Domaći Rep

zipa, to da li je marčelo najbolji ili ne u pisanju tekstova.. to ti je subjektivna stvar.
meni nije loš, veoma poštujem njegov rad, ali ne mogu da ga slušam stalno, ko što reče lik kog si citirala - zamara ponekad sa svojim tekstovima.
I da, dodao bih da se ne slažem sa tvojom konstatacijom da marčelo ima prepoznatljiv stil. Po meni, njega baš to odvaja od drugih, baš to što nema SVOJ POSEBAN PREPOZNATLJIV stil, već mu isti varira od pesme do pesme.

Ni ja ga ne slusam stalno, cak u poslednje vreme dosta retko, tako da mogu i da se donekle sozim s tobom sto se ovog prvog tice.
Ali ovo za stil...Hm...ne bih rekla da nije specifican.
Kako god, ovo je tema o srpskom repu, za koji ja mislim da je dno dna.
I onda se setim da mi se zapravo ne dopada nikakav rep i skontam da nemam sta ni da trazim na ovoj temi.
Marcela volim zbog tekstova, zato sto je na neki, ma kakav nacin iskazao svoj bunt i to je po mom misljenju za postovati. Volela sam i Sindikat, iz donekle slicnog razloga, a Ajsa i Bad Copy uopste zato sto se zajebavaju maksimalno, i zato sto to i nije neka muzika, al ume da zasmeje i opusti.
Elitni Odredi, Cvija, Juice i slicni ljudi mi idu na..........zivce...
I evo me, zivim u novobeogradskim blokovima i nikad nijednu Cvijinu pesmu nisam cula. Bukvalno. Tako da, toliko o tome, nasli ste me.
 
Prethodne stranice nisam citao jer je verovatno kupetanja i zamaranje kao i na ostalim forumu na slicnom temom!

Nadovezao bi se na @JaNa011 !

Sto se tice Marchela, naprotiv njegove pesme ne variraju, odnosno nisu razlicite vec slicne jedna drugoj. U svakoj pesmi veoma brzo prica text i ima, ja vec ne znam kako se to zove, neko pojacavanje i stisavanje tona svoga glasa.

Cvija, Tatula, Elitni Odredi i tako neki indijanci, kada cujem ta imena samo se mogu nasmejati...!

Isto tako se nasmejem slatko kada cujem da se Juice hvali odnosno hejtuje! Zaboravili ste da je Juice jedan od prvih repera u Srbiji koji je zajedno sa Shorty-em cinio grupu Fullmoon (kladim se da polovina vas nije ni cula za njih). Takodje je Juice i svom prvom albumu Hiphopium 1 uzimao matrice od bukvalno tzv. "ulicnih i undeground repera" koji su i dan danas nepoznati za nase ljude. Neke od Juice-ovih preradjevina su "With All My Love", "Kes Kolica", "Kraljevski Stil" itd. Dakle Juice je verovatno bio a mozda i ostao najobrazovaniji reper na nasoj sceni. A i sve je objasnio pesmom "Sam"!

Sto se tice Bad Copy. Oni su me potpuno razocarali... Ali zelim da napomenem da je "South Central Kotez" nastao iz "South Central Cartel", pesma "Mirko I Slavko" je "Craziest", "Zabaci Domacine" - "Gangsta Paradise", "Vadi Stoljpi" - "Hitem Up" itd. I samo njihovo ime glasi "Bad Copy" - "Losa Kopija"!

I definitivno si pogresila temu!
 
aaand?ako niste znali TO se danas slusha na nbg-u..ako nadjesh nekog ko ne zna za njih...Swaka ti chast

aj nadji nekog ko ne zna za seku aleksic...i onda je ona dobra ako svi znaju za nju....ne nego se klinke pale na wantu koji je jedan maloumnik koji se shlepa uz Relju kao i cvija i onda normalno da ce biti poznatiji od Dripca,Ajzija,Delfe jer deca ne prepoznaju sranje...... tako da prepoznajte sranje deco (iako sam jedan od najmladjih ovde).... :neutral::neutral: tako da ono.... Znachi Wanta je chist propalitet i sramota nashe scene dok Relja ima potencijal i vidi se da je drugachiji i da ima harizmu.... A da ne govorim o ostatku te plejersko-pederske scene ciji su chlanovi grubo,padrino,skip,cvija,blejz i nerv.....
 
DVE NOVE PESME NA NASEM PROFILU www.myspace.com/39company :

- Kompanija 39 feat.Princip - Pecina srca (composed by Fred Nachbaur)
- Kompanija 39 feat.Dj Hess Bronx Boogie - United streets (gost na pesmi DJ iz Bronx-a)

USKORO I NAJAVA ZA MIXTAPE "ALL IN ONE" NA KOJEM CE SE NACI I OVE DVE PESME...

P.S : bacite neki comment ako imate vremena.
 
Prethodne stranice nisam citao jer je verovatno kupetanja i zamaranje kao i na ostalim forumu na slicnom temom!

Nadovezao bi se na @JaNa011 !

Sto se tice Marchela, naprotiv njegove pesme ne variraju, odnosno nisu razlicite vec slicne jedna drugoj. U svakoj pesmi veoma brzo prica text i ima, ja vec ne znam kako se to zove, neko pojacavanje i stisavanje tona svoga glasa.

ozbiljni problemi sa sluhom?

Cvija, Tatula, Elitni Odredi i tako neki indijanci, kada cujem ta imena samo se mogu nasmejati...!

reč tome, mada drima je veoma dobar emsi.

Isto tako se nasmejem slatko kada cujem da se Juice hvali odnosno hejtuje! Zaboravili ste da je Juice jedan od prvih repera u Srbiji koji je zajedno sa Shorty-em cinio grupu Fullmoon (kladim se da polovina vas nije ni cula za njih). Takodje je Juice i svom prvom albumu Hiphopium 1 uzimao matrice od bukvalno tzv. "ulicnih i undeground repera" koji su i dan danas nepoznati za nase ljude. Neke od Juice-ovih preradjevina su "With All My Love", "Kes Kolica", "Kraljevski Stil" itd. Dakle Juice je verovatno bio a mozda i ostao najobrazovaniji reper na nasoj sceni. A i sve je objasnio pesmom "Sam"!

Brate, ovaj deo posta ti je pun nedoslednosti.
Prva rečenica smisaono ukazuje na to da baš i ne gotiviš đusa, dok ostatak govori sasvim suprotno :S
inače, da, full moon.. pa šta? Realno, volim da ih čujem. Ali nije to sad neki vrh, kako na liričkom i tako ni na produkcijskom nivou.
Zatim, with all my love je uzeta cela matrica, što se ne može reći za keš kolica i kraljevski stil, gde su uzimali iste semplove (kao u nekim stranim pesmama) i sklapali matre.

I šta sad, voliš repere koji prerađuju stvari?

Sto se tice Bad Copy. Oni su me potpuno razocarali... Ali zelim da napomenem da je "South Central Kotez" nastao iz "South Central Cartel", pesma "Mirko I Slavko" je "Craziest", "Zabaci Domacine" - "Gangsta Paradise", "Vadi Stoljpi" - "Hitem Up" itd. I samo njihovo ime glasi "Bad Copy" - "Losa Kopija"!

Zašto su te razočarali?
Realno, oni su prebolesna grupa. Na tebi je da l ćeš da razumeš njihov humor ili ne, ali to ne menja činjenicu da su odlični.

A ceo taj prvi album "dobrojebem" je namerno rađen preko stranih matrica.
 

Back
Top