Dijabetes (Shecerna Bolest)

da li si ti normalan da postavljaš ovakve snimke čoveka koji na svoju ruku "leči" ljude ?

on savetuje da se kod obolelih od šećerne bolesti ne koristi preporučena terapija od lekara,
nego da se isključivo koriste prirodni sokovi i da se 'živi sa prirodom'
a da ne pričam o mnogo težim bolestima koje on "leči" na svoj način pa se ljudima pogoršalo stanje...

Ide repka. Sjajan komentar. Koliko je samo ljudi umrlo jer su slušali savete ovakvih i sličnih "intelektualaca". Koji leče sve od kijavice do AIDS-a.
 
ANALIZA REZULTAT
S-OGTT
Glukoza 0 min : 5,6 mmol/l
Glukoza 60 min: 7,4 mmol/l
Glukoza 120 min: 5,9 mmol/l
Referentne vrenosti za glukozu : 3,8 - 6,2 mmol/l.
Test radjen sa 75 g glukoze
HORMONI
ANALIZA REZULTAT
Insulin OGTT (3 uz)
Insulin 0 min = 12,3 uIU/ml ref. vre.: 2,6-24,9
Insulin 60 min 139,6
Insulin120 min 104,9


JEL TREBA TERAPIJA ILI NE ,,TRI LEKARA KAZU DA NE TREBA ...OD NJIH JE SAMO JEDAN DOKTOR -ENDOKRINOLOG ... PRED VTO SAM ....JOS NEKIH MESEC, MESEC I PO ...
 
Malo obaveštenje za one koji ovo nisu još videli u prodavnicama. Od pre neki dan se i kod nas mogu kupiti Kraš-ove čokolade Dorina sa steviom. Nisu jeftine (mislim da je jedna čokolada oko 160 din) ali jeste značajna stvar, jer nema veštačkih zaslađivača, a samo 1gr šećera u 100gr čokolade. Ja sam kupio, ali još ne mogu da je probam, jer ima mleka u sebi. :)
Kad pomislim kako sam razgovarao sa ljudima iz jedne naše velike i poznate konditorske firme da krenu sa steviom a oni me belo gledali uz objašnjenje da je to skupo i da je malo tržište. Malo, ali već imamo Koka kolu, Sprite, Nestea... sa steviom, Natren pravi dtablete i prah stevia... sve je više proizvoda koji su se okrenuli ovom načinu zaslađivanja.

16j1lwm.jpg
 
pozdrav svima. ja sam skoro dobio secer a nisam ni znao da ga imam. 12 dana sam bio na odeljenju u kg. primam insulin 4 puta dnevno pa me zanima da vas pitam da li smem da pijem caj od kore divlje kruske. posto gde god sam citao pise da ne sme da pije ko koristi insulin. zanima me da li je to neko probao a da prima insulin i kakvi su rezultati.
 
Najbolje resenje!:D Koliko jedinica otprilike mogu da dam po obroku preko propisane terapije? Do sad sam za kontrolu radila par dana profile, al dr mi je rekla sledeci put da joj donesem svesku gde belezim. Pa, me to buni, kako da belezim,, tog i tog dana sam pojela to i to, i secer mi je pao, ili skocio? Glupo je pitanje, al jos vatam fore, pa se ponekad pogubim
:D
 
Smeš od 1-100 jedinica, zavisi šta i koliko jedeš. :mrgreen:
Ozbiljno, uzmeš onoliko jedinica koliko ti treba, a vremenom ćeš doći do toga koliko ti treba dodatno za koju hranu (za početak uzmi koju knjigu ili traži po netu tabele iuz kojih možeš da izračunaš koliko ti grama ugljenih hidrata skida jedna jedinica insulina (i koliko ti glikiemiju skida jedna jedinica - veoma bitno za korekcije).
Ja imam svesku, podeljenu na 7 delova po strani, za svaki dan. Tu upišem vreme, glikemiju, koliko sam uzeo jedinica i šta sam jeo. Tako da kad sledeći put jedeš istu hranu, pogledaš da li ti je bilo dovoljno ili previše/premalo insulina i po tome se vodiš.
 

Back
Top