Do orgazma i dalje

E jbg. Pope, seks radi uživanja je seks, nema tu duhovnih stvari.Bar se ne razmišlja o tome u tim momentima.Bitno je obostrano uživanje.Samo "pražnjenje" je posledica i srećan završetak svega toga.Pa onda malo odmora, pa repriza.Ovi silni filozofi će teško naći partnera koji će da trpe silne filozofije u toku seksa, ili ih neće ni naći.Takvi neka kupe sebi igračke na beterije pa neka sa njima filozofiraju, igračke se neće buniti.Kad krenu da se bune, samo zameniš isceđenu bateriju i furaš dalje.Seks je seks i treba da služi u cilju obostranog uživanja, a ne da se filozofira u nekim Frojdovskim okvirima.
pa brt i ja jbm ko ti.. opcija jedan ili dva.. za ove ostale nisam ni znao da uopšte postoje.. što se duhovnosti i tu canja tiče najbliže tome sam bio kad sam guzio jednu Gordanu iza spomenika u dvorištu seoske crkve.. na jednom dalekom, letnjem raspustu kod babe na selu
 
pa brt i ja jbm ko ti.. opcija jedan ili dva.. za ove ostale nisam ni znao da uopšte postoje.. što se duhovnosti i tu canja tiče najbliže tome sam bio kad sam guzio jednu Gordanu iza spomenika u dvorištu seoske crkve.. na jednom dalekom, letnjem raspustu kod babe na selu
Hahahahahaha...lep opis mesta i osobe koja je nagužena...Pa eto, opet sam siguran da ni tad nisi razmišljao o nekim tantra/mantra/aura glupostima, nego o radnji koju si obavljao.Ništa od toga ne postoji, sve su to filozofije i izmišljotine onih što ne umeju ni da smuvaju nekog ili neku, a izmišljaju ili citiraju neke filozofe koji su u svoje vreme isto to praktikovali uz žuljanje desanke.:hahaha:
 
Ekstatični orgazam kao i nedualni, nisu mogući bez razvoja svesti.
Spadaju u mistična iskustva. Ekstatični orgazam traje nekoliko minuta. Stvara
se osećaj beskonačnosti i ogromnog zadovoljstva. Genitalna zonda daje samo
početni impuls. Nedualni orgazam je stanje jedinstva sa svim što postoji i izlazi
se iz okvira vremena i prostora.
Oh kako ovo dobro zvuči bolje nego dve nedelje na Maldivima.

Savladala sam tek tri nivoa, moram još puno da vežbam do osećaja beskonačnosti
 
Mada, i same naučne teorije više ne smatraju mozak kao jedini organ svesti
Da, postoje razne teorije.
Kad je u pitanju taj neki dubok odnos i povezanost sa partneron tokom odnosa, svest kao svest nema neku bitno veliku ulogu.
Svesnost samo moze da smeta. Obaveze, neplaceni racuni, bolesti, problemi, buka, galama...zato i kazemo da je bitno rasterecenje da bi covek dobio sansu da uziva svim culima..sto se desava skoro pa nikad u realnim uslovima...
Ljudi koji se bave tim raznim meditacijama ustvari uce, treniraju, vezbaju svest da se preorjentise i skoncentrise
na trenutno njima bitne stvari...
Verujem da je moguce...
 
Duh je samo Bozji. Samo Bog ima duh. Radi se o Svetom Duhu. Duhovnost je nauka o Bogu i Bozjim normama. Uskladjjivanje sebe sa Bozjim normama je duhovnost. (Ne bavimo se mi zlim duhovima, one sto je Isus na primjer istjerivao.)
Ti govoris o Duhu Svetom.
U ovom kontekstu duh-duhovnost nema veze sa religioznim ucenjem.
Znas kad se kaze da je neko produhovljen...prosvecen, dubokouman, bogat duhom.
Prihvati bar kao viseznacnost reci. :)
 
Ti govoris o Duhu Svetom.
U ovom kontekstu duh-duhovnost nema veze sa religioznim ucenjem.
Znas kad se kaze da je neko produhovljen...prosvecen, dubokouman, bogat duhom.
Prihvati bar kao viseznacnost reci. :)
Губиш време на њега, веруј ми. Шта год да је у питању, свешће дискусију на ,,нетачно" или ће побећи с ње.
 
Губиш време на њега, веруј ми. Шта год да је у питању, свешће дискусију на ,,нетачно" или ће побећи с ње.
Sa takvim se predznanjem ulazi u rasprave.
A "netacno" sam vec okusila... :lol:
Ja naivno verujem da ljudi citavog zivota sire vidike, bar mi dinosaurusi, to mu i dodje svrha foruma...
 
Ti govoris o Duhu Svetom.
U ovom kontekstu duh-duhovnost nema veze sa religioznim ucenjem.
Znas kad se kaze da je neko produhovljen...prosvecen, dubokouman, bogat duhom.
Prihvati bar kao viseznacnost reci. :)

Duh je bice. Duhovi su bica posebna od tebe. Ti nisi duh i nemas duh. Ti si covjek i imas dusu, nisi duh. Mozda ces postati duh, ja ne znam.
Mi se bavimo samo jednim duhom a to je Bozji Duh, i odatle dolazi duhovnost i produholjevnost, uskladjenost sa Bozjim normama.
A u orgazmu nema duha ni duhovnosti, radi se o dusi, o tebi i tvom dozivljaju.
A u duhovnosti, Sv. Pavle kaze, vjencajte se, a onda nemoj slucajno da se ne dajete jedno drugom, nego se iebite ko stuke kad kod je jedno drugo ceif. To je duhovnost, norma Bozja.
 
Duh je bice. Duhovi su bica posebna od tebe. Ti nisi duh i nemas duh. Ti si covjek i imas dusu, nisi duh. Mozda ces postati duh, ja ne znam.
Mi se bavimo samo jednim duhom a to je Bozji Duh, i odatle dolazi duhovnost i produholjevnost, uskladjenost sa Bozjim normama.
A u orgazmu nema duha ni duhovnosti, radi se o dusi, o tebi i tvom dozivljaju.
A u duhovnosti, Sv. Pavle kaze, vjencajte se, a onda nemoj slucajno da se ne dajete jedno drugom, nego se iebite ko stuke kad kod je jedno drugo ceif. To je duhovnost, norma Bozja.
sviđa mi se ovo hebite se ko štuke :whistling:
 
Duh je bice. Duhovi su bica posebna od tebe. Ti nisi duh i nemas duh. Ti si covjek i imas dusu, nisi duh. Mozda ces postati duh, ja ne znam.
Mi se bavimo samo jednim duhom a to je Bozji Duh, i odatle dolazi duhovnost i produholjevnost, uskladjenost sa Bozjim normama.
A u orgazmu nema duha ni duhovnosti, radi se o dusi, o tebi i tvom dozivljaju.
A u duhovnosti, Sv. Pavle kaze, vjencajte se, a onda nemoj slucajno da se ne dajete jedno drugom, nego se iebite ko stuke kad kod je jedno drugo ceif. To je duhovnost, norma Bozja.
Ispravljas li i zvanicne enciklopedije, vikipedije i sl.?

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Duh

Ako si teolog, ok, onda mogu da prihvatim da forsiras samo ovu verziju.
Inace, idem u crkvu, postim, ispovedam se, veruj ni svestenici se ne drze vise pravila kako ih ti navodis...da je tako, ni jedna trudnica se ne bi vencala u crkvi, ni jedno vanbracno dete ne bi bilo krsteno.
Ko se jos cuva za brak i ima odnose iskljucivo u bracnoj zajednici? Ili nas se Bog svih odrekao? Ili duhovnosti kao takve vise ni nema?
 
možeš li @Scott Isle da hebes ko stuke što se hebu sa jednom istom osobom duže vreme?

Mogu, naravno. Ali pisali smo, veze iz prijateljstva su problematicne za to na primjer, nemaju te strasti. Dakle zavisi na kojim osnovama ste se nasli.
Tu je manjak religije i duhovnosti, led ledeni, norma, ne uzima u obzir dusu. Ima nesto i do nase duse i volje i nagona i ljubavi.
 
Ispravljas li i zvanicne enciklopedije, vikipedije i sl.?

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Duh

Ako si teolog, ok, onda mogu da prihvatim da forsiras samo ovu verziju.
Inace, idem u crkvu, postim, ispovedam se, veruj ni svestenici se ne drze vise pravila kako ih ti navodis...da je tako, ni jedna trudnica se ne bi vencala u crkvi, ni jedno vanbracno dete ne bi bilo krsteno.
Ko se jos cuva za brak i ima odnose iskljucivo u bracnoj zajednici? Ili nas se Bog svih odrekao? Ili duhovnosti kao takve vise ni nema?

Je li moram uvjek citirati ili mogu i ja malo improvizirati? Je li dozvoljeno?

Pavle Korincanima:

1672341368620.png


1672341433079.png
 

Back
Top