Đorđe David usmrtio ženu na autoputu u Makedoniji

Suludo jeste ali je tako, pesak je u saobracaju prilicno zasticen. Poznajem dvojicu ljudi koji su lezali po par meseci do godinu u zatvoru, jedan je ubio pesaka i kod pesaka je bilo nesto alkohola u krvi i opet je ovaj lik lezao, drugi je lezao ubio je lika koji je gurao bicikl pored sebe i nesto se zapetljao sa biciklom kada je ovaj naisao sa autom i padne mu direktno pod auto i on i bicikl, ubio ga na licu mesta.

Ne znam bas za udaranje retrovizorom kako se to racuna. Bocno mozes udariti coveka u prolazu, odnosno da te on uopste ne primeti i fakticki on se sam zapuca u auto.

Ne znam tacno sve te tacke zakona pa ne bih mnogo da pametujem, ovo sam napisao iz iskustva sta se desilo, kada se desi da pogine pesak, onda je tu vec u pitanju ubistvo iz nehata i onda se verovatno sve moguce okolnosti uzimaju u obzir, veoma su tu bitni svedoci, u kakvom stanju je bio taj sto je poginuo, u kakvom stanju je vozac, kazne mogu biti od par meseci do par godina, mnogi odleze neki mesec, jednostavno je tako.

Ove tacke zakona sto se tice autoputa ne znam, vidim ovo sto je @Bambi postavila da se pesak ne sme kretati autoputem, medjutim ovo je specifican slucaj, bio je udes i jednostavno se ta zena tu nasla ne svojom krivicom. Mislim da ce on itekako imati peripetija, kojom brzinom je vozio da nije reagovao, ako je krivina kao sto pise da li je i tu ogranicenje 130 i milion drugih razloga. Ne verujem da ce tuzioc olako to popustit i staviti u izvestaj bila je magla nije kriv, jer to je vec bio udes, dva auta slupana ne znam kolika je ta magla bila da ih ne primeti, recimo i da je bila magla, onda veeovatno postoji tacka u zakonu koja kaze da je morao brzinu prilagoditi stanju na putu, mislim pala je mrtva glava i tu ce se i najmanje sitnice uzimati u obzir.
U saobracaju je pesak uvek zasticeniji, jer vozac upravlja vozilom od par tona koje se krece mnogo vecom brzinom nego pesak. U odnosu na auto je pesak uvek slabija karika i u tom smislu vozac ima vecu odgovornost.

Ovde gde zivim je jos i ok, ali kad dodjem u Srbiju i vidim kako neki ljudi voze i kako pesaci bezglavo prelecu preko ulice, to je neverovatno. Pitam se ponekad - Ljudi, da li ste umorni od zivota?! Sto ne gledate kad prelazite ulicu?? Jos kad nose mobilni u ruci, bukvalno kao zombiji. Jedva dva metra ispred sebe vidi.
 
Imao sam situaciju na semaforu kod TC Ušće, čovek je bio na biciklu i vozio u drugoj traci, naleteo na pešački i valjda mu se isklizao bajs i padne mi bukvalno pred auto... Praktično smo kretali tek pa sam stigao da prikočim, inače... Zamisli zaglaviš robiju zato što ti neko padne pred automobil?

Takođe, mislio sam da brzina utiče na to, ako je dozvoljeno 50 i ti nekoga udariš sa 40 jer ti padne ispred tebe da nisi kriv... Ovo je suludo.
Nazalost je tako, zato cetvere oci treba otvoriti, jer moze covek u sekundi da naebe da ne zna sta ga je snaslo.
 
Što kako god okreneš nije normalno. Danas jedna budala na moje oči pretrčava magistralu. I da je neko udari ( naravno ako vozi po propisima ) zašto bi trebao biti kriv?
Zamisli obrnutu situaciju, i budale za volanom koje znaju da nece biti krivi ako ubiju nekog jer voze po propisu, pa svaki dan bi po desetero bilo zgazeno. Zakon mora biti takav, da bi se zastitila budala koja hoda iz prostog razloga jer je deset puta slabija od automobila kojim upravlja budala sto vozi.
 
Zato što će da ga ubije a ako se ide u zatvor onda će da prikoči. Ti kao moderator nebi trebao da promovišeš nasilje.
Kakvo ja nasilje promovišem?
Zamisli obrnutu situaciju, i budale za volanom koje znaju da nece biti krivi ako ubiju nekog jer voze po propisu, pa svaki dan bi po desetero bilo zgazeno. Zakon mora biti takav, da bi se zastitila budala koja hoda iz prostog razloga jer je deset puta slabija od automobila kojim upravlja budala sto vozi.
Pešaci su učesnici u saobraćaju. Jednako kao i vozači. I ne mogu biti neodgovorni.
 
Ne znam da li je neko sa ove teme, imao tu nesrecu da udari coveka autom. Meni se to desilo, jesu drugacije okolnosti ali cu napisati sta se desilo mozda nekom stvari budu jasnije. Ja, sam isao po ogranicenju, ogranicenje 60 ja vozio 55, ispred mene kamion, vidim ispred na nekih 50 metara dvojicu momaka na trotoaru ispred mene sa noje desne strane, kamion ih prolazi, ja nailazim kraj njih i na par sekundi pre vec sto cu doci pored njih dvojice, jedan izlece na put pred auto, nemam sanse da reagujem, i ja ga udaram, on mi pada na haubu, pa na sofersajbu, i sa nje u drugu traku, meni od udara puca sofersajba. Auta staju, on u trenutku ustaje na jednu nogu i dreka ga stoji, voze ga u hitnu, moguce da ima lomove na rukama i jednoj nozi, naime cekala ga devojka u autu sa drugu stranu puta zato je i pokusao pretrcati put, video kamion ali nije mene sa autom. Taj drugi lik sto je bio, ostaje tu i kaze, ne brini reci cu sve kako je bilo, ja pozivam policiju i kazem udario sam coveka odvezen je u hitnu, policija dolazi u roku od par minuta, prave uvidjaj, u toku pravljenja uvidjaja ja im objasnjavam sta se desilo. Policajac mi ovim recima kaze, da je pao sa neba ti moras reagovati i ne smes ga udariti prednjom stranom auta tako zakon kaze, ako je udar autom sa strane ti ne snosis nikakvu odgovornost i sada ti je veoma bitno sta ce reci svedoci i taj povredjeni. Uvidjajem je utvrdjeno da je prvi pocetni udar bio negde ispod desnog fara, tako da ja snosim odgovornost. Desava se to da povredjeni dolazi iz hitne i sto je jako bitno bez preloma, imao je samo jake udare i zahvaljuje se meni jer je postao svestan da sam ga mogao ubiti, nakon sto je policija dobila izvesce iz hitne da su u pitanju lakse povrede, krecu sa uzimanjem izjava od svih ucesnika u nezgodi i od svedoka koji su bili tu, radi se alkotestiranje, uzimanje uzorka krvi. Kada je sve zavrseno, i nakon sto su svi svedoci dali izjave povredjeni je dobio pitanje hoce li me tuziti za nanosenje povreda, on je izjavio da mu ne pada na pamet, tada mi je policija rekla da sam oslobodjen bilo kakve odgovornosti sto se tice te nezgode, onda su mene pitali hocu li tuziti povredjenog za nanosenje materijalne stete na automobilu sto meni nije palo na pamet da radim. Policajci su mi rekli, najbitnija stvar je ta da lik kog sam udario nema nikakve prelome i teze povrede, u slucaju da je imao meni ide krivicna prijava, tuzba, ponavljam to se nije desilo na pesackom prelazu, u pitanju je tranzitni deo grada, nije bilo magle i desilo se nekad oko 11h po danu.

Po ovom mom iskustvu, verujem da ce David imati sigurno mnogo peripetija sa zakonom jer je usmrtio zenu, sigurno ce mu trebati i dobar advokat i dosta novca, a verujem da ce itekako biti podnesena protiv njega krivicna prijava, verovatno je tuzilastvo vec podnelo.

Takodje ce tu igrati veoma vaznu ulogu i svedoci koji su tu bili, ko god misli da ce to samo tako proci, vara se.
Slazem se sa ovim potpuno, licno Bogu hvala nisam imao saobracajke niti udarao nekoga niti me udarali ali mogu da kazem da si i ti imao srece sto se sve dobro zavrsilo i po tog coveka i za tebe.
 
Pre jedno 20 god drugar vozio auto putem na nbgd i lik koji je pretrčavao udari ga bočno. Ne zna dal je poginuo ali ono što sam video na autu krajnje me šokiralo. Cela suvozačeva strana je bila toliko udubljena kao da ga je voz udario. Zadnji točak je virio izvan karoserije juga stakla sva popucalaz:shock: sreća bio oslobođen odmah jer je udarac bočno.
Sta trazio na autoputu, tu ne treba nista da se odgovara kako god da ga udario.
 
Nisam ni ja znao da snosiš odgovornost kad udariš nekog prednjim delom auta... Jer mi nema logike, kako nekoga uopšte i udariti bočno? Šta kao udariš ga retrovizorom ili kako tačno?

Znači neki mentol mi istrči tako i ja ga udarim iako idem normalnom brzinom ja sam kriv? Suludo.
I jos ako bude i kocenje ali tu je problem sto vecina automobila ima ABS barem ovi noviji ili relativno noviji i onda se ne mogu videti nikakvi tragovi kocenja i kako da covek dokaze na sudu da je u tom momentu i kocio?
 
I jos ako bude i kocenje ali tu je problem sto vecina automobila ima ABS barem ovi noviji ili relativno noviji i onda se ne mogu videti nikakvi tragovi kocenja i kako da covek dokaze na sudu da je u tom momentu i kocio?

Mislim da je celokupan zakon glup prilično, daje im slobodu da se ponašaju kako hoće i da normalnog čoveka oteraju na robiju.
 
Slazem se sa ovim potpuno, licno Bogu hvala nisam imao saobracajke niti udarao nekoga niti me udarali ali mogu da kazem da si i ti imao srece sto se sve dobro zavrsilo i po tog coveka i za tebe.
Veoma ruzan osecaj prilikom i nakon tog udesa, mogu misliti sta je sa ljudi kada ubiju nekog. Imali smo vise srece vec pameti obojica, lik je sa mog auta pao u drugu traku, sva sreca pa nikog u tom trenutku nije bilo u drugoj traci, ubio bi ga na mestu.
 
Dobro je da na krstarici ima tužilaca i sudija inače ne bi znali šta se dešava....problem je samo što nemaju pojma ni o propisima ni o vožnji, pa im iskače samo onaj mrziteljski deo.
Ako ga tužilac ne tereti i pusti na slobodu, o čemu bulazne mrzitelji, možda znaju bolje da izvrše uvidjaj? Ko za ono dete....nema ni blama ni sramote pljuvati po dečaku, jer mrzite oca....tako i sa Davidom dok je u blatu, aj ga udavite mozda vam bude lakse oko srca....malo mu je muke što je ubio čoveka, još treba i vas da čita....
 
Predlazem da odiebess od mojih postova.
Pogresno sam procitao vest pa sta?
Ne menja cinjenicu da ovde svi napadaju coveka.
A da se ne daj Boze nekom od vas desilo bilo bi NEEEEEEE nisam ja kriv...magla nocc covek iza krivine.
A dokoona ti jem komsinica idi odradi nesto san njom bilmezu.
I da za razliku od Mange ja nisam stspljiv,
Nabijem i tebe i sve vas Schumachere da ne bi da ti slikazm vozakcu?
Evo neka bude
\Imas vecci koorac od mene bolje iebes i ja sam predercina
JESI LI SAD SRETAN?
Tetrebe, postoji li pdf gde nisi divljao? Ne računam tamo gde ližeš jaja moderatorima.
 
Na 25 metara je video slupane automobile i nije uspeo u potpuno NOVOM opelu da se zaustavi? Neispravni novi opeli?
  • При брзини од 50 км/х кочни пут = 5 к 5 = 25 м.
  • При брзини од 80 км/х зауставни пут = 8 к 8 = 64 м.
  • При брзини од 100 км/х кочни пут = 10 к 10 = 100 м.
  • При брзини од 130 км/х кочни пут = 13 к 13 = 169 м.

Прорачун пута кочења на мокром – формула​

Учесници у саобраћају такође могу да израчунају зауставни пут свог возила када се вози по мокрим површинама пута. Све што треба да ураде је да узму зауставни пут по сувом времену и додају половину тог истог пута кочења по сувом времену, дајући следећу једначину: (В/10)²+((В/10)²/2)=мокри пут заустављања.

  • При брзини од 50 км/х, кочни пут по мокром времену = 25+(25/2) = 37,5 м.
  • При брзини од 80 км/х, кочни пут по мокром времену = 80+(80/2) = 120 м.
  • При брзини од 100 км/х, кочни пут по мокром времену = 100+(100/2) = 150 м.
 
Uglađeni sistem automatskog kočenja u slučaju krajnje nužde, koji može da detektuje pešake i ostala vozila „pokazao se dobro … (i) … pri visokim brzinama na autoputu pokazao dobre performanse, izbegavši ili ublaživši incidente.“

„Najviše ocene Euro NCAP-a pokazuju da individualne bezbednosne komponente nove Insignije zaokružuju ukupan sistem“, kaže upravni direktor prodaje i postprodaje, Peter Kispert (Peter Küspert). „Međutim, bezbednost je na prvom mestu kod Opela, ne samo kada je naša perjanica u pitanju; najmlađi članovi našeg proizvodnog portfolija, Crossland X i Grandland X, takođe nude upozorenje na opasnost od čeonog sudara sa automatskim kočenjem u slučaju krajnje nužde, jer mi želimo našim kupcima da ponudimo najnovije bezbednosne tehnologije. Na kraju krajeva, kao što naša marka kaže, budućnost pripada svima.
 
Nov potpuno opel imaš u uvodnom postu.
Podrazumeva se da ovako high tech auto možete da servisirate samo kog ovlašćenog dilera, a ni to nije baš lako. Desilo mi se da se neko na parkingu tržnog centra "Ušće" malo naslonio na moj prednji branik. Toliko malo da se to moglo videti samo kao neka nepravilnost na registarskoj tablici, otprilike je pipnuo tablicu svojim branikom, ali dovoljno da se prednja kamera spusti nadole i da snima put, umesto čitavog prostora ispred. Otišao sam u servis, oni su očas ispravili kameru, ali se posle toga dešavalo da javi Service Driver Assist System i posle toga (do gašenja motora) ne rade funkcije kao što je prepoznavanje kola/pešaka ispred, upozorenje na sudare, adaptivni tempomat...

U servisu su tvrdili da se sistem dekalibrisao, pa kamera ne gleda baš kako treba. Meni je to bilo sumnjivo objašnjenje, pošto je prepoznavanje saobraćajnih znakova sve vreme (otkako su ispravili kameru) radilo savršeno. Ali šta ja pa znam... Rekli su da kamera treba da se kalibriše, ali za to treba imati neku "šemu" koju im Opel još nije poslao jer je ovo "nov model". Najzad je i ta "šema" stigla, ali kalibracija nije otklonila problem.

I tako su kola morala da prespavaju tri noći u servisu, i najzad je problem rešen, u saradnji sa nemačkim kolegama. Ispostavilo se da se čitav sistem ne zasniva samo na kameri, nego ispod branika postoji i prednji radar. Pri "sudaru" se, osim kamere, malo pomerio i radar, i to toliko malo da nije prijavljena posebna greška, a opet dovoljno da se ne slaže s kamerom. Trebalo ga je pomeriti za nepun milimetar ulevo, naravno pod kontrolom posebnog softvera koji su Nemci aktivirali. Posle toga je sve bilo u najboljem redu.


I šta najzad reći... da, automatska vožnja je lepa stvar, ali zavisi od mnogo tehnike, pa mnogo stvari može da otkaže. No i dalje sam optimista i verujem da ćemo za par godina sesti u kola, reći kuda idemo i onda mirno gledati kroz prozor ili kuckati u kompjuter dok ne stignemo. Biće tu svakako problema o kojima će novine sa zadovoljstvom pisati, ali tako je bilo i sa drugim novotarijama - prvi automobili su imali sto mana, pa opet ubrzo nikome nije padalo na pamet da se vozi u konjskim kolima...
 

Back
Top