Doberman

Zanima me zasto je bolje da da ja dresiram,zar nije bolje da ga vodim na dresuru?To mi je prvo kuce koje uzimam,pa sam mislila da je bolje da ga vodim

Zanima me zasto nije dobro da ga cuvam u dvoristu,i zanima me kada mu se seku usi i rep,i koja je najkvalitetnija hrana da mu se daje da jede?Hvala pozz
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zanima me zasto je bolje da da ja dresiram,zar nije bolje da ga vodim na dresuru?To mi je prvo kuce koje uzimam,pa sam mislila da je bolje da ga vodim

Zanima me zasto nije dobro da ga cuvam u dvoristu,i zanima me kada mu se seku usi i rep,i koja je najkvalitetnija hrana da mu se daje da jede?Hvala pozz

Sto se tice dresure, idealno bi bilo ako si u mogucnosti da svakodnevno idete u neku skolu za pse i vlasnike, znam masu slucajeva kada se vlasnicima lenjost obila o glavu, misle da su resili sve probleme plativsi nekom drugom da se brine o psu i nauci ga osnovne stvari a pas se vrati jos gori nego sto je bio.

Dobermani su kratkodlaki psi, mislim da samo zimi imaju TANJU podlaku tako da bi se smrzlli, a gradja im je takva da im je i zdravlje osetljivo (imam informacije iz prve ruke, od okorelih dobermandzija kojima je ovo mislim treci ako ne i cetvrti doberman po redu a pritom i republicki sampion). Sto se ishrane tice, ima tema o tome, kao i o kupiranju. (Samo da dodam ipak, vezano za kupiranje, da je Nemacka kao maticna zemlja zabranila kupiranje i usiju i repova i da je to prihvaceno u FCI standardu koji je i KSS duzan da postuje ali da se kod nas to i dalje-na zalost radi, rep sa 4-5 dana, u leglu, a usi sa puna 4 meseca.)
 
Poslednja izmena:
Zanima me zasto je bolje da da ja dresiram,zar nije bolje da ga vodim na dresuru?To mi je prvo kuce koje uzimam,pa sam mislila da je bolje da ga vodim

Zanima me zasto nije dobro da ga cuvam u dvoristu,i zanima me kada mu se seku usi i rep,i koja je najkvalitetnija hrana da mu se daje da jede?Hvala pozz
najbolja varijanta je da budes sa njima na dresuri kao sto je vec rekla koleginica.najkavlitetnija hrana je royal canin a i najskuplja pedigree je nareklamiranija ali je nista u poredjenju sa royal caninom.
Jos jedan savet oni su zimomorni i kad zahlandi moras da ih obuces kad idu napolje.
 
Isla bi sa njim svakako svaki dan,a da li znate gde je najbolje da ga vodim na tu dresuru?

U kom si gradu? Ako si u BG, pitaj na temi o crnim i gvozdenim nemačkim ovčarima, oni će najpre znati da te upute na najbolje mesto.

Još i ja da dodam vezano za reklamirane hrane iz supermarketa: pune su veštačkih boja i pojačivača arome koji skoro pa izazivaju zavisnost a tokom dugotrajne upotrebe mogu da dovedu do ozbiljnih oboljenja jetre i bubrega, a za njima i srca i krvnih sudova itd...
 
da u bg-u sam,pogledacu hvala,a cula sam da je royal canin najbolja hrana?

Svakako su granule iz superpremium kategorije najbolje ali pojedini veterinari koji se bave iskljucivo "malom praksom" smatraju da skoro sve granule dostupne kod nas nose previse energije (izazivaju gojenje i probleme sa jetrom, bubrezima, srcem itd.) i preporucuju radije neke dijetalne. (Moj glas ide, istina, na osnovu tudjih iskustava i onoga sto pise na deklaraciji, nemackim granulama Meradog jer su sve iste, nema varijanti za domace i strano trziste a po sastavu su fino izbalansirane, lako svarljive.)
 
20uripu.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Poz iz Kraljeva od skoro sam i ja vlasnik jedne zenkice koju sam kupio iz Pirota ima vec 6 meseci a kod mene je od 16.08.2011 ubacicu slike cim budem mogo imao je neki problem pa nisam mogo ;)
 
Pre desetak dana sam usvojila mužjaka dobermana starog 7 godina.Mršav je i ima ožiljke od žuljeva sa vanjskih strana zglobova i prednjih i zadnjih nogu a jedan žulj mu povremeno krvari.I pored svega je jako mazan,veseo i razigran.Nemam iskustva sa psima,do sada sam bila samo mačkoljubacz:) pa me interesuje šta od hrane,koliko puta i u kojoj količini da mu dajem da bi se ugojio,a opet ne bih volela da se navikne na puno hrane pa da bude debeo.U jednoj od sledeđih poruka ću da postavim i slike.
 
Ja imam srednjeg šnaucera 14 meseci i rotvajlera 11 meseci.Najbolje vam je da odete u prodavnicu hrane za kućne ljubimce i tražite neku od superpremijum hrana za pse .Tražite hranu koja odgovara vašem psu po rasi i starosti(preporučujem suvu hranu u granulama).Ako kupujete hranu na meru,na džaku hrane svakog prozvođača postoji tabela o dnevnoj količiuni hrane potrebnoj za vašeg psa na osnovu rase i urasta,što će vam prodavci verovatno pojasniti.Tu količinu hrane vi treba podelite u dva dela,pre i popodne,dok vam pas još malo odraste,otprilike 11-12 meseci,pa onda možete i celu količinu jedanput dnevno.Hrane superpremijum kvaliteta sadrže sve ono što psu trebai ne mora se ništa dodavati.Dajte hrane onoliko koliko je propisano,ništa više .Vodite računa da voda psu bude stalno dostupna,a posudu sa hranom ostavite 10-ak minuta,a ako ne pojede sve sklonite do sledećeg obroka.
 

Back
Top