Domaca ili rasna?

Cime onda da je hranim?

Da li je Friskies jedina vrsta hrane za macke dostupna u mestu u kom zivis? Sta je mace jelo kod zene od koje ste ga uzeli? Nikada se ne prelazi naglo sa jedne vrste hrane na drugu, za pocetak je trebalo da nastavite da hranite mace istom hranom koju je jelo do sada. I to je vajni "odgajivac" trebalo da vam kaze. I vajni "odgajivac" je trebalo da zna da se macici ne daju pre navrsenih 12 nedelja starosti. Ja zaista, ali zaista moram da prestanem da dolazim na ovaj forum, u interesu svog psihofizickog zdravlja.

Sirovo meso, iznutrice i kosti mozes da dajes macetu. Sirovu ribu i sirovu svinjetinu ne treba da joj dajes. Termicki obradjene kosti se nikada ne daju zivotinjama, iskljucivo sirove. Mleko sasvim mali macici mogu da jedu, ali sa 3-4 meseca neki od njih gube sposobnost da vare laktozu pa od mleka dobijaju proliv. Mleko se daje iskljucivo kao poslastica, a ne kao zamena za obrok balansiran specijalno za macke (= macja hrana). Mleko je priroda formulisala tako da zadovolji prehrambene potrebe teleta a ne maceta. 80% ishrane macaka treba da cini hrana formulisana bas za macke, ostalih 20% mogu da budu mleko, jogurt, meso, zumance i ostali proizvodi zivotinjskog porekla.
 
imas odlicne hrane marke royal canin,hils,pro plan! od ove 3 po meni za moje mace najbolje se pokazala hrana royal canin,kad dajes takvu vrstu hrane nisu ti potrebni dodatni vitamini! :)
inace viskas,friski...su ekonomse hrane pune vestackih boja,aroma...
 
Kad sam uzela mace bilo je naviknuto na posip i cvtstu hranu, nije vise sisalo. Pre nego sam je donela pitala sam vlasnicu koji posip koristi (Oscar) i koju hranu (Friskas) i to sam i uzela. Kad sam otisla po macu trazila sam i malo mokrog peska iz njihovog toaleta koji sam posula po macinom kad sam dosla kuci. Mace je odah prepoznalo gde je sta. Nijednom nije vrsila nuzdu van WC-a i lepo je prihvatila suvu hranu. Doduse trebalo joj je 24 sata da se malo oslobodi ali sad jede bez problema.
Hvala na savetima odgovorili ste bas to stro mi je i trebalo. Za sledeci put cu uzet Rojal Ca.. hranu i davacu joj malo koscice da glodje i malo i iznutrica. Videcu i za to razblazeno mleko za mace ili formulu. To je verovatno nesto kao za bebe. Mozda i poneko sirovo zumance, akzu da je to dobro za dlaku.
Hvala!!!
 
imas odlicne hrane marke royal canin,hils,pro plan! od ove 3 po meni za moje mace najbolje se pokazala hrana royal canin,kad dajes takvu vrstu hrane nisu ti potrebni dodatni vitamini! :)
inace viskas,friski...su ekonomse hrane pune vestackih boja,aroma...

Super premium granule su i Trainer i Jossera. Meni je Jossera najisplativija.

Maca moze da se zadavi koskicama, tako da ih ne treba davati.
 
Bili smo kod veterinara. Macu su isprskali protiv buva, dobila je pastu za crevne parazite i dali su joj i bocu (vakcinu). Bila je tako uplasena, ceo transporter se tresao koliko je drhtala. Ali kad smo dosli kuci malo je spavala i evo danas k`o nova. Sad za 4 nedelje ponovo. A za 5 meseci i sterilizacija. Ne znam da li je i cipovati, s obzirom da nece izlaziti iz stana.
i kako funkcionise ta setnja macke na povodcu. Meni je to malo smesno, ali ako kazete da to ima neku svrhu mozda i razmislim o tome.
Hvala!
 
Setnja je dobra za socijalizaciju mace i izgradnju imuniteta, jer ako se sama suocava sa alergenima/infekcijama, manje su sanse da ce da je "smlate" isti kad ih neko unese u stan na obuci. I jos jedan savet: 3-4 dana pre nego sto joj ponovite vakcinu, tretirajte je protiv glista. Sto se tice cipovanja, kod nas je to zakonom vezano za vakcinaciju protiv besnila a cip je samo za pse besplatan, pretpostavljam da je za mace oko 2000 ili nesto preko.
 

Back
Top