Đoković: Iznad nacionalističkih žabokrečina .

Pobedonoscev je covek koji je mnogo prosao, mnogo video, mnogo naucio i sve to vrlo dobro ume da iskaze.

A takvi Srbi su retki i ja uvek sa velikom paznjom citam sta pise: da naucim nesto.

Bilo bi pametno da i ti tako radis.

Sve je to u redu,ali neka žuč izlazi iz njega.Postao je ostrašćen, zapravo ne liči na prvog Pobedonosceva.I ja sam živela van Srbije, radila, pa šta...prošla sam svašta.On vređa ljude.
 
Možda sam bio preoštar u vezi inteligencije, ali suština je da je celokupan sport, tenis ponajviše, jedan od zaštitnih znakova kapitalizma, a samim tim i lobalizacionih procesa. Zato nije retka pojava da su vrhunski sportisti, u suštini totalni duduci za sve osim tog sporta kojim se bave. Zbog toga ne treba biti ljut na Novaka kada da neku neutralnu ili plitku izjavu. Od njega ne treba očekivati visokoumne izjave, znanje istorije, poznavanje društvene realnosti i slične stvari koje nemaju veze sa tenisom.

On je teniser i ništa više od toga, a teniseri, složićemo, se nisu baš neki revolucionari, heroji ili nosioci društvenih kretanja.
Dok je na terenu, on je srpski predstavnik za koga treba navijati, ukoliko verujete u tenis i koncept sporta uopšte. Van terena-on je samo običan čovek sa svim obrisima vremena u kome živimo.
 
Možda sam bio preoštar u vezi inteligencije, ali suština je da je celokupan sport, tenis ponajviše, jedan od zaštitnih znakova kapitalizma, a samim tim i lobalizacionih procesa. Zato nije retka pojava da su vrhunski sportisti, u suštini totalni duduci za sve osim tog sporta kojim se bave. Zbog toga ne treba biti ljut na Novaka kada da neku neutralnu ili plitku izjavu. Od njega ne treba očekivati visokoumne izjave, znanje istorije, poznavanje društvene realnosti i slične stvari koje nemaju veze sa tenisom.

On je teniser i ništa više od toga, a teniseri, složićemo, se nisu baš neki revolucionari, heroji ili nosioci društvenih kretanja.
Dok je na terenu, on je srpski predstavnik za koga treba navijati, ukoliko verujete u tenis i koncept sporta uopšte. Van terena-on je samo običan čovek sa svim obrisima vremena u kome živimo.

Kad god sam slusao Djokovica i ne samo njega vec i Federera, Mareja i ostale vrhunske tenisere - slusao sam INTELIGENTNE, KULTURNE i OBRAZOVANE MLADE LJUDE....

Drasticna razlika od slusanja fudbalera, boksera i zvezdi nekih drugih sportova.

Djokovic je VELIKI SAMPION i kada igra i kada GOVORI.

Srbija je vacna dok su joj deca takva!
 
Kad god sam slusao Djokovica i ne samo njega vec i Federera, Mareja i ostale vrhunske tenisere - slusao sam INTELIGENTNE, KULTURNE i OBRAZOVANE MLADE LJUDE....

Drasticna razlika od slusanja fudbalera, boksera i zvezdi nekih drugih sportova.

Djokovic je VELIKI SAMPION i kada igra i kada GOVORI.

Srbija je vacna dok su joj deca takva!

Ja nikada ništa pametno nisam čuo od tih igrača. Sve izjave su im sterilne, pripremljene i o temama koje sa životom veze nemaju. Oni su jednostavno vezani poslom kojim se bave i to je to. Kada želim da postanem pametniji ja pročitam neku knjigu, poslušam nekog intelektualca...

Od Mareja sigurno ne mogu naučiti ništa osim ako nema veze sa reketom ili eventualno materijalom od koga je izrađena teniska loptica
 
На годишњицу Олује да изјави "Srbi i Hrvati skoro isto" је пљување у образ свим Србима РСК, Хрватске... Омаловажавање свих кланих и недокланих Срба.:evil: Брука и срамота.:rtfm:

Ne da su SKORO isto nego su ISTO.

Jedino su jedni katolici, a drugi pravoslavni.

To je JEDINA razlika.

- - - - - - - - - -

Ja nikada ništa pametno nisam čuo od tih igrača. Sve izjave su im sterilne, pripremljene i o temama koje sa životom veze nemaju. Oni su jednostavno vezani poslom kojim se bave i to je to. Kada želim da postanem pametniji ja pročitam neku knjigu, poslušam nekog intelektualca...

Od Mareja sigurno ne mogu naučiti ništa osim ako nema veze sa reketom ili eventualno materijalom od koga je izrađena teniska loptica

Ti to ni ne razumes posto ne znas engleski....:D
 
Heh....bio ja u bolnici u Beogradu 2009. i neki deda, bivsi direktor neke drustvene firme i velika ********* se hvali.....kako su njegov sin i snaja dali 40 000 e da im sin postane kao Novak Djokovic. Placali jadnici nekog trenera da uci klinca tenisu. Inace zive u Kanadi. Kakva malogradjanstina i debilizam.

Mnogo vise para treba da se napravi dobar teniski profesionalac.

I mora da ima i talenta, pare ipak ne mogu sve.

Ali ako uspe da udje u PRVIH STO NA SVETU - pare se vrate - stostruko!
 
Ma momak uopste ne ostavlja utisak neke narocite inteligencije. Nije ni cudo sto daje nesuvisle komentare. Ja bih ga samo pitao pred svim novinarima, jesu li Srbi zaklali preko milion ljudi na morbidan nacin i proterali citav jedan narod, koji je cak imao i status konstitutivnog naroda.

У јебему гајде, испаде да је и Ђоковић на неки начин повредио устав Социјалистичке Републике Хрватске!
 
Jedni vide nekog glupana , a drugi vide rodjenog diplomatu. Percepcija je cudo.

On je dobar teniser i pametan dečko.Ne živi u Srbiji, u individualnom tenisu ne predstavlja Srbiju.U svakom slučaju, svaka mu čast šta je postigao, nije važno šta priča.Ima pravo na svoje mišljenje.

- - - - - - - - - -

У јебему гајде, испаде да је и Ђоковић на неки начин повредио устав Социјалистичке Републике Хрватске!

:zcepanje:
 
У јебему гајде, испаде да је и Ђоковић на неки начин повредио устав Социјалистичке Републике Хрватске!

Pokusavas da ispadas duhovit ali ti ne uspeva. On samo ignorise ogoljene istorijske cinjenice i prenebegava ih. To moze samo maloumnik, pod uslovom da sebe deklarise kao Srbina. A vi sto onanisete na njegovu sliku i zamisljate ga u krevetu pored sebe, bez obzira kom polu pripadate, takvi kao vi ste u neku ruku latentni "jugoslveni"! Posto podrzavate "jugoslovenskkobratskojedinstvene" izjave vrhovnog Boga, vladara univerzuma i gospodara tame "Noleta"!
 
Pokusavas da ispadas duhovit ali ti ne uspeva. On samo ignorise ogoljene istorijske cinjenice i prenebegava ih. To moze samo maloumnik, pod uslovom da sebe deklarise kao Srbina. A vi sto onanisete na njegovu sliku i zamisljate ga u krevetu pored sebe, bez obzira kom polu pripadate, takvi kao vi ste u neku ruku latentni "jugoslveni"! Posto podrzavate "jugoslovenskkobratskojedinstvene" izjave vrhovnog Boga, vladara univerzuma i gospodara tame "Noleta"!

Наравно, духовит си заправо ти јер мислиш да Новак Ђоковић мора у сваком моменту прво да мисли на уставноправне категорије из устава СР Хрватске 1974. Зашто није објаснио водитељу све инциденте из српско-хрватских односа у задњих сто педесет година, са посебним освртом на статус уставног народа Срба у Хрватској, уместо што је рекао "нема везе"? Стварно, зашто?

Ако то није малоумност и мономанија онда не знам шта јесте.
 
Наравно, духовит си заправо ти јер мислиш да Новак Ђоковић мора у сваком моменту прво да мисли на уставноправне категорије из устава СР Хрватске 1974. Зашто није објаснио водитељу све инциденте из српско-хрватских односа у задњих сто педесет година, са посебним освртом на статус уставног народа Срба у Хрватској, уместо што је рекао "нема везе"? Стварно, зашто?

Ако то није малоумност и мономанија онда не знам шта јесте.

Covece.....gde sam ja rekao da mora da misli na ustav SR Hrvatske!!! Rekao sam da mora jasno reci kako je on SRBIN i kako Srbi nemaju dodirnih tacaka sa Hrvatima! Znaci, samo trazim da se jasno diferencira od njih kao sto je to ucinio jos Jovan Ducic u svojoj knjizi "Verujem u Boga i u srpstvo" gde kaze da srspsko hrvtski spor, nije ni ideolske ni politicke prirode, vec iskljucivo kulturoloske. Da su to dva sveta za sebe. Da je Hrvatska zemlja srednjeg veka, jer njom i dalje vlada Vatikan, a da to nije slucaj sa Srbijom. Bilo je dovoljno samo da kaze: "Ja sam Srbin, i ne trpajte me u hrvate jer to nisam" i TACKA! U cemu je tu problem!!! 'Ajde lepo priznaj da si onaj pravi srpski idolopoklonik :mrgreen:
 
Он српство показује на много битније и ако хоћеш скупље начине од бесних реакција на грешке коментатора.

Ко зна, можда има друге приоритете уместо да за тебе води огорчени рат са Хрватима? Не може свако да буде мудар и промишљен - и прави Србин - као Дамир Докић.
 

Back
Top