Quantcast

Дрво Живота

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.250
A sta mislis koliko tek jedan svetosavac moze da shvati realanost. Od JS su samo pravoslavci ogranicenijeg shvatanja Samo oni imaju pravo da ometaju korisnike Krstarice da uzivaju u raspravama.Pravoslavci, oni fanatizovani i oni manje zaslepljeni, nisu u moci da se u raspravama umno nadmecu sa ostalim forumasima, a posebno ne sa ateistima, pa im brisu tekstove i novootvorene teme.
Поготово су инфериорни у "надметању" са тобом.
Него реци ми што један атеиста тражи на форуму религије, можда је нешто изгубио😁?

hogarius

Elita
Poruka
15.126
Поготово су инфериорни у "надметању" са тобом.
Него реци ми што један атеиста тражи на форуму религије, можда је нешто изгубио😁?
Ne mogu da zamislim gluplje pitanje. Dokaz da si nemacan da raspravljas sa dokazanim asrgumentima, vec ad hominem. Tipicno hricanski basibozluk.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
Drvo života još jedna kopija od drugih religija.
Vidi Neco, možeš da ne/veruješ u šta hoćeš, tvoj izbor, ali budi uljudan pa shvati temu. Tema nije da li je hrišćanstvo ovako ili onako, već da li je u Bibliji drvo života ustvari Hrist? Ti sada a i inače pišeš kao kad bi tema bila doboš torta a ti kažeš da je to bajka. Ako voliš bajke imaš dosta sajtova o bajkama pa idi i tamo čitaj. Ovo je pdf religija i hrišćanstvo je religija i sveta knjiga u hrišćanstvu je Biblija. Tvoj stav o Bibliji znamo i ne moraš da ponavljaš na svakoj temi. Zato te ljudski molim da učestvuješ na temi u skladu sa temom ili nemoj da pišeš ono što već znamo i ponavljaš do iznemoglosti. Tako se iskazuje poštovanje prema temi, postavljaču i svim učesnicima na temi i onima koji čitaju. Hejt je lak, ne moraš ništa da znaš ili razumeš dovoljno je da se ponašaš kao štrumpf mrgud.

Mr.Infinity

Iskusan
Poruka
5.186
Vidi Neco, možeš da ne/veruješ u šta hoćeš, tvoj izbor, ali budi uljudan pa shvati temu. Tema nije da li je hrišćanstvo ovako ili onako, već da li je u Bibliji drvo života ustvari Hrist? Ti sada a i inače pišeš kao kad bi tema bila doboš torta a ti kažeš da je to bajka. Ako voliš bajke imaš dosta sajtova o bajkama pa idi i tamo čitaj. Ovo je pdf religija i hrišćanstvo je religija i sveta knjiga u hrišćanstvu je Biblija. Tvoj stav o Bibliji znamo i ne moraš da ponavljaš na svakoj temi. Zato te ljudski molim da učestvuješ na temi u skladu sa temom ili nemoj da pišeš ono što već znamo i ponavljaš do iznemoglosti. Tako se iskazuje poštovanje prema temi, postavljaču i svim učesnicima na temi i onima koji čitaju. Hejt je lak, ne moraš ništa da znaš ili razumeš dovoljno je da se ponašaš kao štrumpf mrgud.
Naravno da drvo života u Bibliji nije Hrist. Kakav katastgrofalan zaključak!

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
Реци ми јеси ли ти стварно схватила да Сале тврди да је Исус дрво, али право дрво оно са лишћем и гранама, а не метафорички?
Kada se ruši njena koncepcija, vidi neke stihove iz Biblije koje nije videla uopšte ona se tako ponaša. Svu svoju frustraciju izbacuje na način koji već vidiš. Prvo što nije u centru pažnje ali luta po Bibliji (sad će da kaže da ona zna Bibliju a mi ne) i što nema sajtova iz kule.
I nemoj da te buni ovo što ona misli o meni, nego je pogađa i to što ima jednu sliku u glavi da osim nje niko ne zna Bibliju a vidi nešto što ima smisla. JS su odsekli drvo života i zato se histerično smeje i udara glavu, misli da time omalovaži sagovornika a ne vidi da sebe sramoti. Ona poštuje Isusa a gnječi ga na svakoj temi, pa još kaže da Isus huli. I tačno Isus huli na svedoke i kaže im "idite od mene, nisam vas poznavao".

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
Ma ti nikako da shvatis da ti ona nije ovde da je pitaju i da joj objasnjavaju vec da ona objasnjava i naucava. :D
Ma naravno, ja lupam da je Hrist drvo života jer nigde decidno ne piše "ja sam drvo života" al gle čuda ni u falsifikanoj Bibliji nigde ne piše "ja sam Mihajlo" ali zato je njeno obrazloženje mnogo, mnogo kvalitetno jer je ona naučavaoc i pročitala Bibliju 20 puta a nije videla judinu poslanicu :D
Da je nema trebalo bi je izmisliti.

south railroad

Ističe se
Moderator
Poruka
2.286
Ma naravno, ja lupam da je Hrist drvo života jer nigde decidno ne piše "ja sam drvo života" al gle čuda ni u falsifikanoj Bibliji nigde ne piše "ja sam Mihajlo" ali zato je njeno obrazloženje mnogo, mnogo kvalitetno jer je ona naučavaoc i pročitala Bibliju 20 puta a nije videla judinu poslanicu :D
Da je nema trebalo bi je izmisliti.
Al najjace je kad se postavi ili aludira na neki stih bez da se navede odake je tacno... i tad dolazi do gubljenja, negacije, apokrifnosti.... :D

Mr.Infinity

Iskusan
Poruka
5.186
Nisam ali sudeći kako me pitaš ti jesi, pa izvoli šta je drvo života u Bibliji, šta predstavlja?

1 Ali zmija beše lukava mimo sve zveri poljske, koje stvori Gospod Bog; pa reče ženi: Je li istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu?

2 A žena reče zmiji: Mi jedemo rod sa svakog drveta u vrtu;

3 Samo rod s onog drveta usred vrta, kazao je Bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete.

4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;

5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.

6 I žena videći da je rod na drvetu dobar za jelo i da ga je milina gledati i da je drvo vrlo drago radi znanja, uzabra rod s njega i okusi, pa dade i mužu svom, te i on okusi.

7 Tada im se otvoriše oči, i videše da su goli; pa spletoše lišća smokovog i načiniše sebi pregače.

8 I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.

9 A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: Gde si?

10 A on reče: Čuh glas Tvoj u vrtu, pa se poplaših, jer sam go, te se sakrih.

11 A Bog reče: Ko ti kaza da si go? Da nisi jeo s onog drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

12 A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh.

13 A Gospod Bog reče ženi: Zašto si to učinila? A žena odgovori: Zmija me prevari, te jedoh.

14 Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svog veka.

15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.

16 A ženi reče: Tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš decu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvog, i on će ti biti gospodar.

17 Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka;

18 Trnje i korov će ti rađati, a ti ćeš jesti zelje poljsko;

19 Sa znojem lica svog ješćeš hleb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti.

Tako piše u Bibliji. Znao sam da lupetaš o nečemu o čemu nemaš pojma. I to je tragedija većine vernika. Veruju u nešto o čemu nisu ni pročitali.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
34.391
Pa, sasvim je za ocekivanje da kod tebe, kad vidis neke ljude. tebi se intelekt svede na infantilno doba. Znaci, unazad u vreme tvog srecnog, bebastog i neiskvarenog detinjstva.
:hahaha1:
Sta kaze cika Shrink,ima li napretka, mislim pozitivnog, posle odmora od Krste?

Sve najbolje, uvazeni kolega

P.S. Vazno je odrzati samokontrolu, ukoliko je to kod tebe moguce.
није могуће :mrgreen:

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
1 Ali zmija beše lukava mimo sve zveri poljske, koje stvori Gospod Bog; pa reče ženi: Je li istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu?

2 A žena reče zmiji: Mi jedemo rod sa svakog drveta u vrtu;

3 Samo rod s onog drveta usred vrta, kazao je Bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete.

4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;

5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.

6 I žena videći da je rod na drvetu dobar za jelo i da ga je milina gledati i da je drvo vrlo drago radi znanja, uzabra rod s njega i okusi, pa dade i mužu svom, te i on okusi.

7 Tada im se otvoriše oči, i videše da su goli; pa spletoše lišća smokovog i načiniše sebi pregače.

8 I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.

9 A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: Gde si?

10 A on reče: Čuh glas Tvoj u vrtu, pa se poplaših, jer sam go, te se sakrih.

11 A Bog reče: Ko ti kaza da si go? Da nisi jeo s onog drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

12 A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh.

13 A Gospod Bog reče ženi: Zašto si to učinila? A žena odgovori: Zmija me prevari, te jedoh.

14 Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svog veka.

15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.

16 A ženi reče: Tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš decu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvog, i on će ti biti gospodar.

17 Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka;

18 Trnje i korov će ti rađati, a ti ćeš jesti zelje poljsko;

19 Sa znojem lica svog ješćeš hleb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti.

Tako piše u Bibliji. Znao sam da lupetaš o nečemu o čemu nemaš pojma. I to je tragedija većine vernika. Veruju u nešto o čemu nisu ni pročitali.
Ok to ima veze sa drvetom spoznaje, a šta je sa drvetom života?

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.300
Al najjace je kad se postavi ili aludira na neki stih bez da se navede odake je tacno... i tad dolazi do gubljenja, negacije, apokrifnosti.... :D
u tom momentu preuzima kraljica nauka, matematika, jer ko moze da opovrgne digitron i 1914 do koje su dosli astroLOGIJOM [jos jedna nauka] JOS 1903, bese jupiter u vodoliju udje... pa reci posle da nisu naucenjaci

Poslednja izmena:

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
Tako nešto ne postoji u Bibliji.
Neco, Neco primio se Arianin pelcer na tebe.

22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.

23 I Gospod Bog izagna ga iz vrta edemskog da radi zemlju, od koje bi uzet;
24 I izagnav čoveka postavi pred vrtom edemskim heruvima s plamenim mačem, koji se vijaše i tamo i amo, da čuva put ka drvetu od života.

Mr.Infinity

Iskusan
Poruka
5.186
Neco, Neco primio se Arianin pelcer na tebe.

22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.

23 I Gospod Bog izagna ga iz vrta edemskog da radi zemlju, od koje bi uzet;
24 I izagnav čoveka postavi pred vrtom edemskim heruvima s plamenim mačem, koji se vijaše i tamo i amo, da čuva put ka drvetu od života.
Da čuva put ka drvetu od života. To znači da niko živ ne može da priđe tom drvetu.