su mi svi preci pravoslavni do ko zna kog kolena, vekovima, ali da moji roditelji nisu [bili] vernici, SFRJ standardna prica.
Mislim da nisu, pitaj nju
 
dal s tanjira dovatio il s livade nema tu razlike sustinske
ne rastu semenke na livadi, nego ima drvece, pa se bere, i te semenke iz jabuke rastu na drvetu - e svasta s tobom, ne znas odakle dolazi orah, badem, lesnik - odozgore, a ne savijes se dole kao zivotinje - ima gore,a ima dole, kontas? pitaj ove odakle im mana, pa onda mene pitaj odakle hleb zivota, a man' se brscenja kao koze i jarci
 
Poslednja izmena:
ne rastu semenke na livadi, nego ima drvece, pa se bere, i te semenke iz jabuike rastu na drvetu - e svasta s tobom, ne znas odakle dolazi orah, badem, lesnik odozgore, a ne savijes se dole kao zivotinje - ima gore,a ima dole, kontas? pitaj ove odakjle im mana, pa onda mene pitaj odakle hleb zivota, a man' se brscenja kao koze i jarci
haha..kolko vidim ti i zlatne dukate kakis...jesi neki vanzemaljac covek nisi
 
To je Neco drugo drvo sama ti Biblija kaže
a otkud ti znas da je drugo drvo, da ne pricas napamet, zasto ne citiras tu bibliju, pa da vidimo, a ne - ja ti kazem ima 2 drveta, a nema jedno samo, a ti ne znas da ih razlikujes, kako ces znati sa kojeg smes, a sa kojeg ne smes da jedes? a ne posle kao ovi vizuelizacija i afirmacija, samo bre problemi, koje je drvo vizuelizacije, a koje afirmacije, jel znas, pa da resimo problem, a ako ne znas, onda citiraj ta rajska 2, pa da vidimo, jer ko zna zasto je neca rekao da ima 1
 
Poslednja izmena:

Back
Top