Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče sam imao propušten poziv od ambasade. Prijava 09.02.2018. godine, termin 04.04.2019. godine, NOKS 3-5 vozač. Odbijenica 13.05. mala satnica po ugovoru za LKW und Kranfahrer, dobijen nov ugovor od iste firme za radno mesto Berufskraftfahrer povišena satnica, drugi opis radnog mesta, napisana i poslana žalba. U međuvremenu, prošle srede, pozvan sam od strane službenice iz BA Dortmund koja vodi moj dosije da sam dobio saglasnost BA Stuttgart/Ulm i posle 7 dana poziv. Čisto informacija ako nekog interesuje zbog praćenja datuma i svega.
Danas nisam primio poziv ali sam pozvao ambasadu i obavestili su me da mogu da donesem pasoš na viziranje. Ukupno 17 meseci od prijave za termin, termina, žalbe i odobrenja. Pokrajina Baden-Württemberg, grad Ulm, NOKS 3-5 vozač
 
Juče sam imao propušten poziv od ambasade. Prijava 09.02.2018. godine, termin 04.04.2019. godine, NOKS 3-5 vozač. Odbijenica 13.05. mala satnica po ugovoru za LKW und Kranfahrer, dobijen nov ugovor od iste firme za radno mesto Berufskraftfahrer povišena satnica, drugi opis radnog mesta, napisana i poslana žalba. U međuvremenu, prošle srede, pozvan sam od strane službenice iz BA Dortmund koja vodi moj dosije da sam dobio saglasnost BA Stuttgart/Ulm i posle 7 dana poziv. Čisto informacija ako nekog interesuje zbog praćenja datuma i svega.
Danas nisam primio poziv ali sam pozvao ambasadu i obavestili su me da mogu da donesem pasoš na viziranje. Ukupno 17 meseci od prijave za termin, termina, žalbe i odobrenja. Pokrajina Baden-Württemberg, grad Ulm, NOKS 3-5 vozač
Komsija ja sam u Wirzburgu
 
Podrska za ZHG i FDDD...brz dolazak ovamo..
hvala, dolazimo oko Nove godine z:poz:
nego, poslodavac me ubedjuje da moze da mi sredi tamo vizu. napisem mu da je to nemoguce i sve lepo objasnim da to ne moze tako, da se prva viza obavezno ceka u ambasadi, da smo non eu zemlja itd itd...
opet on napise meni kao imam ja veze u vladi ove pokrajine!!! a meni hitno trebaju radnici ne moze da ih nadje tu u istocnoj Nemackoj
zanimljivo
 
hvala, dolazimo oko Nove godine z:poz:
nego, poslodavac me ubedjuje da moze da mi sredi tamo vizu. napisem mu da je to nemoguce i sve lepo objasnim da to ne moze tako, da se prva viza obavezno ceka u ambasadi, da smo non eu zemlja itd itd...
opet on napise meni kao imam ja veze u vladi ove pokrajine!!! a meni hitno trebaju radnici ne moze da ih nadje tu u istocnoj Nemackoj
zanimljivo
Moj kolega kaze da ce ovo jednog dana da bude smesno...i jos ima uzrecicu bice doro,bice dobro vec je dobro....
 
Za četvoročlanu porodicu, sa 2 dece mlađe od 4 godine, Regelbedarf će vam ovako računati (za 2017. godinu, 2016. je već na izmaku):

- Muž: 368e
- Žena: 368e
- 1. dete mlađe od 6 godina: 237e
- 2. dete mlađe od 6 godina: 237e
- Kirija sa svim režijama (iz tvog primera): 700e
- Kindergeld: 2 deteta po 192e = 384e

Ukupno: 1.210e plus kirija 700e iznosi 1.910e, minus Kindergeld (384e), iznosi ukupno 1.526e

Dakle, neto primanja moraju da budu bar 1.526e mesečno (Kindergeld već uračunat).


Napomena: Ne zaboravi da će tvoj muž, dok je sam U DE, imati poresku klasu I (najgora, odnosno najviši odbici). Čim su mu tu žena i deca, ima pravo na poresku klasu III (mnogo bolje) - a ovo će vam automatski računati u Ausländeramt-u kada budu računali Regelbedarf. Dakle, on mora da napravi 2 kalkulacije brutto-netto, jednom za Steuerklasse I (dok je sam), i jednom za Steuerklasse III (na šta će imati pravo kad dođeš ti sa decom). Tako da njegova netto plata dok je sam, može da bude i nešto niža od ove kalkulacije gore (1.526e), sve dok je sa Steuerklasse III barem 1.526e ili viša.

Ovo je bitno, jer razlika Steurklasse I i III može da bude vrlo značajna!


Evo recimo koristeći ovaj brutto-netto kalkulator, može da se vidi da:

Verzija 1 (muž sam u DE):
------------------------------------------
- Primer brutto plata: 2.000e
- Kinderfreibeträge: 0 (jer uzimate Kindergeld)
- Steuerklasse I
- Kinderlos und mind. 23: nein
- Arbeitstelle in: Baden-Württemberg
- Kirchensteuer: nein
- Rentenversicherungspflichtig: ja
- Krankenversicherung: 14.6% normal
- Zusatzbeitrag KV in %: 1.1
- Weitere Einkünfte: nein

Nettolohn: 1.386.94e



Verzija 2 (4-člana porodica u DE):
------------------------------------------
- Primer brutto plata: 2.000e
- Kinderfreibeträge: 0 (jer uzimate Kindergeld)
- Steuerklasse III
- Kinderlos und mind. 23: nein
- Arbeitstelle in: Baden-Württemberg
- Kirchensteuer: nein
- Rentenversicherungspflichtig: ja
- Krankenversicherung: 14.6% normal
- Zusatzbeitrag KV in %: 1.1
- Weitere Einkünfte: nein

Nettolohn: 1.578,50e


Kao što vidiš, sa istom brutto platom od 2.000e, on će sam imati neto od oko 1.400e (SK I), a kada budete svo četvoro tamo, onda će imati neto od oko 1.600e (SK III). Dakle, i bruto plata od 2.000e bi bila ok za Regelbedarf za vaš primer (2 dece ispod 6, kirija sa režijom 700e), iako on sam ima neto nešto ispod tražene cifre od 1.526e, imaće taman koliko treba kad budu računali da ste svi tamo :)

Napomena: Brutto/Netto se mora računati za svaku platu posebno, zato što porez na dohodak zavisi i od visine plate - što je viša plata, veći su (procentualni) odbici. Tako da od niže plate ostaje (procentualno!) više netto nego od više plate.
Da li je pouzdano to da racunaju promenu klase i deciji posto ja imam troje dece i frka mi je da li ce moja plata od 2000 neto proci???
 
Nova sam na forumu,pa ne znam da li je neko imao ovaj problem.Naime imam zavrsen kurs za negovatelje.Imam poslodavca u Nemackoj koji bi mi radio papire.Ne znam da li pri registraciji za termin apliciram kao med.osoblje ili nekvalifikovano.S obzirom da pod med.osobljem se podrazumeva zavrsena srednja medicinska.Znacio bi mi puno hitan odgovor.Hvala!!
Danijela,ako mozete kontaktirajte me na pp
 
Pozdrav, da li je neko preko Nacionalne Službe u Beogradu slao papire za Zustimmung a da mu je Ugovor bio samo na Nemackom, (ne dvojezicni koji oni traze), i da su mu odobrili na osnovu toga?
Ej druze ja sam slao prosle godine preko Nacionalne sluzbe za Zustimmung, nisam imao dvojezicni ugovor, i dobio sam bez problema, ali da umalo da zaboravim, slao sam original ugovor, tako su mi rekli da je najbolje. Eto nadam se da sam ti bio od pomoci, pozdrav...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top