Quantcast

Drustvena odgovornost- kako se aktivirati?

Kako je najbolje pokazati svoju drustvenu odgovornost?

• Uclaniti se u stranku

glasova: 1 14,3%
  • Osnovati NVO

glasova: 0 0,0%
  • Napraviti svoju stranku

glasova: 0 0,0%
  • Pokrenuti svoj biznis i doprinositi budzetu zemlje

glasova: 3 42,9%
  • Setati na protestima

glasova: 3 42,9%

• Ukupno glasova
    7

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.491
Ja ne nam za Vas ali ja ne volim da budem okruzena ljudima koji jedva prezivljavaju.
Meni je to bas tuzno.
I tuzno mi je da gledam kako imamo gadnu arhitekturu i kako se sve nesto ruzno gradi.
Tuzno mi je da pomislim da u Srbiji ljudi rade za 300 evra i sto su srecni s tim ako su.

Tebe to sve boli uvo?
Onda razmisljaj i odvajaj okruzenje ili plati nekog da ti odvoji okruzenje...
Ljudi mogu preko moci i novca da vrse selekciju.
Da li to cine, cine.
Da li cine onako kako bi zeleli, cisto sumnjam...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.491
A ovo sto je ponudjeno je uzas i naivno..

Uclanjenjem u diktatorske hijararhijske stranke mozes biti pion, agent, direktor ili lokalni policajac. pion je najdraze mnogima....Agent je vec ozbiljnija stvar, i samo je privremeno ka preostale dve funkcije...
Direktor je onaj koji pumpa novac i ispumpava novac za sebe. Nebitno je u kojim je strankama pre bio.
Policajac je onaj sto lici ili u sebi misli da lici na predsednika ili na sefa udba ili tako nesto ....mocnik i prijemnik lokalnog postovanja...
--------------------------------------------
Nvo ako primi novac od vlade ima otvorene knjige, mozda je bitno mozda ne.
Ali uglavnom se svede na to da parazitski trose neke novce i obezbedjuju sebi posao kontrolora trosenja tog novca....to ti je kao kad stavljas jekoderm livcu u livnici....a saljes ga stalno da radi pored visoke peci bez zastitne opreme...
Pomazes nije da nije, ali vidimo se sutra parola...
------------------------------------------
Nova stranka kosta 2 mil evra....samo toliko za pocetak...
Nova banka kosta sad 5 mil evra....toliko o razlici izmedju ako imas 2mil koliko ti treba jos da budes onaj koji trese i kojeg ne mese...
---------------------------------------------
Ako poslujes, onda podrzavas sistem koji postoji, kratko i jasno...
--------------------------------------------
Ako setas na protestima gubis vreme dok drugi sa balkona broje glavu kao kod ovce....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.491
Ja ne nam za Vas ali ja ne volim da budem okruzena ljudima koji jedva prezivljavaju.
Meni je to bas tuzno.
I tuzno mi je da gledam kako imamo gadnu arhitekturu i kako se sve nesto ruzno gradi.
Tuzno mi je da pomislim da u Srbiji ljudi rade za 300 evra i sto su srecni s tim ako su.

Tebe to sve boli uvo?
Znas , prvo pogledaj ko su ti ljudi....
Ako ih dobro upoznas, onda ces videti svasta, a ne naivne, vredne, meke, dobrocudne ljude.

Vec sad se moze reci da u Srbiji nemas takve ljude...
Uglavnom je neuvidjavno , bahato, primitivno i destruktivno stanovnistvo.
Ja nisam takav ali se uopste ne ljutim kad me obuhvate tom statistikom.
Jer oko mene su svi takvi...
Jos se bece kad uradim nesto sto nije licni interes nego npr kultura...

Dobar primer ti je kad je guzva u prevozu...
Ako kazes ili zamolis da se pomere ka sredini da bi ti usao, to moze da prodje...
Ali ako si ti vec unutra a zamolis da se pomere da bi drugi usli, e to vec ne prolazi tako lako niti je dobronamerno gledano...
Animalizam moze i da, ali nesto vise ne.

Tako da ova tema moze samo da se podeli na dve....kako da opste drustvo bude izgleda da je odgovornije...
Ili kako da ti zivis u odgovornijem drustvu...
Oba ne moze...
Pri tome imas odluku , da ako odlucis za opste, onda zahtevi i kriterijumi mora da opadnu bar 10x.....Otprilike kao kad sebi kazes, hocu opstedrustvene vrednosti, i da mi dete umesto da nauci 20 lekcija godisnje iz fizike, nauci samo 2.....to je cena...
Da umesto 1 nenormalan dan u skoli ili oko skole na svakih 20 dana, ima 10 nenormalnih dana oko skole na svakih 20 dana...

nonaligned

Poznat
Poruka
8.721
Znas , prvo pogledaj ko su ti ljudi....
Ako ih dobro upoznas, onda ces videti svasta, a ne naivne, vredne, meke, dobrocudne ljude.

Vec sad se moze reci da u Srbiji nemas takve ljude...
Uglavnom je neuvidjavno , bahato, primitivno i destruktivno stanovnistvo.
Ja nisam takav ali se uopste ne ljutim kad me obuhvate tom statistikom.
Jer oko mene su svi takvi...
Jos se bece kad uradim nesto sto nije licni interes nego npr kultura...

Dobar primer ti je kad je guzva u prevozu...
Ako kazes ili zamolis da se pomere ka sredini da bi ti usao, to moze da prodje...
Ali ako si ti vec unutra a zamolis da se pomere da bi drugi usli, e to vec ne prolazi tako lako niti je dobronamerno gledano...
Animalizam moze i da, ali nesto vise ne.

Tako da ova tema moze samo da se podeli na dve....kako da opste drustvo bude izgleda da je odgovornije...
Ili kako da ti zivis u odgovornijem drustvu...
Oba ne moze...
Pri tome imas odluku , da ako odlucis za opste, onda zahtevi i kriterijumi mora da opadnu bar 10x.....Otprilike kao kad sebi kazes, hocu opstedrustvene vrednosti, i da mi dete umesto da nauci 20 lekcija godisnje iz fizike, nauci samo 2.....to je cena...
Da umesto 1 nenormalan dan u skoli ili oko skole na svakih 20 dana, ima 10 nenormalnih dana oko skole na svakih 20 dana...

Ja mislim da je sve stvar vaspitanja.
Da li je neko ucio ljude od malih nogu kako da udju u autobus.
Generalno to isto primecujem kod Kineza , cak su gori od nas. Preskocice te na pravdi boga u supermarketu. Ubacice svoje voce na merenje preko tvoje glave.
Neverovatno.
Ali mislim da mi treba da krenemo od pocetka.

Decu treba uciti od malih nogu vrednostima, lepom ponasanju i vrednoci.
Kad nemas takve roditelje i okruzenje vece su sanse da i ti sutra postanes lopov, neotesan prema okolini, korumpiran i slicno......

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.491
Ja mislim da treba razlikovati bonton od sistema vrednosti.
A to sto kazes da je vaspitanje, to svi tumace kao bonton.
Vaspitanje , da nadovezem, nije dresiranje uskomislenog pojedinca, a to je vaspitanje skoro 100% u Srbiji.
Zatim vaspitanje u Srbiji ne obuhvata postovanje onih koji mogu da donesu vrednost, nego je to postovanje vrednosti za sebe, a to se prevodi kao licni interes.

Tako da kad neko napise ovako , obicno je u pitanju neko ko zeli da ima svoju slatku bajku a da ne razmislja ni odakle ta bajka ni kako da se odrzi i brani , ni sta je sve povezano.....
A to lici na prelepu zurku , sa prebogatom ponudom jela, muzike, estetike i lepe odece gde nema obezbedjenja i tu upadnu klinci iz kraja, a zatim neki narkomani i naduvani, pa se nadovezu pred kraj i pijanci sa neke druge zurke..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.491
Ne, ozbiljno .
Sve je to u funkciji odrzanja pogodnog okruzenja za najgluplje i najprimitivnije clanove , tj narod Srbije.
Mislis da je slucajno to forsiranje ujednacavanja razmisljanja i ponasanja koje iskljucuje neku individualnost, vec samo individualnost izbora iz dozvoljenog seta....

Samo oni koji nisu jos svesno prosveceni cemu sluzi nasilje koje se sprovodi, na perfidan ili neperfidan nacin, oni tamburaju ovakve teme previse.
Taman bi bilo kad bi neko , neka, pocela ovu temu cisto da se ispere od nekog osecanja nepravde prema sebi...
Onda se napravi kolektivno pljuvanje onih koji nisu djubre kad treba i jesu djubre kad ne treba...

Meni u srednjoj bilo malo krivo sto vidim podmuklo udruzivanje mnogih drugara i drugarica za nesto sto im nije u interesu, samo zato sto je to u skladu sa zajednickom pricom pufonjak dobije valjda neku nagradu na kraju. A tacno su procitali da ja nisam za tu pricu pa me nisu ni uplitali, zato mi bilo iznenadjenje, kad te zaobilaze povodom samo jednog slucaja, a ovamo za sve ostalo , znaci i mnogo gore i opasnije stvari ne zaobilaze, tj delimo sve...
Ali su dobro procenili da ne zelim da znam kad rade smrdljive stvari pa su to ili dobro krili ili krili u konacnom trenutku odluke...

Npr redaljku nad skolskom koja se napila na ekskurziji...a bila mi dobra drugarica...i tu su i zene i muski konspirativno sakrili pripremu i samo izvrsenje cina...Nije samo od mene, bilo je tu upletena i moja bivsa, jer su znali da bi mi rekla da zastitim tu devojku itd itd...

Srpski narod od malena zna da bude vrlo gadan, prljav i moralan sebi....
Npr u slucaju ove redaljke, iako nisam party kvarisa, tu bih bio...i zato su sakrili to od mene.
Ali svi se prave naivni , to je deo podnevlja...i taktike da bi se odrzao animalizam i pogodno okruzenje za bandoglavost, a preko toga izvanredni uslovi za gluplje clanove zajednice...

Mystic+

Legenda
Poruka
50.261
Бити човек од свог посла, бити наоружан, држати до себе, своје слободе и свог суверенитета, удруживати се на мањем (копоративном политичко-економском) нивоу са истороднима како са радом тако и са имовином у културним, обичајним и моралним нормама.

Mystic+

Legenda
Poruka
50.261
Sto biti naoruzan? Vojsku i policiju placam da ja ne moram da budem naoruzan.
Зато када дође до државног и друштвеног слома (,јер је неспособан народ неодржив), препуштајући сопствену слободу и суверенитет којекаквим узурпаторима.

"Само слободан човек је одговоран човек"

"Слобода је у храбрости, а срећа у слободи"

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.491
Бити човек од свог посла, бити наоружан, држати до себе, своје слободе и свог суверенитета, удруживати се на мањем (копоративном политичко-економском) нивоу са истороднима како са радом тако и са имовином у културним, обичајним и моралним нормама.
Evo konkretno pitanje, mislis li ti da bi ti i ja mogli da saradjujemo na drustvenom planu (na politickom to sigurno ne bi, ja mrzim nametanje drugima, a politika je kao vino za one koji to vole, a mislim da ti to volis...ja volim i radim na politici opcija, a ne na politici unapredjenja po proceni sta je vecini popularno....namerno koristim ove reci da naznacim da je normalan covek gubitnik u svakoj politickoj aktivnosti....)

moonja..

Elita
Poruka
21.649
Budete uspešni u svom poslu, među najboljima, a da nemate posao u kojem će svaka vlast da se ugrađuje i da vas reketira. Vrlo važna stvar šro više kontakata i da nešto već zavisi od vas. Onda ide spintano među istomišljenicima koje imate.
Ne kao neki moron, kao onaj predsednik studenata sa 30 god. To ne. Ili botđ ili sudija kreten. Ako sklapate pakt sa đavolom, tako ćete i proći..msm, možda nekome i odgovara, ali... ne budite takvi likovi.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.491
Budete uspešni u svom poslu, među najboljima, a da nemate posao u kojem će svaka vlast da se ugrađuje i da vas reketira. Vrlo važna stvar šro više kontakata i da nešto već zavisi od vas. Onda ide spintano među istomišljenicima koje imate.
Ne kao neki moron, kao onaj predsednik studenata sa 30 god. To ne. Ili botđ ili sudija kreten. Ako sklapate pakt sa đavolom, tako ćete i proći..msm, možda nekome i odgovara, ali... ne budite takvi likovi.
To bi bilo da nije predjen prag destrukcije...taj model ne vazi vise...Da bi se spontano uspostavio, trebalo bi vise od 20 godina, a plus sto postoji jaka svest o tome da se to treba ponistiti, tako da neces da gledas efikasnost kod takvog modela..
Srbi su kapriciozni danas vise nego ikad...uvek pogodjeni , uvek ljuti i iz mog ugla uvek emotivni a nikad logicni...
Umori se covek od toga da uopste trosi reci da dokazuje da topao vazduh ide nagore, a ne na dole...ili sta bi bilo drustveno , jednostavno srbi vise nisu za zivot u gradovima, samo sa velikim medjuprostorom izmedju sebe , znaci ili na selu ili u inostranstvu...gde stranci cine taj medjuprostor..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.491
Srecna okolnost je sto je antisrpstvo jako i sto se sebicluk tumaci kao srpstvo i onda imas saradnju ta dva elementa pa nema dovoljno za drugu stranu u gradjanskom sukobu ili ratu....A gradjanski rat sa samo jednom stranom se zove cistka....za sada je mekana, samo ish i blokada ekonomska, pa cibe u Nemacku ili gde hoces...

Mystic+

Legenda
Poruka
50.261
Evo konkretno pitanje, mislis li ti da bi ti i ja mogli da saradjujemo na drustvenom planu (na politickom to sigurno ne bi, ja mrzim nametanje drugima, a politika je kao vino za one koji to vole, a mislim da ti to volis...ja volim i radim na politici opcija, a ne na politici unapredjenja po proceni sta je vecini popularno....namerno koristim ove reci da naznacim da je normalan covek gubitnik u svakoj politickoj aktivnosti....)
Држава и друштво је одвојена ствар, али ви деца комунизма то никада нећете схватити, јер су вам све то збућкали

Ја сам хомопилтикус, а нисам хомополитикантус.

Политичке науке, државништво, дипломатија, политичка механика, јавне политике и политикантство није исто.

Ви деца цивилштине никада нећете схватити шта вам ми стварни хомополитикуси говоримо из прошлости која је имала реалност.

Вас интересује филозофија виртуалности.

Приметио сам да на то реагујете

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.