Добра стара времена :)

Eh da...na fejsbuku svaki dan nikne po neka slika ili grupa koja nas podseca na ta dobra stara vremena...samo, nazalost, nije sve u temperama, sokovima i zvakama...u tim dobrim starim vremenima je bilo i mnogo zla...
...i da, igrali smo se napolju jer nismo znali za nesto drugo, a ako i jedmo, nismo imali...
svako vreme ima svoje prednosti i mane....
 
Poslednja izmena:
Fica_2_by_AlfaFox.jpg


добри стари Фића
и дан данас га виђам да се котрља на улици
 
Е, има две теме лол..:клап-клап:

Не, није исто, клима се променила и онај ко се родио пре 10-20 година доживеће ледено доба...готово, бато, ту ни рекламе ни доба невиности ни нежна сећања не могу да помогну.
 
Eh da...na fejsbuku svaki dan nikne po neka slika ili grupa koja nas podseca na ta dobra stara vremena...samo, nazalost, nije sve u temperama, sokovima i zvakama...u tim dobrim starim vremenima je bilo i mnogo zla...
...i da, igrali smo se napolju jer nismo znali za nesto drugo, a ako i jedmo, nismo imali...
svako vreme ima svoje prednosti i mane....

Važno da sad živimo u dobu nevinosti.:roll:
 
Ахахаха...

da vodis deset nula,
Pesma ti se ne bi cula,
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Dosta nam je komunizma
I ustastva i balizma.
Nema bratstva, ni jedinstva,
Nema vise komunista!
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

I da vodis deset nula,
Pesma ti se ne bi cula,
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Skroz si trula, sva si pukla,
creva ti se svud razvukla.
himna ti je sad zamukla,
nema vise, pukla bruka!
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

I da vodis deset nula,
Pesma ti se ne bi cula,
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Volim Zvezdu i Srbiju,
Pravoslavlje, liturgiju.
Pevam pesme, palim vatre
Da se tvoje seme zatre!
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

I da vodis deset nula,
Pesma ti se ne bi cula,
Jugoslavijo, Jugoslavijo! (x3)
Category:
 
Ja sam volela Jugoslaviju i sve narode i narodnosti bivse nam lepe, zajednicke domovine.
Ne bih se vratila u vreme kad deca izlaze uvece a ne postoji mobilni da ih mogu zvati pet sest puta za vece, ili vreme kad umesto da caskam na forumu sa zanimljivim, pametnim zenama ubijam vreme sedeci u dvoristu sa komsinicom Razom ciji je muz na vaznom mestu portira u Energoinvestu dobio besplatno trosoban stan i svoju sestoclanu porodicu "slio" sa nekog sela na Bjelasnici pravo u grad.
Ne bih se ni za dvadeset manje vratila u vreme kad sam mesecima cekala da ocev prijatelj nekim svercerskim kanalima doveze moju prvu muzicku liniju iz Nemacke...Isle su mi na zivce zene sa viklerima na glavama u kucnim haljinama koje se setkaju po kvartu kao da su u odelu, nervirali su me bahati policajci, krezavi vozaci gradskog prevoza, nikakav izbor odece i obuce, tipa stars ili tako nesto, frizure na repove i hvalospevi ocu nacije...

Volela sam ex yu rok. Ni danas ne bih mogla bez toga.
 
Važno da sad živimo u dobu nevinosti.:roll:
Ja sam negde između ovih starih i novih..... ne mogu baš da kažem da vapim za "starim vremenima" jer je situacija bila takva da niko ne bi želeo da odrasta u toj atmosferi. Možda je titovim pionirima, onima tik pre mene, bilo malo bolje, ne bih znala..... a i nije, brat mi je bio titov pionir i, da, družili smo se više, uglavnom zato što smo morali, pošto smo svi bili ponabijani u jednu sobu godinama.
 
Meni jedino nedostaje moja mladost ponekad, a sto se tice zivota u ono i ovo vreme biram ovo, u ono se lako vratiti ako neko iskreno zeli, ja ne.
Isto i ja .
Verujem da deo lepote lezi u tome sto je to proslo pa se pamti samo ono lepo,dok smo skloni da zaboravljamo( kad se secamo i pricamo "o starim dobrim vremenima ") sve sto je bilo ruzno i tesko .
 
Некада размишљам о томе шта је то што ме толико везује за та добра стара времена.

Да ли је то време као време, начин живота, људи којих више нема или нешто сасвим десето?

Сада некако мислим да су то биле моје године.

Године у којима сам била безбрижна.

Године у којима су моји родитељи мислили на све, наше је било само да учимо и да се забављамо.

Доба невиности и опуштености.

Мислим да свако време има понешто добро, али ја бих се вратила 30-ак година уназад само из једног разлога - уморила сам се од размишљања и одговорности.

Треба ми да макар мало опет будем дете, заштићена, мажена, безбрижна.
 

Back
Top