Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mala pomoc,oko izvoda iz PIOa,u pitanju je dvojno drzavljanstvo,ambasada Bg,a citav radni staz i je u Republici Srpskoj,da ce biti validni izvodi iz Srpske

- - - - - - - - - -

Mala pomoc, da li su validni izvodi PIA , iz Relublike Srpske u ambasadi Bg

011 3064300

Broj telefona ambasade. Pitajte direktno njih za informaciju najbolje, non stop se menja politika poslovanja, niko zasigurno ne moze da vam kaze trenutnu situaciju
 
11.10. Aplicirao, pomocnik rigipsera, jezik mi nije trebao niti su pitali.
Ostalo diploma srednje skole prevedena samo, ugovor, odobrenje njihovog biroa sam imao, izvod iz registra firme, tri slike, izvod iz pio, fotokopije pasosa, zahtevi za vizu, informatori noks 1-2, odstampani mail od registacije i od dobijanja termina, taksa se placa na salteru 75e.
Naravno potrebne fotokopije, jer orginale pogledaju i vrate.
Pozz

Da li izvod iz pio treba da bude do datuma tvog termina ?
 
Pazljivo sa tim jer pise datum gore da je iz januara. Mogu vam traziti npr da je mladji od 6 meseci, ne bi me cudilo. Ne igrajte se mnogo, bolje uzmite nov, vadi se za minut u Nemanjinoj.

Druze ja sam juce bio na terminu i predao izvod pio koji sam izvadio u januaru, da pise gore datum kad je izdat.
Takodje i pise da sam ne zaposlen zadnje 4 god otprilike.
Sad ko je zaposlen verovatno treba noviji izvod pio meni nisu trazili..
 
Pozdrav ,kolege čekači Nemačke vize !!:D
Podneo sam 8.V 2018. zahtev za termin za NOKS 3-5 kao vozač
Imam par pitanja:
1) Ugovor sa poslodavcem sam potpisao 3.IV 2018 i po svoj prilici dok ne dobijem termin za predaju proćiće 6 meseci , dali da tražim odmah novi ugovor ili da čekam da ovom istekne 6 meseci?!
2)Pošto sam trebao da počnem da vozim u HR ,završio sam kod njih periodičnu obuku za COD 95 i dobio potvrdu , pošto sam profesionalni vozač 20godina, nemam nihovu(HR) vozačku već samo tu potvrdu ,pa me zanima dali mi je ta potvrda dovoljna kao dokaz prilkom predaje dokumenata za vizu?!
3) Poslodavac mi je iz B .W. mesto Bad Mergentheim , kotar Tauberbicshofsheim , zanima me kolika treba da mi bude min. plata da bi dobio radnu vizu.
Pokušao sam da vidim na onim sajtovima koje ste podelili ali se ne snalazim nikako !:confused:
Unapred zahvalan!!
 
Druze ja sam juce bio na terminu i predao izvod pio koji sam izvadio u januaru, da pise gore datum kad je izdat.
Takodje i pise da sam ne zaposlen zadnje 4 god otprilike.
Sad ko je zaposlen verovatno treba noviji izvod pio meni nisu trazili..

Tako je, u informatoru pise sve do poslednjeg dana ako ste u radnom odnosu.
Za ljude koji nisu zaposleni odlicno! hvala na informaciji!
 
Ma znam da pise al me to i buni sta znaci do zadnje..pa jel treba dan pred termin da idem u pio ?

Kad dobijete mail za termin imacete minimum 3-5 radnih dana vremena da to odradite. Zavrsite to kad dobijete mail sa terminom i nema greske.

- - - - - - - - - -

Da li neko zna nesto o tom novom zakonu koji treba nemci da izglasaju u septembru ili oktobru sa tim novim olaksicama za odlazak u De? Vec uveliko se o tome prica na fb u jednoj grupi?

Prica se i da im treba radnika pa ova nasa posta od ambasade ne radi posao i mogu da priuste sebi da im radnici cekaju po godinu dana pred ambasadom samo da bi otisli da rade.
 
11.10. Aplicirao, pomocnik rigipsera, jezik mi nije trebao niti su pitali.
Ostalo diploma srednje skole prevedena samo, ugovor, odobrenje njihovog biroa sam imao, izvod iz registra firme, tri slike, izvod iz pio, fotokopije pasosa, zahtevi za vizu, informatori noks 1-2, odstampani mail od registacije i od dobijanja termina, taksa se placa na salteru 75e.
Naravno potrebne fotokopije, jer orginale pogledaju i vrate.
Pozz

Super bas mi je drago sa srecom.Isti noks isto sve i ja imam zanimanje sve sve samo mi je nejasno to oko jezika jer nemi pominju i testove i sertifikate i propitivanje pa cisto da znam sta me ceka .Hvala
 
Da li neko zna nesto o tom novom zakonu koji treba nemci da izglasaju u septembru ili oktobru sa tim novim olaksicama za odlazak u De? Vec uveliko se o tome prica na fb u jednoj grupi?

nemam fb.inace me zanima sta se prica o tome.pre nekoliko dana ja citao na google vestima.ali nista konkretno.cak ne znaju ni dal ce biti bodovanja navodno po ugledu na slicne zakone.pa ko ima najvise bodova taj dobija al nista o tome dal ide preko ambasade.i da stavljaju zakon pred merkel ovih dana.tj kraj avgusta.i da expres brzo vazi od 1.9.mislim da je mondo portal bio to.ne nadam se previse.a ko zna daj boze da to bude neko lepo iznenadjenje
 
Da li neko zna nesto o tom novom zakonu koji treba nemci da izglasaju u septembru ili oktobru sa tim novim olaksicama za odlazak u De? Vec uveliko se o tome prica na fb u jednoj grupi?
Novi zakon ce da prodje i od 2019 ce se sve brze resavati tj.moze se do 3 meseca max poceti raditi u Nemackoj to je neminovno i mora se dogiditi tako sam procito negde i jos tome je veliki razlog zato sto svake godine vise od pola milona Nemaca napusti Nemacku za mnogo boljim platama u drugim zemljama i onda nema ko raditi pa trebaju nas,jer i Svabija nije vise kao nekad sto je bila.
 
Novi zakon ce da prodje i od 2019 ce se sve brze resavati tj.moze se do 3 meseca max poceti raditi u Nemackoj to je neminovno i mora se dogiditi tako sam procito negde i jos tome je veliki razlog zato sto svake godine vise od pola milona Nemaca napusti Nemacku za mnogo boljim platama u drugim zemljama i onda nema ko raditi pa trebaju nas,jer i Svabija nije vise kao nekad sto je bila.
Da tako je,evo ja imam rodjaku u Heidelbergu tu rodjena radi u Lidlu na kasi i ima neto platu od 1150eura,a njena drugarica u Svajcarskoj radi isti poso u Lidlu i ima platu 2100eura neto.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top