Quantcast

Dota 2

KA3HA

Obećava
Poruka
78
Nisam flame-ovao nego sam samo blokirao lika bez kućnog odgoja koji mi govori da nemam kućnog odgoja. Mislim da bi i on trebao blokirati mene da ga ne nerviram bezveze.

hypnotoad

Elita
Poruka
19.117
Ljudi moram da vas pitam nesto. Jel postoji nekakva odbrana od prijava klinaca u doti? Kulturno i uredno objasnim coveku kako ne treba napustati svoj lane samo zato sto mu je tamo tesko, jer time remeti citav tim i svog saborca u lane-u stavlja u nezgodan polozaj, on mi se najebe majke i kaze na all chat da me prijave zato sto sam mu kao pisao da je jevrej i da hocu da ga ubijem :roll:
Nije proslo 5 min od kraja igre i meni stize obavestenje da sam sankcionisan zbog prijave.. Sada igram low priority i ne mogu nista da pisem niti da pingujem.
Jel postoji neki nacin da se ovo izbegne ili bar da se branim od optuzbe? Ovo postaje ozbiljan problem, igraci (uglavnom klicni) lupaju prijave za sve i svasta.. Malo mi fali da se prebacim na LoL
Hvala.

jamal99

Aktivan član
Poruka
1.464
Mislim da nema nista protiv toga. Ne znam kako toliko nemas srece pa upadas sa takvima, ja nisam ni jednom upao u low priority, a imam odigranih oko 1200 partija. Npr. moj ortak koji se skoro uvek svadja sa svima, upadne tek ponekad, ali bas retko...

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
Mora da si bas lose srece, i ti reportovi se valjda skeniraju na flame ili sta vec tako da ne verujem da mozes da budes sankcionisan ako ga nisi vredjao uopste. Ne kazem da je sistem savrsen, sigurno ima propusta te se ovakve stvari desavaju.
Jos jedna stvar, i da te prijave vise njih u jednom mecu to se gleda kao jedan report, sto znaci da u odredjenom vremenskom periodu (neka to bude nedelju dana primera radi) moras da dobijes dva reporta (i da se on ispostavi tacan) tj. od dve razlicite osobe, u dva razlicita meca.

Koliko je sistem zeznut govori i to da pre jedno 2 godine mozda, kada me je neko prozivao i vredjao bez razloga (mislim da je bilo nesto na nacionalnoj osnovi), prijavim ja i nista od mog reporta, dok sad delim reportove ko bombone za svako vredjanje i prolaze vecina njih.

hypnotoad

Elita
Poruka
19.117
Znaci da ne komuiciram uopste sa saigracima, to je jedini lek ako oni proveravaju te prijave.
Dobro, mada sam prijavljen i zato sto nisam hteo da slusam "taktiku" jednog lika sto je umislio da je vodja tima, a da nisam nista napisao..
Videcu, ako se nastavi ovaj trend prijava, odo.. nije vredno zivaca.

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
Znaci da ne komuiciram uopste sa saigracima, to je jedini lek ako oni proveravaju te prijave.
Dobro, mada sam prijavljen i zato sto nisam hteo da slusam "taktiku" jednog lika sto je umislio da je vodja tima, a da nisam nista napisao..
Videcu, ako se nastavi ovaj trend prijava, odo.. nije vredno zivaca.
Koliko znam sistem to automatski proverava, sta i kako nemam pojma zaista :)
Meni su jedno 10ak puta ove godine tako kukali "report (ime mog heroja)" jer nisam hteo da upadnem u borbu sa 1/3 HP ili tako neke nebuloze. I koliko god oni kukali i vikali "reported" nikad nisam zavrsio u low priority-ju zbog toga. Bio sam tamo par puta zbog loseg neta i abandona.

Evo sa dota2dev foruma prica jednog streamera, DotA ex-pro:

I recently got placed in low priority after this game: 1106076271

In that game I did not flame, and I did not feed. I went 16-2, carrying the team to victory. The only thing I did which could be questionable was give a tp to an ally when we did roshan, so I could get the aegis. After we won that game I received 3 low priority games. I am currently 6.3k mmr, and played with 4k mmr players. They complained that I didnt dive under t1 tower and suicide with them. I also stream, where you can see that I don't flame my teammates, or feed intentionally, but just mute them and play on.

As one of my viewers said, I was the last person he expected to get Low priority. It does not seem fair that I got in this low priority.

Edit: I know 1 game does not get you low priority, but I get a lot of games where I play with 4k players, and they don't understand the decisions I make, and thus might report me.
Kad se to desava u 4K sta cemo mi 2K raja da kazemo? :D
Jednostavno ako ti se zalome 2-3 budale da te prijave u toku nedelje i da iz nekog razloga oba reporta prodju, a da nisi kriv, pa jbg, losa sreca. Da je report sistem zeznut, jeste, ali sredice to jednom.

Evo da se i ja pohvalim, da sam danas igrao sa nekim klincem koji je zapeo da igra Bane mid sto je nateralno dva nasa carry-ja u safe lane. I ok to progutamo mi to nekako, i tamo u 15-20 minutu krene on da pizdi sto smo farmovali nasu dzunglu a on izginuo sa jos jednim u njihovoj dzungli 2vs5. E tada je poceo da baca sleep na mene celu igru, bukvalno cim me vidi, sto znaci lak hook za protivnickog Pudge-a. Skoro mi se ovako nesto nije desilo, pa ima sigurno godinu i vise.

jamal99

Aktivan član
Poruka
1.464
Evo da se i ja pohvalim, da sam danas igrao sa nekim klincem koji je zapeo da igra Bane mid sto je nateralno dva nasa carry-ja u safe lane. I ok to progutamo mi to nekako, i tamo u 15-20 minutu krene on da pizdi sto smo farmovali nasu dzunglu a on izginuo sa jos jednim u njihovoj dzungli 2vs5. E tada je poceo da baca sleep na mene celu igru, bukvalno cim me vidi, sto znaci lak hook za protivnickog Pudge-a. Skoro mi se ovako nesto nije desilo, pa ima sigurno godinu i vise.
To mozes da iskljucis

http://cloud-4.steampowered.com/ugc/1099167284619277095/A6DEB950191D1D225B5AE44F01E896B48451D844/

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
Nisam ni gledao koji je pick bio, ali Warlock i Puck, daleko veci teamfight potencijal.
Pratim malo te bolje igrace nekada na stream-u i mogu reci da se tada retko vidja teski support, wards 24/7 i sl.

Pro igre su vec drugo, tu se zna sta tim mora da radi, i ko koju ulogu ima, a pubs realno svi zele da im igra bude sto zabavnija.

Evo sta jos kazu o reportovima:

Poeple, including me, report others for playing bad or not liking their playstyle etc. I am 6.4k MMR so I use voice chat alot to tell my teammates, that are most of the time 4k to 5k, what to do and how to play this game the best way to win, in my opinion atleast. If poeple disagree with they could just mute me and thats it, but those guys report me for advising them, even though I didnt flame them or did something in a negative way.
Meni je nepotrebno reportovati nekog jer ti se ne svidja build ili kako igra. Ni ja ne znam da igram dobro 70% heroja pa nikom nista, a i desi se losa igra svakom.

Evo bas sinoc imao sam odlicnog supporta u timu, wardovao protiv Nyx-a, kada sam rekao da je nasa dzungla wardovana kupio je sentry, dewardovao. Zasluzen commend. :)
S druge strane, moj support je pushovao lane, otimao mi last hittove, cak i kada mu lepo kazem da ne pushuje lane on i dalje po svome.

KA3HA

Obećava
Poruka
78
Pa možda jednog dana nauči da šuti i igra. Sva djeca misle da igraju dotu najbolje a da ostali imaju veći MMR pukom srećom. Ne može njih niko ništa naučiti i njima je uznemirujuće kada im neko nešto kaže. Meni je bezveze zašto odmah na početku borbe ne piše MMR od svih igrača, čisto da znam s kim imam posla. Nije mi to jasno, zašto MMR od svih igrača ne piše score tabli ili negdje drugo.

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
MMR ne pise jer sigurno ce neko flameovati, "2K scrubs, gg ff" ako je taj neko 3K, a desava se da matchmaking tako radi, zato ovi od 6K igraju sa ovima od 4-5K jer nema toliko 6K igraca.
A u Doti uvek i svako moze da napreduje i nauci, evo recimo ovaj klip, pokazuje jednu odlicnu foru tu negde oko 50m i 15s kako namamiti nekog za siguran stun sa Torrentom.

KA3HA

Obećava
Poruka
78
Ma pusti ti to bolan. Evo, danas cije dan igram sa idiotima koji samo fidaju i reportuju. Kako se ne desi bar jedan normalan meč koji ja mogu odigrati. Samo gledam šta nam ljudi rade i nikako mi nije jasno, samo se nerviram.

I onda sasvim druga krajnost, uđem sa 4 idiota protiv još gorih idiota

Poslednja izmena:

jamal99

Aktivan član
Poruka
1.464
Pa možda jednog dana nauči da šuti i igra. Sva djeca misle da igraju dotu najbolje a da ostali imaju veći MMR pukom srećom. Ne može njih niko ništa naučiti i njima je uznemirujuće kada im neko nešto kaže. Meni je bezveze zašto odmah na početku borbe ne piše MMR od svih igrača, čisto da znam s kim imam posla. Nije mi to jasno, zašto MMR od svih igrača ne piše score tabli ili negdje drugo.
Mislim da u preko 90% slucajeva igras sa ljudima koji imaju priblizan MMR kao i ti, mozda +/- 150...

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
Ne znam kako se unranked MMR racuna, bilo je kao nesto last hittovi, damage, gold, ukupna vrednost, vise faktora. Po toj logici recimo Lifestealer koji je noob a u dzungli zaradi 15000 gold moze biti istog MMR-a kao neko drugi ko je bolji igrac.
Ako je vec party u pitanju, tu je razlika primetnija jer se valjda racuna srednja vrednost. Tako da ako ja primera radi imam 3K MMR a onaj sa mnom u party 1K prosek ce nam biti 2K i igracemo sa ~2K igracima i normalno je da ce ovaj od 1K da zaostaje malo za njima.

Podelio bih tu i teoriju i praksu, jer evo ja tu i tamo znam teorijski deo, lupam, sta prolazi kroz spell immunity, kako counter-ovati odredjene heroje i sl. ali sam zato los kao igrac u praksi, lose farmujem i tu sam gde sam zbog toga.

KA3HA

Obećava
Poruka
78
Pobjeđuje onaj tim koji igra zajedno kao tim. Kakav god da je takav tim pobjeđuje. Problem je što je rijektkost upasti u takav, zatp igram samo sa Escape herojima, koji mogu da brzo pobjegnu po potrebi, sve ostalo nema smisla.

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
Sveze iz rerne, najnoviji patch.

For the following week, normal All Pick will use the same alternating picking style that is used in Ranked Matchmaking.
Sto znaci, nema vise u poslednjoj sekundi nijedan tim da odabere Pudge, Spectre, AM, PA i Bloodseeker-a. U sustini Ranked All Pick mod je dosao u Unranked. :)
Bice tu nedelju dana samo, ali nadam se da zameniti standarni All Pick, ili da ce ga makar dodati kao novi mod.

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
Manje-vise da, ja sam evo imao jos jednog supporta pored mene, u oba meca, kupovani wardovi, posao je odradjen ok, nemam zamerke za sada (videcemo dokle ce trajti).
Mozda ljudi misle da je Ranked pa se trude maksimalno, ali na pocetku kazem treba nam dva supporta, ja cu igrati hard support, treba nam jos jedan i sve ide ok, a dokle ce tako videcemo.

A citam i komentare ljudi na ove promene i jedan veliki deo kuka kako hoce stari All Pick, gde se ljudi ne cimaju i ne trude previse, nego odaberes heroja kog hoces, kad hoces, pustis mozak na ispasu, i igras da se opustis i zabavis lepo.
Kao unraanked je za zezanje, da probas nove buildove, da se opustis posle posla, a ranked je za one sto hoce da se cimaju, counter-uju heroje i sl.

KA3HA

Obećava
Poruka
78
Kao unraanked je za zezanje, da probas nove buildove, da se opustis posle posla, a ranked je za one sto hoce da se cimaju, counter-uju heroje i sl.
Bilo bi to lijepo da je istinito. Nije iz dva razloga. Prvi razlog je vezan za unranked, ako misliš da ti ljudi zaista igraju opušteno onda bi trebali bez imalo emocija podnijeti kikseve koje prave saigrači, međutim uopšte nije tako a kao dokaz tome su teške riječi na četu i poplava reporta i za najmanje sitnice (evo moja partija u kojoj sam dobio 3 reporta http://www.dotabuff.com/matches/1154030355 ). I druga stvar je što nižerangirani igrači žele pošto poto pobjeći na veći MMR, bez ikakve želje da nauče igrati (vjerovatno zbog toga što čvrsto vjeruju da znaju igrati) i da daju svoj doprinos toj nekoj pobjedi. Stvar je u tome da su i ranked i unrakked zapravo ranked sa drugačijim sistemom rangiranja vještine igrača a oni igrači sa većim MMR su igrači koji se cimaju i counteruju dok likovi sa nižim MMR igraju bez mozga.