Dragi, ako odlazis, povesces i decu sa sobom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ah jeli ,mislim da se izvlačiš.Znači ona ih je uvalila ocu jer ih ne voli dovoljno.Joj koja patetika,suze mi idu na oči.Jadan otac spomenik mu treba podići..

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Pa, jeste, ako se ne izvučem, sledi mi istražni pritvor, i iznudjivanje priznanja uz batine :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
:roll::roll::roll:
E, znate šta, ako vi mislite da je ok da se mama sveti tati jer je ostavljena i to na taj način što se dobacuje decom, a sve uz komentar da hoće i ona da uživa, onda nema ni svrhe da raspravljamo.
Eeeej, toliko sam postova ostavila na ovoj temi, pa ko je hteo da pročita moje mišljenje o svemu, mogao je. Ali 'ajde - ok je da tati pripadnu deca, kao što je ok i da mami pripadnu deca!!!! Oboje su roditelji, oboje su toj deci dali život, oboje su odgovorni za njih, i trebalo bi da ih oboje vole!!!!! Ali koristiti decu da bi se napakostilo mužu/ženi i odricati se svoje dece jer si ostao bez muža/žene, ili ne želiš više muža/ženu, to je sve, samo ne pokazatelj ljubavi prema deci!!!!!!!!
Martensice, da li sam se sada dobro izvukla? :roll::roll::roll:
 
Zato, Pile, sto i pored najbolje volje ne mogu da zamislim da ce deci biti bolje kod macehe, pored zive majke. :(

Ali ja ne mogu da shvatim ni zasto zena rodi dete, pa ga baci u kontejner - pa opet, neke i to rade. :confused:

Vidi, Mushmula, ja nisam maćeha. Ali u mojoj porodici već godinu i po dana živi dete koje nisam rodila. Niti moj muž napravio. Ali ja ni jednog trenutka niti sam rekla, niti mislim da se to dete po bilo čemu razlikuje od našeg rodjenog, niti se ponašam drugačije prema njemu! Mi to dete volimo, i ono voli nas! I sam je više puta rekao da mu je kod nas bolje nego kod mame!
To je tragično. Za dete, svakako. A još je tragičnije što on, i pored svega, pati za mamom!!!! I za tatom, naravno, spominje ih često i pita se kada će se vratiti. A onda se rastuži kada se seti da, kada mu se mama i tata vrate, on mora da ode kod njih, tj. ode od nas.
Vrzino kolo... tragedija kako god da okreneš.
Ipak, može detetu biti bolje kod maćehe, ali to ne znači da neće patiti za mamom.
Veruj mi na reč, jer iz iskustva pričam, o mami, rodjenoj mami, često misli i dete koje je nikada nije upoznalo. Pa čak i kada odraste i osnuje svoju porodicu, javi se misao ponekad...
 
Vidi, Mushmula, ja nisam maćeha. Ali u mojoj porodici već godinu i po dana živi dete koje nisam rodila. Niti moj muž napravio. Ali ja ni jednog trenutka niti sam rekla, niti mislim da se to dete po bilo čemu razlikuje od našeg rodjenog, niti se ponašam drugačije prema njemu! Mi to dete volimo, i ono voli nas! I sam je više puta rekao da mu je kod nas bolje nego kod mame!
To je tragično. Za dete, svakako. A još je tragičnije što on, i pored svega, pati za mamom!!!! I za tatom, naravno, spominje ih često i pita se kada će se vratiti. A onda se rastuži kada se seti da, kada mu se mama i tata vrate, on mora da ode kod njih, tj. ode od nas.
Vrzino kolo... tragedija kako god da okreneš.
Ipak, može detetu biti bolje kod maćehe, ali to ne znači da neće patiti za mamom.
Veruj mi na reč, jer iz iskustva pričam, o mami, rodjenoj mami, često misli i dete koje je nikada nije upoznalo. Pa čak i kada odraste i osnuje svoju porodicu, javi se misao ponekad...


Vidi, ja ti verujem da volite to dete kao da je vase. Ali ono nije ni tvoj, ni tvog muza, da se grubo izrazim, "prirepak". A to je ogromna razlika. ;)


I sama kazes da dete pati za bioloskom mamom, iako ga je ona napustila.

Upravo si potvrdila ono o cemu ja bogoradim sve vreme. ;)

Ne verujem da je macehina ljubav isto sto i majcina.
jok1-1.gif


Edit: Znaci, ipak je majka-majka, cak i kad je nemajka. :think:
 
Poslednja izmena:
Vidi, ja ti verujem da volite to dete kao da je vase. Ali ono nije ni tvoj, ni tvog muza, da se grubo izrazim, "prirepak". A to je ogromna razlika. ;)


I sama kazes da dete pati za bioloskom mamom, iako ga je ona napustila.


Upravo si potvrdila ono o cemu ja bogoradim sve vreme. ;)

Ne verujem da je macehina ljubav isto sto i majcina.
jok1-1.gif

Pa, ja sam i pokušala da objasnim zašto je mama važna, najvažija u životu jednog deteta. I ma koliko da ga "druga mama" voli, i ma koliko da on voli nju, prava mama, pogotovo ako je dete već sa njom živelo, ako je poznaje i zna ko mu je mama, ona nema zamenu!!!!!!

I samo jedna mala ispravka, nevezana za temu, ali ipak moram da kažem - mog mališu mama i tata nisu napustili! Niti su ikada želeli da ga napuste. Oni trenutno nisu u stanju ni u mogućnosti da o njemu brinu. Čim se vrate, moje privremeno starateljstvo prestaje da važi. Dete je njihovo i oni žele da se staraju o njemu, ja sam samo privremeno staratelj.
i da, nije baš isto, jer ja mališu poznajem još od kad je bio mamin stomak. I on je mene znao od pre, i voleli smo se i pre. Tako da nisam u poziciji da sam preuzela brigu o nepoznatom detetu.
 
Pa, ja sam i pokušala da objasnim zašto je mama važna, najvažija u životu jednog deteta. I ma koliko da ga "druga mama" voli, i ma koliko da on voli nju, prava mama, pogotovo ako je dete već sa njom živelo, ako je poznaje i zna ko mu je mama, ona nema zamenu!!!!!!

I samo jedna mala ispravka, nevezana za temu, ali ipak moram da kažem - mog mališu mama i tata nisu napustili! Niti su ikada želeli da ga napuste. Oni trenutno nisu u stanju ni u mogućnosti da o njemu brinu. Čim se vrate, moje privremeno starateljstvo prestaje da važi. Dete je njihovo i oni žele da se staraju o njemu, ja sam samo privremeno staratelj.
i da, nije baš isto, jer ja mališu poznajem još od kad je bio mamin stomak. I on je mene znao od pre, i voleli smo se i pre. Tako da nisam u poziciji da sam preuzela brigu o nepoznatom detetu.


Vidim da pricamo o istoj stvari. ;)

A za vasu humanost, ne znam sta bih drugo rekao osim - svaka vam cast, tebi i tvom muzu! :ok:
 
A ako ti je Blajbi autoritet za porodična pitanja...:roll:

Ebte ne valjaju vam ni majke ni maćehe, mislim da je vreme da počnete sami i da pravite i rađate i da gajite decu i sve ostalo :roll:


Nisam upoznat sa Blajbijevim likom i delom. Poznat mi je jedino nick. Ebg, puno se izostajalo sa casova. :mrgreen:

Ali priznaces da je njegova prica sasvim realna? Mislis da se takve stvari ne desavaju? :think:


Sto se dece tice, sram da ti udje :mrgreen:, Medo! :rtfm:
Moj klipan je toliko puta opevan u mojim postovima, da sam dojadio i bogu i ljudima.:whistling:
A ti ga nisi ni primetila. :azdaja:
 
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Pa, jeste, ako se ne izvučem, sledi mi istražni pritvor, i iznudjivanje priznanja uz batine :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
:roll::roll::roll:
E, znate šta, ako vi mislite da je ok da se mama sveti tati jer je ostavljena i to na taj način što se dobacuje decom, a sve uz komentar da hoće i ona da uživa, onda nema ni svrhe da raspravljamo.
Eeeej, toliko sam postova ostavila na ovoj temi, pa ko je hteo da pročita moje mišljenje o svemu, mogao je. Ali 'ajde - ok je da tati pripadnu deca, kao što je ok i da mami pripadnu deca!!!! Oboje su roditelji, oboje su toj deci dali život, oboje su odgovorni za njih, i trebalo bi da ih oboje vole!!!!! Ali koristiti decu da bi se napakostilo mužu/ženi i odricati se svoje dece jer si ostao bez muža/žene, ili ne želiš više muža/ženu, to je sve, samo ne pokazatelj ljubavi prema deci!!!!!!!!
Martensice, da li sam se sada dobro izvukla? :roll::roll::roll:

Ajde oladi Mushmula od početka pljuje ženu,a to se i dalje manje više nastavlja.Nemoj opet da mi tu bacaš neke teorije.
 
zelis djete u odredjenim godinama, nigdje povoljnog partnera... a kao solo osoba na dnu si liste za usvajanje
da li cekati nekog za brak pa radjati sa 40+
ili roditi odmah dok si u formi a udati se kada taj neko naidje, kad god naisao

na koji je to nacin za osudu?
Ma nije to za osudu.
Ali postoji ali...

Znam osobu koja je tako razmišljala pre nekih 13-14 godina, pa je svoje razmišljanje rekla svom tadašnjem mužjaku pretočeno u reči: "Napravi mi dete, a ti nemaš nikakvih obaveza.".
On je to doslovno i shvatio i nikada se nije ni potrudio da ima bilo kakvu obavezu.
Sve je bilo u redu dok je bilo dovoljno novca, a kada su se okolnosti promenile itekako bi dobro došao neko ko bi prihvatio obavezu tate bar u finansijskom smislu. Ali, onaj ni da čuje jer mu je nekada davno rečeno "bez obaveza".

A kako je detetu koje raste bez jednog od roditelja, to ne vredi ni pričati, jer mi se čini da to ne razume baš svako.
 
Ma nije to za osudu.
Ali postoji ali...

Znam osobu koja je tako razmišljala pre nekih 13-14 godina, pa je svoje razmišljanje rekla svom tadašnjem mužjaku pretočeno u reči: "Napravi mi dete, a ti nemaš nikakvih obaveza.".
On je to doslovno i shvatio i nikada se nije ni potrudio da ima bilo kakvu obavezu.
Sve je bilo u redu dok je bilo dovoljno novca, a kada su se okolnosti promenile itekako bi dobro došao neko ko bi prihvatio obavezu tate bar u finansijskom smislu. Ali, onaj ni da čuje jer mu je nekada davno rečeno "bez obaveza".

A kako je detetu koje raste bez jednog od roditelja, to ne vredi ni pričati, jer mi se čini da to ne razume baš svako.
da li neko planira djecu kada nema dobru finansijsku situaciju ili ne, se desava u svim oblicima porodice i solo ljudi .... ne vidim poentu ubacivanja u pricu

ne razumije, za sve je kriva emo kultura :D
 
Nisam upoznat sa Blajbijevim likom i delom. Poznat mi je jedino nick. Ebg, puno se izostajalo sa casova. :mrgreen:

Ali priznaces da je njegova prica sasvim realna? Mislis da se takve stvari ne desavaju? :think:


Sto se dece tice, sram da ti udje :mrgreen:, Medo! :rtfm:
Moj klipan je toliko puta opevan u mojim postovima, da sam dojadio i bogu i ljudima.:whistling:
A ti ga nisi ni primetila. :azdaja:

Primetila sam klipana, ne brini :lol:

Ali na ovoj temi stvarno, brate, kakiš.
Prvo je majka nemajka jer je rekla da će decu da pošalje ocu. Pa jadna deca. (Iako deca nisu to ni čula)
Pa je majka još veća nemajka, jer je to i uradila. Pa još jadnija deca. (Iako je za decu objektivno bolje da ne žive sa roditeljem koji ih ne želi.)
Pa je na kraju ober nemajka, jer ih tamo čeka ah, tako zla maćeha, jer tako Blajbi kaže (Iako život dece u novom okruženju najviše od oca zavisi)

Ebt, 'el postoji, teoretski, ijedan rasplet situacije, osim onog gde je majka Supermen, gde neće biti apriori popljuvane sve ženske učesnice ove španske serije? :roll:
Ili je u prvom trenutku, u prvom postu, odlučeno da su deca dibidus unesrećena, pa šta god se dalje desilo?
 
Све чињенице којима располажемо су:
1. имају троје деце
2. муж је већ дуго у вези са неком, и жена то зна
3. муж је решио да се разведе и да се поново ожени
4. жена је (у бесу, афекту, како год) изговорила да деца треба да припадну мужу да се она не би злопатила са њима док он ''ужива''

И то је све.:confused:

Али, форум је чудо, а форумаши чудо над чудима!;)

Ми смо успели да из тих чињеница закључимо следеће:
1. он је скотина коју треба казнити
2. направио јој је децу па ју је шутнуо јер се она бавила само децом
3. она је дебела, длакава и запуштена
4. он хоће да побегне од рођене деце и да избегне све родитељске обавезе
5. она се племенито жртвовала због деце
6. он трчи за сваком сукњом
7. она је глупача која ће сутра опет да нађе сличног кретена
8. он је идиот који ће сутра и до друге жене да побегне као што је побегао од прве
9. имати децу, а нарочито троје - то је божија казна за сваког родитеља
10. жена која има децу мора бити запуштена јер нема времена да се окупа ''због деце''
11. деци је потребно само да буду сита, у топлом и чиста
12. сви мушкарци су незахвална стока
13. све жене треба држати везане у кухињи
....
...
....
....Ух.......:confused:
A što je lako izvlačiti teorije o ljudima koje uopšte ne poznaješ i truditi se svim silama da rešavaš njihove probleme, kao da svoje uopšte nemaš...
 
Ne verujem da je macehina ljubav isto sto i majcina.
jok1-1.gif


Edit: Znaci, ipak je majka-majka, cak i kad je nemajka. :think:

Можда маћехина љубав може да буде већа него мајчина, можда не може. И то зависи од случаја до случаја.
Можда ће деци бити боље са оцем и маћехом, можда неће.

Могла бих да прихватим да је та жена проценила да ће деци бити боље уз оца и маћеху, и зарад добробити своје деце пустила да живе тамо, што не би значило да се одрекла деце, нити бриге о њима.

Оно што јесте заббирњавајуће овој причи, то је што је децу ИЗ ОСВЕТЕ шутнула оцу и његовој жени, чиме је показала да су јој рођена деца средство манипулације. И можда су и била све ове године.
Можда ће опет манипулисати њима, ако њој то буде потребно.
 
kako izgleda `prica` sada?
otac zasicen desavanjem u sopstvenoj kuci se zaljubljuje u majku tudje dece.
ushicen, to saopstava majci svoje dece.
draga, kazi dragicka - od sutra imas jedno mesto vise za stolom..i jednu platu manje u kuci..
osamarana novim nametnutim stanjem, majka postaje nemajka i dobrovoljno nudi ocu da decicu povede sa sobom..
otac preljubnik, novostatusni heroj, uzima decicu za rucice i odlazi u zagrljaj novoj majci svoje dece i svoj novi topli dom, gde ga ushiceno docekuje jos dvoje nove dece..
nova sedmoclana porodica, sa osmehom na licu srecno zivi u toplini novog doma, dok majka nemajka ...???
 
Primetila sam klipana, ne brini :lol:

Ali na ovoj temi stvarno, brate, kakiš.
Prvo je majka nemajka jer je rekla da će decu da pošalje ocu. Pa jadna deca. (Iako deca nisu to ni čula)
Pa je majka još veća nemajka, jer je to i uradila. Pa još jadnija deca. (Iako je za decu objektivno bolje da ne žive sa roditeljem koji ih ne želi.)
Pa je na kraju ober nemajka, jer ih tamo čeka ah, tako zla maćeha, jer tako Blajbi kaže (Iako život dece u novom okruženju najviše od oca zavisi)

Ebt, 'el postoji, teoretski, ijedan rasplet situacije, osim onog gde je majka Supermen, gde neće biti apriori popljuvane sve ženske učesnice ove španske serije? :roll:
Ili je u prvom trenutku, u prvom postu, odlučeno da su deca dibidus unesrećena, pa šta god se dalje desilo?




A kako bi ti volela da je tema izgledala? Ovako nesto? :think:


"Dosla danas koleginica, objavila kako ju je muz sutnuo zbog druge cu.pi i usput napomenula kako ce da se nahebe keve i njojZI i njemu, tako sto ce da im uvali balavurdiju, pa nek se oni hebu s njima. :ok:

Za nju pocinje novi zivot, pun uzivanja, za koje do sad nije znala dok je brisala 3-je us*ane guzice - mis’im, fuuuuj!!!!! :bljak:

Yeaaahhhh!!!! Kak’a ubercool riba!!! Divim joj se!! :super:


Sta mislite, kako da joj uvalim tonapi? :think:


PS: Mojne da je neko ovde ke*ao o us*anoj deci, mis'im - ko njih hebe." :rtfm:



El bolje ovako? :per:
 
Poslednja izmena:
kako izgleda `prica` sada?
otac zasicen desavanjem u sopstvenoj kuci se zaljubljuje u majku tudje dece.
ushicen, to saopstava majci svoje dece.
draga, kazi dragicka - od sutra imas jedno mesto vise za stolom..i jednu platu manje u kuci..
osamarana novim nametnutim stanjem, majka postaje nemajka i dobrovoljno nudi ocu da decicu povede sa sobom..
otac preljubnik, novostatusni heroj, uzima decicu za rucice i odlazi u zagrljaj novoj majci svoje dece i svoj novi topli dom, gde ga ushiceno docekuje jos dvoje nove dece..
nova sedmoclana porodica, sa osmehom na licu srecno zivi u toplini novog doma, dok majka nemajka ...???


.....pa valjda udaraljka i ku*olomka? :confused:

Sve si pogodila, samo nedostaje da su zajedno odjezdili prema zalasku sunca. :per:
 
Оно што јесте заббирњавајуће овој причи, то је што је децу ИЗ ОСВЕТЕ шутнула оцу и његовој жени, чиме је показала да су јој рођена деца средство манипулације. И можда су и била све ове године.
Можда ће опет манипулисати њима, ако њој то буде потребно.

To je ono sto sam i ja napisao i sto takodje mislim. Da ponovim...treba joj ebati mamu- ali kulturno, na finjaka. :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top