"Doping i suplementi" seminar Antidoping agencije i Pansporta

FitnessGuy

Zainteresovan član
Poruka
495
21.4.2012. godine, s početkom u 16:30h, u prostorijama Antidoping agencije Republike Srbije (Kralja Milana 60 u Beogradu - Slavija), biće održan zajednički seminar Antidoping agencije Republike Srbije i Pansporta.


Seminar je otvorenog tipa i mogu prisustvovati svi koji žele, dovoljno je samo da pošalju svoje ime i prezime na urednik@pansport.eu, ili se prijave telefonom na 021/820-555, lokal 108 (od 8 do 16h svakog radnog dana).

Na seminaru će predavanje održati:

dr Nenad Dikić, predsednik antidoping agencije,
dr Marija Anđelković, samostalni savetnik za RTG i TUE,
diplomirani inženjer tehnololgije-master, Aleksandra Miletic, stručni saradnik Pansporta
Marko Dimitrijević, profesionalni bodibilder

Tema seminara biće “Doping i suplementi”, gde će se ukazati na ključne razlike između dopinga i suplemenata, jer se često ova dva pojma dovode u vezu. Takođe, biće pojašnjene zakonske regulative i problemi pri uvozu i distribuciji suplemenata, a Marko Dimitrijević će, kao profesionalni sportista sa posetiocima podeliti lična iskustva.

Nakon predavanja, Pansport će upriličiti druženje, uz degustaciju suplemenata.

Prijaviti se možete do 15.4.2012. godine.
 
Caveman jeste tako je, idi sad kod doktora da ti da novu kutiju lekova za suzbijanje paranoicne psihoze. A zasto tako neko ne "vrsi kampanju" i da oblikuje ljudsku svest da je zdravo i neophodno uzimati drogu, steroide ili npr misomor? Nisu ovi ljudi glupi, a ti jadan jedini vidis istinu, jedini pametan i jedini znas za teoriju zavere! :roll:

Eto to je dokaz zasto se ne treba raspravljati sa ljudima koji su kao ti i pivosok. Za vas ne postoji apsolutno nikakav autoritet osim vas samih tj vasih paranoicnih i mracnih misli iz glave, predrasuda i stereotipa.

Sam Bog da sidje na zemlju i da kaze pijte ljudi proteine to je dobro, ti ces da kazes da je Pansport platio Bogu odredjenu sumu novca da laze ceoljudksi rod.

Prema tome najbolje bi bilo ignorisati vas, em sto ste izuzetno neobrazovani em ste i psihicki veoma nestabilni i sa razlicitim poremecajima.
 
Poslednja izmena:
Al najjace je ovo degustacija suplemenata:lol:
Kao da se radi o pravoj hrani a ne o industrijskom dodatku regularnoj ishrani.
Vrte se reklame za sumece multivite,razne splacine za mrsavljenje i gomili slicnih stvari.
Proteini su u rangu toga samo sto nema reklama za njih nego famozni pansport preko svog foruma i aktivista na ostalim forumima redovno vrsi propagandu.
 
Al najjace je ovo degustacija suplemenata:lol:
Kao da se radi o pravoj hrani a ne o industrijskom dodatku regularnoj ishrani.
Vrte se reklame za sumece multivite,razne splacine za mrsavljenje i gomili slicnih stvari.
Proteini su u rangu toga samo sto nema reklama za njih nego famozni pansport preko svog foruma i aktivista na ostalim forumima redovno vrsi propagandu.

Degustacija suplemenata stvarno postoji i to nije neki marketinski trik da bi se samo otislo... Ja sam nekoliko puno bio na degustacijama Pansporta po raznim mestima i to je stvarno tako - ljudi trose za dzabe svoje resurse kako bi nas , posmatrace ili vezbace upoznali sa novim ukusima, suplementima itd...

Meni to npr mnogo znaci jer odmah na licu mesta vidim tj osetim da li bih kupio taj protein , a ne moram da kupim minimum 900gr pa da konstatujem da mi se uopste ne svidja ukus.

I zasto ti smeta sto se to naziva degustacija?
Pa kako to nazvati onda drugacije? To i jeste degustacija! I to sto napominjes "industrijski" to bi sad trebalo da znaci nesto pezorativno je l' da? Ok, svi znamo da kantica wheya nije izrasla na drvetu u prolece, a berba je pred leto, ali ako se secas FitnessGuy je napisao proces kako se to pravi , tj njegov drug je prisustvovao tome. Zasto nisi lepo to procitao i razmislio a ne da stavljas u isti kos whey npr i beli secer, ili suncokretovo ulje?

Razne splaine za mrsavljenje ala Pink telesop ne treba uopste uporedjivati sa Pansportovim proizvodima jer prosto, to bi bila uvreda za Pansport. Te stvari sa telesopa ne rade, nema rezultata, sarena su laza, a prozivodi iz pansporta su ucinkoviti, PA MILION PUTA SMO SE SVI MI UVERILI I NA NASOJ I NA TUDJOJ KOZI DA TO RADI I DA IMA NAPRETKA.

Sto se tice aktivista, FitnessGuy je javno priznao da je mod na forumu tamo i da radi za njih, i napisao je i svoje ime Javno, kaci svoje licne slike. Znaci covek nista ne krije i nista ne tvrdi.

Sa druge strane i mene "bije glas" da sam Pansportov aktivista, diler , preprodavac itd itd, ali ja sam rekao i stojim iza toga da niti imam ikakve veze sa Pansportom i bilo kojom slicnom firmom, niti sam diler, niti preprodavac, niti huskac mladim da kupuju suplemente jer radim sa mladima pa se moze reci da "mogu lako da ih obradim" i da posle od toga dobijam neki procenat.

Ja ako nesto kazem, kazem to zato sto tako mislim iskreno, a ne zato sto ce mi to doneti neki novac, povoljnost, uslugu.

Evo cak nisam ni clan Pansportovog foruma, iako pricam da cu se stalno uclaniti, ali jednostavno nemam vremena, drzim se samo ove Krste koja me uzasno nervira zbog ljudi kao ti, tj idem linijom manjeg otpora.

Prema tome, iskreno kao strucnjak ti kazem, da je veoma simptomaticno tvoje ponasanje. Ko zna sta bi se sve otkrilo o tebi kada bi se sa tobom iskreno pricalo. Tako je bilo i sa pivosokom, krenulo je kao zajebancija i bezobrazluk pa smo utvrdili da je poremecen covek. Nije to nista lose, sve je za coveka, covek nije kriv na podsvesnom nivou, ali je kriv ako je bezobrazan i ako namerno pothranjuje svoje bolestine. Treba se boriti da ti bude bolje a ne da ti bude gore.

Iskren savet - Prestani da donosis teorije i da imas razne sumanute ideje, teorije zavere bla bla bla. Naravno da Pansport zaradjuje od prodaje suplemenata i naravno da mu promocije idu u korist zgrtanja novca,ALI ISTO TAKO SE MORA RECI DA JE I PANSPORT U PRAVU STO ZELI DA RAZBIJE NEKE TABU TEME, PREDRASUDE I STEREOTIPIJE O SVEMU OVOME, i bas zato mislim da je ova kampanja izmedju suplementacije i AAS zapravo otvaranje ociju siroj javnosti da konacno shvate sta je sta i da se u jednom recenici ne mogu naci reci ".....ma ti proteini, kreatini, steroidi, ma sve je to hemija...."

Spusti loptu malo, ne mozes sebe objektivno posmatrati, ti se ponasas kao da ti je Pansport i slicne firme (i svi koji su u tome) pobio celu familiju i ti si sada krenuo u rat protiv njih, gde cilj opravdava sredstva.

Sto pre shvatis ovo sto ti pisem, tim pre ce ti psihicki zivot dobiti na kvalitetu i bices srecan, ostvaren i ispunjen, i neces ni primetiti stvari koje sada primecujes .
 
Covece bre uzimao sam i jedno i drugo i trece i bavio se profi sportom i u teretani sam vec 16 godina aktivno.
Sad ce da dodje pansport i da me edukuje. Suplementi su put ka hemiji a kao dodatak ishrani su trash.
Nemoj da lozite decu da im treba ta glupost. Ako neko hoce u teretanu da vezba nek se obrati pouzdanom nutricionisti koji nije u dilu sa nikakvom firmom za suplemente da mu propise ishranu.
Ko oce u profi sport mora da bude svestan da ce u sebe morati da unosi hemiju.
I sad kao ajde da nam objasne sustinsku razliku izmedju ozloglasenih sterioda i prezdravog wheya.
Cuj antidoping agencija... Pa zna se sta je zvanicno doping a zna se i kako se izbegava kao i sisteme kontrole...
Sto antidoping agencija ne promovise i favorizuje prirodnu zdravu prehranu nego industrijske dodatke ishrani a sve pod plastom borbe protiv dopinga?
Isuvise providno i jadno ali nazalost i rekreacija i telesni aktivizam ce se svesti na trpanje u sebe svega i svacega...
 
IZMENA DATUMA SEMINARA!!!

Kako bismo izašli u susret svima koji žele da prisustvuju prvom seminaru "Doping i suplementi",
održavanje seminara pomerili smo za jedan, tako da je datum održavanja:

22.4.2012. (nedelja) s početkom, u 16:30h

Seminar je otvorenog tipa i mogu prisustvovati svi koji žele, dovoljno je samo da pošalju svoje ime i prezime na urednik@pansport.eu, ili se prijave telefonom na 021/820-555, lokal 108 (od 8 do 16h svakog radnog dana) osim ponedeljkom.
 
Steta sto niko nije bio u petak... Ocekivao sam tebe FitnessGuy, bilo interesantnih stvari da se cuje.... zanimljivih i nezgodnih pitanja.
Naravno, ono sto ne ide u prilog vecini zagovaraca ovde jeste sto je dosta puta naglaseno i 'podvuceno' da suplementi nisu potrebni, i da je pravilna ishrana daleko bolja. Sta ce biti prilikom sledecih predavanja videcemo :)
 
Poslednja izmena:
Steta sto niko nije bio u petak... Ocekivao sam tebe FitnessGuy, bilo interesantnih stvari da se cuje.... zanimljivih i nezgodnih pitanja.
Naravno, ono sto ne ide u prilog vecini zagovaraca ovde jeste sto je dosta puta naglaseno i 'podvuceno' da suplementi nisu potrebni, i da je pravilna ishrana daleko bolja. Sta ce biti prilikom sledecih predavanja videcemo :)
da li ce procitati neko od ovih forumskih genijalaca
 
Veruj mi, isti filing i ja imam kada pokusam nesto da napisem ovde.

Sto se tice same teme suplementacije, pa podrazam sto su tamo rekli, samo mislim da smo to vec svi ukapirali. Da nije apolutno neophodna, da ne moze da zameni jaku ishranu, ali da, moze da pomogne, pod uslovom da je ishrana sredjena.
Niko nije rekao da moras uzimati suplementaciju, i ako to kaze, gresi.
 
Ja ne razumem zasto se ne vrati FitnessGuy da napise st aje i kako bilo, eventualno da da neki video klip i slicno.

Mozda ga posle napada ovih debila sramota da pise ovde da ne ispadne kako namerno gura i protezira Pansport, a mozda mu je i sam Pansport zabranio jer zbog opet ponavljam nekih debila ovde veca steta nego korist Pansportu od reklamacije na Krsti pored psihicki obolelih ljudi tipa pivosoka, zatim cavemana koji je uzimao sve sto mu doslo pod ruku pa nakrkao 130kg i onda je puko i fizicki a i psihicki pa je spas nasao u Vodki i alkoholu.....
 
Ja ne razumem zasto se ne vrati FitnessGuy da napise st aje i kako bilo, eventualno da da neki video klip i slicno.

Mozda ga posle napada ovih debila sramota da pise ovde da ne ispadne kako namerno gura i protezira Pansport, a mozda mu je i sam Pansport zabranio jer zbog opet ponavljam nekih debila ovde veca steta nego korist Pansportu od reklamacije na Krsti pored psihicki obolelih ljudi tipa pivosoka, zatim cavemana koji je uzimao sve sto mu doslo pod ruku pa nakrkao 130kg i onda je puko i fizicki a i psihicki pa je spas nasao u Vodki i alkoholu.....
Uzimao sam sto su mi preporucivali ljudi slicni tebi.lako je sad kurciti se znanjem al tad nije bilo interneta a sad me cudi da klinci bez raspitivanja nesto uzimaju sigurno neces ovde reci nekom da uzima testosteron...
Mene samo zanima sta ce govoriti bivsi dopingovani sportista ili sta je govorio
Sto se tice alkohola to nije spas,ali sa perspektive sportista koji zavrse karijeru ima tu istine,obicno se okrenu prezderavanju i opijanju,pod uslovom da su koliko toliko zdravi
 
Uzimao sam sto su mi preporucivali ljudi slicni tebi.lako je sad kurciti se znanjem al tad nije bilo interneta a sad me cudi da klinci bez raspitivanja nesto uzimaju sigurno neces ovde reci nekom da uzima testosteron...
Mene samo zanima sta ce govoriti bivsi dopingovani sportista ili sta je govorio
Sto se tice alkohola to nije spas,ali sa perspektive sportista koji zavrse karijeru ima tu istine,obicno se okrenu prezderavanju i opijanju,pod uslovom da su koliko toliko zdravi

Pa ja ne preporucujem ovde nikom AAS (androgeno anabolicke steroide) nego samo najjosnovnije suplemente, cak sam poznat i po tome da i ne volim sagorevace, NO reaktore i takve stvari jer se nikada ne zna da li neko ima hipertenziju ili ne!

A ti , mozda si tada bio klinac kada nije bilo neta, pa nije bilo neta ni kada sam ja bio klinac, tek poneki casopis na trafikama koji je bio uzasno skup.Covek mora biti malo promucuran i cim vidis da ti neko nesto nudi iz neke torbe, ispod tezge, zove te u 4 oka da ti nesto pokaze/uvali, i kad vidis da su to neke tablete sto podseca na lekove ili ampule i spric, pa pobogu znas da to nesto ne valja!

Ajde i da ti covek oprosti na racun tvoje pameti tada, ali zar nisi mogao vremenom da ukapiras da je to lose, pa da stanes, sto je bilo bilo je, da spasis sto se spasti moze, a ne da nakrkas 130kg!

Jel imas decu uopste sada ?
 
Pa ja ne preporucujem ovde nikom AAS (androgeno anabolicke steroide) nego samo najjosnovnije suplemente, cak sam poznat i po tome da i ne volim sagorevace, NO reaktore i takve stvari jer se nikada ne zna da li neko ima hipertenziju ili ne!

A ti , mozda si tada bio klinac kada nije bilo neta, pa nije bilo neta ni kada sam ja bio klinac, tek poneki casopis na trafikama koji je bio uzasno skup.Covek mora biti malo promucuran i cim vidis da ti neko nesto nudi iz neke torbe, ispod tezge, zove te u 4 oka da ti nesto pokaze/uvali, i kad vidis da su to neke tablete sto podseca na lekove ili ampule i spric, pa pobogu znas da to nesto ne valja!

Ajde i da ti covek oprosti na racun tvoje pameti tada, ali zar nisi mogao vremenom da ukapiras da je to lose, pa da stanes, sto je bilo bilo je, da spasis sto se spasti moze, a ne da nakrkas 130kg!

Jel imas decu uopste sada ?

Ovako,prvo krece neobavezni odlasci u teretanu da se upoznas sa spravama,zatim program pocetnih vezbica,a tek onda zatim predlozi za suplemente pa tek na kraju farmaceutski preparati
U prici su i doktori tako da nema tu puno filozofije... Tih 130 kg je brzo spalo ali ostaje to iskustvo da kazes drugima da se klone ako je moguce...
hvala bogu imam
 
Ovako,prvo krece neobavezni odlasci u teretanu da se upoznas sa spravama,zatim program pocetnih vezbica,a tek onda zatim predlozi za suplemente pa tek na kraju farmaceutski preparati
U prici su i doktori tako da nema tu puno filozofije... Tih 130 kg je brzo spalo ali ostaje to iskustvo da kazes drugima da se klone ako je moguce...
hvala bogu imam

130 kg :eek: Kljukali te 10 godina da budes Arnie? :)
 
Poslednja izmena:
@ starolecanin, Zvercina i NSHC


jako je teško na opštem forumu imati pravila kao na nekom usko opredeljenom. Tamo uprava jednostavno ne dozvoljava da se iznose netačne, neproverene, provocirajuće i sve one vrste poruke i postova koje se ne tiču same politike foruma. I svi takvi bivaju opomenuti, pa ako ponove onda i trajno odstranjeni. E sad gde takvi likovi završe, "ne znam...." Ja ovde dolazim jer mi je ovo bio prvi forum pa imam neku nostalgiju. Ali da me nervira i smeta ponašenje pojedinaca to da. Sad *** šteta ali šta se tu može. Ima ljudi koji puno zanju i koji bi to znanje da podele i tako svi dobijamo. Rad moderatora je jako bitan u ovakvim slučajevima.

Ja se izvinjavam na ovolikom offtopic-u
 
Od kada se preterano obraća pažnja na trolove i provokotore! Odgovaranje na njihovu prozivku je hrana za njih, ako im to uskratiš oni onda odoše... Ako i mora da im se odgovori neka bude vezano za temu ali u sasvim drugom pravcu, ne odgovarajući na njihov post, samo nastaviti temu i time se ti postovi neutrališu, a ovako ako neko i dođe sa strane da pročita nešto pomisliće da ima vajde čitati i njihove postove jer se ljudi koji znaju nešto prepiru sa njima...
 
@bRu zLi
Svaki petak je seminar, kongres ili nazovi kako hoces...
I drze se ista predavanja, kako bi pre svega stipendisti MOSa, treneri, lekari i ostali uspeli da se organizuju i posete predavanje.... i besplatno je.
Bice interesantno otici na prezentaciju koju adas ili umss odrzava sa pansportom, a isto tako i na onu koju odrzavaju samostalno... i cuti i videti sta pricaju.
Ja cu kroz nekoliko nedelja otici opet, nije na odmet slusati par sati finih predavanja, i pitati nedoumice koje covek ima... pa makar to bilo i dva puta.
 

Back
Top