Dominikana

  • Začetnik teme zotyolllo
  • Datum pokretanja
ja planiram odmor sledece godine...2006
sa decom i suprugom.
mislim da dodjem na mesec dana i da iznajmim kucu.
pa da uzivamo...
budite sigurni da cu vam se obratiti za pomoc.
sto se grafike tice...ako zaista znas posao,i ovde ima posla.
ja radim u struci,ne u stampariji,ali sam usko povezana sa njima...
posla ima ako znas da radis,imas iskustvo...
ako hoces javi se na pp da te imam u vidu kada nekome neko bude trebao :P
a ti duco...srecnice!
javi se kada stignes nemo' da nas zapostavis :P
 
xpajamacax:
ja planiram odmor sledece godine...2006
sa decom i suprugom.
mislim da dodjem na mesec dana i da iznajmim kucu.
pa da uzivamo...
budite sigurni da cu TI se obratiti za pomoc.
Naci cemo ti tako lijepu kucu da ti se nece dati vise otici odavdje!!!!
Ima jedna makedonka kucu uz samo more... Renta je za 1000 USD na mjesec dana. Ima i povoljnijih vrijanta koliko zelis, ali o tome, kad se odlucis. Ako ti klinci nisu skolske dobi, najjace je ovdje "prezimiti"... :D !
Svakao se javi!!
Dusan je sutra tu; cim se malo odmori od puta radi se rostiljada! Budemo li znali kako je ubaciti, mozda bude i koja slika!??? 8)
Besos!!
 
Dosao sam u dominikanu iz beograda pre par meseci.isao sam u privatnoj reziji. uopste nije sjajna zemlja ali ja sam imao srecu da se dobro snadjem. zelim da upozorim sve iz srbije da oglasi o iseljenju u dominikanu su jedna velika prevara jer ovde plate nisu 2000$. upoznao sam ljude koji su dosli tako cak coveka visokog obrazovanja kojeg su prevarili za sve pare. tu budite oprezni. ako nekom treba jos informacija na raspolaganju sam
 
Ne znam samo ko je mogao da poveruje u takvu glupost da je plata 2000 dolara... Pa citava severna amerika bi se srucila tu, uzas! Oni nasi u srbiji su stvarno svetski prevaranti, treba im skinuti kapu vidis ti sta oni ubede coveka :)! Ajde pozz
 
xpajamacax:
ja planiram odmor sledece godine...2006
sa decom i suprugom.
mislim da dodjem na mesec dana i da iznajmim kucu.
pa da uzivamo...
budite sigurni da cu vam se obratiti za pomoc.
sto se grafike tice...ako zaista znas posao,i ovde ima posla.
ja radim u struci,ne u stampariji,ali sam usko povezana sa njima...
posla ima ako znas da radis,imas iskustvo...
ako hoces javi se na pp da te imam u vidu kada nekome neko bude trebao :P
a ti duco...srecnice!
javi se kada stignes nemo' da nas zapostavis :P
Imam iskustva, a imam ovde i svoju stampariju. Ali kako da ja to sve prenesem tamo. Nije to bas par torbi
 
ima ih dosta koji su naseli na tu pricu. po 200 evra placaju liku u zajecaru i plus se placa ovde kada stignu na aerodrom. i na kraju nista od te bajke.

prevarant u zajecaru se zove dragan i daje oglase u oglasima sredom telefon mu je 019/422-088
 
Kakve su sanse (sad kad imamo sve podatke) da ga se prijavi na murju??? I ja sam vec cula za te ljude iz Zajecare (navodno se radi o bracnom paru)...
Ti si dosao preko njega?? Jos si u Dominikani?
 
Graficar:
xpajamacax:
ja planiram odmor sledece godine...2006
sa decom i suprugom.
mislim da dodjem na mesec dana i da iznajmim kucu.
pa da uzivamo...
budite sigurni da cu vam se obratiti za pomoc.
sto se grafike tice...ako zaista znas posao,i ovde ima posla.
ja radim u struci,ne u stampariji,ali sam usko povezana sa njima...
posla ima ako znas da radis,imas iskustvo...
ako hoces javi se na pp da te imam u vidu kada nekome neko bude trebao :P
a ti duco...srecnice!
javi se kada stignes nemo' da nas zapostavis :P
Imam iskustva, a imam ovde i svoju stampariju. Ali kako da ja to sve prenesem tamo. Nije to bas par torbi
aaa,nisam ukapirala...
cuti bre i stampaj :P zaradi lovu pa da palimo u dominikanu za bozic :wink:
e,a gde ti je stamparija?
i sta ti je spec.?
 
ako su halo oglasi pogledacu na netu...
ako je dao oglas ja cu da ga zovem...
a mogu i da ga prijavim,ali mi treba bar malo vise info.
bili neki tako za branje pomorandzi pre par godina u grckoj...pohvatali ih za dva dana.
samo ih treba prijaviti :wink:
www.halooglasi.co.yu
 
Nisam dosao preko njega ali sam se cuo sa njim pre nego sto smo ja i devojka krenuli. imao sam prostu racunicu da mi je jeftinije da idem na bum i da platim hotel par dana dok ne nadjem stan. pre neki dan sam upoznao coveka sa farmaceutskim fakultetom kojem je obecano 2000 dolara mesecno. izradili su ga i posle tri dana se nasao na plazi u santo domingu. sada je u sosui i radi hena tatoo gde zaradjuje oko 200 pezosa dnevno!!! vidi se po coveku da mu uopste nije dobro jer sve kapitala sto je imao poverio je nekim prevarantima. to bi bilo najbolje da se da u novine ili kada bi se neki novinar malo ukljucio u ovu diskusiju kojem je interesantna ova tema. ali nije on jedini slucaj...
 
Ja dobijam dosta mailova preko mog sajta o Dominikani (www.ptt.yu/korisnici/p/j/pjevtic/ )
i cuo sam od par njih za tog tipa iz Zajecara ili odakle god da je, ne znam, i svima govorim da je to prevara, to sto kazu da je plata $2000 , to je fazon jer se dominikanski pesos obelezava sa znakom $ , sto znaci da je to 2000 pesosa, u prevodu nesto oko US $ 70 .

Ali sta da se radi, ljudi su naivni i ne koriste zdrav razum kada su ovakve stvari u pitanju, u beznadju veruju svakome.
Preporuka, ako vam se ide u DR , samo u sopstvenoj reziji, nikakvi vodici ili tur. agencije.

Je li prijatelju, gde se trenutno nalazis u Dominikani, sta radis?

Pedja
nekada stanovnik Puerto Plate, Republika Dominikana
 
xpajamacax:
Graficar:
xpajamacax:
ja planiram odmor sledece godine...2006
sa decom i suprugom.
mislim da dodjem na mesec dana i da iznajmim kucu.
pa da uzivamo...
budite sigurni da cu vam se obratiti za pomoc.
sto se grafike tice...ako zaista znas posao,i ovde ima posla.
ja radim u struci,ne u stampariji,ali sam usko povezana sa njima...
posla ima ako znas da radis,imas iskustvo...
ako hoces javi se na pp da te imam u vidu kada nekome neko bude trebao :P
a ti duco...srecnice!Jos uvek mi je u Srbiji, mislim stamparija, ali bih se rado selio odavde
javi se kada stignes nemo' da nas zapostavis :P
Imam iskustva, a imam ovde i svoju stampariju. Ali kako da ja to sve prenesem tamo. Nije to bas par torbi
aaa,nisam ukapirala...
cuti bre i stampaj :P zaradi lovu pa da palimo u dominikanu za bozic :wink:
e,a gde ti je stamparija?
i sta ti je spec.?
 
Za one koje prate dogadjanja na ovom topicu:
Dusan je nakon 9-osatnog leta upravo sletio u Santo Domingo!!! Docekao ga je jedan decko iz Makedonije i sad ga vozi na tusiranje, papanje, odmor,... (Bude li uopce mogao spavati od uzbudjenja i od vremenskih razlika!!!). Kako god tu je, i njegova avantura na novom kontinetnu pocinje!!! Drz'mo mu fige!!!
Dobro dosao Dusane i sretno!!!!
 
Dule, je si li vec prizenio neku lokalnu?
Pazi se brate, opasne su!!!

Ajd` pa se javi da cujemo da li si u soku, a veravatno jesi.

Lidija, pripazi mi malo Duleta, novi je tamo, da ga ne obrlati neka guzata....

Pedja
 
Ko mi je ono pomenuo kulturalni sok... Ne da je sok nego... Ali moam priznati da sam se zaljubio u dominikanu cim sam sleteo!! Pa ovo je ovde ludnica ziva. Voze se kola kao iz crtanih filmova, bez vrata, prozora, samo motor i tockovi... Dok sa duge strane ima stvano prelepih kuca i lepih automobila. Zemlja kontrasta! Dominikanke necu da komentarisem, pvi put u zivotu da se ne osecam kao lovac vec kao plen... Vide samo snop paa u nama belcima, dobacuju na ulici, napadne su... Ma ljudi sta da vam kazem... Volim , Dominkanu :))))) O engleskom ni ne sanjajte, samo spanski i nista drugo, Santo Domingo na zalost nije nista jeftiniji od Atine... mozda za mvicu jeftiniji. Trazim doba stan, u dobom kraju i bogami bez 600$ tesko da cu proci. Ja sam mislio da cu naci do 500 ali videcemo sutra jos. hotel pistojan ispod 45$ nije. Pvo vece sam bio u nekom uzas za te pare, danas sam pesao u drugi a nadam se da cu sutra ili pekosutra naci stan. Nisam se jos video sa Kristijanom i Lidijom ali se nadam da cu se i sa njima videti sutra ili prekosutra. Puno su mi pomogli, a ovaj decko Marko sa kojim su me upoznali je stvarno super decko. Puno mi je pomogao tj ne znam sta bih bez njega. Engleski niko ne prica, moao bih da propicam spanski jos koliko danas da mi nije njega. Pozdrav za sve, toliko od mene. Idem da se kupam pa me Marko vodi u neku diskoteku. Au nisam rekao, mnogo je toplo... Mada ja to volim :) Pozdrav svima!!! Ej da Pedja ssuper je ovde, lepo si mi rekao ili je odmah zavolis ili zamrzis! Pisem ti mail, cim nadjem stan i smestim se pa na tenane, da sredim utiske!!! Caos
 
drz'se duco!
e118.gif

i lep provod!
pa pisi,ne zboravi i nas ostale...
 
I to nekoliko puta! Jedino sto jos nisu do mene stigle moje cokolade... :?
Veceras je kod nas bila i rostiljada. Naravno i Dule sad vec pozna cijelu ekipu! Dejan je slavio rodjendan. Bilo nas je 14!! Svi iz ex Yuge.
I bas se dobro jelo, kao u ostalom i svaki put kad se tako skupimo. Slikali se nismo; moj foto aparat ima "kokosije slijepilo"; bas mu po mraku i ne ide najbolje, ali, prvom zgodom kad bude uprilicena dnevna rostiljada saljem i koju fotku!
 
Lidija, jel` nam Dule ziv? Nesto se ucutao, nema ga nigde, ja pomislio da ga je vec obrlatila neka dominikanka i da mu je zavrtela glavu .

Dule javi se! Nadje li vise taj stan u SD? Bezi bre odatle, odrace te od para kako je skupo!
 
Ma nije skupo toliko, nego ja mnogo biram. Nasao sam vec za 300$ neke kuce ali... ja bih nesto bolje, videcemo. Ala sam se uklopio ovde, sto bi rekli ko dupe na nosu!!! A dominikanke i ja... Pa mogu da kazem da se odlicno slazemo... A i uz njih mi nekako spanski bolje ide... Toplo je dosta bilo danas, jos malo pa ce sezona kisa... Nista novo kod mene, bio kod advokata danas da vidim za rezidenciju, javice mi sutra za koliko vremena moze da mi zavrsi. Eto toliko za sada, pozdrav za sve! A sto je rostilj bio dobar, ma joca je majstor :)
 

Back
Top