Ђилас буши демократе, хоће да сруши Лутовца!

комшија

Stara legenda
Poruka
91.059
1707193233127.png





ĐILAS BUŠI DEMOKRATE, HOĆE DA RUŠI LUTOVCA! Kulminirao sukob dve struje u prozapadnoj opoziciji!

Dragan Đilas pokušao je da pocepa Demokratsku stranku.

1707193252057.png


05.02.2024 21:30

Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde i nezvanični šef prozapadne opozicije, pokušao je da pocepa Demokratsku stranku i svrgne s njenog čela Zorana Lutovca, saznaje Republika. Da je Đilas uspeo u svom naumu, demokrate bi se (ponovo) našle pod njegovom kontrolom, čijih stega je Lutovac poslednjih meseci počeo da se oslobađa.
Demokrate su nedavno imale sednicu glavnog odbora, a deo članova je pokušao da se suprotstavi izglasavanju izveštaja predsednika stranke o radu, čije bi neusvajanje, po statutu, predstavljalo smenu predsednika.

Javnost poslednjih dana spekuliše da je za novog predsednika DS viđen Miodrag Gavrilović, aktuelni potpredsednik stranke i jedan od najaktivnijih poslanika DS u prethodnom sazivu Skupštine. Doduše, tu tezu je i sam Gavrilović podgrejao izjavom da demokrate treba da promene svoj pristup stvarnosti i biračima, te da sebe vidi kao čoveka koji daje impuls toj nekoj novoj politici DS. Međutim, dodaje naš izvor, Gavrilović je bio samo probni balon, Đilas na čelu DS hoće da vidi svog dugogodišnjeg prijatelja i gradskog funkcionera u vreme kad je bio gradonačelnik Zorana Alimpića.

- Da bi ponovo vratio DS pod svoju "šapu", Đilas je rešio da iskoristi lično nezadovoljstvo dela članova stranke, koji smatraju da zaslužuju bolji položaj u stranci, i da smeni Lutovca. Pod izgovorom da DS treba sveža krv i aktraktivniji pristup, deo demokrata probao je da pokrene lanac promena u rukovodstvu, ali se to sada izjalovilo. Svakako, Đilas hoće na čelu DS Alimpića i od toga neće odustati - kaže izvor našeg portala iz Stranke slobode i pravde.

Da DS izlazi iz Đilasove senke, svedoči i odluka rukovodstva da neće prisustvovati današnjoj konstitutivnoj sednici parlamenta. Demokrate bojkotuju konstitutivnu sednicu, kao vid borbe zbog navodne neregularnosti izbora, dok će ostatak saveza Srbija protiv nasilja danas biti u parlamentu i tamo će, prema ranijim najavama, pokušati da napravi cirkus u samoj sali.

Teške reči zbog sednice Skupštine

Kao što je Republika već pisala, žestok sukob između Đilasa, Lutovca i Zelenovića je izbio po pitanju da li ili ne prisustvovati današnjoj konstitutivnoj sednici Skupštine Srbije. Nezvanično, sastanak na kom je ovo bila glavna tema, u jednom trenutku su pale teške reči, što i ne bi bilo čudo ako se zna da nedavno u Stranci slobode i pravde umalo nije izbila tuča dvojice funkcionera.

Prvo su Dragan Đilas, Marinika Tepić i Aleksandar Jovanović Ćuta obavestili da je pao čvrst dogovor da se mandati osvojeni na decembarskim izborima ipak uzmu, bez obzira na tvrdnje o navodnoj izbornoj krađi. Međutim, izgleda da partije, članice koalicije nisu bile na istom sastanku jer se ubrzo oglasila potpredsednica Demokratske stranke Dragana Rakić, koja je rekla da je Predsedništvo te stranke jednoglasno donelo odluku da ne treba da učestvuju na konstitutivnoj sednici.

Njoj se pridružio i lider stranke Zajedno Nebojša Zelenović, koji smatra da je parlament nelegitiman, te da saziv Skupštine Srbije u stvari ne postoji.

Dejan Bulatović, poslanik sa liste SNS, kaže da Đilas već duže vreme radi na tome da eliminiše sve koji se suprotstavljaju njegovom mišljenju.

- DS je imala svoj profilisan stav i Đilasu je to smetalo, pokušavao je u nekoliko navrata da ih slomi, da slomi Lutovca. To mu nije pošlo za rukom sada na sednici GO, ali će u sledećem navratu završiti započeto - kaže Bulatović.

link


Сасвим је логичан став ДС-а да посланици опозиције, ако су стварно опозиција, требају током конститутивне седнице да буду изван сале и да свој протест због изборне преваре одрже на степеницама скупштинског здања. Јер, ако уђу у салу и присуствују конститутивној седници парлемента, они ће да дају легитимитет таквом парламенту, па макар током седнице дували у вувузеле. Наравно, лажни опозиционар Друг Ђидо захтева од свих посланика његове коалиције да уђу у скупштинску салу, да буду присутни током конститутивне седнице и на тај начин дају легитимитет скупштинској већини његовог Вољеног упркос изборним преварама.
 
Погледајте како водитељка Nove S, Ђидина боткиња, ОТВОРЕНО врши притисак на Лут(k)овца да посланици "жутих" уђу у салу и тако дају легитимитет новом сазиву парламента који изгледа тако како изгледа након изборних превара и крађа. Лут(k)овац објашњава да је и због Уставног суда који расправља о легитимности изборног процеса важно да се не уђе у салу.

 

1707194853451.png

Đilasov mehanizam je surov - ili si njegov podanik ili te nema! Nejasno je kako ljudi, koji su s njim, pristaju na taj mazohizam


527393_dragan-dilas-1_iff.jpg


05.02.2024 19:41

Dragan Đilas očigledno nema nikakvu nameru da zauzdava svoje autoritarne osobine

Đilasov mehanizam delovanja u praksi nudi tri opcije. Svaka stranka može da bude poslušni deo koalicije. Ako to odbije, biće razbijena i uništena. A ako to Đilasu ne pođe za rukom, on i Šolakovi mediji će je proglasiti za Vučićeve saradnike. Slično je i sa političarima. Ako nisi Đilasov podanik, bićeš proglašen za Vučićevog čoveka

Dragan Đilas očigledno nema nikakvu nameru da zauzdava svoje autoritarne osobine, koje su ga i dovele na poziciju neprikosnovenog gazde u koaliciji Srbija protiv nasilja. Svako odstupanje saradnika od njegove volje surovo se politički kažnjava, jer je on za sebe namenio ulogu jedinog koji kontroliše i odlučuje unutar opozicije. Na delu je ponovo Đilasov modus operandi kojim uklanja i najmanju prepreku na putu dolaska na vlast.

Đilasova meta ovoga puta su lider Demokratske stranke Zoran Lutovac i predsednik stranke Zajedno Nebojša Zelenović zbog njihovog javnog opiranja da se prihvate poslanički mandati i zagovaranja bojkota konstitutivne sednice Skupštine Srbije. To je bio okidač da Đilas pokrene svoju razrađenu mašineriju gušenja drugačijeg mišljenja. Metode su toliko beskrupulozne da se po njegovom diktatu donose odluke u drugim strankama. To je bilo vidljivo i ovog vikenda, kad je Lutovac umalo smenjen s mesta šefa DS samo zato što nije bespogovorno poslušao naredbu Đilasa, koji je i na ovaj način stavio do znanja svim svojim sadašnjim saborcima da osvojeni mandati nisu njihovi, već njegovi.

A jedan od poslednjih koji se opasno zamerio Đilasovom taboru je i Savo Manojlović iz udruženja Kreni-promeni. On je gotovo preko noći od saborca za društvene promene postao omražena figura koja se usudila da javno kritikuje postizbornu taktiku opozicije. Marinika Tepić istupila je kao najodaniji Đilasov saradnik, dobila prostor u Šolakovim medijima i uputila niz uvreda na Manojlovićev račun.


Dužničko ropstvo DS


442189_dragan-dilas-1_kf.jpg


24sedam
Ovakvi obračuni za Đilasa nisu ništa novo. Ovakav način delovanja on je primenio toliko puta na strankama oko kojih je pleo svoju mrežu uticaja i u kojima je namirisao politički plen. Naravno, Demokratska stranka i dalje važi za najveći Đilasov trofej. Tu je primenio šemu po kojoj je DS polako uvlačio u dužničko ropstvo, a onda otkupljivao te dugove da bi pribavio za sebe uticaj u organizaciji. Konkurencija se sklanjala svaki put kad bi zapretila, što se desilo i perspektivnom Pokretu slobodnih građana, pa zahvaljujući Đilasovim manevrima danas imamo PSG koji je potpuno utopljen u Đilasov trenutni politički projekat.

Nedavni slučaj razaranja Narodne stranke Đilas je osmislio kao kontrolisanu eksploziju posle koje je Vuk Jeremić dobio stranku u fronclama, a on odanog poslušnika Miroslava Aleksića. Na Đilasovoj listi za politički odstrel našla se Socijaldemokratska stranka Borisa Tadića, kojoj je upravo lider SSP namenio sudbinu izbornog davljenika.

Dragan Đilas ne menja metode ni kada su mu meta ličnosti iz stranaka. Najsvežiji primer su poslanički mandati koji već nedeljama unazad predstavljaju klizav teren za ovako heterogenu grupaciju kakvu je Đilas morao da okupi da bi za sebe osigurao lidersku poziciju. Na temi prihvatanja mandata olupali su se svi lideri s liste "Srbija protiv nasilja", ali je samo jedan nasankao sve njih. Naravno - Đilas. Zelenović i Lutovac dali su dinar da uđu u Đilasovo kolo, ali sada bi dali dva da iz njega izađu. Slično bi verovatno prošao i Boris Tadić, ali je ispao prekobrojan. Tadić je svedočio o Đilasovom diktatu, pa je otkrio da je pred njega stavljen uslov za ulazak u koaliciju ako pristane da bude nevidljiv - da u predizbornoj kampanji ćuti i ne pojavljuje se u javnosti.

Medijska cenzura


Profimedia
O Đilasa se neposredno pred izbore ponovo opekao i Vuk Jeremić. Glavni Đilasov igrač u cepanju Narodne stranke bio je Miroslav Aleksić, koji je u međuvremenu postao nosilac Đilasove liste. Sličan scenario Đilas priželjkuje i u Zeleno-levom frontu, u kojem Radomir Lazović prati u stopu njegovu strategiju, a Dobrica Veselinović pokušava da očuva autentičnost i prepoznatljivost ideje koja je stvorena još dok su nastupali kao pokret Ne davimo Beograd. Veselinović je zbog takvog kontriranja Đilasu postao gotovo nevidljiv u medijima Junajted grupe, iako je nosilac liste za Beograd.
Ovde treba napomenuti da je jedna od najubojitijih batina u rukama lidera SSP za disciplinovanje njegovih saradnika upravo medijska moć Junajted grupe Dragana Šolaka. Đilas drži poziciju vrhunskog cenzora od koga isključivo zavisi medijska vidljivost svakog od aktera njegovog opozicionog bloka. Ko se suprotstavi Đilasu biva surovo kažnjen embargom na pojavljivanje u medijima Junajted grupe.
Tako je bojkot izbora 2020. godine bio politički koban za Marka Bastaća, nekada glavnog čoveka Stranke slobode i pravde za Beograd. Đilas je u junu te godine po kratkom postupku smenio Bastaća i raspustio opštinski odbor SSP na Starom gradu. Naime, Bastać, kao deo bojkot opozicije, nije učestvovao na lokalnim izborima, te je praktično bez borbe kao predsednik opštine Stari grad predao vlast na nagovor Đilasa. Ovaj ga je, čim su istekli rokovi za kandidovanje, smenio sa stranačke funkcije i, ispostaviće se, držao pored sebe samo dok je imao korist.

Polarizuje društvo​

521618_opozicija_iff.jpg


Upravo njegovi trbuhozborci, poput Marinike Tepić, Aleksića i Borka Stefanovića, čine poseban ešalon SSP, najbliži Draganu Đilasu, i time sve vreme pod njegovom direktnom kontrolom. Oni drugi, koje (još) nije prebacio u svoje redove, Đilas nastoji da kontroliše gurajući ih u koaliciju u kojoj on vodi glavnu reč. Neobjašnjiv je nivo mazohizma koji pokazuju svi oni koji su s njim, u njegovom zagrljaju, kao da ne znaju da je samo pitanje momenta kad će i njih navući na tanak led.

Đilasov mehanizam delovanja tako u praksi nudi tri opcije. Svaka stranka može da bude poslušni deo koalicije. Ako to odbije, biće razbijena i uništena. A ako to Đilasu ne pođe za rukom, Đilas i Šolakovi mediji će je proglasiti za Vučićeve saradnike. Slično je i sa političarima, za koje postoje dve opcije. Ako nisi Đilasov podanik, bićeš proglašen za Vučićevog čoveka. Na svim ovim frontovima Đilas iz pozadine vuče konce kako bi oko sebe postrojio bespogovornu i praktično ucenjenu grupu ljudi. Jer, jedino u takvom okruženju, bez konkurenata, on može da se uzdigne u glavnog opozicionara koji lukavo čeka svoju priliku da uskoči u vlast.

Đilas usput pokazuje neviđenu sposobnost da dodatno polarizuje društvo i gradi nezdravu klimu. Ne pokazujući ni najmanju nameru da svoju političku priču učini konstruktivnom i otvorenom za nove ideje, Đilas je pre svega štetan za samu opoziciju. On takvim pristupom razara i rastače opoziciono tkivo samo zato što mu takvo odgovara. On je vrhunski princip oduvek određivao po sopstvenom interesu i tu se ništa, nažalost, neće promeniti.
 
1707195312570.png




ŠTA SE TO DEŠAVA KOD DEMOKRATA? Pokušaj smene Lutovca ili burna sednica DS-a sa TEŠKIM REČIMA: "Svi su SMENJIVI"

Pokušaj smene predsednika Zorana Lutovca ili tek burna sednica Demokratske stranke u kojoj su letele i teške reči? Šta se to dešava kod demokrata?

1707195448018.png


Danijela Luković 05.02.2024 20:00

Demokratska stranka održala je juče sednicu Glavnog odbora u Beogradu, a prolomio se glas da je usledio pokušaj smene predsednika demokrata Zorana Lutovca. Raspravljalo se, između ostalog, i o njegovom izveštaju o radu.

Konstitutivna sednica Skupštine Srbije 6. februara: Vodiće je jedan matematičar, važnu ulogu imaće i unuk Slobodana Miloševića

Deo demokrata je, prema saznanjima "Blica", uskratio podršku izveštaju, a među njima je bio i potpredsednik stranke Momčilo Gavrilović. U slučaju da je izglasano nepoverenje izveštaju, to bi, posledično, značilo smenu predsednika.

- Njih desetak se javilo za reč i napalo rukovodstvo, Lutovca i generalnog sekretara DS-a Dušana Kostadinovića. Kritikovali su ih da povlače pogrešne poteze. Pojedini su negodovali zbog namere da se ne prisustvuje konstitutivnoj sednici Skupštine Srbije. Takođe, nije im po volji ni broj poslanika koji je pripao DS u okviru koalicije "Srbija protiv nasilja" - navodi izvor "Blica" upućen u dešavanja.

Pored Gavrilovića, kritike aktuelnom lideru DS-a je uputio i Branimir Jovančić, takođe potpredsednik stranke, ali i predsednik gradskog odbora u Kragujevcu Ivan Dubljanin. Čulo se nezadovoljstvo na račun navodne loše komunikacije u stranci ali i među opozicijom.

- Najžustriji u kritikama je bio Jovančić. Kritikovao se i dogovor sa "Zajedno" oko neodlaska na sednicu. Deo stranke smatra da time Kostadinović pravi teren za povratak Nebojše Zelenovića u stranku - navodi izvor "Blica".

"Kritika kritiku stiže"
Na kraju, od 138 prisutnih članova Glavnog odbora DS-a protiv usvajanja glasalo samo šest, a osam je bilo i uzdržanih. Usvojena je, kako kaže sagovornik "Blica", i odluka da se stranački izbori održe šest meseci posle lokalnih izbora koji bi trebalo da budu održani u junu 2024. godine.

- Dnevni red je bio: 1. Izveštaj predsednika o radu stranke 2. Izveštaj o radu IO 3. Odluka o vremenu održavanja redovne izborne Skupštine stranke 4. Stav stranke prema učestvovanju na lokalnim izborima - napisao je Gavrilović.

Ali, priznao je da lično nije podržao izveštaj.

U izjavi za "Blic" predsednik DS-a ne negira da nekoliko članova odbora nije glasalo za izveštaj.

- U Demokratskoj stranci se neguje debata i uvažavaju različita mišljenja, a stranački funkcioneri su smenjivi. Svaki član Glavnog odbora ima mogućnost da ne podrži izveštaj o radu, a eventualnim neusvajanjem izveštaja faktički se smenjuje predsednik. Odluke nisu uvek jednoglasne. Tako je bilo i juče, kada je nekoliko članova Glavnog odbora glasalo protiv usvajanja izveštaja. Ne vidim nikakav problem u tome! Naprotiv, mogućnost da se funkcioneri smenjuju preglasavanjem i da svako ima slobodu da iskaže svoje mišljenje je retkost na srpskoj političkoj sceni, a moja dužnost kao iskrenog demokrate je da negujem taj princip, kaže Lutovac za "Blic".

Gavrilović bi u fotelju Lutovca?

Da Gavrilović ima ambiciozne planove da se naslutiti iz njegovih izjava. Nedavno je rekao da misli da Demokratska stranka treba da "promeni svoj pristup stvarnosti i biračima, da bi bila atraktivna, da bi bila stranka koja zaista predstavlja građane koji su socijaldemokratske orijentacije“.

- Sebe vidim kao čoveka koji daje impuls toj nekoj novoj politici DS-a. Zato ljudi pričaju o mojoj kandidaturi. Ja još nisam o tome razmišljao, niti pričao sa svojim saradnicima, ali ako budem doneo takvu odluku, ja ću vam se prvo javiti. Nikad nisam ništa krio, pa neću ni ovo - rekao je tada Gavrilović, odgovarajući na pitanje da li će na dolazećim stranačkim izborima biti protivkandidat Zoranu Lutovcu.
 
  • Haha
Reactions: PA8

1707196056577.png

ĐILAS PROBAO DA POČISTI LUTOVCA Evo šta se sve dešavalo na burnoj sednici u DS


Ovo je jedna u nizu aktivnosti Dragana Đilasa, koji pokušava da obuzda sve one koji su na neki način prepreka njemu i Mariniki Tepić, možda pre Mariniki Tepić nego njemu.

1707195936611.png


05.02.2024

Dejan Bulatović, narodni poslanik i nekadašnji blizak saradnik Dragana Đilasa, ovako komentariše pokušaj prevrata u Demokratskoj stranci, gde je na sinoćnom sastanku jedna struja, očigledno po Đilasovoj komandi, pokušala da smeni predsednika DS Zorana Lutovca.

Formalno, nije se glasalo o tome, ali je ideja tih članova DS bila da se ne izglasa izveštaj o radu predsednika stranke, što je bila tačka pod rednim brojem jedan na sednici Glavnog odbora. To im nije pošlo za rukom, međutim, teško da će se Đilas smiriti dok ne vidi leđa Lutovcu.

Podsetimo, do sukoba Đilasa i Lutovca došlo je oko toga da li opozicionari treba da se pojave na konstitutivnoj sednici Skupštine. Lutovac je, naime, zagovarao tezu da na sednicu ne treba doći, što je Demokratska stranka i potvrdila u saopštenju.


Dejan Bulatović o raspadu DS


Kako dalje kaže Bulatović, u opoziciji niko ne sme da ima svoje mišljenje, svi moraju da imaju mišljenje Dragana Đilasa.

- I zato je danas Demokratska stranka na udaru Dragana Đilasa, on pokušava da preuzme tu partiju, pokušava da sve one tamo koji se ne slažu sa njim, koji mu se suprotstavljaju da eliminiše sa političke scene, a najpre iz političke partije. Tamo je, inače, veliko nezadovoljstvo, koje on potpiruje i ovih dana ćemo gledati i završni deo te njegove aktivnosti - potpuno uništenje Demokratske stranke. Svi funkcioneri koji su nepodobni mislim da će doživeti potpuni fijasko u svojoj političkoj partiji, jer tamo se sprema i taj glavni odbor i videće se na samom odboru kako je Dragan Đilas delao. On tamo ima već otprilike neku svoju većinu i DS će biti žrtva obesti Dragana Đilasa. I to će se nastaviti dešavati i u drugim političkim partijama, one koje su i bile vezane za DS, vrlo jasno da će biti na udaru i Zelenović i Ćuta, dakle svi će oni biti pod mačem Dragana Đilasa. Građani Srbije moraju da znaju da to nije samo čovek koji želi da dođe na vlast, ne samo da želi još više da se obogati, on zapravo želi da eliminiše svu svoju političku konkurenciju - naglašava naš sagovornik.

Struju koja se u DS digla protiv Lutovca, inače, predvodi potpredsednik DS Slobodan Gavrilović, a osim njega, Đilas u DS ima još nekoliko uticajnih funkcionera, još iz vremena kada je on vladao Demokratskom strankom, koju je svojevremeno neslavno napustio.
Dejan Bulatović je, kao što se zna, bio potpredsednik Đilasove stranke, koju je, kako je sam naveo, napustio kada je video kako se radi unutar SSP. Najveće nesuglasice imao je sa Marinikom Tepić, a nedavno je za Alo! pričao o tome kako Đilas sada pokušava da mu uzme kuću i imanje. Bulatović je nakon odlaska iz SSP istupao u parlamentu kao samostalni poslanik.
 
  • Haha
Reactions: PA8
Ne čudi me pisanje režimskih tabloidnih novina. Ne mogu da verujem da se Zoran Alimpić pojavljuje kao mogući novi predsednik DS-a.
On je stari član DS-a, miran i tih.

Nisam prisustvovala toj sednici DS-a, nisam njihov član..ali znam da je Miodrag Gavrilović glasao protiv usvajanja izveštaja o radu predsednika stranke.

Lično mislim da bi Gavrilović bio dobar predsednik DS-a.
 
Ne čudi me pisanje režimskih tabloidnih novina. Ne mogu da verujem da se Zoran Alimpić pojavljuje kao mogući novi predsednik DS-a.
On je stari član DS-a, miran i tih.

Nisam prisustvovala toj sednici DS-a, nisam njihov član..ali znam da je Miodrag Gavrilović glasao protiv usvajanja izveštaja o radu predsednika stranke.

Lično mislim da bi Gavrilović bio dobar predsednik DS-a.
Ma šta je ovo, da li su svi poludeli?! Zoran Alimpić kao predsednik DS-a?! Pa on je samo tihi član, ništa specijalno! A Miodrag Gavrilović, to je pravi momak! Svi ti iz tabloida samo s*ranje pišu!
 
@TikaSpicStajkovce

Nedostaje par reči kada je Alimpić u pitanju. On je stari član DS-a, miran i tih. Sličan je Zoranu Lutovcu. Gledala sam njegove izveštaje o radu GIK-a i mislim da je bio suviše blag, umeren kao član GIK-a.
Sadašnjem predsedniku GIK-a može da parira neko ko odlično poznaje celokupan predizborni i izborni proces.

Kada je Gavrilović u pitanju, bio je najbolji i najaktivniji poslanik DS-a u prethodnom mandatu. Sa njim ponekad komuniciram na Tviteru-mreži X.

Zaista mislim da bi vratio DS u one zlatne godine DS-a :) I još jedan funkcioner, i poslanik DS-a mogao bi da bude dobar predsednik stranke.
 
@TikaSpicStajkovce

Nedostaje par reči kada je Alimpić u pitanju. On je stari član DS-a, miran i tih. Sličan je Zoranu Lutovcu. Gledala sam njegove izveštaje o radu GIK-a i mislim da je bio suviše blag, umeren kao član GIK-a.
Sadašnjem predsedniku GIK-a može da parira neko ko odlično poznaje celokupan predizborni i izborni proces.

Kada je Gavrilović u pitanju, bio je najbolji i najaktivniji poslanik DS-a u prethodnom mandatu. Sa njim ponekad komuniciram na Tviteru-mreži X.

Zaista mislim da bi vratio DS u one zlatne godine DS-a :) I još jedan funkcioner, i poslanik DS-a mogao bi da bude dobar predsednik stranke.
Pa šta, Alimpić je neki tamo stari član DS-a, miran i tih kao Zoran Lutovac. Ali kad čitaš izveštaje GIK-a, vidiš da je bio suviše blag, umeren kao član. E, sad, ovaj predsednik GIK-a možda ima konkurenciju, neko ko stvarno zna predizborne i izborne procese.

A ovaj Gavrilović, bio je najjači i najaktivniji poslanik DS-a, sve najbolje! Još se i dopisuješ s njim na Tviteru, to je to! Baš bi mogao vratiti DS u one zlatne godine! I još neki funkcioner DS-a bi bio dobar predsednik stranke, ma sve je to super!
 

Back
Top