Quantcast

Дрво Живота

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
a otkud ti znas da je drugo drvo, da ne pricas napamet, zasto ne citiras tu bibliju, pa da vidimo, a ne - ja ti kazem ima 2 drveta, a nema jedno samo, a ti ne znas da ih razlikujes, kako ces znati sa kojeg smes, a sa kojeg ne smes da jedes? a ne posle kao ovi vizuelizacija i afirmacija, samo bre problemi
Ja ne znam da li je uopšte tako bilo ali ponavljam znam da čitam. I zastupam isto što i ti i nije mi jasno što me uopšte pitaš

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.284
Ja ne znam da li je uopšte tako bilo ali ponavljam znam da čitam. I zastupam isto što i ti i nije mi jasno što me uopšte pitaš
ja tebi verujem, ali te molim ljubazno da nam pokazes, zbog nece, da vidimo zasto, odakle njemu ideja da je drvo samo jedno, kad znamo da ima 2, ne bilo ti zapovedjeno, citiraj nam, zbog njega - hocemo da ustanovimo kako je on pogresio, a ja hocu da se izmirim sa hm-om i glistom oko vizuelizacije i afirmacije, pa mi treba tvoja pomoc, zato te molim

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.284
ovo si citirao, ali ja sam te pitao kako razlikujemo sa kog nismo smeli da jedemo, sa ovog jednog smo smeli, gde je to DRUGO ako uopste postoji sto rece neca GDE JE, pokazi ga, zbog nece da je uopste postojalo, jer kako ssad stoje stvari, mozda nije ni postojalo, mozda je on izvadio samo ovo iz konteksta i zajkljucio da je samo 1 postojalo, da vidimo kako ljudi grese - to je poenta - da to drugo nije ni postojalo, ljudi nikad ne bi ni pogresili, pa ni neca
Neco, Neco primio se Arianin pelcer na tebe.

22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.

23 I Gospod Bog izagna ga iz vrta edemskog da radi zemlju, od koje bi uzet;
24 I izagnav čoveka postavi pred vrtom edemskim heruvima s plamenim mačem, koji se vijaše i tamo i amo, da čuva put ka drvetu od života.

Poslednja izmena:

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
kolko god razumem bice bolesti i smrti..i na kraju ima leka i jos nezadovoljna..pa treba.me u pakao pravo
I pristupi k Njemu kušač i reče Mu đavo: Ako si Sin Božji, reci ovom kamenu (kamenje) da postane hleb (hlebovi).
I odgovori mu Isus govoreći: U pismu stoji: Neće živeti čovek o samom hlebu, nego o svakoj reči
koja izlazi iz usta Božjih

Tako i sve ostalo, dakle uzdaj se u boga i bićeš zdrava, sita i napojena. Ali mi smo maloverni samo nam je potrebno zrno goruščije. A ni to nemamo jer imamo zmiju u glavi.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
ovo si citirao, ali ja sam te pitao kako razlikujemo sa kog nismo smeli da jedemo, sa ovog jednog smo smeli, gde je to DRUGO ako uopste postoji sto rece neca GDE JE, pokazi ga, zbog nece da je uopste postojalo, jer kako ssad stoje stvari, mozda nije ni postojalo, mozda je on izvadio samo ovo iz konteksta i zajkljucio da je samo 1 postojalo, da vidimo kako ljudi grese - to je poenta
A gde je Prvo

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.284
au bre, stvarno se trudim
prvo si citirao
neca je rekao da drugo ne postoji
a ja kazem da nije ni postojalo, adam i eva nikad ne bi pali u greh
pa te molim pokazi nam gde je to drugo, da vidimo
i kada ga pokazes, reci nam KAKO su znali sa kog nisu smeli da jedu

ako ne postioji nema greha'
a ako postoji moraju da znaju koje je tacno od ta dva, da se ne zabune, pa okuse slucajnom greskom
znaci pusti sta ljudi izmisljaju - jabuka, nego pokazi sta citas iz biblije, citiraj

anajade

Domaćin
Poruka
3.311
I pristupi k Njemu kušač i reče Mu đavo: Ako si Sin Božji, reci ovom kamenu (kamenje) da postane hleb (hlebovi).
I odgovori mu Isus govoreći: U pismu stoji: Neće živeti čovek o samom hlebu, nego o svakoj reči
koja izlazi iz usta Božjih

Tako i sve ostalo, dakle uzdaj se u boga i bićeš zdrava, sita i napojena. Ali mi smo maloverni samo nam je potrebno zrno goruščije. A ni to nemamo jer imamo zmiju u glavi.
nece ziveti o samom.hlebu znaci dovoljno receno da nam treba i mrvica leba i vode pa kolko god bio boziji covek svetac..nije dzabe krecio i biljke i zivotinje u onom prvom raju a i u raju dolazecem isto je okreceno a za cije babe zdravlje ako cemo ziveti ko duhovi

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
afirmacija i vizuelizacija,a pitao sam za drugo drvo
''И засади Господ Бог врт у Едену, на истоку, и постави тамо човека, којега сазда. И произрасте Господ Бог од земље свако дрво, пријатно за гледање и добро за јело, и дрво живота усред врта, и дрво познања добра и зла. А река излажаше из Едена да напаја врт; и одатле се раздвајаше и биваше у четири почетка.'' (Постање 2;8-10)
Za hrišćane je to drvo Hrist kao praslika.

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.284
''И засади Господ Бог врт у Едену, на истоку, и постави тамо човека, којега сазда. И произрасте Господ Бог од земље свако дрво, пријатно за гледање и добро за јело, и дрво живота усред врта, и дрво познања добра и зла. А река излажаше из Едена да напаја врт; и одатле се раздвајаше и биваше у четири почетка.'' (Постање 2;8-10)
Za hrišćane je to drvo Hrist kao praslika.
hvala;
vizuelizacija U SRED vrta, to je jedno drvo, a DRUGO GDE SE NALAZI,da slucajno ne pogresimo i uzberemo sa njega? DA NE ZALUTAMO, NITI DA UOPSTE IDEMO JA ADAM I EVA U TAJ DEO VRTA

Jer, ako ne znamo gde se nalazi to DRUGO, onda sa necinog stanovista kao i da ne postoji. Ja i dalje hocu Necu SMECU da opravdam, a sa ono dvoje da se pomirim.

Poslednja izmena:

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.983
hvala
vizuelizacija U SRED vrta, to je jedno drvo, a DRUGO GDE SE NALAZI,da slucajno ne pogresimo i uzberemo sa njega? DA NE ZALUTAMO, NITI DA UOPSTE IDEMO JA ADAM I EVA U TAJ DEO VRTA

Jer, ako ne znamo gde se nalazi to DRUGO, onda sa necinog stanovista kao i da ne postoji. Ja i dalje hocu necu da opravdam, a sa ono dvoje da se pomirim.
A drugo sa strane koje se šepurilo i izazivalo svojom raskoši.

Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.284
Brate lepo ti piše da su u sred vrta bila dva drveta, e sad vi pišete Bibliju kako vama odgovara :D
jel sam te lepo pitao ako je drvo od zivota bilo u sred, zasto eva kaze da sa njega koje je usred samo nisu smeli da jedu?
pa ne mogu ja sad da zrtvujem necu ako kaze da je bilo 1 drvo, a eva potvrdjuje to je to USRED, samon zato sto ti tvrdis da je to drvo Hristos vizuelizacijom, nemas afirmaciju

anajade

Domaćin
Poruka
3.311
jel sam te lepo pitao ako je drvo od zivota bilo u sred, zasto eva kaze da sa njega koje je usred samo nisu smeli da jedu?
pa ne mogu ja sad da zrtvujem necu ako kaze da je bilo 1 drvo, a eva potvrdjuje to je to USRED, samon zato sto ti tvrdis da je to drvo Hristos vizuelizacijom, nemas afirmaciju
Otkrovenje te ujeba..u raju opisano drvo zivota a od drveta znanja ostade panj haha