Dota 2

Ne kapiram sto bi ti popio report ovde, ali budala ima svakakvih koje prijavljuju bezveze, tako da ne sumnjam.
Sto se opustene atmosfere i sl tice, nije to moje misljenje, vec parafraziram sa jednog drugog veceg foruma. Opusteno je da nema kazne, tj. gubitka MMR-a, pa onda moze da proba da igra Nagu iako imaju Spectre i AM-a, jer nema kazne prevelike ako izgube.

Ovo za nizi MMR si skroz u pravu, svako misli da je bolji, a mozda taj neko ima bolje znanje o igri, lupam, zna kako da skine dust sa sebe ili gde da warduje, ali zato ovako nije kao igrac toliko dobar. Tu smo gde smo kao igraci, manje-vise zasluzeno.
 
Popio reporte zato što su Pudge DS i ES igrali zajedno, nije im se svidelo što sam uzeo par killova od pudgea i report. Inače bačeni reporti jer nisam kažnjen, DS je prijavljen, report je prihvaćen i dobio sam ga nazad jer je kažnjen.
 
Ne vredi ni da te njih 4 prijavi, to se gleda kao jedan report, i da bi zaista bio kaznjen, mora da te prijave bar u dva razlicita meca.
E sad ako si baksuz da padnes sa istim ljudima koji su te prijavili i prvi put, pa te prijave opet, mada to moras da budes baksuz.


I nije toliko bitno ko uzme kill, normalno to ne znaci da treba da Lion cepi nekog ultijem iako ovaj ima 100HP i vas tim moze da ga ladno ubije.
 
Ovo je semi-carry build verovatno, i ja sam ga pravio pre par dana, jer mi je dojadilo da igram hard support. Moj Silencer iz lane-a nije nikako last hittovao, bio afk par minuta, pa sam resio da kupim farm i da se ne zezam. Nisam se nesto proslavio, ali to je jer sam ulti uglavnom cuvao za towere i nisam useo da pogodim dobar Shackle. Doduse, kupovao sam wardove kad su mi rekli i po potrebi, ali sam isfarmovao i druge iteme.

Slusao sam sinoc bas, jedan pro igrac analizira snimak jednog prosecnog igraca (3.2 K MMR). Kaze da wardovi nikada ne treba da budu u stock-u jer maksimalno idu do dva stock-a u shopu, tako da, treba kupovati sto cesce wardove da bi se maksimalno iskoristili i sto vise wardovati, ali to bas i se i ne vidja u pubovima.
 
Tide bez Blinka ko Nyx bez Dagona, bez tih itema jednostavno nisu toliko korisni stoga je normalno da imaju veci prioritet sto se farma tice. WR sasvim se ok snalazi i bez nekih posebnih itema, a sto sad neki ljudi nece da igraju 45min Dote bez dobrih itema to je druga prica.
 
Evo da okačim jednog lika na stub srama, pogledajte build koji je napravio sa Witch Doctorom, ni jedan ward, ni jedan vid podrške od njega, čak nije htio ni da priča sa nama... http://www.dotabuff.com/matches/1159149445
Koji je zvanični Dota 2 forum i da li je dozvoljeno kačiti ovakve slike da svi mogu da vide?

Slika u prilog
2015-01-1200001-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Takve slike ni na jednom forumu nece pomoci, posebno ne na glavnom forumu gde su developeri. Jedino mozda uzmu u razmatranje, ako je neko u tvom timu 3K a pao da igra sa nekim ko ima 900MMR pa pravi ovakav build, i to ce uzeti u razmatranje ne zbog katastrofalno loseg build-a vec jer je matchmaking zeznuo stvar. A kad vidim ovaj build, setim se ovog klipa :D


Zato je i bolje da se smejes takvim buildovima nego da se nerviras. A i tu smo gde smo, sa ljudima slicnog skill-a.
Evo sinoc, ja koji imam 1500 igara igrao sam sa nekim ko ima 2000, 700 i 300, sto pokazuje koliko sam dobar (los) :D.

Ub4qUzg.png


Nas carry, momak sa 300 igara je ocajno igrao, 1-8 sa Weaver-om, medjutim kada je isfarmovao MKB i Deso, posle Linken-a naravno, unistio je PA, i pobedili smo igru.
Pali su i commends, jer sam svima pricao da mozemo da pobedimo samo dok isfarmujemo MKB (jeste da nisu slusali vec su obojica pravili Deso prvo :fdlan: , koji protiv PA nije uradio nista), ali late game je ispao dobar.

Jedino sto me je cudilo je MKB Jakiro, i lepo sam mu objasnio da bi mu Scythe bio bolji daleko vise, dobronamerna kritika, ne flame (iako nema logike MKB Jakiro, a momak ima 500 igara vise od mene). U svakom slucaju katastrofalan pocetak, odlican comeback, odlicna igra.
 
Poslednja izmena:
E moj momak ( z:D ), na taj build se nisam ni nervirao ni smejao nego sam se potrudio da iznesem meč inače bi izgubili.
Moj novi kill rekord, 33. Inače Popio je report koji ovaj put nije uvažen i bezveze sam ga bacio. Ali dobro, izgleda da su za mečeve u kojima on igra uobičajeni buildovi koji koštaju 20k a daju ti +20 attack, + 30 attack speed, i + 300HP.
 
Evo jedna igra u kojoj je igrač "r Boss" insistirao da ja ne uzmem Drow Ranger, flejmao cijeli meč i fidao, prijavio me, ja njega i zamisli ko je kažnjen
lpp-1.png
 
Hajde da ovu temu pretvorimo u nesto pozitivno a ne u "gg noob team report" dramu. Dovoljno toga imamo u igri, ne treba nam i ovde. :)


Ne deluje kao fan-made, a ocekuje se i blog post od Valve-a sutra ili prekosutra.
 
Poslednja izmena:
Nisam jos igrao, pa nisam ni video kakvi su loading screens, ali koliko znam sve je na foru Kineske mitologije. Iskreno nisam fan New Bloom eventa (vise bih voleo da svake godine menjaju, da ima nordijski ili sta znam a ne samo kineski,mada kada imaju ogromnu popularnost u Kini moraju malo da im se dodvoravaju, ali bas svake godine mi je smor), i prosle godine me je smorio, ove godine mislim da je jos gori, iako na papiru zvuci odlicno.
Ocekivao sam da u patchu bude vise balansa, jedino sto nema pauze vise u All Picku :ok: dok svi ne odaberu heroje i pauze nisu vise instant kako sam cuo, pa zato nema vise taktickih pauza. Opet moracu da vidim u praksi kako radi.

A i Winter Wyvern je tu, sto je ekstra. Drop rate za setove je povecan (mada verovatno je nesto kao +1% ili sta vec, cisto da kazu povecali smo), plus su single item dropovi vraceni. Ne svidja mi se kako je "crafting" promenjen u reciklazu, jer treba dosta srece ili vestine da bi dobio jedan set, ali ok, nije ni to toliko lose.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam nista protiv pauze, samo sto ljudi nisu tolerantni na pauzu. Desi se nekada, neko ti na vratima, moras da otvoris, izbaci ti igra, restartuje se komp, lepo je sto postoji opcija. Evo koliko pro igara, desi se da nekom pukne net pa se ceka da se sredi sve.
 
Onda i za to treba ubaciti opciju da biraš mečeva sa mogućnošću pauze ili bez. Kakva crna pauza, nisam ni ja imun na pucanje interneta, resetovanje računara, nestanke struje ili kucanje na vrata, ali desi se jednom u mjesec dana, ništa strašno. A ova djeca kao da igraju u vozu koji prođe kroz tunel svakih 2-3 minute. Problem je u tome što ja moram 5 minuta da sjedim i čekam dok oni nastave igrati, i ako otvorim mozilu i malo počnem vršljati po internetu jer mi je mrsko čekati ovi ovamo su nastavili partiju i ubili me a moj tim me izprijavljivao što sam afk cijelih 30 sekundi. Evo, pišem post dok čekamo levata da se rekonektuje :)
 
Embera na igram bas, ne znam koje je buffove dobijao. QoP je po mom misljenju ok, bila je skroz sranje kada joj je ulti bio magical damage, jedino mozda cooldown na blink da povecaju.
WR i dalje rastura, mada neki kazu da je zato jer Shackeshot ne radi kako treba (treba da "hvata" jedinice pod uglom od 23 stepeni, a ugao je iz nekog razloga veci).

Bice patch sredinom decembra, pa ce nerfovati. Moj glavni problem je Alchemist za sada, passive mu je prejak i moze za 13 minuta Radiance da nabavi, nakon toga Manta i cepaj, ulti, manta i Travels ne mozes da ga zaustavis.

Ima li jos neko problema sa Source 2? Ja imam neki krs komp, ali radila je Dota 2 bez problema dok je bio Source 1, 30-40 FPS, nikada ispod, doduse na minimum detalja ali radilo je. Sa Source 2 seckanja na svakih minut-dva, i to onako lepo, po sekund-dva-tri, a FPS od 35 do 2. Sada su kao to seckanje sredili, ali fps je 20-25 sto je neigrivo.
 

Back
Top