DOS organizovao otmice ljudi i trgovinu narkoticima

Max Hardcore

Primećen član
Banovan
Poruka
673
DOS OTIMAO BIZNISMENE
Dvojica čelnika DOS i „zemunski klan“ na Fruškoj gori ugovorili seriju otmica ljudi koji su se obogatili pod Miloševićem, polovina novca otišla vladajućoj koaliciji „na ime zasluga za petooktobarsku revoluciju“


BEOGRAD - Otmica Miroslava Miškovića ugovorena je 2001. godine u odmaralištu „Letenka“ na Fruškoj gori, na sastanku dvojice visokih funkcionera DOS i vođa „zemunskog klana“, otkriva odlično obavešteni izvor Kurira. Na istom mestu ugovorene su i druge otmice, među njima vlasnika „Verano motorsa“ Milije Babovića, Milana Beka, Dragana Džajića, vlasnika subotičkog „Interpšeda“ Milenka Aleksića, Miodraga Kostića Koleta, čelnika FK Partizan...

Izvor Kurira kaže da je tada odlučeno da „zemunci“ od svake otmice polovinu otkupa predaju jednom od dvojice političara iz DOS „na ime petooktobarskih zasluga“.

- Kako su na tom skupu na Fruškoj gori objasnili funkcioneri DOS, oni su odlučili da neki ljudi koji su sarađivali sa Slobodanom Miloševićem, i obogatili se u njegovo vreme, sada budu reketirani preko otmica. Imena onih koje „zemunci“ treba da kidnapuju izdiktirali su upravo ti funkcioneri DOS - objašnjava izvor Kurira.

Inače, funkcioneri DOS su ovaj kriminalni sporazum postigli sa Dušanom Spasojevićem Šiptarom, Miletom Lukovićem Kumom i Dejanom Milenkovićem Bagzijem, dok su braća Simović, Vladimir Milisavljević Budala i ostali obezbeđivali odmaralište.

Po nalogu Bagzija, među prvima u Subotici kidnapovan je Milenko Aleksić, koga je, kako navodi naš izvor, „tipovao Laza Debeli“, inače Bagzijev kum. Po njegovim rečima, sav novac od otkupa uzeo je Bagzi i odneo u Šilerovu, s tim što je Lazi Debelom dao između 200.000 i 300.000 nemačkih maraka „jer su ‘zemunci’ uvek čašćavali“.

- Nisam siguran da je Bagzi prilikom dobijanja statusa svedoka saradnika ispričao i za otmicu subotičkog biznismena. Na Fruškoj gori ista ekipa napravila je plan za otmicu Dragana Džajića. Pokušali su da ga kidnapuju tako što je njegovo vozilo udareno „renoom klio“ koji je imao novosadske tablice. Ali, plan se izjalovio - ističe sagovornik Kurira.

On kaže da od preživelih „zemunaca“ jedino Bagzi zna koliko je tačno novca dato DOS od otmica ugovorenih na Fruškoj gori. Takođe, navodi da samo Bagzi zna kom tadašnjem ministru je Šiptar davao pare da sređuje ukidanje pritvora pripadnicima njegove kriminalne grupe, kao i to koliko je ukupno novca Spasojević dao tom ministru.

SALE ĆOPAVI OTEO BRENINOG SINA

- „Zemunci“ nemaju nikakvu vezu sa otmicom Breninog i Bobinog sina. Stefana Živojinovića kidnapovali su neki momci iz Brčkog, jednog od njih zovu Sale Ćopavi. Jedan od otmičara ima diskoteku u Brčkom, ali njih sada niko ne spominje. Pozadina ove otmice bila je isključivo novac, i ništa drugo - kaže naš sagovornik.

„BELO“ ZA „BELO“

Otmice nisu bile jedini zajednički biznis nekih čelnika DOS i „zemunaca“. Dušan Spasojević je imao firmu u Beogradu preko koje je, u saradnji sa jednim ministrom DOS, trgovao šećerom, uljem, brašnom i prehrambenim proizvodima iz robnih rezervi. Spasojević je tu robu prodavao izvesnom Šiptaru iz Prištine i trampio je brašno za heroin, ili „belo“ za „belo“, kako su znali da kažu. Brat pomenutog prištinskog biznismena je u Švajcarskoj jedan od najvećih dilera droge.
 
Tipuican otpozdrav DOS-ovaca kada se sretnu!
Po tome ih mozete lako prepoznati da su demokrate!
 

Prilozi

  • hitler_thumbnail.jpg
    hitler_thumbnail.jpg
    3,8 KB · Pregleda: 37
Vozim mečku kroz planine,
mezim luka,`leba i slanine,
gledam njive proplanke i polja,
srce lupa jače, to je zemlja moja,

Srbijo, Srbijo suzu sam pustio,
stara majko, sine, snajko,
vraćam se u naš dom

U krivini cepam 200,
žurim ja da stignem,
do mog rodnog mesta,
tuđina je sad prošlost daleka,
na kapiji kuće, rodbina me čeka

Radio sam teško, 40 leta
bliži mi se evo 65-a
kosa mi je postala sva seda,
otišo ko klinac, vraćam se ko deda

Srbijo, Srbijo suzu sam pustio,
stara majko, sine, snajko,
vraćam se u naš dom
 
Maksi , dusho.........pa tebi smrdi iz usta ko septicka jama..nije ni cudo kada govna jedes uvijena u "Kurir"

Не могу да верујем да је "Курир" толико великог формата ДА МОЖЕ ТЕБЕ У ЊЕГА ДА УВИЈЕ - јер ти си са оваквим увредама заиста највеће гов*о на овом пдф!:evil:
 
Не могу да верујем да је "Курир" толико великог формата ДА МОЖЕ ТЕБЕ У ЊЕГА ДА УВИЈЕ - јер ти си са оваквим увредама заиста највеће гов*о на овом пдф!:evil:

Ja ne znam da li je placen da radi ovo sto radi (pise), ali, nisu cista posla.
NIKOGA i NIGDE jos ne videh da mu je bas SVE dozvoljeno kao sto je ovome nesrecniku:-?
 

Back
Top