Diskus hernija

Поздрав свима.
Треба да идем на операцију чим одрадим све припреме крв, ртг, анестезиолог... У питању је дискус хернија у нивоу L4-L5. Занима ме следеће...у већини случајева које сам прочитао одстрањује само део диска који је изашао,а мени је доктор рекао да ће извадити цео диск. Да ли неко зна који захват се ради у ком случају и шта се дешава са простором између пршљена где се налазио диск. Доктор каже да ће се попунити сам са ткивом.
Ne znam kako je kod tih lumbalnih diskova,mada je disk disk,ali meni su operisali tj uklonili disk izmedju c5c6,na vratnom delu kicme i stavili titanijumski. Nisam bas sigurna da tkivo moze da zameni funkciju diska. Mozda ga nisi razumeo ili ti on nije dobro objasnio. Svakako ga pitaj da ti objasni.
 
Питао сам да ли сам добро разумео он каже да цео диск иде напоље јер је он дехидрирао и свакако као да га немам јер не врши своју функцију. И каже да ако одстрани део опет ће остатак диска да изађе напоље. Каже диск се уклони и ожиљчано и друга нека ткива уђу у простор између пршљенова и неће ударати кост на кост. А колико сам читао то се изгледа ради само за лумбални део и само ако је један диск у питању.
 
Питао сам да ли сам добро разумео он каже да цео диск иде напоље јер је он дехидрирао и свакако као да га немам јер не врши своју функцију. И каже да ако одстрани део опет ће остатак диска да изађе напоље. Каже диск се уклони и ожиљчано и друга нека ткива уђу у простор између пршљенова и неће ударати кост на кост. А колико сам читао то се изгледа ради само за лумбални део и само ако је један диск у питању.
Onda ok,kad on kaze da ce se popuniti a i sam kazes da si procitao da se to radi...Srecno,bice sve ok ☺
 
Питао сам да ли сам добро разумео он каже да цео диск иде напоље јер је он дехидрирао и свакако као да га немам јер не врши своју функцију. И каже да ако одстрани део опет ће остатак диска да изађе напоље. Каже диск се уклони и ожиљчано и друга нека ткива уђу у простор између пршљенова и неће ударати кост на кост. А колико сам читао то се изгледа ради само за лумбални део и само ако је један диск у питању.
Pa udje neka likva, ali ja procitah da se kod odstranjivanja celog diska ili ucvrste dva diska ( ona s jedne i druge straneI ili se
stavi neki vestacki disk.
 
Tačno, potpuno sam ih smetnula s uma, s tim što nisam sigurna kako to ide tamo ako osoba nije vojni osiguranik. KOliko sam upućena, vojni osiguranici imaju prioritet.
Uz uput od dr opste prakse moze da se zakaze kod bilo kog specijaliste. Vojni penzioneri moguce imaju prioritet jer se tamo lece godinama, inace bi trebali da budu svi isti. Takodje postoji mogucnos ta se plati ambulantni pregled onda ne ceka, danas zakazes za sutra. Jeftinije je id privatnih klunika.
 
U tri centra u Beogradu se bave kičnom- KCS, KBC Zemun, spinalno odeljenj IOH Banjica.
Moraćeš sam da se raspitaš kod koga da odeš jer ovde nije dozvoljeno javno preporučivanje, eventualno ako neko hoće da ti napiše privatnu poruku.
hvala, nisam znao da se preporuke ovde na forumu smatraju reklamom,
zakazao sam kod neurohirurga na KCS
 
Evo da vas apdejtujem, veceras sam se vratila od pregleda neurohiruga sa vma

Bez uputa, pregled se placa 2800 din, izaberete lekara i reci ce vam kojim danima prima pacijete na licni zahtev, odete kad vam kazu platite i to je to

Savet vam je da ne idete bez snimka magnetne jer dzaba cete ici, reci ce vam da dodjete opet sa snimkom, realno sta on moze da vam pregleda ovako....

Za odlazak bez placanja na uput ja sam licno digla ruke kad su mi rekli pre neki dan da sad popunjavaju za decembar termine... ko oce neka ceka

Sto se operacija tice ako ocete odmah placa se
Ako ocete besplatno na uput ceka se godinu dana ili duze, zavisi.... osim u slucaju teskih stanja, tipa gubitka sposobnosti da pomerate extremitete i sl, onda cete dobiti besplatno i na vma sa uputom po hitnom postupku.... to vam je ono sto se kaze ne daj boze situacija

Ko ne moze da ceka gidinu dana, a nije upao u ne daj boze stanje, a nema ni da plati, salju ga u klinicki centar tamo se ceka manje od mesec dana....
 
Ne znam kako je kod tih lumbalnih diskova,mada je disk disk,ali meni su operisali tj uklonili disk izmedju c5c6,na vratnom delu kicme i stavili titanijumski. Nisam bas sigurna da tkivo moze da zameni funkciju diska. Mozda ga nisi razumeo ili ti on nije dobro objasnio. Svakako ga pitaj da ti objasni.
Da li bi mogo da mi napises malo detaljnije oko tvoje operacije
Gde si se operisao, koliko si cekao, jesi placao ili besplatno na uput?
I kakav ti je oporavak?

Vecina cervikalnih problema ne operisu tako lako, odlazu i odrzavaju nas preko fizikalne terapije
Kazu mi 50 posto je samo sansa za boljitak.... i da je veliko drndanje posle oporavak, opet fizikalne bolovanja i dr....

Eto ti imas iskustva sa operacikom tog dela pa bi mi znacilo da ga podelis
 
Да ли киропрактичар може да помогне?
Moze ako disk nije mnogo ostecen, ili prsljen
Ako je samo dislociran, kiroprakticar moze da ga vraca na mesto, da se tako plasticno izrazim
Samo ne smes kod bilo koga

Nece ti trajno resiti problem jer jednom pomeren ili ostecen disk je trajni problem
Ali moze da ti olaksa zivot i odlozi operaciju
 
Da li bi mogo da mi napises malo detaljnije oko tvoje operacije
Gde si se operisao, koliko si cekao, jesi placao ili besplatno na uput?
I kakav ti je oporavak?

Vecina cervikalnih problema ne operisu tako lako, odlazu i odrzavaju nas preko fizikalne terapije
Kazu mi 50 posto je samo sansa za boljitak.... i da je veliko drndanje posle oporavak, opet fizikalne bolovanja i dr....

Eto ti imas iskustva sa operacikom tog dela pa bi mi znacilo da ga podelis
Operisala sam na neurohirurgiji kod klinickog centra(imaju dosta jako dobrih neurohirurga). Prvo su probali sa pulsnom terapijom,kortikosteroide venski ali mi nije pomoglo. Imala sam nepodnosljive bolove vrata,ramena a najvise plecke. Ruka me takodje bolela,dosta trnula i gubila sam osecaj a i slabila mi je snaga u ruci. Cekala sam dva meseca,sve to sa uputom iz dz najnormalnije. Oporavak dugo traje. Bolovi ostanu jos neko vreme,manji naravno ali ipak ne ni beznacajni. Nosila sam kragnu skoro tri meseca,isla na terapiju bar mesec i po i bolovi su se smanjivali. Posle sam krenula sa vezbama za pokretljivost i jacanje vrata. Sad sam dobro,nemam bolove ali su se u jednom momentu vratili(samo plecka) jer sam previse forsirala ruku a nisam smela. Ponovo sam dobila lekove,vezbam vrat svaki dan i dobro mi je. Ruka je ostala malo utrnuta ali ne smeta mi. Ne smem tesko da nosim,ne smem nagle pokrete vrata itd. U svakom slucaju moram da se cuvam ali je operacija svakako uspela.
 
Operisala sam na neurohirurgiji kod klinickog centra(imaju dosta jako dobrih neurohirurga). Prvo su probali sa pulsnom terapijom,kortikosteroide venski ali mi nije pomoglo. Imala sam nepodnosljive bolove vrata,ramena a najvise plecke. Ruka me takodje bolela,dosta trnula i gubila sam osecaj a i slabila mi je snaga u ruci. Cekala sam dva meseca,sve to sa uputom iz dz najnormalnije. Oporavak dugo traje. Bolovi ostanu jos neko vreme,manji naravno ali ipak ne ni beznacajni. Nosila sam kragnu skoro tri meseca,isla na terapiju bar mesec i po i bolovi su se smanjivali. Posle sam krenula sa vezbama za pokretljivost i jacanje vrata. Sad sam dobro,nemam bolove ali su se u jednom momentu vratili(samo plecka) jer sam previse forsirala ruku a nisam smela. Ponovo sam dobila lekove,vezbam vrat svaki dan i dobro mi je. Ruka je ostala malo utrnuta ali ne smeta mi. Ne smem tesko da nosim,ne smem nagle pokrete vrata itd. U svakom slucaju moram da se cuvam ali je operacija svakako uspela.
Drago mi je da to cujem,samo ipak dobro se cuvaj nadalje,ne smes se opustati.Moras cuvati to sto je popravljeno.
 
Operisala sam na neurohirurgiji kod klinickog centra(imaju dosta jako dobrih neurohirurga). Prvo su probali sa pulsnom terapijom,kortikosteroide venski ali mi nije pomoglo. Imala sam nepodnosljive bolove vrata,ramena a najvise plecke. Ruka me takodje bolela,dosta trnula i gubila sam osecaj a i slabila mi je snaga u ruci. Cekala sam dva meseca,sve to sa uputom iz dz najnormalnije. Oporavak dugo traje. Bolovi ostanu jos neko vreme,manji naravno ali ipak ne ni beznacajni. Nosila sam kragnu skoro tri meseca,isla na terapiju bar mesec i po i bolovi su se smanjivali. Posle sam krenula sa vezbama za pokretljivost i jacanje vrata. Sad sam dobro,nemam bolove ali su se u jednom momentu vratili(samo plecka) jer sam previse forsirala ruku a nisam smela. Ponovo sam dobila lekove,vezbam vrat svaki dan i dobro mi je. Ruka je ostala malo utrnuta ali ne smeta mi. Ne smem tesko da nosim,ne smem nagle pokrete vrata itd. U svakom slucaju moram da se cuvam ali je operacija svakako uspela.
Hvala na odgovoru :)
 
Operisala sam na neurohirurgiji kod klinickog centra(imaju dosta jako dobrih neurohirurga). Prvo su probali sa pulsnom terapijom,kortikosteroide venski ali mi nije pomoglo. Imala sam nepodnosljive bolove vrata,ramena a najvise plecke. Ruka me takodje bolela,dosta trnula i gubila sam osecaj a i slabila mi je snaga u ruci. Cekala sam dva meseca,sve to sa uputom iz dz najnormalnije. Oporavak dugo traje. Bolovi ostanu jos neko vreme,manji naravno ali ipak ne ni beznacajni. Nosila sam kragnu skoro tri meseca,isla na terapiju bar mesec i po i bolovi su se smanjivali. Posle sam krenula sa vezbama za pokretljivost i jacanje vrata. Sad sam dobro,nemam bolove ali su se u jednom momentu vratili(samo plecka) jer sam previse forsirala ruku a nisam smela. Ponovo sam dobila lekove,vezbam vrat svaki dan i dobro mi je. Ruka je ostala malo utrnuta ali ne smeta mi. Ne smem tesko da nosim,ne smem nagle pokrete vrata itd. U svakom slucaju moram da se cuvam ali je operacija svakako uspela.

Polako, i to trnjnje ruke ce proci, traje obicno i 6 meseci. U svakom slucaju si se resila bede, a narocito tih nesnosnih bolova.
 
Polako, i to trnjnje ruke ce proci, traje obicno i 6 meseci. U svakom slucaju si se resila bede, a narocito tih nesnosnih bolova.
Sad ce god dana od operacije. Cak i da ostane trnjenje,vazno je da ne boli. Ne mogu vise da obaram ruke ali vazno je da mogu da kuvam 😉. Mada eto kad uzmem mikser nije prijatno u ruci ali prodje a i ne uzimam ga cesto 😉
 
Znam,nacin zivota tj rad,pokreti,funkcionisanje citavog tela se menja. Sve se radi lagano,bez naglih pokreta,bez loseg drzanja glave,prosto ne moze da bude kao pre. Ali je vazno da nema bolova
To je najbitnije i to ce zavisiti najvise do tebe,ako se budes cuvala i pazila,bice sve u redu,ako budes radila opet protiv sebe,nece ti valjati.
 

Back
Top