Dokaz da su muškarci pametniji

ne kapiram temu, jer je nisi napisala, ako si htela nešto ubedljivije, trebala si se potruditi.
Zatim si napisala ovo:

- - - - - - - - - -

jesu pametniji muškaraci(čak i retardi)kada žensko otvori ovako gloopuuu temu(:

A na Život/ Žene/ Da li ste u toku
si u jednom komentaru napisala (copy/paste):
. bar nisi došao na temu i napisao: glupa tema, kako već ima nekih grdobina koje se bave takvim stvarima

Tako da si sama sebe nazvala "grdobina", šta god to značilo.

@црна брада- ne ljutim se, nije rekla meni da sam glupa, nego da je glupa tema. I to je rekla posle prvog komentara da "ne kapira temu".

A tebi @petunija_love mali savet: prvo, ne shvataj sve bukvalno, a ako nešto ne razumeš, nemoj da govoriš da je glupo ili glupost.
Drugo, sledeći put prvo istraži kome se na takav način obraćaš; teme koje sam ja postavila "žive" i po nekoliko godina , tako da su sve sem "glupe";
Treće, i ova tema pređe na stranicu 2 :lol:
I četvrto: Ako smatraš da je tema "glupa", zašto ucestvuješ u njoj- kako si i sama upitala lika na svojoj temi gorecitiranoj.


Hajde da se ponašamo kao da smo na forumu a ne kao u nekom jeftinom rijalitiju, može?
 
Poslednja izmena:
Zatim si napisala ovo:

- - - - - - - - - -



A na Život/ Žene/ Da li ste u toku
si u jednom komentaru napisala (copy/paste):
. bar nisi došao na temu i napisao: glupa tema, kako već ima nekih grdobina koje se bave takvim stvarima

Tako da si sama sebe nazvala "grdobina", šta god to značilo.

@црна брада- ne ljutim se, nije rekla meni da sam glupa, nego da je glupa tema. I to je rekla posle prvog komentara da "ne kapira temu".

A tebi @petunija_love mali savet: prvo, ne shvataj sve bukvalno, a ako nešto ne razumeš, nemoj da govoriš da je glupo ili glupost.
Drugo, sledeći put prvo istraži kome se na takav način obraćaš; teme koje sam ja postavila "žive" i po nekoliko godina , tako da su sve sem "glupe";
Treće, i ova tema pređe na stranicu 2 :lol:
I četvrto: Ako smatraš da je tema "glupa", zašto ucestvuješ u njoj- kako si i sama upitala lika na svojoj temi gorecitiranoj.


Hajde da se ponašamo kao da smo na forumu a ne kao u nekom jeftinom rijalitiju, može?

lele šta se pališ? :rotf: i ideš po mojim postovima, oš srčka da te strefi?
 
@petunija_love Ništa lično, uvek prvo proverim " s'kim imam posla" :)
Poslala sam ti pp, proveri inbox
Nevezano za ovu temu, već za onu koju si postavila na "Žene", a koja je na kraju na tvoj zahtev zaključana jer te ama baš niko nije ispoštovao.
Bilo mi te na kraju žao i poslala sam ti realan odgovor u private.

Generalno si površna, pa se i prema tebi ponašaju površno. Ako shvataš.
"Šta se palim"- zna se kad je zaebanciJa.
 
14. februar i 8. mart su izmislili muškarci.

Nisam ja neka Pepeljuga koja je 2 dana godišnje princeza!
Ja sam pravoj osobi princeza svaki dan!

F.u.c.k Valentine's!
8. Mart je medjunarodni dan zena i obelezava se u znak secanja na borbu zena iz fabrika da imaju ista prava kao i muske kolege.

Buduci da je najvise obelezavan u Socijalistickim i Komunistickim drzavama i da se poklanjao koleginicama cvet (da mislim na karanfil) nije iskljuceno da su cvecari iz kapitalistickih drzava postali ljubomorni na ekstra zaradu kolega iza "gvozdene zavese".

Slazem se sa tobom oko ovoga za princezu. :ok:
 
takođe, tvoje iskustvo je vezano za školu, istraživanja pokazuju da su devojčice uspešnije od dečaka u tome, čak ih stižu i u matematici gde je trenutno egal a godinama unazad su m tu bili superiorni.
jedan od razloga ovog downfall dečaka a procvata devojčica je feminizacija školskog sistema koja ubija dečake u pojam i guši njihovu prirodu.

Moje iskustvo nije vezano za tradicionalnu školu, već jedan alternativni edukativni sistem, koji dosta upošljava kreativnost, vizualizaciju i multitasking.

Znači, jedini razlog procvata devojčia jeste ubijanje dečaka u pojam, a ne stvaranja PRILIKA za devojčice da pokažu sve što umeju/mogu, a što do sada nisu imale priliku? Feminizacija školstva ne ubija mušku prirodu, ubija ono što se zove "toksični" maskulinitet. Mislim, ako želite da muškost i dalje ostane mizogina, nasilna, zasnovana na tlačenju, dominaciji i uskraćivanju prilika, izvolite ostanite u 20. veku.

Nisam bila u školi toliko davno, pre svega 10 godina, tako da znam šta je klasični agresivni maskulinitet (u)radio devojčicama.
 
Moje iskustvo nije vezano za tradicionalnu školu, već jedan alternativni edukativni sistem, koji dosta upošljava kreativnost, vizualizaciju i multitasking.

Znači, jedini razlog procvata devojčia jeste ubijanje dečaka u pojam, a ne stvaranja PRILIKA za devojčice da pokažu sve što umeju/mogu, a što do sada nisu imale priliku? Feminizacija školstva ne ubija mušku prirodu, ubija ono što se zove "toksični" maskulinitet. Mislim, ako želite da muškost i dalje ostane mizogina, nasilna, zasnovana na tlačenju, dominaciji i uskraćivanju prilika, izvolite ostanite u 20. veku.

Nisam bila u školi toliko davno, pre svega 10 godina, tako da znam šta je klasični agresivni maskulinitet (u)radio devojčicama.

Najbanalniji primer: srednja škola, nas 7- oro zbrisali sa časa, naletimo na razrednog. Znači, video nas čovek, nema izvlačenja. Nas 3 devojčice dobijemo neopravdane, dobro to i jeste fer, ALI dečaci dobiju OPRAVDANE- jedna od devojaka je plakala i molila jer ako dobije neopravdane, pada godinu, a inače nije imala problem sa ocenama.
Razredni rekao: "Oni su mladići, mangupi, njima može i da se oprosti, a vas da je sramota, sram vas bilo!"
Posledica je neviđena: ta treća, koja je pala godinu, pokušala je da se ubije. Onda su je zatvorili na psihijatriju. Kada je izašla, svi su je izbegavali, a otac je se odrekao.
Sve se iskomplikovalo i vuklo jedno ka drugom, i ova priča ima kraj da se ta devojka, sada žena, još vuče po ustanovama...a sve zbog 7 neopravdanih izostanaka nedelju dana pred kraj 3. će godine matematičke gimnazije.

Uništen život.
 
Međutim, "feminizacija" zaista "ubija" dečake zato što oni prirodno mrze žene, barem u tom uzrastu i bukvalno im je potrebno da ih maltretiraju.
I muskarci otvoreno priznaju da bi voleli da nađu ženu koja je mazohista.
Prosto, takvi su. Moraju da budu nasilni. Žene nisu takve, žene samo hoće kao što kažeš priliku i za sebe.
Virdžinija Vulf je rekla: "Meni je zanimljiviji muški otpor prema ženskoj emancipaciji nego sama istorija emancipacije".
I ona se na kraju ubila bukvalno zato što je obespravljena kao žena, iako je, u odnosu na druge, "imala sve".
 
Međutim, "feminizacija" zaista "ubija" dečake zato što oni prirodno mrze žene, barem u tom uzrastu i bukvalno im je potrebno da ih maltretiraju.

Da. I objektivizuju i postavljaju na određena mesta u socijalnoj hijerarhiji na osnovu izgleda, itd, itd, nabrajanje može u nedogled.

Maskulinitet će morati da se reformiše, a ne da prestane da postoji, i ne znam šta je loše u tome.

Na skali ljudske istorije, feminizam postoji tipa pola sata, a muškarci su u fazonu "dokle više". Dok su imali benefite od struktura koje su vladale vekovima, niko nije pitao "dokle".
 
Muškarci moraju da ponižavaju žene, to smo već apsolvirali.
S'obzirom koliko dugo je trajao čist patrijarhat, a "pola sata" feminizam- ratoborniji su, logicari i strateški razmišljaju- što ih čini pametnijima. To je, naravno, samo druga vrsta inteligencije, ali to je ona praktična, koja vlada.
Oni će zaista pre razdvojiti polove na različite kontinente nego pristati da mu "suknja naređuje".
Civilizacija? O kojoj ti civilizaciji pričaš, pa mi smo još u fazi fizički jačeg...pravo je čudo da smo i dovde dogurali.
Mravi imaju jaču kolektivnu svest nego ljudi.

Kad se sve uzme u obzir, muškarac je telesno superiorniji i lično bih promenila pol u muški da imam para.
Žao mi kad vidim devojčicu od 3-4 godine kako se bezbrižno smeje i skakuće...do 12- te ti si ono što jesi, posle UCIS DA postaneš žena.
Žena se POSTAJE, ne rađa se.
A postaje se na razne načine. I savetima, i imitiranjima, i komplimentima ali i uvredama (kad devojčici od 8-9 godina "objasniš" da "ne treba da postavlja pitanja, mesto joj je u kuhinji" i slično, što ti kažeš, moglo bi da se nabraja u nedogled.

Muškarci vladaju generalno, žene bi trebalo da nauče svoj život da gledaju, nije uzalud kraljica najjača figura u šahu, samo treba naučiti kako.
A privid vladavine neka se vrati muškarcima, inače će stvarno otići na drugu planetu a ne kontinent!
 
Da, raseljavanje po kontinentima je rešenje, ne daj Bože nešto toliko radikalno kao npr uvažavanje žena i rastanak sa primitivnim, zaostalim i anticivilizacijskim delovima muške prirode.

Upravo je to i osnova na kojoj pociva muska priroda i njen integralni deo neodvojiv od sustine muskarca, veruj mi analiziram musko-zenske odnose vec godinama. Naposletku zakljucih da su muškarci dve vrste na razvojnoj lestvici ispod zena, dakle homoerektusi, te kao takvi ne mogu da funkcionisu u zajednici sa zenama. Jedini nacin da opstanemo je taj da se fizički rastanemo i preselimo na drugi kontinent gde ce se muskarci vremenom poubijati verovatno, sto ce biti rezultat njihove animalne strukture, a zene ce moći konacno da uzdignu glavu iznad muske cizme koja ih vekovima satire. Potpuno sam ozbiljan povodom ovoga, nije ni meni bilo lako da konstatujem svoju retardiranost.

- - - - - - - - - -

Muškarci moraju da ponižavaju žene, to smo već apsolvirali.
S'obzirom koliko dugo je trajao čist patrijarhat, a "pola sata" feminizam- ratoborniji su, logicari i strateški razmišljaju- što ih čini pametnijima. To je, naravno, samo druga vrsta inteligencije, ali to je ona praktična, koja vlada.
Oni će zaista pre razdvojiti polove na različite kontinente nego pristati da mu "suknja naređuje".
Civilizacija? O kojoj ti civilizaciji pričaš, pa mi smo još u fazi fizički jačeg...pravo je čudo da smo i dovde dogurali.
Mravi imaju jaču kolektivnu svest nego ljudi.

Kad se sve uzme u obzir, muškarac je telesno superiorniji i lično bih promenila pol u muški da imam para.
Žao mi kad vidim devojčicu od 3-4 godine kako se bezbrižno smeje i skakuće...do 12- te ti si ono što jesi, posle UCIS DA postaneš žena.
Žena se POSTAJE, ne rađa se.
A postaje se na razne načine. I savetima, i imitiranjima, i komplimentima ali i uvredama (kad devojčici od 8-9 godina "objasniš" da "ne treba da postavlja pitanja, mesto joj je u kuhinji" i slično, što ti kažeš, moglo bi da se nabraja u nedogled.

Muškarci vladaju generalno, žene bi trebalo da nauče svoj život da gledaju, nije uzalud kraljica najjača figura u šahu, samo treba naučiti kako.
A privid vladavine neka se vrati muškarcima, inače će stvarno otići na drugu planetu a ne kontinent!

A sta fali da odemo na drugu planetu? Sve ste lepo rekli, muskarci maltretiraju zene, sikaniraju ih od kad se rode, roditelji siluju cerke, braca sestre, muzevi biju zene zbog toga sto nisu dovoljno posolile luk itd i na kraju se u zakljucku stice utisak da Vam je ipak zao ako odemo na drugu planetu. Vi ste žrtve koje su zavolele otmicare, biće da je to u pitanju.
 
Tako nekako.
Mi vas volimo, a mi vama trebamo samo za sex I kućne poslove...i za rađanje ali napravicete vi "rernu", materica vam neće ni trebati.

I ja sam moglo bi se reći "proučavala godinama" i pitala se kako bi izgledala muška a kako ženska planeta.
Žene teže ka prosečnosti i moglo bi se reći čak "dosadi", dok su muškarci 2 krajnosti: ili bi izmislili još "sto čuda", prešli tri galaksije ili bi se tukli i ubijali.
Mislim da bi bilo ovo prvo- inteligenti muškarci bi tukli one glupe, i nastavili sa razvojem.

Sad, iz ličnog aspekta, u svoje ime govorim da su žene statične i dosadne, i pretežno sam se družila sa dečacima, kasnije sa muškarcima, znači da ja ne mogu bez muškog društva a bez ženskog mogu i čak štaviše poželjno je da mi ne dosađuju.

Svesna sam šta sam rekla. Prosto, žene su mi dosadne, please don't go na drugu planetu.

Ali tačno je i to što si ti rekao. Ali vi možete bez nas, mi ne možemo bez vas (ne govorim o seksu nego o "čašici razgovora".

Moguće da je posledica uspona žena dovela do obostrane mržnje među polovima, o čemu smo palamudili na 13 strana na temi "Šta je ovaj anal toliko popularan?"
Moguće da se u glavi muškarca dešava nešto poput " Ima besan auto, ja idem gradskim" itd a s'obzirom da je fizičko nasilje krivično delo, ne sme da je nije; i silovanje je krivično delo (mada ga u brakovima oduvek bilo), pa šta je preostalo nego "Yebacu kučku u doope do besvesti i ima da mi guta spermu"- znači, neka vrsta "osvete".
Ovo sam dobro zaključila, pa ću da copy na onu temu.
 
Tako je. Muski ego ne trpi kompromise, niti ce dozvoliti da zena ima suštinski bilo kakva jednaka prava, jer bi to doziveo kao napad na njega i osecao se ugrozeno i ponizeno, jer kako je moguće da jedna "slaba i krhka zenica" ima veca prava i uspesnija je od mene "stasitog, jakog i leppg." Tako muskarci razmišljaju.

Postoje različiti nacini na koje muškarci kompenzuju to sto danas vise ne mogu da tuku zene kao sto su nekada mogli, jer je kao sto kazes to postalo krivicno delo. Jedan od tih nacina je i hebanje u doope, ali onako divljacki, da to vise izgleda kao silovanje nego kao normalan seks. Dakle, da vrišti do bola. Tako kompenzuju silovanje. Nemogućnost da ih tuku kompenzuju tako sto u toku seksa koriste razne sadisticke metode hvatanja za vrat, gusenja, lupanja po goozi itd.

Ako ne mozes bez muskaraca, promeni lepo pol pa ides sa nama na planetu Sirijus :D. I ne, ne slazem se da su zene po prirodi sklone prosecnosti, nego su to vremenom postale,a sve to kao posledica patrijarhalnog vaspitanja koje im govori "mrš u kujnu" i takve parole.
 
Momčilo, meni se sviđa tvoja samokritičnost i kritika roda kome i sam pripadaš. Baš je osvežavajuće videti da neko realno sagledava mane muška roda dok je i sam muškarac, umesto da deflektuje i objašnjava stvari "ljudskom prirodom" i tradicionalnim vrednostima (kako se najčešće i pravda nasilje nad ženama: moju babu deda tukao, pa izrodila desetoro, svi normalni , što je argument aposlutno ni za šta, a i pitanje je šta konstituiše "normalnost". Nešto nije normalno samo zato što se reprodukuje vekovima i zato što smo desenzitizirani).

Samo se ne slažemo u tome da mi žene ne možemo da se odreknemo muškaraca ovakvih kakvi su, možemo; ali imamo problem da priznamo da je to sve od muške prirode što postoji. Ja verujem da postoji i viši tip muške energije, sofisticiraniji, koji zadržava agensnost i usmerenost u delovanju, ali bez nasilja, dominacije i iživljavanja nad ženama. I dokle god postoji nada da makar jedan muškarac iskultiviše to u sebi, neće prestati ni borba.


Jedini nacin da opstanemo je taj da se fizički rastanemo i preselimo na drugi kontinent gde ce se muskarci vremenom poubijati verovatno, sto ce biti rezultat njihove animalne strukture, a zene ce moći konacno da uzdignu glavu iznad muske cizme koja ih vekovima satire. Potpuno sam ozbiljan povodom ovoga, nije ni meni bilo lako da konstatujem svoju retardiranost.

Kao npr nešto što je Arawelo radila u Somaliji?
 
Hvala Eurus. S obzirom da sam i ja muskarac, naravno da nije bilo lako to ni shvatiti ni prihvatiti, jer se moj ego grcevito branio,kao divlja zver koja umire pa lupa svuda oko sebe. Zapravo, to vam je kao kad psihopata shvati sta je uradio i da je to sto je radio lose ili kad se pripadnik jednog naroda suoči sa zlocinima svog naroda, što je gotovo nemoguće.

Naravno da postoje muskarci sofisticiranije prirode, ali poenta je u tome sto oni vise ne lice na "muškarce", to je najtragičnije. Pravi autenticni muskarac u osnovi mora da bude sovinista, fasista, agresivan, kauboj, egocentrican i da ima sve te osobine koje su kako kazete deo njegove nazadne tradicije i (ne)ljudkse prirode. U Americi imate mnogo muskaraca koji su izgubili te osobine, ali samim tim i prestali da lice na "muškarce". To je kao da kažete da postoji vestica koja je malo plemenitija, sofisticiranija itd, pa da, mozda postoji, ali onda ona prestaje da lici na ono sto smatramo vesticom i postaje dobra vila. Tako i muskarac koji je izgubio te svoje osobine koje ga cine muskarcem, prestaje da bude muskarac, vec postaje zena u telu muskarca. Imam dva druga takve prirode, jedan je gej, a za jednog jos nisam siguran, i razgovor sa njima izgleda kao da ne razgovarate sa onim sto bismo podveli pod folder "muskarac". Ali možda je to i dobro, da se popovi uravnoteze, tako da ni muskarci ne lice na tradicionalne muskarce, a ni zene na tradicionalne zene, mada nisam siguran da taj eksperiment moze da uspe. Na kraju krajeva,takac tradicionalan muskarac ( u koje nazalost ubrajam i samog sebe, iako danas u znatno manjoj meri nego sto sam bio) nikad nista dobro nije doneo ovoj planeti, osim bola, patnje, ratova, ubijanja, klanja, žrtvovanja ni za sta i gomile drugih gluposti. Cak i tehnologija koju je stvorio sluzila je samo u gorenavedene svrhe.

- - - - - - - - - -

Me znam sta je Aravelo radila u Somaliji?
 
Moguće je da celo čovečanstvo teži androginoj psihofizičkoj formi, savršenom balansu muškog i ženskog principa, ali se taj proces trenutno, u ovoj tački istorije, odvija dijalektički, kroz borbu suprotnosti.

Aravelo:

Like many female rulers, Arawelo fought for female empowerment; she believed society should be based on a matriarchy. She is one of the earliest female rulers in the world who was also a figure of female empowerment, and was known to castrate male prisoners.

The queen was well known for defying gender roles. Before she was queen, during the Buraan droughts, she and a team of women fetched water and hunted to prevent her town from migrating and to relieve starvation. During her reign, Arawelo's husband objected to her self-ascribed role as the breadwinner to all of society, as he thought women should be restrict themselves to merely domestic duties about the house and leave everything else to men. In response, Arawelo demanded that all women across the land abandon their womanly role in society, and started hanging men by their testicles.The strike was successful, forcing men to assume more child-rearing and creating a role reversal in society.

Arawelo thought this role reversal was necessary since she saw women as natural peacekeepers. Growing up she noticed that women were not treated well and the men were more often instigators, participants and conductors of war and politics. She not only fought for the liberation of women in feudal society but for the dominance of women as she saw them as better, more efficient leaders.
 
Poslednja izmena:
Muskarac je apsolutna kategorija, i ako mu oduzmete agresiju,ego i sklonost dominaciji, sto su integralni delovi njegove prirode, automatski ste mu oduzeli i one prividno dobre osobine kao sto su dzentlmenstvo, ljubaznost itd. Muksarac koristi ljubaznost samo u cilju osvajanja žene osvajanja, a onda kad osvoji onda to smatra svojom imovinom kojom raspolaže, te moze da je proda, otudji, unisti ili ubije. Jednostavno to je obrazac po kojem on funkcionise.
 
@Eurus- ti si genije!
Androgena stvorenja!
Ja sam oduvek pitala zašto ne postoji 3-ci pol?

P.S. Andrej Pejić, androgeni maneken- bio mi je bukvalno kao anđeo, šteta, promenio je pol, sada je Andreja.

Androgeni ljudi= savršeno!

(Samo, kako doći do ovoga, treba da se izjednačimo, a sve više se udaljavamo...i razlikujemo.
Nije rešenje da žene bilduju u teretani niti da se muskarci sminkaju, cilj je roditi se kao Andrej Pejić, bez ikakvih seksualnih atributa. Dobro, imao je penis, ali znate na šta mislim)
 
To jw u domenu naucne fantastike i moguce je jedino kroz evoluciju svesti za sta su potrebni milenijumi. Dakle, ostaje rešenje raseljavanja po kontinentima kao ekspresno i najefikasnije, a što ce biti naročito stimulativno za žene. Žene se danas ponašanju kao pojedini Jevreji posle drugog svetskog rata koji su uzrok Holokaustu tražili u sopstvenoj krivici.
 
@Eurus- ti si genije!
Androgena stvorenja!
Ja sam oduvek pitala zašto ne postoji 3-ci pol?

P.S. Andrej Pejić, androgeni maneken- bio mi je bukvalno kao anđeo, šteta, promenio je pol, sada je Andreja.

Androgeni ljudi= savršeno!

(Samo, kako doći do ovoga, treba da se izjednačimo, a sve više se udaljavamo...i razlikujemo.
Nije rešenje da žene bilduju u teretani niti da se muskarci sminkaju, cilj je roditi se kao Andrej Pejić, bez ikakvih seksualnih atributa. Dobro, imao je penis, ali znate na šta mislim)



Hvala. Mislim da ne moramo da brinemo o tome, evolucija će se pobrinuti za to. Već smo krenuli u tom pravcu, iako trenutno izgleda kao da se odvija borba ekstrema.

Ne zaboravimo šta je Jung rekao:

But if you pay close attention, you will see that the most masculine man has a feminine soul, and the most feminine woman has a masculine soul.
 

Back
Top