Dobri Potezi?

J6J71GO0QE3X5_oktobar_4.jpg
 
Šta su po vama dobri politički potezi koji su urađeni na domaćoj političkoj sceni od 90ih pa do danas?
Ima li ih uopšte?
(u kontekstu dobro po srpski narod i državu)
Dolazak SNS-a na vlast.
Takva inspiracija kao što ju je srpski narod imao prije 12 godina pojavljuje se jednom u aeonu.
Isto kao što je hrvatski narod prepoznao ovaj novi HDZ.
 
Дан пре шестог октобра.
Nisam siguran ako bi ovo okarakterisao kao dobro niti loše jer je posle 6og oktobra bilo dosta poteza koje smatram loše povučenim.
To što je Milošević otišao sa vlasti je ok, ali ova ekipa koja je došla umesto njega mi nije delovala ništa bolje (možda par pojedinaca da, ali generalno sam imao utisak da je većina trula)
 
Tesko je vuci dobre politicke poteze u drzavi gde su ljudi ovoliko politicki, pravno i ekonomski nepismeni. I nasa elita, i narod, su nepismeni da pricaju o ozbiljnim opstim drustvenim temama.

Vecina nasih ljudi bukvalno ne zna nista o ovim temama, ali ce zato lupetati klasicne mantre koje moze da pise i AI.
 
Otvaranje ka zapadu zbog 5-og oktobra, i fakticki fiksni kurs dinara koji je posle uveo Vucic.

Ali ima ih jako malo.
Otvaranje ka zapadu je manje-više ok, no sa druge strane dok ne otvore mogučnost da naši ljudi bez problema idu i rade u EU mislim da nemamo nešto od toga?

Zar kurs dinara nije "fiksan" iz razloga što se država neprestano zadužuje? Nekako mi to ne vuče na dobro...
 
Tesko je vuci dobre politicke poteze u drzavi gde su ljudi ovoliko politicki, pravno i ekonomski nepismeni. I nasa elita, i narod, su nepismeni da pricaju o ozbiljnim opstim drustvenim temama.

Vecina nasih ljudi bukvalno ne zna nista o ovim temama, ali ce zato lupetati klasicne mantre koje moze da pise i AI.
Pa šta znam, iz nekog mog ugla gledanja i ne verujem da je nešto teško vući političke poteze.
Što se Vučka tiče deluje mi da sutradan povuče ono što noć pre toga sanja, kada bi mu snovi bili nešto racionalniji možda ne bi bili tu gde jesmo?
 
Pa šta znam, iz nekog mog ugla gledanja i ne verujem da je nešto teško vući političke poteze.
Što se Vučka tiče deluje mi da sutradan povuče ono što noć pre toga sanja, kada bi mu snovi bili nešto racionalniji možda ne bi bili tu gde jesmo?
Nije tesko vuci politicke poteze, ali je izrazito tesko vuci dobre politicke poteze.

Tipa, dobar politicko/ekonomski potez za Srbiju je da se sutradan izglasa zakon kojim ce da se zabrane transferi u PIO Fond iz republickog budzeta, da se ukine minimalac, i da se smanje porezi i doprinosi za plate za polovinu.

Taj potez je nemoguc, jer koji politicar bi pokusao to da uradi- ubili bi ga kao zeca na ulici. I glupa Sluzba, i glupi narod. I vlast, i opozicija, i oni koji zele da budu vlast i opozicija, jednom recju- svi.

To je samo jedan od hipotetickih primera, a ima ih milion.
 
Otvaranje ka zapadu je manje-više ok, no sa druge strane dok ne otvore mogučnost da naši ljudi bez problema idu i rade u EU mislim da nemamo nešto od toga?

Zar kurs dinara nije "fiksan" iz razloga što se država neprestano zadužuje? Nekako mi to ne vuče na dobro...
To je najbitniji razlog zasto se Srbija potpuno ekonomski ne raspadne trenutno.
 
To je najbitniji razlog zasto se Srbija potpuno ekonomski ne raspadne trenutno.
U jednom momentu mora da se raspadne, nije li bolje to kontrolisano da se desi no "iznenadno"?
Neki predlog rešenja za ovako nešto bi po meni bilo pokretanje unutrašnjeg ekonomskog sistema, gradiš industriju/privredu od pa faktički nule i gledaš time da uvučeš pare u zemlju.

Za 2023:
Извоз робе, изражен у еврима, имао је вредност од 28,631 милијарди евра што чини раст од 3,7 одсто у поређењу са истим периодом претходне године, док је увоз робе имао је вредност од 36,859 милијарди евра што представља смањење од 5,5 проценат у односу на исти период прошле године.
 
Био онај један добар.



586909_slobodan-milosevic_share.jpg
Po meni i ne baš, jer ne vidim šta je doneo?
Milošević je uhapšen zbog zloupotrebe službenog položaja, ne zbog ovoga na Kosovu.
Tek je kasnije predan Hagu, mada nisam u toku koja je tu priča tj. dogovor između Haga i naših.
Da sam bio na mestu naših iz vlasti tada praktičnije bi mi bilo da ga likvidiram no da dovodim i javno ponižavam sopstvenu državu?
 

Back
Top