Drustvena odgovornost- kako se aktivirati?

Kako je najbolje pokazati svoju drustvenu odgovornost?

  • Uclaniti se u stranku

    glasova: 1 14,3%
  • Osnovati NVO

    glasova: 0 0,0%
  • Napraviti svoju stranku

    glasova: 0 0,0%
  • Pokrenuti svoj biznis i doprinositi budzetu zemlje

    glasova: 3 42,9%
  • Setati na protestima

    glasova: 3 42,9%

  • Ukupno glasova
    7
Lazes,

da ti nije stalo ne bi bio na politici i ne bi se bavio time........ne bi bio na srpskom forumu

krajnje je vreme da priznas sebi istinu.....
Ne shvatas me. Meni jeste krivo. Mnogo puta sam gledao kako Srbi zbog svog loodog temperamenta, svojih loodih glava prave ogromna sranja.

Moj problem je sto sam ja (nekada) dragovoljno cistio ta sranja. Sada ih vise NE cistim. Bash zbog kolektivne odgovornosti.

A inace, na forumu zaista opisujem svoje istinite zivotne price. Jak sam kao crna zemlja, i bole me sta ko misli o meni, ili da mi, ne daj Boze po njega, pokusa da mi naudi. Samo Bog moze suditi o meni. :lol:

Uglavnom, van toga se na forumu odlicno zaiebavam/zabavljam. Sa iskrenim nesrecama i jadima drugih. Koliko vidim, 99.99% publikuma je zasluzilo te nesrece. BASH i upravo zbog te "kolektivne" odgovornosti. :whistling:
 
Lazes,

da ti nije stalo ne bi bio na politici i ne bi se bavio time........ne bi bio na srpskom forumu


krajnje je vreme da priznas sebi istinu.....
Mozda laze, ali u praksi je to resenje...
Znaci prva stvar, ako nisi protiv onda si za.....
U drustvu koje je toliko nesvesno a toliko nabedjeno da je ok i za primer, svaka razlika je LOSHA iz ugla skoro svakog pripadnika tog drustva.
U prevodu, sve se moze tumaciti odgovornim, a da to nije.

Uzmi naprimer, izvrsiteljsku prodaju zaplenjenih stvari duznika.
Moralno nemoralno , izuzetno bescenje, prilika za bogacenje, drpanje itd..
Milion stavova.
Uzmi sad slicno ali razlicito...
Kod ljudi iako gledaju da zaebu komsije kad god mogu, postoji i otpor da ostave situaciju bez uplitanja ako vide da neko ko takticki mudro radi dobija povoljno ono sto moze neko koga on zna....
Hoce da unovci uslugu sto je primetio to, pa radi protiv onog ko je pametnije postavio stvari...
Radi subverzivno...
Pravi precice..
Muljavi i ljigavi...
 
Ja nisam ni za kakave motke.

Mi moramo da pocnemo da se ponasamo odgovorno i taj koji bi uzeo motku sigurno nije neko ko bi doprineo razvijanju demokratskog drustva.
Znas zasto ja ne smem da budem za motke...
Jer narod kad uzme motke, on ne mlati NIKAD ono sto treba da uredi, nego ono sto mu se zamerilo...Iskustva iz UDBA, partizana, cetnika, komsija, rulje....
Onda otvara prostor najvecim dripcima koji su tu i koji su im bliski, a umeju da pocaste u kafani i ti ih kupe za par tura pica danas sutra....

Ako hoces da znas sta je resenje, to je DAJ pare nekome ko ce to iskoristiti u dobrom smeru....
Obavezno je ovo DAJ pare...a usput ce biti nekad i pomogni sa uticajem ili nekim laksim radom...
I tu staje svaka prica o dobrocinstvu u Srbiji...
 
Znas zasto ja ne smem da budem za motke...
Jer narod kad uzme motke, on ne mlati NIKAD ono sto treba da uredi, nego ono sto mu se zamerilo...Iskustva iz UDBA, partizana, cetnika, komsija, rulje....
Onda otvara prostor najvecim dripcima koji su tu i koji su im bliski, a umeju da pocaste u kafani i ti ih kupe za par tura pica danas sutra....

Ako hoces da znas sta je resenje, to je DAJ pare nekome ko ce to iskoristiti u dobrom smeru....
Obavezno je ovo DAJ pare...a usput ce biti nekad i pomogni sa uticajem ili nekim laksim radom...
I tu staje svaka prica o dobrocinstvu u Srbiji...
So much time seen. Dejavu! Bojim se (BOJIM se) da si potpuno u pravu. I potpisujem. :ok:
 
Prvo pravilo odgovornosti, ne sme se iskljuciti ni za 2 min, znaci 00-24.......to je prvo pravilo a tako nebulozno izgleda kad ga kazes srbima...
A ne... Bratac Muski... Sa lekcijama si otisao u daleku buducnost! :udriglavu:

Nisi dobar ucitelj. Umesto da ih ucis, recimo, koliko je 22x22, ili 984/23... Ti poceo od integrala. Ne ide. Nisu oni na tom nivou svesti. :nono3: :nono3: :nono3:

(ja to tebi krajnje ozbiljno)
 
Ako zelite da vecina odjednom bude odgovorna, tj drustvena, zaebali ste se, sociopatologija je toliko velika da je to nemoguce, a ako zelite da vi sto manje osecate sociopatologiju drustva, onda vam mogu pomoci, ali na zalost potrebne su pare....
Pare su za bafer zonu, da udalje pojedinca (ne bukvalno 1 nego grupu) od drustva....
Ono sto je vazno , promuckaj pa prospi sistemi niti su stabilni , niti su dozvoljeni niti su odrzivi....
I tu dolazi drugi problem..
Prvo je sto su potrebne pare.
Drugo je sto se sistem koji ne lici na postojeci gradi tako da je vecini nelogican jer nema iste logike i osnove kao postojeci, a da ima postao bi isti...
Ne mozes ti da drzis ovce i vukove u zajednickom prostoru a da ne bude koljacine, makar redovno hranio vukove i farbao ovce u ljubicasto da zbunis vukove opticki...
Drugaciji rezultat zahteva drugaciju logiku i drugaciji pristup...
To je nerealno ocekivati od svih koji kazu da zele odgovorniji a savremen sistem, znaci ne povratak u socijalizam (to ne podrzavam, recidive i rezurekciju ne smatram nikako dobrom)
 
A ne... Bratac Muski... sa lekcijama si otisao u daleku buducnost! :udriglavu:

Nisi dobar ucitelj. Umesto da ih ucis, recimo, koliko je 22x22, ili 984/23... Ti poceo od integrala. Ne ide. Nisu oni na tom nivou svesti. :nono3: :nono3: :nono3:
Moje misljenje o edukaciji , to je za malu decu koja se tek oblikuju....nije za odrasle, oni samo prevode izreceno u neki oblik kako da iskoristim , sta ja imam od toga i gde mi dupe najmanje strada...
Zato kad pricam o drustvenim fenomenima, uopste nemam pristup da svaki glasac razume predsednika drzave, tj lidera, jer onda takav lider nije nista drugo nego na nivou tih glasaca, znaci sr.anje...
Sa druge strane je pristup prodaj ideju a to je vise za prevarante, tako da je iole koristan rezultat nemoguce ostvariti, jer ili treba da bude jasan najprizemnijima ili treba da bude slatka prevara...

Zato je poziv upucen samo onima koji su blizu da shvate integrale.....
Boranija moze samo da duva u prstice i da se pita kako to jedan covek moze a drugi ne moze da uradi nesto...
U kapitalizmu ti se znalci nasmeju u 2 sekunde bukvalno , bili oni srbi ili norvezani , ako pocnes ja bih da to funkcionise za sve ljude.....
 
Zato je poziv upucen samo onima koji su blizu da shvate integrale.....
To mogu Norvezani. Nemci. Ako oni to NE shvate, onda ce shvatiti da to NIJE za njih, i nece se pacati u nesto sto je 20 nivoa iznad njihovog shvatanja.

Srbi, koji to NE razumeju, oni ce pokusati da shvate integrale na sebi svojstven nacin.?! Citaj: uzece ako treba oruzje u ruke da ti dokazu da su razumeli. A nisu. Onda pocinju velika sranja... Tako se to desilo 1945te. Tako se desilo 1991/1992. I 05.10.2000te.

Tako se to desilo, upravo, sa EDePro raketlama. Nisu su oni na tom nivou da prave navodjene raketle, niti su na tom nivou da mogu da im objasnim te probleme...

Moram ici. Ovde imam teskih problema (jer me nece biti od 15:00 do 6og januara 2020.), na srecu, radim sa ljudima koji su na mom/tom nivou... Do sutra! :bye:
 
Polovično si u pravu

Naime šta mene boli kurton za državu
Ja ne nam za Vas ali ja ne volim da budem okruzena ljudima koji jedva prezivljavaju.
Meni je to bas tuzno.
I tuzno mi je da gledam kako imamo gadnu arhitekturu i kako se sve nesto ruzno gradi.
Tuzno mi je da pomislim da u Srbiji ljudi rade za 300 evra i sto su srecni s tim ako su.

Tebe to sve boli uvo?
 
Ja ne nam za Vas ali ja ne volim da budem okruzena ljudima koji jedva prezivljavaju.
Meni je to bas tuzno.
I tuzno mi je da gledam kako imamo gadnu arhitekturu i kako se sve nesto ruzno gradi.
Tuzno mi je da pomislim da u Srbiji ljudi rade za 300 evra i sto su srecni s tim ako su.

Tebe to sve boli uvo?
Da, meni je cilj da Vuqleristan bude što gori.

A i inače, čak i da je neka normalna država u pitanju, ne zanima me da pomažem smrdljivoj vladi.
 

Back
Top