Đoković: Iznad nacionalističkih žabokrečina .

Ðoković u intervjuu hrvatskom dnevniku ponovio rečenicu da su Srbi i Hrvati skoro isto i da je ljudima u inostranstvu teško objasniti gdje je Balkan.

Prvi teniser svijeta Novak Ðoković ponovio je u subotu rečenicu od prije nekoliko godina da su Srbi i Hrvati skoro isto.

"I ovoga puta bih se izdigao iznad nacionalističkih žabokrečina, kako ste rekli. Za nekog u inostranstvu jako je teško razlikovati naš narod, granice, ko smo, šta smo. Zato nisam ni zamerio, niti sam pokušavao da objasnim jer i sam znam koliko mi truda treba da objasnim odakle dolazim i gde je taj brdoviti Balkan", rekao je Ðoković u intervjuu hrvatskom Jutarnjem listu.

Ðokovića je 2007. poslije jednog turnira kojeg je dobio u Kanadi, u Montrealu, zvanični spiker nazvao "Hrvatom", na šta je on odgovorio da ''nema veze što ste me nazvali Hrvatom, ... Srbi i Hrvati - to je skoro isto".

Prijatelj sa Čilićem

Prvi teniser svijeta je ponovio da mu je hrvatski teniser Marin Čilić odličan prijatelj i van terena, kao i da mu je nekadašnji selektor Davis kup reprezentacije Hrvatske Nikola Pilić kao drugi otac.

"Marin je sjajan momak, s kojim se jako dugo poznajem. Za njega slobodno mogu reći da mi je i prijatelj, a kad god možemo, provodimo vreme zajedno na turnirima. Pomažemo jedan drugome, treniramo zajedno, što nas čini bližima. Želim mu svu sreću u karijeri i da se uskoro borimo u finalima Grand Slamova", poručio je Ðoković.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/dokovic-iznad-nacionalistickih-zabokrecina

sta kazete na to ?
Termin "nacionalisticke zabokrecine" je cini mi se upotrebio voditelj Jutarnjeg dnevnika.
No sve i da Nole jeste upotrebio taj termin to ne menja cinjenicu da se on uvek zahvaljuje njegovom srpskom narodu nakon svakog osvojenog turnira ili meca sto je nesto sto se moze shvatiti u duhu patriotizma ili nacionalizma, a da ne govorim o humanitarnim akcijama za ugrozenu srpsku decu na Kosovu itd.

Treba li zaboraviti i ovako nesto, i to kako se Nole borio u Davis kupu za Srbiju i na Olimpijadi.
novak-dokovic-oi-ceremonija-otvaranja-nosi-zastavu-olimpijada-1343257774-190023.jpg
 
Uuuu ala Djovak utura patrijotama. U koga ce se sad kleti,za koga ce sad navijati na Vimbldonu?

I ja sam protiv bezmozgaskog nacionalistickog izdr.kavanja, ali stvarno ne razumem potrebu ljudi da zbog par drka.dzija sve ljude koji sebe smatraju patriotama i nacionalistama stave u istu vrecu.

- - - - - - - - - -

Milunka draga, jedina razlika izmedju Srba i Hrvata je RELIGIJA.

Cim se religija iskljuci, Srbi i Hrvati se smire i normalno opste.

Tako je bilo za vreme Austrougarske i za vreme socijalizma.

Cim POPOVI POCNU DA PUMPAJU NAROD - sve razlike, cak i one nepostojece - isplivaju na povrsinu.
Nisam verovao da cu moci u necemu da se slozim sa tobom. :)
 
Немам ништа против ове изјаве, само се питам што увек ми ?
Не чујете никад неког Хрвата да прича о томе, само Србе.
Једноставно није требао ништа да прича о томе као и о Хрватима, ни позитивно ни негативно. Тако је најбоље.

Evo odje covjek rece sve sta se ima reci o tome. Kratko i jasno. Nema dalje.
Podebljano, ka i sav ostali svijet, a ne - po srpski - uvijek mimo sav svijet.
 
ako kaže da mu nije smetalo pogrešno obraćanje na tom turniru-laže ko ker. Sećam se tog finala, pozeleneo je. Ali ne mislim da je to zbog sintagme hrvatski teniser, isto bi bilo i da je bilo koja druga država u opticaju i to je najnormalnije. Kao što je najnormalnije da se iznerviraš kad ti negde sviraju pogrešnu himnu. Vrhunac nepoštovanja.
 
Немачка је ту мање битна.

Главни је проблем, како рекох, РКЦ.

Наравно, слажем се. Ватикан је подстакао те злочине и Ватикан итекако стоји иза њих. Али, не сме се заборавити и не сме се релативизовати улога Немачке у завери против Српског народа чији су креатори Германи и Ватикан. А касније су им се придружили и многи други.
 
Наравно, слажем се. Ватикан је подстакао те злочине и Ватикан итекако стоји иза њих. Али, не сме се заборавити и не сме се релативизовати улога Немачке у завери против Српског народа чији су креатори Германи и Ватикан. А касније су им се придружили и многи други.

Jesi ti srBski nacionalista ili rusofil..jel ti draza slobodna i nezavisna Srbija ili unija sa Rusijom
 
Jesi ti srBski nacionalista ili rusofil..jel ti draza slobodna i nezavisna Srbija ili unija sa Rusijom

А какве везе ово твоје питање има са овом темом и мојим горњим постом? Али без обзира одговорићу ти- ја сам српски националиста који се залаже за слободну и независну националну српску државу која ће имати најбољу могућу сарадњу са Православном Словенском Русијом, а не са поквареним и деструктивним Западом и његовим језуитима, масоним и илуминатима.
 
Novak Đoković je jedan neobrazovani, nisko inteligentni momak, dete iz bogate familije koje je od malih nogu imalo maksimalne uslove i sve što poželi, čiji je nivo opšte kulture iziuetno nizak. Iz tog razloga, od njega se ne može očekivati neka velika lekcija i pouka iz istorije i društveno-političkih odnosa na teritoriji balkanskog poluostrva.

Što se tiče tenisa, tu je već vrhunski...
 
Novak Đoković je jedan neobrazovani, nisko inteligentni momak, dete iz bogate familije koje je od malih nogu imalo maksimalne uslove i sve što poželi, čiji je nivo opšte kulture iziuetno nizak. Iz tog razloga, od njega se ne može očekivati neka velika lekcija i pouka iz istorije i društveno-političkih odnosa na teritoriji balkanskog poluostrva.

Što se tiče tenisa, tu je već vrhunski...
тачно све написано..
 

Back
Top