Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Valjda će se neko pojaviti sa nekom informacijom!

Imate na vrhu strane. Danas su delili za spajanje porodice i stigli su do 23-24.4. Iako je i ranije bilo informacija da su neki od 24.4. dobili termin. To znači da se na termin za spajanje čeka 9 meseci trenutno. Nekako nikako da očiste april. Razvukli su ga na bar 2 meseca.

Nadam se da je tokom letnjih meseci bilo manje prijava, kako za spajanje porodice tako i za ostale kategorije (čuo sam da je takva situacija bila prethodnih godina, ne mora da znači da je tačna pretpostavka). Mi smo se prijavili sredinom septembra.
 
VOZACC ili neko ko zna molba za pomoc, drugar je dobio prvu vizu na 6 meseci ako vozac i dobio sada produzenje na godinu i po dana kada mi je to isteklo ali su mu kazali da nemenja tog poslodavca za svo to vreme od godinu I po sto se njemu nesvidja, Pa je pitanje moje dali je to moguce da nemoze da sada promeni poslodavca?
 
postovani ima kolegu koji radi u nemackoj u mekdonadsu i njegov poslodavac bi hteo da me zaposli da radim na ispomoci u kuhinji gde su sve ljudi sa balkana, takodje imam i obezbedjen smestaj kod njega u hotelu ..interesuje me da li taj poslodavac moze da mi sredi radnu vizu bez da ja moram da idem u nemacku ambasadu ili moram ja prvo da sredim vizu pa tek onda da idem da radi tamo..kakve su procedure? sta treba od papirologije ako moram ja da sredjujem ima li neko preko koga mogu da sredim papire tj da li postoji neko ko moze to da mi ispuni a ja da predam..i da li je potrebno znanje nemackog za tako nesto hvala u napred

Prvo ambasada u Bg. pa sve ostalo...

- - - - - - - - - -

Imate na vrhu strane. Danas su delili za spajanje porodice i stigli su do 23-24.4. Iako je i ranije bilo informacija da su neki od 24.4. dobili termin. To znači da se na termin za spajanje čeka 9 meseci trenutno. Nekako nikako da očiste april. Razvukli su ga na bar 2 meseca.

Nadam se da je tokom letnjih meseci bilo manje prijava, kako za spajanje porodice tako i za ostale kategorije (čuo sam da je takva situacija bila prethodnih godina, ne mora da znači da je tačna pretpostavka). Mi smo se prijavili sredinom septembra.

Avgust prosle godine je bio najaci mesec za vozace,pa onda sempembar...

- - - - - - - - - -

VOZACC ili neko ko zna molba za pomoc, drugar je dobio prvu vizu na 6 meseci ako vozac i dobio sada produzenje na godinu i po dana kada mi je to isteklo ali su mu kazali da nemenja tog poslodavca za svo to vreme od godinu I po sto se njemu nesvidja, Pa je pitanje moje dali je to moguce da nemoze da sada promeni poslodavca?

Moze da promeni poslodavca,zasto ne bi mogao...
 
Imate na vrhu strane. Danas su delili za spajanje porodice i stigli su do 23-24.4. Iako je i ranije bilo informacija da su neki od 24.4. dobili termin. To znači da se na termin za spajanje čeka 9 meseci trenutno. Nekako nikako da očiste april. Razvukli su ga na bar 2 meseca.

Nadam se da je tokom letnjih meseci bilo manje prijava, kako za spajanje porodice tako i za ostale kategorije (čuo sam da je takva situacija bila prethodnih godina, ne mora da znači da je tačna pretpostavka). Mi smo se prijavili sredinom septembra.
Hvala druže!
 
vozacc bas si me nasmejao sa ovim stomatolozima:-D
Ja moram ovde da pitam, nadam se da ce neko znati. Naime trebaju mi casovi za B2 nivo i trazim nekog ko bi mi predavao po mogucstvu online? Znate li nekog profesora, koji sprema za taj nivo i za polaganje?
Hvala unapred
Poslao sam vam privatnu poruku. Proverite

- - - - - - - - - -

Neznam zasto zato sam i zeleo da prokomentarisem sa vama ali jutros je imao termin za produzetak vize i tako su mu kazali odnosno tacnije da nemenja posao mozda se to odnosi da nemenja posao u smislu vozaca a ne poslodavca.

Moze da menja posao, tacnije poslodavca ,tj da predje iz jedne firme u drugu bez prekida .
 
Ljudi, šta je sa NOKS 1-2 !?!? Za 13 meseci čekanja dobije se beba od 4 meseca !?!? Pa ovo je krešenje ljudskih prava !!! Da li je neko razmišljao da TUŽI ambasadu ?! Kako da ih nateramo da "prorade" !?
Pozdrav svim "forumašima".[/QUOTE

Probajte da im uputite mejl sa pitanjem sta se desava sa vasim term.Mozda vam i odg.bar nesto.( Obicno odg.: " ...dok ne stigne vas broj na red"...ili tako nesto...cisto ih podsetite da postojite...(stvarno nema smisla toliko cekanja samo term.pa viza...uzas! Pozz
 
Ljudi, šta je sa NOKS 1-2 !?!? Za 13 meseci čekanja dobije se beba od 4 meseca !?!? Pa ovo je krešenje ljudskih prava !!! Da li je neko razmišljao da TUŽI ambasadu ?! Kako da ih nateramo da "prorade" !?
Pozdrav svim "forumašima".[/QUOTE

Probajte da im uputite mejl sa pitanjem sta se desava sa vasim term.Mozda vam i odg.bar nesto.( Obicno odg.: " ...dok ne stigne vas broj na red"...ili tako nesto...cisto ih podsetite da postojite...(stvarno nema smisla toliko cekanja samo term.pa viza...uzas! Pozz

- - - - - - - - - -


To je nazalost normalno.evo i ja cekam isti noks 12 meseci.i ne nadam se terminu jos!Tek je januar poceo sa podelom za taj noks.Katastrofa.Ali nece nas slomiti!
 
Ljudi, šta je sa NOKS 1-2 !?!? Za 13 meseci čekanja dobije se beba od 4 meseca !?!? Pa ovo je krešenje ljudskih prava !!! Da li je neko razmišljao da TUŽI ambasadu ?! Kako da ih nateramo da "prorade" !?
Pozdrav svim "forumašima".[/QUOTE

Probajte da im uputite mejl sa pitanjem sta se desava sa vasim term.Mozda vam i odg.bar nesto.( Obicno odg.: " ...dok ne stigne vas broj na red"...ili tako nesto...cisto ih podsetite da postojite...(stvarno nema smisla toliko cekanja samo term.pa viza...uzas! Pozz
Svi smo u istim govnima,i nemam nista licno protiv ikoga na forumu!Ulepsao si mi dan!Cuj da tuzimo ambasadu!hahaha..Razumem tvoj gnev,moj je jos veci.To je isto kao da si rekao da ces postati predsednik Amerike u dogledno vreme!Mogu ljudi sta pozele,da se zajebavaju sa nama,sto i rade.Budi jak i strpljiv,to je jedini izlaz iz svega ovoga!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top