Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Društvo, imam jedno pitanje u vezi nošenja papira u ambasadu. Naime, ja sam noks 1-2, po zanimanju sam ugostitelj, a u Nemačkoj imam ugovor kao Fahrerverkauver/Grilieur. Interesuje me pošto ja idem sa osnovnom školom, jel se to vodi kao pomoćni radnik, i da li mi je dovoljno A2 znanje jezika? Jer svakako imam problem sa gramatikom, nego mi je i to A2 previše iskreno kada trebam da polažem, jer opet kažem, muči me malo gramatika njihov. Hvala unapreeed!
I srećno svima sa terminima!
 
Društvo, imam jedno pitanje u vezi nošenja papira u ambasadu. Naime, ja sam noks 1-2, po zanimanju sam ugostitelj, a u Nemačkoj imam ugovor kao Fahrerverkauver/Grilieur. Interesuje me pošto ja idem sa osnovnom školom, jel se to vodi kao pomoćni radnik, i da li mi je dovoljno A2 znanje jezika? Jer svakako imam problem sa gramatikom, nego mi je i to A2 previše iskreno kada trebam da polažem, jer opet kažem, muči me malo gramatika njihov. Hvala unapreeed!
I srećno svima sa terminima!

Moje misljenje ako si van struke to je pomocni radnik,noks 1-2.Isto tako mislim da ti znanje jezika nije uslovljeno!Sacekaj da se jos neko javi i da misljenje!Ja sam isto predao za noks 1-2.pomocni radnik,niko mi nije spomenuo da treba neko znanje jezika,al ga ucim trebace.
 
Ponovo da se ukljucim. Do sad sam prikupljala informacije za muza, sad treba konacno za sebe. Pitanje je: kako se racuna prihod kada je u pitanju spajanje porodice?
Mi smo od skoro u braku, ja imam dete iz prethodnog braka koje je maloletno. Interesuje me, ako bih ja aplicirala za spajanje porodice, da li bi se prihod muza delio na dva ili na tri? Ne planiram da dete povedem odmah, u planu je da dok cekam termin, nadjem neki posao, pa da i to prilozim kad dodje vreme za predaju papira.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Natalija ako radite spajanje porodice bez deteta onda samo sebe prijavljujete za termin u ambasadi i prihod se deli na vas dvoje (to je ono što zanima ambasadu). Svakako je bolje ako donesete ugovor o radu za Vas jer je prihod u porodici viši. Nisam našao informaciju da li je bitno koja vrsta ugovora je u pitanju (preko Zeitarbeit firme ili nešto za stalno), mada nadam se da će neko ko je upoznat da podeli informaciju sa nama.
 
Natalija ako radite spajanje porodice bez deteta onda samo sebe prijavljujete za termin u ambasadi i prihod se deli na vas dvoje (to je ono što zanima ambasadu). Svakako je bolje ako donesete ugovor o radu za Vas jer je prihod u porodici viši. Nisam našao informaciju da li je bitno koja vrsta ugovora je u pitanju (preko Zeitarbeit firme ili nešto za stalno), mada nadam se da će neko ko je upoznat da podeli informaciju sa nama.
Hvala puno na odgovoru. Nadam se da ce neko ko je prosao kroz to da se ukljuci.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Zdravo svima. Pisala sam da cu da odem kod decka u Nemackoj na 3 meseca ,kako stoje stvari izgleda da stvarno nema nista od termina ove godine. Bila sam na terminu kod svog poslodavca produzila mi je ugovor do kraja marta 2019. Inace pokrajina Hessen. Bila sam da vidim i za nostrifikaciju diplome. Covek kod koga sam zakazala termin je rekao ovako. Postoje dva nacina da se nostrifikuje diploma .(naravno onima kojima je priznata dipl. ovo ne vazi.) Prvi je da se radi praksa koja moze da traje i do godinu dana i vise,zavisi od osobe koja polaze razliku. Moras sam da nadjes bolnicu koja bi te primila da budes tamo 8h praksa,also kein Job ,znaci ne mozes da uporedo i radis ,jedino 4h na poslu 8h praksa. Drugi nacin je Kenntnisprüfung gde se prvo spremas od 2nedelje do 2 meseca,opet zavisi od osobe koja polaze. Takodje se radi i praksa i tu treba da odes u bolnicu i pitas dali bi pustili da polazes kod njih ispit . Inace priprema se placa ,knjige ,casovi na kojima moras da ides...Ali to nije sve ,ne mozes da polazes onda kada ti hoces,vec zakazujes termin...(prokleti terminiii....:( )
Inace rekao mi je covek da je najbolje da mi je diploma sa Apostilom prevedena i da svaki med. radnik treba da podnese zahtev za Anerkennung. Zvala sam i Ausländerbehörde i pitala da li je potrebno da ja nesto uradim odavde dok tipa da se prijavim... rekli su kada nasa ambas.u BG posalje da li moze viza da se odobri onda se moze nesto u Nemackoj uraditi.
Toliko smo im potrebni (mi med .radnici ) a toliko otezavaju...strasno...
Poozzz svima! I hvala Vam sto pisete svoja iskustva.
 
Ma kakvi. Vec je cekanje 10 meseci i penje se na 11, dok do nas stignu bice 12-14 meseci cekanja
Ima dosta objava gde su ljudi tacno za godinu sve zavrsili,kao i viziranje neko ceka 20 dana neko 3 meseca posle termina!Dosta zavisi od pokrajine gdje se ide,a treba dosta i srece!Svi smo se nadali da ce ubrzati bar malo,ali opet sve po starom!Srpljenje i neka nam je bog na pomoci.
 
DA li je neko zainteresovan za rad u Nemackoj u stamparskoj industriji?

Za naseg klijenta sa juga Nemacke potrebni su radnici sa:

Minimum 5 godina iskustva u offset,flekso ili sito stampi nije vazna za nas.

Obavezno znanje nemackog ILI engleskog jezika A2.

Potpuna podrska u preseljenju.Stalni ugovor,privlacna plata.

Ako smo vas zainteresovali molim vas posaljite vas CV na zoricacvetic@gmail.com
 
Ima dosta objava gde su ljudi tacno za godinu sve zavrsili,kao i viziranje neko ceka 20 dana neko 3 meseca posle termina!Dosta zavisi od pokrajine gdje se ide,a treba dosta i srece!Svi smo se nadali da ce ubrzati bar malo,ali opet sve po starom!Srpljenje i neka nam je bog na pomoci.

Pricamo samo o cekanju termina. Poziv na viziranje ne ukljucujem. Zna se u dan koliko se ceka za vozace, od 24.12 do sada, tacno 10 meseci za termin nema nikakvih nedoumica.
 
Ja nisam ulazio duze vreme
Ali kolko vidim ovo nije normalno oni su jako smanjili podele termina kolko citam sve se produzilo bar 2 meseca pa to je strasno
Ja kolko vidim jeste njima prave problem migranti ali mi uci jezik nadji poslodavca koji ce da te ceka godinu dve za vizu
I onda cujes vesti fali im radnika pa u Ambasadi imate milion prijava za termin sta se sa njima desava ja ne znam
Daj boze ovaj novi zakon a i to kolko ce biti dobro nekom hoce nekom ne
Ostaje da samo cekamo ja termin necu dobiti do leta a kad sam se prijavljivalo bilo cekanje 4 5 meseci strasno sad duplo
Zelim svima srecu da sto pre podele termine i da svi dobiju vizu
Daj boze da se nesto promeni
I jer neko moze da kaze prilikom promene vozacke u nemackoj sta treba
 
Moje misljenje ako si van struke to je pomocni radnik,noks 1-2.Isto tako mislim da ti znanje jezika nije uslovljeno!Sacekaj da se jos neko javi i da misljenje!Ja sam isto predao za noks 1-2.pomocni radnik,niko mi nije spomenuo da treba neko znanje jezika,al ga ucim trebace.

Noks 1-2 nije "pomoćni radnik" već radnik koji za to zanimanje nema diplomu ! Na pr. ako ste zavrsili mašinsku školu a dobili posao na primer u hotelu ili ugostiteljstvu-posto nemate adekvatnu diplomu , vi niste "pomoćni radnik". To što nemate diplomu ne znači da ne znate da radite posao !!! A znanje jezika za bilo koji NOKS može samo da Vam bude VELIKI +.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top