Dominikana

  • Začetnik teme zotyolllo
  • Datum pokretanja
Usta su mi puna cokolade i to veliki komadi!!! Stigle su i to bas onakve kakve volim; sa veeelikim ljesnjacima!!!!!!! Kako je dobraa.......
Tek sad vidim koliko mi je falila...
TX DULE!!!!
 
Dvije su novosti koje zelim sa Vama podijeliti:
prva je da od prije dva dana imamo konacno kompletirani svoj tatto studio; nanese li Vas ikada put u ovaj dio svijeta i zelite tattoo - veeeliki popust za sve forumase!!!!
Druga novost je da sam krenula sa svojim blogom.
Pisem o Dominikanskoj i svojim iskustvima, pa one koje Dominikana interesira pozivam da posjete moj blog: http://ohana.blogger.ba
Dule jos uvijek trazi kucu iz svojih snova. Danas ce opet doci do Juan Dolia. Dominikanke ga opsjedaju!
 
Tri meseca ti je normalno vreme cekanja za rezidencu.
maximalno je plati 500$. moraces da das krv. po novom zakonu rade testove na drogu. neki ljudi su imali problema jer su im nasli marihuanu u krvi. uz duzno postovanje mozda nisi iz te price ali sam osetio potrebu da kazem kako jeste. toliko za sada. zelim ti da uspes tu. i cuvaj pare
 
Ohana:
Dvije su novosti koje zelim sa Vama podijeliti:
prva je da od prije dva dana imamo konacno kompletirani svoj tatto studio; nanese li Vas ikada put u ovaj dio svijeta i zelite tattoo - veeeliki popust za sve forumase!!!!
Druga novost je da sam krenula sa svojim blogom.
Pisem o Dominikanskoj i svojim iskustvima, pa one koje Dominikana interesira pozivam da posjete moj blog: http://ohana.blogger.ba
Dule jos uvijek trazi kucu iz svojih snova. Danas ce opet doci do Juan Dolia. Dominikanke ga opsjedaju!

Lidija ,

srecno sa tatoo studiom!
Inace sta se radi, kako ide biznis? Jel` sezona malo utihnula?

Pedja
 
Je, sezona je malo utihnula; nesto je maje turista, ali i dalje je toplo i lijepo vrijeme, a plaze su jednako pune kao i prije... Osobito vikendom.
Majka mi stize danas!!! Kakva je to pak avantura za nju!? Nismo se vidjele skoro godinu dana i jedva je cekam! Zbog mene je savladala osnove koristenja kompjuterom (pod stare dane!), zbog mene eto leti 12.000 km (pod stare dane!)!
Nadam se da ce se sad, kad vidi da smo dobro, konacno prestati brinuti... Ili ce se brinuti uvijek; jer to mame rade?!
 
nije me bilo neko vreme da vidim utiske onih koji su pristigli ali imam opravdanje od doktora.
Onom nasem nesrecniku kiji je dosao sa zenom i detetom, i dado mu posao, zivot krenuo naopako.Preneli smo ga pre jedno mesec dana u Padre Billini bolnicu i dijagnoza je bila katastrofalna.
insuficiencia renal ili bubrezi su prestali da rade.Onda sam alarmirao sve nase ljude koji su ovde ali kako im je situacija jako losa finansiski nisu bas mogli mnogo da pomognu.No uspeli smo da podmirimo nekih dvaestak iljada pezosa pa da krene sa dijalizom.Pomoc smo dobili i od nasih ljudi koji su u cabareteu ko je kolko mogao i ovim putem im se svima zahvaljujem u Vojkanovo ime.Svako ko misli da bi na neki nacin mogao da mu pomogne on je u StoDgo do 16 maja kada se vraca u Srbiju, medjutim lekovi koje trenutno koristi su jako skupi kao i tecnosti za dijalizu i on tesko da moze da to plati a zalihe nas ovde koji smo uz njega su se iscrpele.
Telefon nema ali zivi u Alberto Pegero 1 Santo Domingo preko puta restorana koji drze Sale i Zvonko pa tamo mozete dobiti sve informacije.Svima koji mogu da pomognu unapred hvala u njegovo ime. Gagi
 
druze ja sam se vratio posle dva meseca iz dominikane. tacnije sleteo sam 4 maja. sto se mene tice dominikana je ok za zezanje i odmor, ali za zivot ne. to je zemlja treceg sveta. siguran sam da cu se vratiti u dominikanu ali samo kao turista. pare se prave u razvijenijim zemljama i jednog dana ako napunis 60 god imas pare a nemas zenu dominikana je obecana u tom slucaju.e sad ima ljudi kojima nisu bitne pare vec zivot na ostrvu. ali pogledaj pedjin sajt on je to opisao realno.
 
27 de febrero despues del Caribe tours la primara calle que dobla a la derecha es Alberto Pegero.Restaurante es en lado isquierdo unos 20 metros desde la 27.La puerta se abre despues de medio dia y los dueños son Sale y Zvonko.Ahi ellos ta va a dar todas las informaciones sobre el Vojkan.El vive frente a frente de restaurante.Perdoname que te estoy escribiendo en español pero por aqui se enquentra muchas personas que solamente quiere joder y en este momento no estoy en esta pelicula.
Gagui
Por cualquer informacion que deseas me puedes llamar en cel 816-9301
 
jose garcia:
27 de febrero despues del Caribe tours la primara calle que dobla a la derecha es Alberto Pegero.Restaurante es en lado isquierdo unos 20 metros desde la 27.La puerta se abre despues de medio dia y los dueños son Sale y Zvonko.Ahi ellos ta va a dar todas las informaciones sobre el Vojkan.El vive frente a frente de restaurante.Perdoname que te estoy escribiendo en español pero por aqui se enquentra muchas personas que solamente quiere joder y en este momento no estoy en esta pelicula.
Gagui
Por cualquer informacion que deseas me puedes llamar en cel 816-9301


Razumeli smo sta si hteo da kazes (ali samo neki od nas) ali mislim da na ovom forumu nema ni jedan promil ljudi koji razumeju spanski i ne vidim neku porebu za ovakvim preseravanjem, ok znas spanski, svaka cast .........i ja sam ziveo u Dominikani jedno vreme pa ne pisem postove ovde na spanskom jer ne verujem da bih ikome pomogao na taj nacin.
 
Ni meni nije bas najjasnije cemu sad naputak na spanjolskom, ali,... nema veze... Najvaznije je da se covjeku pomogne, da stigne do Srbije i boljih uvijeta lijecenja... Neizrecivo ruzno je to sto mu se desilo... Jedino zrnce ljepote u svemu jest sto su se nasi ljudi pokazali na dijelu; i neka smo balkanci, i nek' smo primitivni i ovakvi, i onakvi..., nauceni da svak' svoje dupe gleda, ipak...zablistamo kad treba...
Dio ekipe iz Juan Dolia danas ce do tog restorana.
Nastojat cu iskontaktirati i ostale.
 
napisao sam ovo kao odgovor Ohani i ona je razumela a ima puno njih ovde koji ne bi trebali da razumeju jer zalutaju ovde pa pocni da se proseravaju npr pa sta nek crkne i sl(desilo mi se vec pre oko godinu i po kad sam takodje trazio pomoc za jednog naseg coveka jer troskove realno koje je imao sam nisam mogao da podnesem. Iz tog razloga onome kome je poslato razumece a ona vidim iz predhodnih 10 strana da zlo ne misli pa ako nemoze pomoci a ono bar nece odmoci i na tome joj hvala.A ja sam iz Yu otisao upravo sto je narod postao zloban i pakostan i sladio se na tudjoj nesreci.
 
"napisao sam ovo kao odgovor Ohani i ona je razumela"
Jose, sve je OK. No hard feelings... Nitko na ovom forumu ne misli nista lose, a ti najmanje kad zoves na pomoc... Pa nek' je to na nekom drugom jeziku...
Bili smo tamo... Jako mi je drago da je decku stanje stabilizirano i da je u mogucnosti vratiti se u Srbiju. Svi mu zelimo zrecu, a i tebi puno hvala sto si mi omogucio da se osjecam bolje pomogavsi (skromno, ali ipak) nekomu komu je pomoc zbilja potrebna...
Stoj mi dobro! I dodi jednom na coffie do Juan Dolia.
Nije selendra!!! :D
 
evo sad sam stigo kuci polumrtav pa da se odmah ovde javim pre nego zablentavim sa poslom.
Prodjoh malopre tamo pored kafane rekose mi da ste dolazili.Zao mi je sto nisam mogao da budem tamo ali imam previse posla ijednostavno nemam moj zivot.
Hvala ti u Vojkanovo ime, pomoc ce im svakako dobro doci a kolika je...uvek je velika jer je od srca.
Znas nekad sednem pa razmisljam da smo takvi bili tamo u Yu verovatno mi danas ne bi bili ovde vec bi sedeli sa svojim prijateljima i familijama.No ako nismo bili normalni temo gde je trebalo eto ono bar ovde jer smo svi prepusteni sami sebi pa ako se ne mozemo pomoci izmedju nas ko ce nam onda pomoci.
Ja vec evo godinu i po dana planiram da uzmem jedan dan slobodno ali mi se neda.moracu da zamolim devojku da mi zagubi jednu nedelju rano ujutro kljuceve od posla pa da na miru mogu da se naspavam ili eto pak dodjem do Juan Dolia.Videcu jer imam previse porudzbina, a struja me opasno j***, radim skoro svaki dan na plantu ni za vodu necu da zaradim.Nego ako budem dolazio ja cu Vam se predhodno najaviti.
Budite mi pozdravljeni
Gagi
 
jose garcia:
napisao sam ovo kao odgovor Ohani i ona je razumela a ima puno njih ovde koji ne bi trebali da razumeju jer zalutaju ovde pa pocni da se proseravaju npr pa sta nek crkne i sl(desilo mi se vec pre oko godinu i po kad sam takodje trazio pomoc za jednog naseg coveka jer troskove realno koje je imao sam nisam mogao da podnesem. Iz tog razloga onome kome je poslato razumece a ona vidim iz predhodnih 10 strana da zlo ne misli pa ako nemoze pomoci a ono bar nece odmoci i na tome joj hvala.A ja sam iz Yu otisao upravo sto je narod postao zloban i pakostan i sladio se na tudjoj nesreci.

Ma sve je to ok, super je to sto hoces da pomognes, znam situaciju u Dominikani, mada zlatno pravilo glasi, kloni se nasih ljudi ma gde u svetu bio, cast izuzecima. Mada ni tamo nije nista bolje sto se tice nasih ljudi, ista govna i ovde i tamo.

A sto se tice tog coveka, meni ga je iskreno zao, to moze svakome od nas da se desi samo postoji tu jedna druga stvar. Ne mogu da shvatim neke ljude koji sa porodicom (uglavnom sa maloletnom decom) odlaze u Dominikanu potpuno nespremni. Dobio sam dosta mailova od takvih koji se raspituju o odlasku i svima kazem istu stvar, NE IDITE tamo sa malom decom, nije lako ni samom coveku a kamoli sa zenom i decom. Ljudi u nekom beznadju ovde u Srbiji idu glavom kroz zid na varijantu, daj sta das, ne shvatajucu sta je Dominikana. Znam kako je to kada si 10 000 km od kuce i lezis bolestan u krevetu bez igde ikoga, prelezao sam tamo , kao i 99% belaca, denga groznicu, nije opasna po zivot ali je ne bih nikome pozeleo. E sada kad na to dodas da neko besmocno bice zavisi od tebe a ti si u krevetu nesposoban za bilo sta , onda je to malo neozbiljno.
Takodje, tesko je ocekivati od svih onih, koji su tamo otisli i rade za nekih US$ 150-200 na mesec, pomognu novacano jer jedva da i sebe izdrzavaju.

Zato kazem svima koji razmisljaju o Dominikani, ok idite i probajte samo morate biti svesni nekih situacija koje mogu da vas zadese, tamo ste stranac, niko ne mari za vas, i ako vam se nesto desi niko nece mrdnuti prstom, i treba biti spreman na takve situacije a ne dovoditi celu porodicu u situaciju da nemaju hleba da jedu.
 
"Zato kazem svima koji razmisljaju o Dominikani, ok idite i probajte samo morate biti svesni nekih situacija koje mogu da vas zadese, tamo ste stranac, niko ne mari za vas, i ako vam se nesto desi niko nece mrdnuti prstom, i treba biti spreman na takve situacije a ne dovoditi celu porodicu u situaciju da nemaju hleba da jedu."- Pedja

A ja kazem: Pedja, stranac si svugdje, ma gdje da krenes... Ne samo u DR. I nitko se ne bi micao da mu je gdje je bio dobro bilo... Najgore je od svega sto ljudi krenu bez love, a opet- da su je imali dovoljno, bili uopce kretali? Sve je to zacarani krug... Nije lako tu biti pametan...
Istina je i da se nasih ljudi treba cuvati; nije zalud ona "tko ce koga, ako ne svoj- svoga", ali...
Ovaj put to nije bilo tako; skupilo se, pomoglo se,... A to je naj bitnije. I jako lijepo. Slazes se?
 
Stvarno teska situacija i ne bih je pozeleo nikome, ali delim ohana pedjino misljenje da je bolje ne kretati sa decom i zanom dok ne vidis kako je i dok se ne snadjes. A ako vidis da mozes i da imas uslova onda povuces i njih, ali opet sa druge strane shvatam i njega, nije hteo da razdvaja porodicu... Ma ne znam, mozemo se svi mi praviti pametni, ali cinjenica je da je covek tu, da ima problem, i da ga valja resiti. Ja jos nisam nasao stan, uzas bre! i dalje sam u hotelu koji placam 50$ dan! Deru mi kozu sa ledja ovi dominikanci. ovde sam preko tri nedelje, a na hotel, hranu, i rent-a-car mi je otislo oko 4000e! Stvarno mi nije jasno kako. Do duse biulo je tu i izlazaka, prvih 10 dana sam svako vece bio osasavljenm od cuba libre!!! Nisam pio nikada kod nas u evropi, i ne znam sta mi bi... Samo dobar im onaj barchelo :)! Danas opet idem da gledam negde nesto za stan, nasao sam neki od 9000 pasa, ali prazan i nesto mi se nije preterano svideo. A sto su komplikovani pri iznajmljivanju stana, traze nekog garanta dominikanca, pa trista cuda. pa tako ni u grckoj nije. Ako se opet organizuje nesto za ovog naseg, ja mogu da pomognem jos malo. Pa neka me neko kontaktira, nije previse ali je od srca. Toliko od mene za sada! puno pozdrava za sve nase..
P.s. Zivela jedna azdaja preko sedam gora, preko sedam mora, preko sedam reka, preko sedam planina, preko sedam dolina.... Izadje ona jedan dan ispred svoje pecine i kaze... ****** GDE JA ZIVIM.... To me je podsetilo na nas ovde.... Jeste da je daleko, da su ljudi grozni ali je bar lepo :)
 
Beli magarac njace na jednom karipskom ostrvu. Niko ne zna sta se dogodilo pa ni on sam. Samo zna da mu iz torbice koju nosi fali oko 3,500e i to iz torbice koju nosi u gacama.... pa prosto neverovatno!!!
 
...ako su u gacama bile pare, bit' ce neka crna cura... A rekli smo ti da se pazis... Da nije ona s kojom si bio kod nas? Jao, jao Dusane... Bas mi je zao...
 
Ohana:
A ja kazem: Pedja, stranac si svugdje, ma gdje da krenes... Ne samo u DR. I nitko se ne bi micao da mu je gdje je bio dobro bilo... Najgore je od svega sto ljudi krenu bez love, a opet- da su je imali dovoljno, bili uopce kretali? Sve je to zacarani krug... Nije lako tu biti pametan...
Istina je i da se nasih ljudi treba cuvati; nije zalud ona "tko ce koga, ako ne svoj- svoga", ali...
Ovaj put to nije bilo tako; skupilo se, pomoglo se,... A to je naj bitnije. I jako lijepo. Slazes se?

Slazem se ja sa tobom Lidija potpuno da si uvek stranac me gde bio, samo kazem da su ljudi neozbiljni kada odlaze 10 000 km od kuce, pa jos na ostrvo, pa jos u zemlju treceg sveta! Vecina njih ide potpuno nepripremljena. Ne odvracam ja ljude da idu u Dominikanu i da okusaju srecu, ali moraju biti svesni sta ih tamo ceka, i naravno, bez dovoljno para ne idite tamo.
Ako je vec sa porodicom taj nesretnik otisao u DR, pa ne moze se sa par stotina $$$ u dzepu krenuti na takav put. Ok, ti si otisla sa dvoje dece i muzem ali si imala dobru zaledjinu u novcu, jel tako. NE daj boze da ti se desi nesto slicno.....ali bi izasla nekako na kraj sa troskovima lecenja.
Super je to sto ste se skupili i pomogli coveku. Pa sta je na kraju bilo, je su li bubrezi proradili, kada se vraca u Srbiju? Kakva ga je to bolest zadesila?

Nego reci mi sta imao novo kod vas, kako posao? Ima li interesenata za tetovaze, dobro, sada je manje stranaca jer je sezona prosla.
Kako idu rentiranja apratmana?

DusanSd:
Ja jos nisam nasao stan, uzas bre! i dalje sam u hotelu koji placam 50$ dan! Deru mi kozu sa ledja ovi dominikanci. ovde sam preko tri nedelje, a na hotel, hranu, i rent-a-car mi je otislo oko 4000e! Stvarno mi nije jasno kako. Do duse biulo je tu i izlazaka, prvih 10 dana sam svako vece bio osasavljenm od cuba libre!!! Nisam pio nikada kod nas u evropi, i ne znam sta mi bi...

Beli magarac njace na jednom karipskom ostrvu. Niko ne zna sta se dogodilo pa ni on sam. Samo zna da mu iz torbice koju nosi fali oko 3,500e i to iz torbice koju nosi u gacama.... pa prosto neverovatno!!!

Dule, pamet u glavu!!! Ne razbacuje se sa parama tako lako. Bezi is Santo Dominga sto pre, mozda sam malo dosadan sto ti ovo ponavljam vec nekoliko puta ali nagrebusices........i uzmi stan za pocetak, bilo sta , kasnije trazi nesto bolje. Ovako bacas u bunar US$ 50 na hotel bespotrebano. Bez obzira koliko si puno para odneo, jako se brzo trose i izvor brzo presusi.

Ohana:
...ako su u gacama bile pare, bit' ce neka crna cura... A rekli smo ti da se pazis... Da nije ona s kojom si bio kod nas? Jao, jao Dusane... Bas mi je zao...

....ja sam mu lepo na pocetku rekao da se ne za*ebava sa dominikankama :D , Dule, Dule, 8) :) :shock: :lol: ......i te gace ce ti uzeti :D ......nemas pojma kako su prefrigane i opasne.
 
Ma nije bre, nije sigurno ni jedna dominikanka. Izgleda da kada sam u sredu menjao nisam dobro vratio u torbicu i eto. nisam siguran ni u to, ali sta da se radi!!! Ajde pozdrav za sve idem da probam da ulovim neku ribu pa da isprzim i pojedem gladan sam hahahahahaha, salim se naravno!!!!
 
Dusane crni sine pa lepo smo ti pricali da Dominikanci bez digitrona ne znaju ni 2 plus 2 al da te urade za pare su sampioni.Ja sam dosao sa 15.000 dolara u dzepu i za 6 meseci nisam imao sta da jedem.Ne znam kako sam preziveo.A zamisli stedeo sam pare, nikad nisam izasao u diskoteku (do danasnjeg dana) ne kurvam se ne pijem.??? pare ovde odu ko magijom.
No bilo kako bilo pre nego sprcas sve na rum gde ti trazis stan.Ako je u Santo Domingu ako ne znas jezik deru te ko musa jarca.Moras obavezno da ides na Dominikancem ili bar nekim ko govori Spanski.
Sam si na°ebo.Javi mi se ako mogu da ti pomognem da ti zovem ja da ti kazem u kojim zonam je sigurno i nije skupo.Ja npr placam u jako dobroj i sigurnoj zoni (MIRAFLORES) jednosoban stan 3.800 RD$.
Moj mobilni je 816 9301 Gagi
 

Back
Top