Quantcast

Direktori

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.671
Ovo je toliko besmislena konstatacija,da je ne vredi komentarisati.U svakom preduzeću mora da postoji čovek koji će rukovoditi istim onako kako je to potrebno.U vezi s tim,ne poznajem ni jednu čistačicu koja (uspešno) vodi firmu. :)

Verujem da sam u izlaganju pomalo jednostrano delovao.To je zato što se autorka teme žalila da je direktor tera da radi poslove koji su izvan njenih mogućnosti.Takvih primera ima veoma mnogo i zato sam tako odreagovao.Pojedinim "nazovi" direktorima je jedino važno da se iživljavaju nad zaposlenima,gledajući samo sopstveni interes zapostavljajući prava zaposlenog.

S druge strane,tvoja konstatacija je na mestu.Mi smo,generalno posmatrajući,narod koji ne voli da radi i kojem je jedina želja da dobije posao,a da pritom ništa ne radi.Svakom poslodavcu je u interesu da mu zaposleni donesu prihod.Kad prestanu da rade ono za šta su plaćeni i počnu da se mešaju u posao vlasnika firme,tu nastaje sukob interesa i po sili jačeg - zaposleni izvlači deblji kraj.Zato je ta priča u vezi s direktorima uglavnom prenaduvana.
Uvek kada tražim nove kadrove,uvek im iznesem pravila firme.Kažem im kakve obaveze imaju prema meni,kakve imam ja prema njima i to je to.Kome odgovaraju pravila i započne sa mnom saradnju,biće ispoštovan s moje strane u potpunosti.
A ako u toku radnog odnosa počne da se ponaša suprotno ugovorenim pravilima,potpuno je logično da ću mu reći - dovidjenja.Ja njega plaćam,ne on mene.Svako u svojoj firmi donosi svoja pravila. :)

Potpuno se slazem s tobom.......
Kod nas su mnoge stvari okrenute potpuno natraske, i to ne uvek zbog drzave(to je meta koju uvek "gadjaju" cak i kada to nema veze sa zivotom), vec najvise zbog naseg mentaliteta.
Radnik u firmi ima svoja prava, ima svoje zahteve, ali ima i svoje obaveze.
Nikada sa radnikom necu sesti i popiti pice, ili otici na neku zajednicku proslavu.
NE zbog toga sto sam ja direktor(vlasnik) a on radnik, nego zbog toga sto radnici kod nas ne umeju da razluce poslovno od privatnog.
Radnik koji vredi nikada nije skup, koliko god da ga platim.Radnik koji ne radi kako treba, ne vredi ni onog vremena potrebnog da mu se popuni otkaz sa radnog mesta.
Za radnika koji radi, trudi se, zeli da napreduje, time doprinoseci i firmi, sve je moguce...Od bonusa, godisnjih odmora, posebnih povoljnosti, napredovanja.....I veoma sam radostan i sretan kad mogu na bilo koji nacin da nagradim nekoga ko daje sve od sebe na poslu..

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
Ja njega plaćam,ne on mene.
Извини, али не плаћаш ти њега, него он ради за своју плату, и поред тога теби доноси приходе.

Za radnika koji radi, trudi se, zeli da napreduje, time doprinoseci i firmi, sve je moguce...Od bonusa, godisnjih odmora, posebnih povoljnosti, napredovanja.....I veoma sam radostan i sretan kad mogu na bilo koji nacin da nagradim nekoga ko daje sve od sebe na poslu..
У, па ово је неки рај од предузећа. Браво!

Bees

Zainteresovan član
Poruka
386
Tek kada radnik postavi sefovu sliku kuci na zid moze se reci da je zadovoljan!!!

U Srbiji svako ocenjuje nekog na čijem položaju nije pa tako vojnik ocenjuje generala a ne zna delove puške, radnik šefa a ne zna sve svoje obaveze na svom radnom mestu, pacijent na pregledu doktoru saopštava dijagnozu svog oboljenja a da ga ovaj nije ni pregledao,... kod nas je sve uglavnom naopako, pa tako misliti i s..ti nije isto.
Da li je direktor sposoban ili nije to se vidi po rezultatima kako finansijskim tako i međuljudskim a ocenu uspešnosti ceni gazda ili upravni odbor, zavisno da li je firma državna, jednog vlasnika ili ad. Inače, iz ovog izuzimam partijske direktore po našim javnim preduzećima jer oni su na tim mestima uglavnom iz interesa partija a ne zbog njihove sposobnosti.

Radnik treba da ceni direktora samo po tome kolika mu je plata i da li je redovna.

Poslednja izmena:

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
U Srbiji svako ocenjuje nekog na čijem položaju nije pa tako vojnik ocenjuje generala a ne zna delove puške, radnik šefa a ne zna sve svoje obaveze na svom radnom mestu, pacijent na pregledu doktoru saopštava dijagnozu svog oboljenja a da ga ovaj nije ni pregledao,... kod nas je sve uglavnom naopako, pa tako misliti i s..ti nije isto.

Radnik treba da ceni direktora samo po tome kolika mu je plata i da li je redovna.
Хоћеш да кажеш да у Србији само директори знају све, а радници не знају ништа, па ни свој сопствени посао? Радник не може да цени директора ако се овај сваког дана меша у његов посао, а нема појма о процесима рада/производње.

Bees

Zainteresovan član
Poruka
386
Хоћеш да кажеш да у Србији само директори знају све, а радници не знају ништа, па ни свој сопствени посао? Радник не може да цени директора ако се овај сваког дана меша у његов посао, а нема појма о процесима рада/производње.

Ne nego da smo veoma čudan narod, za sve naše probleme neko drugi je kriv, nikad ne polazimo od sebe, ne gledamo svoja posla, uvek nam se čini ukusnije jelo u tuđem tanjiru iako je iz istog kazana,...
Postavljamo pogrešno pitanje svom poslodavcu "Zašto on (ona) ima veću platu?" umesto da pitamo "Zašto ja nemam toliku platu?" ili "Šta ja treba ili kako da radim da imam toliku platu?"
Eto na primer, umesto što možda gunđaš o svom poslodavcu, da li si nekada otišao kod svog poslodavca i rekao "Šefe, direktore, šerpo ili kako ga već oslovljavaš, ja imam rešenje za to i to, ja bih stvari ovako postavio,..." Probaj i videćeš da će možda biti sve drugačije. I direktori su ljudi od krvi i mesa i nisu svemoćni, pre bih rekao da su nemoćni zbog otuđenosti, ali znam dosta proizvodno-trgovačkih firmi gde poslodavci veoma cene svoje radnike upravo zato što su radnici zainteresvani da im firma što bolje posluje, narvno, očekuju bolju platu i bolje uslove poslovanja i svesni su toga da upravo oni zajedno sa poslodavcem svoju sreću moraju da stvaraju pošto ništa ne pada sa neba. Kada tako svi počnemo razmišljati tek onda možemo po malo da ličimo na normalan svet inače, gde se svako dere na svakoga nema sreće i napretka.

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
Postavljamo pogrešno pitanje svom poslodavcu "Zašto on (ona) ima veću platu?" umesto da pitamo "Zašto ja nemam toliku platu?" ili "Šta ja treba ili kako da radim da imam toliku platu?"
Ха, ха, немам шта да питам, кад знам. Он/она има већу плату зато што се запослио/ла преко везе. А ја и да радим 24/7 нећу никада добити толику плату.

Eto na primer, umesto što možda gunđaš o svom poslodavcu, da li si nekada otišao kod svog poslodavca i rekao "Šefe, direktore, šerpo ili kako ga već oslovljavaš, ja imam rešenje za to i to, ja bih stvari ovako postavio,..." Probaj i videćeš da će možda biti sve drugačije. I direktori su ljudi od krvi i mesa i nisu svemoćni, pre bih rekao da su nemoćni zbog otuđenosti, ali znam dosta proizvodno-trgovačkih firmi gde poslodavci veoma cene svoje radnike upravo zato što su radnici zainteresvani da im firma što bolje posluje, narvno, očekuju bolju platu i bolje uslove poslovanja i svesni su toga da upravo oni zajedno sa poslodavcem svoju sreću moraju da stvaraju pošto ništa ne pada sa neba. Kada tako svi počnemo razmišljati tek onda možemo po malo da ličimo na normalan svet inače, gde se svako dere na svakoga nema sreće i napretka.
Хе хе, кад би директор/ка био/ла у стању да разуме о чему причам. Али пошто нема појма о процесима рада/производње, онда џаба говорити зидовима. А послодавац, па он нема времена да ме саслуша, превише је запослен. Има времена само за кокошке које га редовно и плански салећу да би он помислио како су оне заинтересоване за посао.

Bees

Zainteresovan član
Poruka
386
Ха, ха, немам шта да питам, кад знам. Он/она има већу плату зато што се запослио/ла преко везе. А ја и да радим 24/7 нећу никада добити толику плату.

Хе хе, кад би директор/ка био/ла у стању да разуме о чему причам. Али пошто нема појма о процесима рада/производње, онда џаба говорити зидовима. А послодавац, па он нема времена да ме саслуша, превише је запослен. Има времена само за кокошке које га редовно и плански салећу да би он помислио како су оне заинтересоване за посао.

Pa i meni je smešno jer nam je 90% direktora priučeno (novopečene gazde) pa nam je stanje takvo kako jeste. Svaki drugi komentar je suvišan. Samo, treba da znamo da, kako se seje tako se i žanje jer, Srbija je uvezla bezdušni američki kapitalizam a to će na ovom prostoru ostaviti pogubne posledice.

UltraZvuk

Domaćin
Poruka
3.679
Извини, али не плаћаш ти њега, него он ради за своју плату, и поред тога теби доноси приходе.

У, па ово је неки рај од предузећа. Браво!

To što ti nisi ništa pozitivno sreo u životu bi trebalo da te navede da razmisliš zašto niko prema tebi nije bio korektan... a ne da pišeš ironične budalaštine.

UltraZvuk

Domaćin
Poruka
3.679
Pa i meni je smešno jer nam je 90% direktora priučeno (novopečene gazde) pa nam je stanje takvo kako jeste. Svaki drugi komentar je suvišan. Samo, treba da znamo da, kako se seje tako se i žanje jer, Srbija je uvezla bezdušni američki kapitalizam a to će na ovom prostoru ostaviti pogubne posledice.

Bolje da se vrati socijalizam pa da svi mogu da nastave da češu onu stvar 40 godina bez trunke odgovornosti... zato su svi tako pametni i zato cela nacija u 21. vekku mašta o novom stojadinu.

UltraZvuk

Domaćin
Poruka
3.679

Naravno da nije tako, ali bi trebalo (a videćeš da će za 10-tak godina, dok se završi tranzicija) i biće tako. Onaj koji zna i ume više, brže razmišlja i bolje se snalazi uvek bolje napreduje. Ne možemo da budemo svi isti, jer ne razmišljamo isto.

Bees

Zainteresovan član
Poruka
386
Bolje da se vrati socijalizam pa da svi mogu da nastave da češu onu stvar 40 godina bez trunke odgovornosti... zato su svi tako pametni i zato cela nacija u 21. vekku mašta o novom stojadinu.

Meni se čini da nisi shvatio suštinu mog komentara. Država je u ekonomiji uvela totalnu liberalizaciju a da je pri tom dozvolila da preko 30% privrede radi u sivoj zoni. Zakoni postoje i institucije postoje a država zažmurila na oba oka te nam ogroman procenat radnika radi na crno, ima firmi gde se radnici isplaćuju naturalno umesto u novcu i da ne nabrajam dalje pošto je lista ovakvih radnji dugačka.
Protiv sam i same pomisli na socijalizam ali stvari kako sada stoje ne vode nigde pogotovu kada su u pitanju elementarna prava radnika.

UltraZvuk

Domaćin
Poruka
3.679
Da bi svi radili na "belo" drzava treba prva da smanji apetite i da ih svede na nivo normalnih zemalja. Ne moze 1,6 miliona radnika da vuce na grbaci celu zemlju... davanja poslodavcima na neto platu radnika su 78% sto je skoro duplo. Ako drzava otvori oci i ovo malo slabasne privrede ce potonuti... Sa druge strane, svi pricaju o stednji a nikako neko da podvuce crtu i podeli otkaze u javnim preduzecima gomili ljudi koja vata zjale citav zivot. Kad drzava smanji potrosnju, moci ce da smanji zahteve privredi, pa ce moci i da zavede red... ALI otkazi stranacki drugarima, deci i prijateljima koje su uguravali na fiktivna i nepotrebna radna mesta u drzavnom sektoru su nesto sto ce proci uz veliki socijalni nemir... tako da - ostaje da su direktori stoke i to je to.

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
To što ti nisi ništa pozitivno sreo u životu bi trebalo da te navede da razmisliš zašto niko prema tebi nije bio korektan... a ne da pišeš ironične budalaštine.
Па, овако, има разних разлога. Прво, зато што немам везу, па нисам битан фактор као они који су дошли преко везе, то јест немам моћ, јер моћан је онај ко има утицај, а не онај ко ради посао како треба. Затим, када се кокошке са посла напале на мене, па почну да ме игноришу јер би хтеле да се к*есну са мном, сарадња са таквима постане немогућа. Онда, зато што у овој земљи сељобера на стрмом Балкану, када колеге виде да хоћеш да радиш, или те замрзе из зависти, или те искоришћавају. Даље, ту су директори, чији је једини посао да туђ рад приказују као сопствени успех, на шта никада нећу пристати.

Шта сам иронично написао?

Bees

Zainteresovan član
Poruka
386
Па, овако, има разних разлога. Прво, зато што немам везу, па нисам битан фактор као они који су дошли преко везе, то јест немам моћ, јер моћан је онај ко има утицај, а не онај ко ради посао како треба. Затим, када се кокошке са посла напале на мене, па почну да ме игноришу јер би хтеле да се к*есну са мном, сарадња са таквима постане немогућа. Онда, зато што у овој земљи сељобера на стрмом Балкану, када колеге виде да хоћеш да радиш, или те замрзе из зависти, или те искоришћавају. Даље, ту су директори, чији је једини посао да туђ рад приказују као сопствени успех, на шта никада нећу пристати.

Potpisujem, ovo je Srbija i teško će se tu nešto u skorije vreme promeniti. Korupcija je svuda i na svakom koraku, postoji samo lični interes i to danas i samo danas, ne postoji sutra.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.671

Pa ocigledno pises o iskustvima iz firmu koje ce vremenom potpuno nestati....
Ima stara izreka koja kaze:Sa svojima jedi i pij, a nikakve poslove ne zavrsavaj.
U vezi sa njom nikada necu u firmi zaposliti nekoga preko veze.
A direktori koji tako rade, ili ako se poslovi dobijaju preko raznih kreveta, "zasluga" i slicnih stvari, sasvim sigurno ce uskoro postati daleka proslost, kao i njihove firme.
PS:direktor sasvim ispravno SVE tvoje zasluge na poslu pripisuje SEBI..Sta tu ima cudno, na bilo koji nacin?
On te je postavio na to mesto, i dobro procenio tvoje sposobnosti.....Isto kao sto bi snosio odgovornost za sve ono sto lose uradis.

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
PS:direktor sasvim ispravno SVE tvoje zasluge na poslu pripisuje SEBI..Sta tu ima cudno, na bilo koji nacin?
On te je postavio na to mesto, i dobro procenio tvoje sposobnosti.....Isto kao sto bi snosio odgovornost za sve ono sto lose uradis.
;) Не, богме. Директор је дошао шест месеци након мене. Ја сам заједно са старијим колегама разрадио нови облик посла који газда није имао до тада. А онда је дошао директор, довео десетак својих људи преко везе, тако да их је било дупло више него нас старих, и све је преврнуо наглавачке. Замисли, кад ти неко ко је јуче дошао држи предавања како треба да се ради, а ти радиш успешно већ пола године. Док нисмо имали директора, радили смо лепо. Сврати клијент сам, или га пронађе агент продаје, или газда доведе свог познаника. Ми урадимо посао. Клијент дође по робу. И шта ће нам ту директор у целој причи? Да нам данас наређује да пребацимо кутије са леве стране на десну, а сутра да их пребацимо са десне стране на леву. Само да оправда своје постојање. Директор одлучи да среди мој радни простор, да ми покаже како то треба да изгледа. Отворим фиоку да узмем шрафцигер, кад оно у руци ми се нађе чекић. Онда изгубим пола сата да вратим све у пређашње стање, да знам где ми шта стоји, како бих могао ефикасно да радим. Директори, то јест менаџери како се данас зову, су највећи паразити и штеточине модерног друштва.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.671
;) Не, богме. Директор је дошао шест месеци након мене. Ја сам заједно са старијим колегама разрадио нови облик посла који газда није имао до тада. А онда је дошао директор, довео десетак својих људи преко везе, тако да их је било дупло више него нас старих, и све је преврнуо наглавачке. Замисли, кад ти неко ко је јуче дошао држи предавања како треба да се ради, а ти радиш успешно већ пола године. Док нисмо имали директора, радили смо лепо. Сврати клијент сам, или га пронађе агент продаје, или газда доведе свог познаника. Ми урадимо посао. Клијент дође по робу. И шта ће нам ту директор у целој причи? Да нам данас наређује да пребацимо кутије са леве стране на десну, а сутра да их пребацимо са десне стране на леву. Само да оправда своје постојање. Директор одлучи да среди мој радни простор, да ми покаже како то треба да изгледа. Отворим фиоку да узмем шрафцигер, кад оно у руци ми се нађе чекић. Онда изгубим пола сата да вратим све у пређашње стање, да знам где ми шта стоји, како бих могао ефикасно да радим. Директори, то јест менаџери како се данас зову, су највећи паразити и штеточине модерног друштва.

Citas li ti uopste ono sto pises?
U privatnoj firmi se neko tako ponasa?
Pa sta ces onda u toj firmi, ako si sposobniji od njegovog direktora?
Ja se ne bih spustao na tako niske grane da radim za nekog tako nesposobnog, nego bih uz pomoc tog novog "genijalnog":dash: izuma u vidu novog oblika posla sam postao milioner....:dash::dash::dash: :dash::dash::dash:

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
Citas li ti uopste ono sto pises?
U privatnoj firmi se neko tako ponasa?
Pa sta ces onda u toj firmi, ako si sposobniji od njegovog direktora?
Ja se ne bih spustao na tako niske grane da radim za nekog tako nesposobnog, nego bih uz pomoc tog novog "genijalnog":dash: izuma u vidu novog oblika posla sam postao milioner....:dash::dash::dash: :dash::dash::dash:
Па, ко је рекао да се може постати милионер од тога. А и отишао сам из те фирме, јер је постало немогуће да у новонасталим условима гарантујем за квалитет урађеног посла. Мислио сам да се у приватним фирмама цени рад. Међутим, приватне фирме су копије друштвених. Као, приватне, а сви су задржали стари облик понашања. Награђују се веза и ленчарење, а кажњава се рад.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.671
Па, ко је рекао да се може постати милионер од тога. А и отишао сам из те фирме, јер је постало немогуће да у новонасталим условима гарантујем за квалитет урађеног посла. Мислио сам да се у приватним фирмама цени рад. Међутим, приватне фирме су копије друштвених. Као, приватне, а сви су задржали стари облик понашања. Награђују се веза и ленчарење, а кажњава се рад.

Ja ne poznajem nijednu ozbiljnu firmu u kojoj je tako kako ti kazes.....
Skloniji sam misljenju da ti to ne sagledavas na pravi nacin.

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
Ja ne poznajem nijednu ozbiljnu firmu u kojoj je tako kako ti kazes.....
Skloniji sam misljenju da ti to ne sagledavas na pravi nacin.
Можда боље што не познајеш. Рекао бих типична приватна фирма у којој се људи кратко задржавају, што због малих плата, што због лоших међуљудских односа. Мислим да проблем ипак потиче од газде, зато што он уме сам да уради све добро, али не уме да организује већи колектив људи да раде како треба.

Када смо код организације предузећа, Мекдоналдс би могао да послужи као изврстан пример добре организације. Сваки управник Мекдоналдс ресторана започео је каријеру тако што је брисао столове и чистио клозете, па је преко кухиње, сервиса, менаџерског положаја, својим радом успео да заслужи место управника. Он буквално зна да ради сваки посао на свакој позицији у свом ресторану. То је за поштовање, и скидам им капу свима. А ови други, чија је професија да буду директори, је л' те, па кад искоче из једне фотеље ускоче право у другу, не заслужују ни да их пљунем.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.