drift king of europe konacno i u srbiji

Baš me zanima na osnovu čega se formiraju te klase. Po kubikaži - to je u p.m. relativno, isto kubika, a može da bude svašta. Po kubikaži i konjaži - opet isto relativno, pitanje je kakav je menjač i koliko je motor elastičan. Tako da je nemoguće formirati klasu u kojoj su svi automobili barem približno, a kamoli skoro identični.
A ovo za rally nemam reči..... :whistling:
Eh da, najjači su mi oni tantusi koji tvrde da nema boljeg auta za drift od BMW-a ili Japanca.

kao sto rekoh ... ne razumes se a komentarises ... tj nemas blage veze o cemu se prica ...a opet komentarises.... koliko ti godina imas uopste??? kakve crne kubikaze i konjaze ti spominjes????

sto se relija tice ... necu da se natezem ... vidim da mnogo gledas tv .....

a ovo zadnje .... aj molim te navedi mi koja su to kola bolja za drift .... posto da si pratio tu scenu ( a ne pratis je i opet se mesas u nesto sto ne znas ) video bi da je u driftu 95 posto vozila bmw i japanske proizvodnje

ljudi vidimo se u kg
 
kao sto rekoh ... ne razumes se a komentarises ... tj nemas blage veze o cemu se prica ...a opet komentarises.... koliko ti godina imas uopste??? kakve crne kubikaze i konjaze ti spominjes????

sto se relija tice ... necu da se natezem ... vidim da mnogo gledas tv .....

a ovo zadnje .... aj molim te navedi mi koja su to kola bolja za drift .... posto da si pratio tu scenu ( a ne pratis je i opet se mesas u nesto sto ne znas ) video bi da je u driftu 95 posto vozila bmw i japanske proizvodnje

ljudi vidimo se u kg

O čemu ti pričaš? Ja sam pričao o dragu i tu spominjao konjaže i kubikaže. Pa neću valjda krastavce i merdevine da spominjem kada je priča o tome koja su kola brža. Ili ti možda ne pričaš o kolima?
wacko.gif

Što se draga i drifta tiče - neću ni ja da se natežem. Vidi se da si mnogo igrao Need for Speed i gledao Fast n Furios. ZNA SE ŠTA JE PRAVA VOŽNJA - RALLY I TRKE, i to je tako bilo od kad postoji auto i tako će uvek i biti.
Inače, nisam znao da je preduslov za dobrog drifttera BMW. :whistling:
 
@Stefan: Rece ti vec Jomini, u dragu se ne gledaju kubikaza i snaga, vec vreme koje tvoj auto ostvaruje na 1/4 milje, pa se po tome formiraju klase. Ako na trci ostvaris vreme koje izlazi iz okvira klase u kojoj se nalazis, bices prebacen u jacu klasu.

Preduslov za dobrog driftera nije BMW, ali je mozda i najbolja opcija od svih automobila (da je drugacije, ne bi 80% automobila na nekoj manifestaciji bilo BMW)
 
To jeste, s tim što spominjem snagu motora kao neophodan faktor za što bolje vreme ubrzanja.
Da dodam :arrow: pošto su drag i drift piš kao discipline i kao takvi ne mogu sami da stoje, obavezno moraju da dodaju neke "tuning" & smajling manifestacije, koncerti, izbor za miss, "atraktivno pranje automobila" (da se napaljenim klincima digne ona stvar) - sve naravno opet nevezano za sama kola, mehaniku ili tehniku vožnje.
Drag i drift možda i jesu discipline, ali se ni po čemu ne mogu porediti sa trkama.

Ponavljam
Dao bih im ja dva apsolutno identična auta, koja u stotinku imaju jednako vreme. Pa da vidim te pametne vozače onda kako će da ga išaltaju.

I dodajem
 
shteta,da sam u Srbiji sigurno bih ishao,drifting me uvek privlachio.
Shteta samo shto nashi seljaci ne dozivljavaju drifting kao sport ili da kazem zabavu,svi to mere kroz pare,kao na primer shto neko ranije pomenu zashto oni cepaju gume,pa shta tu ima zanimljivo shto neko zanosi kola u jednu pa onda u drugu stranu.Kad je popularno u Japanu zashto ne bi i u Srbiji.
 

Back
Top