Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U pitanju je Minhen. Nadam se da će me onda pozvati sledeće nedelje pošto je prošlo mesec dana.

Inače informaciju koju ja imam vezanu za dobijanje ambasade preko telefona je da se trenutno prebacuju telefonske linije u novu zgradu i da je seljenje iz kanadske ambasade u novu zgradu pocelo. Zbog toga telefoni ne rade. Možda je i zbog toga sad sve sporije
Vrlo tesko da je to posto cim njima dodje obavestenje iz Nemacka oni zovu,dobro je to sve jos kod tebe,kad ti kazem da je lik prosle godine cekao odobrenje bez ikakvih dopuna nepunih 4 meseca noks 3-5 isto München,tu najvise ide ljudi pa mozda i zbog toga tolika cekanja,ali i nemas razloga sad da zuris u Nemacku,morao bi u karantin haos je mozda ti zbog toga jos nema nista,najverovatnije ce sve ovo i obustaviti ako veci i nisu dok ne prodje pandemija virusa.
 
Poslednja izmena:
Sada ce sve ici mnogo teze.Bojim se da je nastupila svetska ekonomska kriza znatno vecih razmera nego 2008.

https://www.dw.com/sr/svi-su-odrešili-kese-recesija/a-52772321

Pa,dame i gospodo,sa srecom nam ova nova velika kriza!
Pitanje je dokle ce sve ovo trajati jer tek je pocetak,u ovom trenutku to niko ne zna,u Australiji gde su vrucine krenulo danas sa inficiranim, tako da odpada ono kao leto je spas,izgleda se pise Goodbye Deutschland za ovu godinu.
 
Poslednja izmena:
Spasice nas nash AV, smanjice plate i penzije i sve tako u krug.
Hoce i sa nekoliko stotina aspiratora,ne daj boze da nas zadesi ko Italiju ko zna sta bi bilo,Nemci su spremni njihov zdrastveni sistem i bolnice su druga dimenzija.Pogledaj nasu lekarku iz Milana,sve obijasnila bolje nego ovi nasi strucnjaci,pogledaj video od 2.47
 
Poslednja izmena:
Hoce i sa nekoliko stotina aspiratora,ne daj boze da nas zadesi ko Italiju ko zna sta bi bilo,Nemci su spremni njihov zdrastveni sistem i bolnice su druga dimenzija.Pogledaj nasu lekarku iz Milana,sve obijasnila bolje nego ovi nasi strucnjaci,pogledaj video od 2.47
Nije ona lekarka, ali je neki mikrobiolog cini mi se. Svakako je u pravu o svemu sto govori. Moja tetka je medicinski radnik i zivi u Milanu, tako da mogu potvrditi info iz videa.
 
Pa tako sto tvoj poslodavac ode u Arbeitsagentur u gradu gde se firma nalazi, uzme obrasce i popuni (radno mesto, radno vreme, opis posla, visina bruto plate, koliko radnih dana godisnjeg odmora itd) i to preda njima-arbasantgetur. Isto tako dobija formulare koje tebi treba da posalje (meni je preko meila) da ih popunis i sto pre njemu vratis da moze to da preda zajedno sa njegovim formularima, posaljes mu kopiju pasosa, cod 95,vozacku dozvolu. I onda cekate. E sad, mom sefu su rekli za 2_3 nedelje, mozda i duze a mozda i krace. Ali to je samo prica, jer iskreno samo za jednog znam da je dobio Zustimmung i to za vozaca mini busa ili za neke grupne vozace. A pojedinacno nznm nikog sem tog za mini bus. E sad cu iz svog iskustvs da vidim dal cu uopste dobiti.
Moj poslodavac je slao u Bonn i rekli mu da ne izdaju od 2017 godine
 
Evo nema vise polaganja jezika do daljnjeg,krece kolaps
FB_IMG_1584217572661.jpg
 
Zdravo, treba mi jedna informacija i možda neko od vas može da mi pomogne. U pitanju je ambasada u Beogradu

Prijavu za plavu kartu NOKS 6-8 sam odradio 26.11.2019 a termin mi je bio 07.02.2020. Pošto mi nisu priznali diplomu jer je anabin status +/- naknadno su mi tražili da donesem potvrdu sa prethodnih poslova i opisom posla kako bi videli da imam 5 god iskustva u IT-u. To sam im naknadno dostavio 13.02.2020.

Da li neko zna koliko se čeka na odobrenje vize pošto će sledeće nedelje biti više od mesec dana kako čekam poziv iz ambasade a informacija koju imam od prethodnih ljudi koji su aplicirali za plavu kartu i koji već imaju ugovor je da se viza odobrava za par dana ili par nedelja

Hvala
Postovanje,

Molim vas potvrde koje ste naknadno dostavili, da li su bile na ENG, nemackom ili SRB.
Hvala puno.
 
Moj termin koji je bio za samo par dana je poništen danas zbog korone, evo maila:

Ihr Termin xxxx wurde storniert, weil eine der folgenden Bedingungen erfüllt war:
Vaša registracija je stornirana xxx iz jednog od sledećih razloga:

Wir haben Ihren Termin wegen des Coronavirus storniert. In diesem Fall erhalten Sie von uns unaufgefordert einen Ersatztermin, sobald sich die Lage entspannt hat.
Vaš termin je storniran zbog epidemije koronavirusa. Čim situacija to bude dopuštala, od nas ćete bez prethodnog podsećanja dobiti obaveštenje o zakazanom novom terminu.
Sie haben selbst storniert.
Sami ste stornirali.

Sie haben keine Passnummer angegeben.
Niste naveli broj pasoša

Sie haben Ihren Termin nicht bestätigt.
Niste potvrdili termin.

Mit freundlichen Grüßen
S poštovanjem

Botschaft der Bundesrepublik Deutschland in Belgrad
Ambasada Savezne Republike Nemačke u Beogradu

Rechts- und Konsularreferat
Pravno-konzularno odeljenje Visastelle Odeljenje za vize

A baš smo se radovali što je došao tako brzo (3 meseca). Pretpostavljam da je ovo u skladu sa merama vlade RS koje su bile očekivane a donešene sinoć.

Pozdrav svima.
 
Ovo sam danas dobio od agencije koja meni vodi predmet:
Air travel from outside the EU into Germany will largely closed for the next 30 days. German citizens and foreign residents can still enter. EU, EEA, EFTA and UK travellers and their dependents not living in Germany can only enter Germany to move into their home state, other third country national travellers will be denied entry if they do not have an urgent travel need. Holders of D-Visas newly arring in Germany are still admitted.
Znači da još uvek može D viza.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top