Dimirije Ljotic:Fasista da ili ne?

ma ebo vas ljotitj bre

Само Христом у себи и својим животом у Христу могао је он да поведе елиту наше интелигенције и да заоре најдубљу бразду у народу. Сем тога, да поведе фалангу ентузиаста у све окршаје и да образује читаву једну школу мислилаца која се из генерације у генерацију обнавља и умножава и поред свих налета бесомучних сила. Ако је Освалд Шпенглер пророковао да ће идући миленијум (хиљаду година) припадати Русији Достојевског, може се рећи да ће будући векови на отачаственом тлу припадати Димитрију Љотићу. Односно, његовој мисли и носиоцима исте. А то значи Христу Господу који из дана у дан лик Димитрија Љотића чини светлијим, топлијим и милијим.
 
kakvo je to prezime, ljotitj? sxta je bre to??? u najboljem slucxaju neki bugarin. teraj ga u kuras

Не псуј.


Његови најстарији познати преци
Ђорђе - по милошти звани Љота и Тома Димитријевић доселили су
се из села Блаца, сада у Грчкој Македонији, у првој половини
18. века. Прво место становања било им је село Крњево, близу
Смедерева. Око 1750. године ова браћа су у Крњеву подигла цркву
брвнару и посветили је Светом Ђорђу, својој слави. Крајем 18.
века, браћа су се преселила у Смедерево. По предању, у њиховој
кући је Карађорђе примио кључеве смедеревског града од Турака.
Иначе, Љотићи ће до краја остати велике присталице
Карађорђевића.
 
Па добро врагана шта ја могу прочитао сам његове књиге и одговарам овде на клевете,шта те конкретно занима???

cije knjige? :)

inace, ne odgovaras ti ovdje na..klevete
nego suocavas idealiziranu sliku koji imas u glavi sa stvarnoscu
to zna biti pomalo...tuzno
narocito, ako uzmemo u obzir..to sto jesi procito :(
 
Само Христом у себи и својим животом у Христу могао је он да поведе елиту наше интелигенције и да заоре најдубљу бразду у народу. Сем тога, да поведе фалангу ентузиаста у све окршаје и да образује читаву једну школу мислилаца која се из генерације у генерацију обнавља и умножава и поред свих налета бесомучних сила. Ако је Освалд Шпенглер пророковао да ће идући миленијум (хиљаду година) припадати Русији Достојевског, може се рећи да ће будући векови на отачаственом тлу припадати Димитрију Љотићу. Односно, његовој мисли и носиоцима исте. А то значи Христу Господу који из дана у дан лик Димитрија Љотића чини светлијим, топлијим и милијим.


А ово је неки политички мистицизам. Постизање метафизичке идентичности са Љотићем, што по дефиницији укида могућност сваког рационалног односа према објекту идентификације.

Љотић - култна личност. Дакле, идолопоклонство. Златно теле. Не знам да ли би се сам Љотић томе обрадовао.

Што се Шпенглера тиче, не знам за следећих 900 година, али за првих 100 се очито заебао.
 
Poslednja izmena:
,,Пре рата ми комунисти имали смо налог да онемогућујемо Димитрију Љотићу да говори на зборовима.Наш задатак је био увек растурити Љотићев збор пре његовог почетка.Ја сам се против такве наредбе бунила.Мислила сам да ће се Димитрије Љотић сам компромитовати својим говорима па да ми комунисти немамо потребе да разбијамо његове зборове.Данас,после говора Димитрија Љотића,разумем да је заиста основни интерес КПЈ био спречити овога човека да говори.После његових говора-сада јасно видим-доцкан су све реплике и сви покушаји да се оповргне оно што он каже,,.

Слободанка Стефановић,предратни члан КПЈ и политички инструктор окружног комитета за време окупације.
 
Не псуј.


Његови најстарији познати преци
Ђорђе - по милошти звани Љота и Тома Димитријевић доселили су
се из села Блаца, сада у Грчкој Македонији, у првој половини
18. века. Прво место становања било им је село Крњево, близу
Смедерева. Око 1750. године ова браћа су у Крњеву подигла цркву
брвнару и посветили је Светом Ђорђу, својој слави. Крајем 18.
века, браћа су се преселила у Смедерево. По предању, у њиховој
кући је Карађорђе примио кључеве смедеревског града од Турака.
Иначе, Љотићи ће до краја остати велике присталице
Карађорђевића.

Кад се већ објавио пост о пореклу породице Љотић , да ли неко има или може да објави комплетан родослов целе породице. Конкретно ме занима да ли је Димитријев отац , Владимир имао рођене браће и сестара? И да ли неко зна нешто о београдском огранку породице Љотић ? У прилогу је слика пасоша Краљевине СХС професора Душана Д. Љотића али о њему нисам успео да пронађем никакав податак.
317pwxf889cmlugqxtl9.jpg
 

Prilozi

  • ljotic_2.jpg
    ljotic_2.jpg
    28,3 KB · Pregleda: 5
Zashto je ova tema na kultnim stvarima? Nije dovoljno shto politika ima 3 miliona postova za godinu dana nego moraju barabe i ovde da shire svoje komplekse. Nisam od onih koji prizivaju moderatore ali ovo je zaista besmisleno. Da otvorim ja temu o Kochi Popovitju il Ivi Loli Ribaru?
 
Zashto je ova tema na kultnim stvarima? Nije dovoljno shto politika ima 3 miliona postova za godinu dana nego moraju barabe i ovde da shire svoje komplekse. Nisam od onih koji prizivaju moderatore ali ovo je zaista besmisleno. Da otvorim ja temu o Kochi Popovitju il Ivi Loli Ribaru?

Slobodno otvori..:mrgreen:
Kult ličnosti je ipak kult pa ma koja ličnost bila u pitanju...;)
 
Да ли смо фашисти?​

Из једног рударског места, из унутрашњости Србије, пишу нам пријатељи, шаљући претплату за „Отаџбину”, ове ретке:„Пре него што приступимо организовању Вашег покрета, а чије смо неактивне присталице и до сада били, очекујемо од Вашег покрета да поведе одлучнију борбу против овог несретног стања у земљи и да се отворено изјасни за фашизам”.

Ове речи нас покрећу да још једном кажемо своју мисао по овој ствари.Једни нас нападају као фашисте, други траже од нас да се изјаснимо да смо фашисти. Заиста чудна ствар. Ми смо увек отворено говорили. Наша мисао није никад могла бити неискрена. И баш зато нисмо фашисти и не можемо то бити. Шта мислите да ли би Хитлер признао да је фашиста? Насмејао би се грохотом. И то не из сујете да води свој лични покрет, већ зато што немачком народу не одговара фашизам.Фашизам је поникао у Италији, на другом тлу под другим небом, међу другим народом. И не само да Хитлер тако мисли, већ и сам Мусолини не сматра да се фашизам може извозити из Италије.Дегрел се брани да није ни фашиста, ни хитлеровац. И говори искрено тај младић. Не лаже. Не може да буде ни једно ни друго.Како ви хоћете да један покрет, покрет поникао на нашем тлу, под нашим небом, међу нашим народом, један покрет који доноси одговор наше народне душе на горућа питања садашњице, да тај покрет буде фашистички или хитлеровски.Народи нису једнаки. Као ми људи. Но што је добро за Италијане или Немце није добро за нас.То не значи да с овим покретима немамо много заједничких црта.И ми, као и они, поникли смо из идеалистичког погледа на свет, а не из материјалистичког.

И ми, као и они, због тога смо противници индивидуализма, који узима јединку за полазну тачку у друштву.И ми, као и они, налазимо да су материјалистички и индивидуалистички став довели до демократије, капитализма.И ми, као и они сматрамо да органско гледање на свет и друштво мора да спречи одржавање капиталистичког и демократског поретка, јер овај фатално води у комунизам.И ми, као и они, сматрамо да се то мора извршити револуцијом, јер „нормални развој ситуације” води у комунизам.И ми, као и они, сматрао да је комунизам један експерименат, при коме се поништавају основне људске вредности, и против кога се напослетку живот мора да побуни и да га збрише.И ми, као и они, верујемо да су ред, правда и благостање могући, да омогућују опет са своје стране формирање јаких народних јединица, а да су ове у стању да зајемче слободу појединаца.И ми, као и они, сматрао да ће све то бити могуће путем консултовања народа, не безобличних народних маса, не кроз политичке партије, већ кроз народне друштвено-економске категорије.Дотле смо потпуно једно. Одатле полазе знатне и дубоке разлике.Ми смо убеђени да све расе имају неку мисију у свету. Па иако смо убеђени да наша словенска раса има своје огромне вредности, ми не сматрамо да је она једина израз божанског, да она представља „избрани народ”, у смислу искључивом. Светска раса, је изабрана за понеки велики задатак. Ми, дакле, не можемо узети своју расу за божанство.Ми исто тако ни државу не можемо сматрати нечим апсолутним, ни њој карактер божански не можемо признати, иако је желимо и чврстом и јаком.Ми сматрамо да истински служимо баш својој раси и својој држави кад им дамо њихову праву вредност, а не вредност уображену, коју немају нити могу имати.Ето зато углавном, нити смо фашисти, нити то можемо бити.Али то не значи да зато не видимо шта су у својој земљи великог и лепог урадили баш у данашње време, - кад се тако зване демократске земље распадају у расулу. Не значи да не видимо да су они, укидајући право штрајка, као и право локаута, дали далеко боље услове за живот својим радницима, него их имају демократије, на чијем челу стоје г.г. Блум, Вандервелд, који су целу своју каријеру засновали на социјалистичким паролама, не говорећи о Совјетији у којој је радник гладан, жедан, го и бос, те ради под тако бедним условима за живот, какви се у капиталистичким земљама не могу ни замислити.Не значи да не видимо како су баш те земље чувари културе духа, бедеми пред навалом бољшевизма. Сигурно да свет од бољшевизма неће бити у стању да сачувају тако зване демократске земље, пошто идеолошки почивају на истим темељима материјалистичко-индивидуалистичким на којима је изграђен сатански план комунизма.Ето то је наш одговор и онима који нас с погрдом називају фашистима,а и онима који би желели да то будемо.

Димитрије Љотић​
"Отаџбина" 1936.​
 
Poslednja izmena:

Back
Top