Dome slatki dome!

Bila sam klinka, kad sam zivela u oba mesta. Znachi, u France sam zivela jer mi je cale odatle i zato shto je on morao tamo da radi. Da, znam jezik i kulturu i sva ta sranya, i ishla sam u shkolicu i sve to i svake godine idem u France... Znachi, I don't like it. Necu da davim sada...
U Africi sam zivela neshto krace, ali sam ishla u neku slikarsku shkolu. Kako god, uvek sam bila srecnija ovde. Necu vishe da pricham o ovome, polako pochinjem da se nerviram... :roll:
 
Mislim da pocinje da se nervira, jer postoji tendencija sa tvoje str. da neke ovde ubedis da je kad se sve sabere i oduzme bolje van nego ovde! Sto mislim da je neverovatno individualna stvar. Jer i ovde se rode "kapitalisti" koji bi dusu dali za dobru priliku u Americi, kao sto ima i "filozofa" koji bi radije mudrovali na Tibetu.
LM oni koji ostaju ovde su tipicni Balkanci (ne u onom negativnom, pogrdnom smislu), koji imaju najvecu vrednost u mojim ocima. Mislim da njih ipak ima u vecini.

P.S. Ne nerviraj mi Tinu :mrgreen:
 
e brate ja idem na kraju da 'mrem na Tibetu pa vi vidite. tamo gde me niko necje nacji. a ne, ne dam ja da me sa'ranjuju i da me mrcvare..... a shto se mudrovanja tiche, shta cje ti mudrost na 5000 nadmorske visine gde nema nikoga :)
 
Oni koji imaju neku uzu rodbinu negde po svetu i koji mogu lako da odu tamo, nemaju zelje da odu iz Srbije (ja sam jedan od tih).
Oni koji nemaju nikog u inostranstvu i kojima je nesto teze da odu, imaju zelju da odu iz Srbije.
Razmislite malo o ovome, mozda ova prva grupa i nije toliko luda, tj. mozda ipak tu ima necega, a? :? (ovo je upuceno ovima iz druge grupe, ovi iz prve kapiraju o cemu pricam)
 
Ja zivim u Austiji i mogu vam reci da nije nista posebno ovde...moja majka radi tezak posao od ujutru do uvece da bi íshranila porodicu, dok je u Srbiji radila kao knjigovodja!Uz to dolazi jos mrznja prema strancima i verujte nije nimalo lako videti one ponizavajuce poglede Austrijanaca iako znam da smo 1000000000x bolji od njih...Dodushe nisu svi takvi, ja imam grupicu prijatelja koji su stvarno super, ali kada se spuste zavese i ostanem sama sa svojom senkom nedostaje mi srbija i to mnoooooooogo!!!
Verujte mi kada bi sada trebala ponovo da odluchim da li da dodjem ovde - ostala bih u SRBIJI!!!
To tu je zivot, sloboda,......
 
sta god da rekli, ja vala ne palim odavde dok se ne raspadnemo na nesto manje. kontaj, ovde se super zivi, pare nisu problem, para nema, ali uvek se mozes zezati do maksimuma, a ako se malo potrudis u skoli, mozes imati i dobar posao i para koliko ti treba. ma moze ceo svet da nam.......
 
Flame:
Keeper:
mona_liza:
ostala bih u SRBIJI!!!
To tu je zivot, sloboda,......

eeeeeeeeeeeeeeee.

o ovome se mozhe roman napisati.
vecj vidim naslov Zhivot u Slobodnoj Srbiji...
sloboda, ovde?

eeeeeeeeeeeeeeeee.
:? mislim da nije mislila bukvalno...moze da bude i na marsu potpuno slobodna a da se ne oseca tako
home is where your hearth is

Tachno! Nisam to bas bukvalno mislila,ali ja znam sta pricham jer zivim ovde...
Ma nije ni vazno-svako treba sam da iskusi neke stvari da bi shvatio sta je imao i sta je izbubio...
TAKO DA VAM PREDLAZEM AJDETE SVI SVI SE ISELITE DA VIDITE KAKO JE "LEPO" OVDE!!!!!
 
meni stvarno nista nije jasno! ovde na forumu svi vole Srbiju i svi je hvale, a cim dodjem tamo svi mi kazu da je uasno, da bi samo negde pobegli odatle... neke stvari sam primetila tipa da u Beogradu i malo vecim grdovima ljudi nekako i zive,imaju posao i to ali cim odes u manja mesta svi kukaju! i onda pogledas koliko Srba ima po svetu, primer Malta gde Srba ima na svakom koraku (ali bukvalno) i malo se zamislis... Sto svi ti ljude odlaze iz Srbije ako je tako lepo?
 
Keeper:
Chupi, ke.njash ko King Kong.

KakoDuvaVetar:
a da , jos nesto ..
onaj cirilicni patriota me opasno nervira i od takvih kao sto je on meni se dize kosa na glavi :P ....ok je voleti svoju zemlju,ali drugo je biti seljacina i potpuni ludak!pozdrav za cirilicnog! :shock:


Е ту сам вас чекао :twisted: Па због таквих као што сте ви Србија и јесте у оваквим *. Ви сте толико ограничени да нисте способни да прихватите туђе мишљење. Ја никога нисам називао сељачином зато што сматрам да је моје само да изнесем аргументе и евентуално да променим нечије мишљење. Шта си мислио тим прозивањем за ћирилицу? Па то је твоје писмо. Први писмени у твојој породици су писали тим писмом, а сада си ти фаца зато што пишеш латиницом. Пази, ја то поштујем, пиши ти и кинеским писмом (мада онда нећу моћи да те разумем), али немој мене да прозиваш због ћирилице!!! Лепо кажу они графити по улуцама НЕ ГАЗИ ЋИРИЛИЦУ. Е а ти би могао више да се потрудиш да аргументујеш своје ставове да сам ја селачина и лудак и ако аргументи буду довољно јаки ја ћу у своју листу особина са задовољством и то дописати.
Е сада да вам нешто објасним. Мој прадеда је отишао у Америку да ради пре првог рата и вратио се као добровољац на пробој Солуског фронта и ту је учествовао у пробоју, ослободио своје родно село и вратио се у САД. Након извесног времена се вратио и на Сремском фронту је погинуо. На том фронту је погинула и моја прабаба, као и други прадеда. У другом рату су мамини били у четницима и такође се борили око Ужица. Видиш, моји преци су били спремни да свој живот положе за ову земљу и неки су то ии урадили и ја сада осећам моралну обавез да останем овде и браним слободу коју су ми они створили. Ви немате ни трунку осећаја припадања једној нацијији и због тога нам и јесте тако. Баш сам причао са сестром од стрица која ми је причала да је имала понуду да ради у организацији европског као волонтер (заправо за комплет улазница), али их је одбила. Па ја бих за џаба (дакле и без тих улазница) радио до септембра само да се странци одушеве Новим Садом када дођу. Пази, то није чист фанатизам. Ако они дођу овде и виде леп град они ће доћи поново, а ми ћемо тада узети паре од њихове посете. Такође они неће подржавати нападе на нашу земљу као што бих ја ишао да ратујем ако би неко покушао да нападне Грчку. Не знам да ли сте били на Зејтинлику, али мене је чика Ђорђе одушевио. Толико воље, толико љубави, поштовања.... Па ја не могу да опишем осећај који се у мени јавио када сам видео споменик са натписом Милош Марић (иначе се тако зовем). Ја сам хтео да паднем доле и дапочнем да плачем, хтео сам д аумрем када сам видео да је неко сам мојим именом и презименом тамо положио живот за нашу слободу!!! Само ми је жао што нисам стигао да питам чика Ђорђа о том гробу, али добро, себи сам зацртао да ћу поново отићи тамо и питати ако не њега, онда његовог сина (мада молим Бога да он живи још дуго и побуди осећај патриотизма код још неких младих Срба).
Е сада да се вратим на економски део приче, који је ипак важнији у оцом искривљеном систему вредности. У србији не мораж имати тату директор да би добио леп посао. Већ сам навео она два примера који имају огромне плате, а уопште нису имали везе. Онда, ево вам пример мојих родитеља коју су у исто време остали без посла и морали да почну од 50€ у кући и без икаквих мућки, превара и веза успели да створе фирму, какву-такву, довољну да мени и сестри приуште одличне услове за живот. Пазите, они су ово почели да реде када су имали скоро 50 година, а сада замислите шта ћемо ми моћи да радимо када будемо иали 25 година и пуну снагу!!!! МА проблем је што људи када су овде неће да раде, а тамо дохвате да раде по 2-3 посла и наравно да имају пара. Сада ће неко почети причу како му родитљуи раде од јутра до мрака и немају пара, али то је зато што не раде главом, већ мишићима (без увреде). сада сам се већ иморио, зато - сада ви!!!!!
 
chupi stvarno si zamoran, kolichina tvog prichanja je obrnuto proporcionalno kolichini tvog iskustva i znanja. kad bih ti redom odgovarao na svaku glupost koju si izrekao potrajalo bi. a svojim odgovorom nishta ne bih promenio.
 

Back
Top